ZA BEOGRAD!

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942

Ideja ove teme je da se iznesu neka razmišljanja o gradu u kom četvrtina Srbije živi ili se tek sprema ili je na putu.
Šta vam smeta, šta bi ste promenili, šta pohvaljujete...
Pa onda na kraju da pošaljemo gradonačelniku.
Da ga volimo.
Da ga pamtimo.
Da pričamo unucima kako je dotični umeo da..
 

DOBRO DOŠLI NOVI SUGRADJANI!
Odmah da čestitam novim Beogradjanima i molim da shvate što pre da djubre kroz prozor "svi bacaju" koji su došli a pre toga jurili piliće po livadi.
Znate, ima komšija u prizemlju pa onda vide šta ste jeli kad bacite kesu.
Mi u Beogradu koristimo neke metalne kante, veoma blizu zgrade, koje punimo preko dana a noću djubretari sa pesmom na ustima istresaju u neki kaomion pa ujutru to bude prazno.

Isto tako, stare televizore, stolice, miksere i kazane od bojlera ne bacamo u te metalne kante nego ostavljamo pored, pa to pokupe "lokal-nacionalne službe" (LNS) zadužene za metal, papir, karton, elektroniku, cevi...
U Japanu su recimo razdvojili kante za takve materijale, pa Japanci preturaju po svom djubretu i kulturno odlažu svaki element gde treba.

Zato poštujte pripadnike LNS-a!
JEL STE ČULI VI EGGHEADS-I?

I ne slušamo narodnjake (ni danju ni noću), to se Željko bavi komercijalnom televizijom, i sami znate šta je svirao. A Ada Ciganlija je leti čista koliko su čisti ljudi koji idu na nju. Mislim da je tamo teže naći Upravnika kupališta za neregularnosti na plaži nego slobodno mesto. Sačeka vas neki bilmez iz obezbedjenja pa vas prvo ispita ko ste, šta ste, otkud ovde, JMBG, i Upravnik nije tu.
Mislim, kad je neko čist u duši i bez putera na glavi, onda mu obezbedjenje ne treba. Takvog gradjani vole i ne treba da se plaši svojih sugradjana... Kako beše ono? Najvažnija duša pravoslavnim Srbima. Pa sad ne znam da li su pročitali bar ono "ne laži" a o ostalom neću ni da počinjem. Piše na svakoj prvoj strani kalendara crkvenoga.
 

RAČUN INFOSTAN-A ZA DECEMBAR PROSTE 2005-te GOSPODNJE

Religija je puno a moral je jedan.
Medjutim ovi iz INFOSTAN-a to ne znaju ili se prave blesavi...
Poslali molim vas lepo uplatnicu da gradjani dotiraju izgradnju crkve nekog velikomučenika.
Sve neki mučenici, niko normalan...
Hrišćanski pa se neće ljudi buniti.
Dajući sveti prilog narod će na čas biti miran jer će mu zahvalnost stići sa neba.
A, imamo puno struja u tom Hrišćanstvu.
Pa me zanima kojoj struji je taj velikomučenik pripadao?

A imamo i Jevreje i Muslimane...
Njima se ništa ne gradi.
Nek se žale INFOSTAN-u
A viša sila bi mogla prst da uperi ka Mirijevu i napravi taj objekat.
Medjutim za tamo je i viša sila rekla "laku noć" a Dlakavi za razliku od više sile njima želi srećnu Novu godinu i radosti.

Bilo bi lepo da kasnije u toj crkvi ne naplaćuju to duhovno, znate ona venčavanja, krštavanja i uvodjenaja u religiju. Što treba u kuću ne daje se u crkvu.
A INFOSTAN bi mogao da poštuje ostale gradjane i druge veroispovesti.
Uostalom slavljenje slave nije hrišćanski običaj nego slovenski.
Nekada se slavio Perun a sad ...
Nisu hteli Srbi da se odreknu toga pa su izaslanici sa istoka prihvatili modifikaciju da bi proširili uticaj.

A INFOSTAN bi mogao da onu gusanu cev koja meni ne služi ničemu a silom prilika prolazi kroz moje kupatilo kao odvod od komšija (e moji projektanti, akademski gradjani -inženjeeeeriii) reguliše.
Inače ću da isečem istu i natrpam krpama a komšije nek prazne lavaboe i kade kroz WC-šolju.
A ne tu da mi izigravaju istočnjake!
Pričamo o Beogradu, znate...
 
Ja samo da pohvalim dežurnu službu Hitne intervencije za odglavljivanje zalutalih stanara iz nesigurnih beogradskih liftova.

Prvog januara, u vreme ručka, zaglavio sam se u liftu, u zgradi u kojoj stanuju moji roditelji. Dok sam se vraćao da uzmem nešto iz automobila, pukla je sajla (najverovatnije) i ostao sam sat vremena usamljen i zaglavljen između 3. i 4. sprata. Srećom, imao sam sa sobom muziku, cigarete, mobilni..

Dva čoveka su nadležna za odglavljivanje lifova u celom BG ovih prazničnih dana...
 
