Quantcast

ZA KOLIKO DA PRODAM KOMPJUTER?

Holy1

Primećen član
Poruka
593
Kompjuter nisam koristio više od 2 godine stoji mi na radnom stolu bez veze pa sam rešio da ga prodam ali pošto nisam u tom svetu, interesuje koliko novca bih mogao da dobijem za mašinu..

Računar je star nekih 8-9 godina, kupljen je nov. U pitanju je mašina sa ovom matičnom pločom GIGABYTE M52LT-D3, poseduje 2Gb RAM Memorije.

Može li pomoć?

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Prodajem komplet. Monitor sam kupio u Gigatronu pre 3 godine platio 20 hiljada dinara mislim da je Philipsov. Imam tastaturu i miš i zvučnike.
Samo monitor nek ide u pola cene,to je mnogo vise nego sto ovde neki cene.tastatura i zvucnici i mis,ne bi trebali biti jeftiniji 3-4 hiljade.Kuciste sa tarijim maticnim i 2Gb rama,verovatno DDR2,kuler procesor.Ako ima HDD izavisi kolike je velicine u Gb-ima i optika.Ne bi trebalo da kostaju ispod 5000 din.Pogledaj kako se krece RAM memorija na KP i HDD velicine u Gb-ima.Vidi koji ti je kuler i oni nisu bas tako jevtini.Tu su tu samo maticna i procesor slaba tacka.Sve ostalo ima cenu veruj mi samo Potrazi na kupujem prodajem,cene kao tvojih komponenti i videces da to i nije tako jeftino.Polako razgledaj,nemoj da ti bude tesko.Ima ljudi,srednjih godina,koji nisu imali nikad komp,a hteli bi.Mozes to prodati za solidnu cenu.Govorim o ljudima srednjih godina od preko 40,oni ne trze komp za igrice,ves da slusaju muziku,malo saraju netom i da mogu da imaju Skype.

Poruka
3.237
Samo monitor nek ide u pola cene,to je mnogo vise nego sto ovde neki cene.tastatura i zvucnici i mis,ne bi trebali biti jeftiniji 3-4 hiljade.Kuciste sa tarijim maticnim i 2Gb rama,verovatno DDR2,kuler procesor.Ako ima HDD izavisi kolike je velicine u Gb-ima i optika.Ne bi trebalo da kostaju ispod 5000 din.Pogledaj kako se krece RAM memorija na KP i HDD velicine u Gb-ima.Vidi koji ti je kuler i oni nisu bas tako jevtini.Tu su tu samo maticna i procesor slaba tacka.Sve ostalo ima cenu veruj mi samo Potrazi na kupujem prodajem,cene kao tvojih komponenti i videces da to i nije tako jeftino.Polako razgledaj,nemoj da ti bude tesko.Ima ljudi,srednjih godina,koji nisu imali nikad komp,a hteli bi.Mozes to prodati za solidnu cenu.Govorim o ljudima srednjih godina od preko 40,oni ne trze komp za igrice,ves da slusaju muziku,malo saraju netom i da mogu da imaju Skype.
Ja ne znam o cemu ti pricas stvarno..?Gde kopas ovakve cene/procene..?LOL ja sma prodao masinu 3x jacu od te bez graficke za 80 evra...Ovo…? AJde monitor...to I vredi 5-8 000 lupam mozda ali konfiguracija,...2 Gb RAMA, ne znammo kakav procesor...sigurno neki dual core...Znaci kuciste da ga tako nazovemo ako je 50-80 evra PLAFON! Ploca, procesor, RAM I hard disk..

