• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Za 4 izlaska mesečno, tinejdžeri u Srbiji nekad potroše i tri plate: Anketa o noćnom provodu koja je šokirala

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Mislim da se odnosi isključivo na Beograd i na specijalna mesta kao ovo sa slike. I u tom Beogradu se može izaći po krajnje simboličnoj ceni sa društvancetom na neko manje eminentno mesto, lokalni kafić, pab, leti na otvorenom posedeti i sl., provesti se lepo, slušati odličnu muziku od koje ne poblesaviš, često i živu svirku talentovanih ali ne i ''probijenih'' muzičara...
Ta elitna mesta nisam posećivala do jednom kad sam flašicu vode na jednom od splavova platila hmmm... preko 400din:rida:, to se sećam, a i to su nas propustili na ulazu jer je moja... vodičica bila blisko sa obezbeđenjem, ili šta već.
Da ne prepričavam oblike provoda kojima sam tamo posvedočila nenamerno.
Sve u svemu, ako nekom to paše, neka ide i uživa, ali za mene to nije bilo, a neće ni biti jer imam neka preča posla. :zcepanje:
Kazem ja lepo da su cene tamo nabijene, mora da se zaradi. :D

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
Kazem ja lepo da su cene tamo nabijene, mora da se zaradi. :D
Ko voli, nek' izvoli!
Šta me se i tiče kako se tuđa deca provode?
Da je dobro, nije, jer neki koji nisu u realnim mogućnostima pribegavaju raznim glupim idejama da se domognu novca za te izlaske, ali... Sodoma i Gomora, šta sad, moguće je odupreti se, ali ti koji su u kolo ušli ne razmišljaju da je možda bolje da izađu iz njega.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Ko voli, nek' izvoli!
Šta me se i tiče kako se tuđa deca provode?
Da je dobro, nije, jer neki koji nisu u realnim mogućnostima pribegavaju raznim glupim idejama da se domognu novca za te izlaske, ali... Sodoma i Gomora, šta sad, moguće je odupreti se, ali ti koji su u kolo ušli ne razmišljaju da je možda bolje da izađu iz njega.
Nije dobrobimati taj zapadnjacki stav "njegova sreca, ne smeta mi, njegov problem, sta se mene tice" . Nekada to "njegov problem" postane moj problem. Svi smo mi povezani hteli mi to ili ne. Zivimo kao jedna celina i ako bolest zahvati jedan deo, lako se prosiri i na ostatak.

Naravni, kada je u pitanju ova tema, nemas kontrolu nad tudjom decom. Ali mi je zapao za oko tvoj stav koji se meni cini pogresnim.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
Nije dobrobimati taj zapadnjacki stav "njegova sreca, ne smeta mi, njegov problem, sta se mene tice" . Nekada to "njegov problem" postane moj problem. Svi smo mi povezani hteli mi to ili ne. Zivimo kao jedna celina i ako bolest zahvati jedan deo, lako se prosiri i na ostatak.

Naravni, kada je u pitanju ova tema, nemas kontrolu nad tudjom decom. Ali mi je zapao za oko tvoj stav koji se meni cini pogresnim.
Pa... nije to zapravo ''zapadnjački stav''. To je stav razumnog i pametnog čoveka, a ne lukavog kao na nekoj temi večeras... koja je nepravedno zamrla.
Jesmo povezani, ali neko ko radi nešto naopako i ne da se da mu se pomogne, će ostati sam sebi i sebi sličnima prepušten.
To je prosto tako. Nisam srećna jer konstatujem tako nešto, ali... tako je.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Pa... nije to zapravo ''zapadnjački stav''. To je stav razumnog i pametnog čoveka, a ne lukavog kao na nekoj temi večeras... koja je nepravedno zamrla.
Jesmo povezani, ali neko ko radi nešto naopako i ne da se da mu se pomogne, će ostati sam sebi i sebi sličnima prepušten.
To je prosto tako. Nisam srećna jer konstatujem tako nešto, ali... tako je.
Da li je stav razumne i pametne osobe? Gledam svoja posla, tudja me ne zanimaju? Necu siriti temu ali bih tek rekao da necinjenje i posmatranje sa strane, unistilo je zivote transrodnih i ugrozilo zivote zdravih. Ali to je tema za sebe.