HeBePoBaTaH_:
Ja samo da pohvalim dežurnu službu Hitne intervencije za odglavljivanje zalutalih stanara iz nesigurnih beogradskih liftova.

Prvog januara, u vreme ručka, zaglavio sam se u liftu, u zgradi u kojoj stanuju moji roditelji. Dok sam se vraćao da uzmem nešto iz automobila, pukla je sajla (najverovatnije) i ostao sam sat vremena usamljen i zaglavljen između 3. i 4. sprata. Srećom, imao sam sa sobom muziku, cigarete, mobilni..

Dva čoveka su nadležna za odglavljivanje lifova u celom BG ovih prazničnih dana...
jadni hebe :cry:
 
whitenicky:
Brate sta tebi bi da ovoliko pises ???????


Ovo mi je PRVA tema u 2006-oj!
Od prošle godine ništa nisam pisao!
Šta tebe boli uvo? A?

Takodje da zahvalim osobama pod nickovima HeBePoBaTaH_;hanibaI77;TOM@X za doprinos temi i neverovatnim obrtima veoma bitnim za istu.
Počela 2006-ta pa obično "resetujem crnu i belu listu".
Čisto da znate, da ne bude posle "Jao Admine, kako nam Dlakavi smeta"
:)



Gazdarica:
Kada bih ostala sat vremena zaglavljena u liftu, komotno bi mogli odmah da me vode na psihijatriju... Ako bi me uopste zatekli zivu...
Patim od klaustrofobije...

A zato ti ne stigneš sa svima da se sretneš kad dodješ u BG?
:lol:
Pa ništa, znam ja par liftova koji se lako zaglave.
Pa bolje da se zaglaviš sa nekim nego sama.
I ja patim od ribofobije, ljubofobije, seksofobije, trudnofobije, dlakofobije...

Tako da će zajedno da vrištimo kad zaglavimo! (u liftu)
A sad idem da napišem šta mi još smeta pa da nalepim ovde.
Požuriću, dok je još besplatno...
 
Ja da ponovim i na ovoj temi :wink:
Meni smeta što je većina bitnih institucija skoncentrisana u centru tako da je tamo uvek neki kolaps, smetaju mi trole u centru - one su za Novi Beograd, recimo - gde je sve u glavnom ravno i široko, a ne ona petlja na uglu Takovske i Makedonske uvek zaglavi po neku trolu i gledam kako se menja svetlo na semaforu 3,4,5 puta pre nego što uspem da izađem odatle.
 
Meni smeta to shto je grad pretrpan (mislim na centar). U shpicu ne mosh' ni da prdnesh a kamoli da stignesh tamo gde si silom prilika krenuo.
I nema dovoljno parking mesta, a ni garazha.

Mozhda da se uvede fazon kao u Atini, da parnim danom na ulicama budu samo kola sa parnim tablicama, a neparnim danima kola sa neparnim tablicama.
 
Nemoj tako.
U centru uvek mozes da prdnes

Ono sto mene odusevljava u Beogradu je tzv. Beograd put sluzba
Ljdu su svake zime spremni da na vreme ne izadju i pociste sneg koji ih nikada ne iznenadi i padne sasvim neocekivano.

Takodje bih cestitao urbanistima koji sve sahte na ulicama grada nasega voljenoga stavljaju na sred ulice, ili blizu ivicnaka, gde prolaze autobusi.
Tako da su se Novobeogradski bulevari, koli su skoro obnavljani novim slojem asfalta, vec par meseci kasnije mogli pohvaliti rupama na ivici sahti.

Kad se setim jos necega cime mogu pohvaliti grad Beograd, javicu se.
Toliko od naseg odlutalog reportera
Over and out.
 
Eto dobih inspiraciju danas za nastavak teme (jao vama :wink: )
To je stari problem na koji sam oguglao ali kad neko "postavi rekord" onda se i te kako zapitam - DOKLE BRE VIŠE!?