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Ja ne znam o cemu ti pricas stvarno..?Gde kopas ovakve cene/procene..?LOL ja sma prodao masinu 3x jacu od te bez graficke za 80 evra...Ovo…? AJde monitor...to I vredi 5-8 000 lupam mozda ali konfiguracija,...2 Gb RAMA, ne znammo kakav procesor...sigurno neki dual core...Znaci kuciste da ga tako nazovemo ako je 50-80 evra PLAFON! Ploca, procesor, RAM I hard disk..
pa to sam i rekao da mu je maticna i procesor.Inace HDD iako je polovan,nek je od 500GB nije ispod 3000,ako je od 1Tera,nije ispod 5000.RAM 1200 do 1400 din,ako je DDR2.Zvucnici,ma kakvi bili,nisu ispod 1000 din.Mis i tastatura 1000-1500 din.Zamonitor moze sigurno,ako nema nekih ostecenja moze da uzme od 8-10000.za procesor i maticnu ne mogu reci nista,jer ne znam koji su.nemojte coveka oderati i nagovoriti,pa bolje bi mu bilo po nekima da ga pokloni nekom svom rodjaku ili komsiji.Bar bi znao na cemu je.Pogledaj na KP polovne komponente.Nisu bas tako jeftine.Do pre 2 godine sam koristio komp sa DDR2 Ramom,samo sam nadogradjivao,maticnu i procesor.Do skoro sam koristio u istom kucistu,jer je stvarno dobro,iako je kupljeno 2008-e godine,nego sto je mnogo tesko,a ja imam problema sa ledjima,pa kad treba da ga skinem sa stola da ga stvim na krevet,za menjanje neke komponente ili neku popravku.Kuciste za tri HDD-a i dve Optike i sa mestom za flopy.nadogradio sam sa boljom maticnom i procesorom sa DDR3RAM-om.radio je super,ali kao sto sam rekao,zbog tezine sam ga sklonio.Kupio sam za 30000 pre 2 meseca kuciste, maticnu,procesor 3,7GB sa DDR RAM-om od 8 GB,ali sa mogucnoscu sa prosirenjem memorije i kuler.Imao sam kupljen nov SSD 120 GB i prebacio 2 HDD-a od po 500GB.sad ne mogu da vidim kad se neki prozor otvaraI sa DDR 3 memorijom mi je radio dobro.Procesor bio Intelov 2,8GB.Vukao 3 HDD-a sa 3 OS-a bez problema.Moze mnogo vise da uzme nego sto su gore neki naveli cene.

Poruka
3.237
^^@Jolemisa-to koliko ce on da trazi je jedno a koliko ce da uzme...cuce se..Ja ti Kazem repera radi za koliko je moje otislo za bilo je-8Gb RAMa, I to dobrog sa hladnjacima, dobra maticna ploca Asus 5PQ PRo, p45 tada najjaci chipset, Q2Q 8200 Intel-4 jezgra procesor ali PRAVA 4jezgra...Hard disk ispod 1 Tb pa jos polovan...par hiljada dinara, ne vise...ploca I procesor +ram...3-4 000 sumnjam vise...Ko ce to uzimati deo po deo pa sklapati…? Ovako bar osnovne komponente-ploca, RAM I procesor..a kamo graficka… nek proda i za 200 evra marim ja al ce prodavati 10 godina..

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
^^@Jolemisa-to koliko ce on da trazi je jedno a koliko ce da uzme...cuce se..Ja ti Kazem repera radi za koliko je moje otislo za bilo je-8Gb RAMa, I to dobrog sa hladnjacima, dobra maticna ploca Asus 5PQ PRo, p45 tada najjaci chipset, Q2Q 8200 Intel-4 jezgra procesor ali PRAVA 4jezgra...Hard disk ispod 1 Tb pa jos polovan...par hiljada dinara, ne vise...ploca I procesor +ram...3-4 000 sumnjam vise...Ko ce to uzimati deo po deo pa sklapati…? Ovako bar osnovne komponente-ploca, RAM I procesor..a kamo graficka… nek proda i za 200 evra marim ja al ce prodavati 10 godina..
Takva su tvoja iskustva.Eto ja sam polako nadogradjivao komp,dosta puta,kupujuci sve deo po deo.Mogu ti reci da ima dosta takvih ljudi da hoce da napravi sto bolju konfu,a kupuje delove koji njemu odgovaraju.Zaboraviosam ti reci da sam,eto,pre kucista i novo napajanje kupio,koje sam ja hteo,a ne koje mi oni nude.Mada u radnjigde sam kupio novo kuciste sa maticnom,procesorom i RAM-om,su toliko dobri i korektni da bi im dao da sami odluce sta da sklope,kao sto je i bilo.Mada sam ja delove imao od prethodnog i cuvao za rezervu.

Poruka
3.237
Takva su tvoja iskustva.Eto ja sam polako nadogradjivao komp,dosta puta,kupujuci sve deo po deo.Mogu ti reci da ima dosta takvih ljudi da hoce da napravi sto bolju konfu,a kupuje delove koji njemu odgovaraju.Zaboraviosam ti reci da sam,eto,pre kucista i novo napajanje kupio,koje sam ja hteo,a ne koje mi oni nude.Mada u radnjigde sam kupio novo kuciste sa maticnom,procesorom i RAM-om,su toliko dobri i korektni da bi im dao da sami odluce sta da sklope,kao sto je i bilo.Mada sam ja delove imao od prethodnog i cuvao za rezervu.
Druze sve ima vek trajanja...A taj komp star 10 godina...je takva macka u dzaku...Moj je bio 100 % ispravan samo zato sto sam ga ja odrzavao..Pa opet ne mora d a nzaci da ce radiit jos , ne 10, nego i 5 godina...A takvu nadogradnju-kupujuci DDR 2 ili 3 memoriju a sad se sprema DDR5...Pa to je takvo bacanje novca da ne mogu da opisem...

