Za koga radi SANU?

-APATRID-

Domaćin
Banovan
Poruka
4.841
Imaju li Srbi "Savjet staraca"?
Jesu li svi poput Micuna, je li negativna selkekcija bila totalna?

Neko se zestoko potrudio da narod, koji je u samom vrhu naroda stvaraoca
svjetske civilizacije, nema ELITU nad elitama!

DZaba, mitinzi, skupovi, pohodi na ostvarenja revolucionarnih prava, nemate ELITU
zvanu da osmisli strategiju opstanka beznadnog naroda, ciju ce mudrost i resenja
morati postivati magovi retorike i hipnotizeri naroda!
Zato braco Srbi bilo bi dobro, da 5.februara svratite i u Knez Mihajlovu,
pred tkz. SANU i priupitate one kvazi akademike, da li ih je sramota lica i sjeni
cestitih Srba, zato sto nisu u stanju odgovoriti zahtjevu vremena u kojem zive!
 
Imaju li Srbi "Savjet staraca"?
Jesu li svi poput Micuna, je li negativna selkekcija bila totalna?

Neko se zestoko potrudio da narod, koji je u samom vrhu naroda stvaraoca
svjetske civilizacije, nema ELITU nad elitama!

DZaba, mitinzi, skupovi, pohodi na ostvarenja revolucionarnih prava, nemate ELITU
zvanu da osmisli strategiju opstanka beznadnog naroda, ciju ce mudrost i resenja
morati postivati magovi retorike i hipnotizeri naroda!
Zato braco Srbi bilo bi dobro, da 5.februara svratite i u Knez Mihajlovu,
pred tkz. SANU i priupitate one kvazi akademike, da li ih je sramota lica i sjeni
cestitih Srba, zato sto nisu u stanju odgovoriti zahtjevu vremena u kojem zive!
Kakova su ti to prava?
 
Obožavam tu priču:klap:

Ma obozavaju je i pokrizanci!


Дабоме да је Пилипенда на свој начин помало и размишљао о злом удесу, који снађе њега и остале и да је везивао на то њека своја кратка разлагања. То му се највише врзло по мозгу кад би тако за својим магарцем ишао у град, а све се натуривало у облику питања. Питао је Пилипенда бога:
- Бого мој, зашто ти шаљеш глад на људе, кад је мени, јадном тежаку, жао и стоке кад гладује!? И зашто баш шаљеш биједу на нас тежаке, који те више славимо него Лацмани, сити и објесни!? Али, опет, хвала ти, кад даде да смо ми најсиромашнији најтврђи у вјери, те волијемо душу, него трбух!...
У њеко доба Пилипенда чу иза себе тутањ корака; упореди се и пође с њим Јован Кљако. Бјеше то живолазан старчић, који је прије двадесет и пет година учествовао у шибеничкој буни против владике Краљевића, кад оно хтједе да поунијати православне Далматинце, а сад Кљако, под старост, ипак превјери! Назва бога Пилипенди и додаде:
- А, јадан Пилипенда, смрзну ли се?
- Валај да хоћу да се укочањим овђе, насред пута, не бих зажалио!
- А јадан, а што ти... а што се ти не би уписао?
Пилипенда одврати:
- Валај, нећу, па сад цркао од глади! А нећете дуго ни ви сви, па да вам је цар поклонио цијело Петрово Поље!
Кљаку и друтовима му Пилипенда бјеше живи, оличени пријекор; ипак се насмија и поче извијати:
- Ама, Пилипенда, болан, оразуми се и чуј ме! Не учинисмо ни ми то од бијеса, нити мислимо остати у поганији, него... знаш... докле изимимо, докле опасемо нејач и чељад, па онда ћемо лако!
Пилипенда пљуну.
- Ја не знам хоћете ли лако и како ћете, али знам да вам образ не опра нико, ни довијека, ни докле вам буде трага!
Кљако се намршти, те ће опоро:
- Блејиш, Пилипенда, али ћеш и ти бити унијат прије Ускрса!
Пилипенда стаде и викну:
- Ја се уздам у мора српскога Риста! Ако ће ми помоћи, хвала му, ако неће и онда му хвала, јер ми је све дао, па ми све може и узети, и душу! А ти...
Кљако га прекиде.
- Мучи, Пилипенда, ја сам царске вјере!
- А, пасји сине, - викну Пилипенда измахнувши штапином... - чекај да ти притврдим ту вјеру!
Али Кљако побјеже.
Онда Пилипенда, изван себе од гњева, овом снагом удари Куријела. Овај стаде, окрете главу и тужно погледа господара, а Пилипенда се постидје, па га обузе жалост, те сједе на перваз од цесте и заплака се!
 
Sta je krizano otpalo Srpce?
Oces li da ti Pilipenda isprica za za pradjeda Kljaku, stalno zaboravljas?

Ko ti je kriv sto si otpa od naroda ciji su velikani poput
Nikole Tesle,
Mihajla Pupina,
Milutina Milankovica,
Mileve Maric,
Milana Zezelja,
stvarali svjetsku civilizaciju!
Ajde imate i vi Petricu Kerempuva!
Докле више, и чему, ово вређање Срба?
 
Imaju li Srbi "Savjet staraca"?
Jesu li svi poput Micuna, je li negativna selkekcija bila totalna?

Neko se zestoko potrudio da narod, koji je u samom vrhu naroda stvaraoca
svjetske civilizacije, nema ELITU nad elitama!

DZaba, mitinzi, skupovi, pohodi na ostvarenja revolucionarnih prava, nemate ELITU
zvanu da osmisli strategiju opstanka beznadnog naroda, ciju ce mudrost i resenja
morati postivati magovi retorike i hipnotizeri naroda!
Zato braco Srbi bilo bi dobro, da 5.februara svratite i u Knez Mihajlovu,
pred tkz. SANU i priupitate one kvazi akademike, da li ih je sramota lica i sjeni
cestitih Srba, zato sto nisu u stanju odgovoriti zahtjevu vremena u kojem zive!
Негативна селекција је била тотална и веома успешно изведена.
У САНУ седе људи по службеној дужности..
Сваки неког господара служи
Нажалост Србија је "Брод без кормилара".:sad2::sad2:

 

Back
Top