Elem, baš sam trebao da se slikam za dokumenta pa sam očetkao cipele najlepše što sam mogao i obukoh lepe pantalone. Pa ne ide se svaki dan kod fotografa, svašta...
Trebalo je proći kroz parkić koji su skoro renovirali pa izgleda mnooogooo lepo.
Čak ispred svake ljuljaške - gumeni otirač koji treba da ublaži eventualni pad ali opet, koji je strašno klizav po kiši i snegu. Da li je to bila "jeftinija varijanta" na kojoj se "zaradilo" u projektu ili ispoštovana podloga po EU standardima - nemam pojma!
I tako prolazeći ja sam na vreme IZBEGAO "nešto" što neko nije. Taj se obrukao ako je išao kod nekog u goste a sigurno iznervirao ako je otišao u svoju kuću.
Da, moja priča je baš o onome
"što vam se zalepi na cipele pa neće po travi da se otrese nego tek po tepihu"
Vlasnici kerova to nazivaju jednostavnije i kraće - "šetnja"
Oni neće ići na takva "mesta" jer znaju gde su "šetali" ali jao Vama ako prodjete baš tuda!
Onda ćete ići toliko daleko a da svesni nećete biti šta vam je ispod cipela i koja budala je onoliko zaudarala dok ste se vozili tramvajem. Verovatno je to bio onaj debeli ispred vas što je stalno grickao semenke i coktao praveći se lud jer je on kriv a ne vi. Stignete kući kad ono isti smrad kao kod "nepoznatog debelog iz tramvaja". Sagnete se vi kad ono - "šetnja". Psujete sve redom - od čivave do napuljskog mastifa sa posebnim osvrtom na njihove vlasnike, posebno vlasnice.
U ništa boljoj situaciji nisu oni Beogradjani koji ispred svojih prozora imaju malo zelenila. Gde god može dete da se igra - može i ker. Imamo "pažljive" komšije pa nikad ne "šetaju" kad ima dece nego isključivo ranom zorom ili kasno uveče. Naravno, svuda gde je moglo kuče više dete ne može! To je zato što džukela ima veća prava od vaše dece.
Pa su tu komšije "sportisti" koji su se eto "aktivirali" kad su navbavili kuče inače bi se "još više ugojili". Dakle, ti "sportisti" trče gore dole po stepeništu zgrade bodreći svog "partnera" ko će brže do cilja. Stari ljudski sportski nagon - sam protiv prirode! Doduše ovde je bilo protiv - kera.
Kad se umore, tu je lift. A trening je bio da se "olakšaš" na licu mesta od napora! To će naravno ostati u liftu, tim pre ako u istoj zgradi živi bar pekinezer koji ne može "onoliko" ali sve jedno - i on mora!
Pa su tu onda "umetnički kerovi" - vole da pevaju uz muziku. Lepo gazdarici lepo keru, puste muziku i pevaju... Trese se zgrada ali šta je to naspram ljubavi. Čak su komšije zahvalne što ona ima kera (!?) jer šizofreno laje čim neko kroči izmedju drugog i četvrtog sprata. A onima što baš i nisu zahvalni obično slede psovke i uvrede.

Pa se ja pitam - da li i mi moramo da gledamo ostatke vaše ljubavi?
Iako kuče "voli" po travi isto tako voli i po Knez Mihajlovoj i Francuskoj...
(sad će da se oglase ovi što lažu da čiste)
Ajd da razumem ove po centru, ali šta da radimo sa ovim inadžijama koji imaju veće zelene površine ispred nosa ali imaju "urban problem" u glavi?
Tako jedna štrokljava non-stop šeta kuče oko zgrada u kojima je svi znaju.
To što je Walt Disney nacrtao "Mazu i Lunju" teško da živi u praksi.
Isto tako je nacrato i Pinokija pa mnoge budale naruče većeg šarana u vidu "zlatne ribice" i stave je u okruglu posudu da se vrti dok ne ugine (do mesec dana).
Naravno da se radi o snobizmu.

Tako gospodo ljubitelji "kučećih belih bubrega", društvo BB (nije "Brižit Bardo fondacija" nego "Beli bubrezi") i poštovani gospodine Elvis Burazerović - Pritisli, izvolte ašovčiće u rukice pa skupljajte "šetnju" onih za čija se prava borite dok su ljudska ugrožena.
Bolje i "gomilice" nego čitave kučiće.

Nema ništa lepše nego kad vam dan počne sa:"Fifi, Fifi, Boni dodji 'vamo, Džeki, Aris (to je onaj što stalno pobegne pa bude na posteru), fiiijuuu fiiiiit, ijuuufijuuu fiiii..."
A ovi što su kupili Nemačkog ovčara izdaju komande na Nemačkom:"Raus! Zuruck! Schnele! Bitte!"
Oči ko krofne...

Policija ne dolazi "zbog gluposti" - imaju važnija posla - "tapkaju" i "rasvetljavaju slučajeve" kao da tamo rade sportisti i električari pa tapkaju i rasvetljavaju.

Žao mi da komšiju odrape iz opštine ili daleko bilo da mu uzmu životinjku...
Ali pojedini su toliko bezobrazni (posebno sa agresivnijim vrstama) da vas zovu na "ferku" sa sve kerom, savetuju da je to hranljivo za biljke, cerekaju se ili vas psuju!



Jaoooo!
Pa što mi ne rekoste da sam ugazio...

:lol:
Osamdesetih nije bilo ovoliko govana pardon, pasa.
Kriza koja je usledila 90-tih je očigledno ostavila traume na većinu nas (sem nekih kojima je to dobro došlo) te su ljudi našli psihoterapiju u vidu glupog psa.
Biće koje vas sluša - bezpogovorno!
Ajde mačku uzmite!
To je priroda!
A ima 8 teških po čoveka bolesti manje.

E sad će ljubitelji SVOJIH životinja da me kritikuju da kuče nije glupo:
Jeste, jeste bio onaj pas što se vratio gazdi, ali mnogo više postera sa "pod terapijom i ljubimac dece"
Čista laž! Da je pod terapijom tj bolestan - njemu ne bi bilo do bežanja. Čak ni napolje ne bi hteo. A to da je nečiji ljubimac tj da ga neko voli - pa zašto bi tek onda bežao?
 

Back
Top