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Druze sve ima vek trajanja...A taj komp star 10 godina...je takva macka u dzaku...Moj je bio 100 % ispravan samo zato sto sam ga ja odrzavao..Pa opet ne mora d a nzaci da ce radiit jos , ne 10, nego i 5 godina...A takvu nadogradnju-kupujuci DDR 2 ili 3 memoriju a sad se sprema DDR5...Pa to je takvo bacanje novca da ne mogu da opisem...
Jeste tako.To sam ja iskusio sa DDR3,pa sam zato i uzeo masinu sa DDR4 RAM-om.Isto to sto kazes jeste staro,a ako jos nije paljen i koristen,to je jos vece piyanje koliko moze svaka komponenta da izdrzi.Ali tu ti je velika sreca,ako naidjes na dobru komponentu,koja nekad bolje radi od nove,jer i nove stvari nisu vise najsigurnije.Vidim da dobro poznajes stvari i sigurno si procitao,na dosta mesta,nezadovoljni ljudi sa novim kompom,TV-om ili bilo kakvok drugom elektronikom.Video sam mnogo ljudi da se zale na neke nove serije mobilnih telefona,koji su po nazuvu vrh,alinesto im nije uradjeno kako treba.Tako da su mnoge stvari macka u dzaku.Preporucio bih postavljacu posta da ukljuci taj komp i da instalira programe za ispitivanje komponenti i da vidi,sta je u kakvom stanju.Ako nije vican da nadje te programe,valjd ima nekog drugarakoji se vise razume u te stvari pa mu pomogne.probao sam samo da mu pomognem da pogleda i raspita se osvakoj svojoj komponenti i da vidi,da li ima racuna da ga proda ili da ga pokoni nekome kome nije vazna,jacina i prevelika brzina rada kompa.i normalno da ispita komponente,da ne ispadne da proda i za minimum para,a da to posle 7-10 dana stane i da taj ko je kupio ne zna sta da radi.Ne volim ni podturabja,samo da bi neko nesto prodaoda bi zeznuo drugog.Ima ljudi koji vise zeleda kupenesto polovno,nego da saceka skupi malo visepara,pa kupi novo,ali ne moze da ceka,pa daj sta das.

doppler

Primećen član
Poruka
952
Ti si to prodao mnogo ispod cene, verovatno si prodao istog dana ili nekom prijatelju.

On prodaje celu konfiguraciju koja je ispravna sa sve monitorom i zvucnicima, Nema sklapanja rasklapanja.

Neka krene bar sa 10.000 din za sve ,

Poslednja izmena:

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
3.947
Мораш да гледаш по процесору. Из те генерације, ако нема 4 језгра, вероватно није вредно мучења. А и тако, ја не бих дао више од 30 ЕУР. Тих 2 GB је данас премало. Тешко да ће ту да ради интернет претраживач како ваља.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Ti si to prodao mnogo ispod cene, verovatno si prodao istog dana ili nekom prijatelju.

On prodaje celu konfiguraciju koja je ispravna sa sve monitorom i zvucnicima, Nema sklapanja rasklapanja.

Nisam prodao,niti nameravam.Napajanje je iste marke kao sadasnje,ali 650W,a novo je 500W.Ovu maticnu cu dati komsiji,jer on ima jos neki komp sa RAM-om DDR2.Njegovom klincu da moze da igra"Fifu",jer mali voli to.Taj komsija,mladji je od mene,uvek me negde odveze kad moze gde meni treba,jer ja ne mogu vise da vozim auto,niti smem zbog upotrebe Trodona i bensedina,a njegov otac mi pomaze sve sto mi zatreba da se nesto zapne.Tako da njihova pomoc nem cene,a kako drugacije da uzvratim nego da ispunim zelju,jednom klicu,koji voli neku igricu.Inace je maticna Gigabajtova,sa Intelovim dvojezgrenim procesorom 2,8 Ghz i 8Gb RAM-a.tako da ce moci da gura i jos po neke igrice.