S moje tacke gledista, necinjenje, posmatranje sa strane problem nije odlika pametne osobe.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
Da li je stav razumne i pametne osobe? Gledam svoja posla, tudja me ne zanimaju?
Pa, ovde je već došlo do nesporazuma.
Ljudi koji troše tolike pare na provod najverovatnije ne dolaze na Forum, a ako neko i dođe, ne želim da misli da mu posebno sudim i hoću da popujem. Te aktivnosti su podržane i pospešene sa strane, u porodici, u društvu, tamo gde inače pripadamo, ali u svakom trenutku neko kao što sam i ja, ode na takvo mesto i sebi obeća da više nikad neće.
Svojim načinom života smo primer direktno povezanim ljudima sa nama.

Mimi95

Veoma poznat
Poruka
11.779
E, tako se prave skorojevići, narkomani, budale, tj. već su napravljeni... to i jeste cilj...da ne razmišljaju, samo treba da troše,
da bacaju pare, silikoni, turbo folk i krimosi koji valjaju drogu ispod stolova...Roditelji bi trebalo da znaju da baš na takvo mesto
izlazi njihova ljubimica ...i tinejdžer, sigurni budući narkosi i qurvica...
Čak se i u bifeu (pardon: Klubu!) prave razlike, pa postoje separei...tu sede lovani, koji prstom pozovu klinke iz donjih slojeva
društva (oni koji ne sede u separeima) koje bezglavo odlete da im prave društvo... klinkice, potencijalne qurvice i prave dronfulje
su gošće tih klubova...na radost makroa, dilera i krimosa...
Nadaleko smo poznati, pa imamo već razvijen turizam koji vodi pravo na splavove i "klubove" kakav zapad ne poznaje...
Bogu hvala, pa ne posećuje sva naša omladina i mladež takva užasna mesta ...
Dobro je što roditelji nemaju para da finansiraju ovakve izlaske, mada se deci ni ne nudi nešta drugo......
Normalno da se ovaj tekst odnosi samo na Beograd... mislim na cene... ali model izlazaka mladih i u selima i palankama
Srbije je isti: tzv klub, turbo muzika, pivo, duvka, gurka, gudra... i tako to...
Tražili ste - gledajte...
Нажалост,у праву сте,али и даље има нормалне деце који то не раде.
Да,родитељи би требали то да знају,али мислим да има доста родитеља који се не брину довољно о својој деци.
Такође,мислим да сама музика не утиче на то,тј.да није битан музички жанр који се слуша.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
S moje tacke gledista, necinjenje, posmatranje sa strane problem nije odlika pametne osobe.
Sad si me izazvao da podelim svoje iskustvo:
Devojka približno mojim godinama tad na splavu za separeom sama, dakle čitav separe samo za nju, pije naređane čašice žestine, penje se na sto, igra, razmrljala joj se šminka, sva je u raspadnom sistemu, i ja mislim: ''Daj, ovo treba stopirati, umreće pred mojim očima!''.
Približim se, kad čovek izbija ispred mene, i kao: ''Gde ćeš?''
Kažem: ''Treba joj pomoći, nije joj dobro!''
Kaže: ''Šetaj!''
Moja vodičica mi onda kaže da su takve pojave sasvim normalne, da je to verovatno neka hm-hm ženska, da nisam smela da se interesujem, to tako svako veče.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Свако излази тамо где му одговара.Мени није битно где ћу изаћи ако имам добро друштво и одговарају ми музика и атмосфера.
Samobsam odgovarao alter egu.
Kontradiktoran si u onome sto si rekao. Prvo kazes da nije bitno, da bi nastavio sa uslovima koji moraju biti uspunjeni, a to dobro drustvo (ocekivano) i dobra muzika i atmosfera (preduslov). :)

Mimi95

Veoma poznat
Poruka
11.779
Ne izlazim u klubove. Iskljucivo kafic na kafu.
Свако треба да излази тамо где му одговара.Мени није битно где ћу изаћи ако имам добро друштво и одговарају ми музика и атмосфера.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Sad si me izazvao da podelim svoje iskustvo:
Devojka približno mojim godinama tad na splavu za separeom sama, dakle čitav separe samo za nju, pije naređane čašice žestine, penje se na sto, igra, razmrljala joj se šminka, sva je u raspadnom sistemu, i ja mislim: ''Daj, ovo treba stopirati, umreće pred mojim očima!''.
Približim se, kad čovek izbija ispred mene, i kao: ''Gde ćeš?''
Kažem: ''Treba joj pomoći, nije joj dobro!''
Kaže: ''Šetaj!''
Moja vodičica mi onda kaže da su takve pojave sasvim normalne, da je to verovatno neka hm-hm ženska, da nisam smela da se interesujem, to tako svako veče.
Uzas!! Koliko smo otudjeni postali. Dobro, ti si imala covecnu nameru, da pomognes. Ali obezbedjenje na foru "neka umre, ja samo cuvam da neko ne pridje" .

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.027
Нажалост,у праву сте,али и даље има нормалне деце који то не раде.
Да,родитељи би требали то да знају,али мислим да има доста родитеља који се не брину довољно о својој деци.
Такође,мислим да сама музика не утиче на то,тј.да није битан музички жанр који се слуша.
Bogu hvala pa imamo i puno dece koja ne podpada pod uticaj reklamiranog okruženja...
E, ni roditelji nisu ko što su nekad bili...
Bitan je muzički žanr... ne loče se uz Verdija, a i štimung je drugačiji...

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Свако треба да излази тамо где му одговара.Мени није битно где ћу изаћи ако имам добро друштво и одговарају ми музика и атмосфера.
Zasto se ponavljas? Odgovorio sam ti

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
63.411
Tema je bezveze.
Klinci dodju u kafanu popiju po dve tri krigle max.
Cesce uzmu kilo kilo pa cede do fajronta.
Jedino burzujcicima donesu kiblu hajnekena.

Po klubovima gde se gosti koksaju do zore tinejdzera uglavnom nema.

Да. Клинци буквално цеде пиће да би га развукли цело вече.

Међутим, моралне громаде морају да измишљају лажи како би се саблажњавали, тако морални, над туђим непостојећим поступцима.

buudala

Legenda
Poruka
67.188
Да. Клинци буквално цеде пиће да би га развукли цело вече.

Међутим, моралне громаде морају да измишљају лажи како би се саблажњавали, тако морални, над туђим непостојећим поступцима.
Ne treba se baviti nebulozama.
Svirac sam kafanski i godinama gledam smene generacija u kafani.

Mnogo sam vec svadbi odsvirao deci cijim sam roditeljima svirao svadbe.
Nekad i dedi I babi.

Istina je da mladi trose umereno.
Sasvim u skladu sa realnim mogucnostima.

Matori su ti koji dignu kredit da oprave svadbu, da se ne brukaju pred rodbinom.

Mladi Jok.
Trose kolko mogu jer svi nesto sakupljaju za auto, telefon, garderobu....itd
Cak bih mogao reci da su stipsice male.
Naravno necu jer razumem decu potpuno.

buudala

Legenda
Poruka
67.188
Sudeći po cenama noćnog provoda u Beogradu i uslova koje pojedini klubovi nameću stiče se utisak da mladi pred izlazak moraju napraviti dobru računicu.

engleska-nocni-klubovi-ukidanje-restrikcija008-830x0.jpg

Izlasci tinejdžera nisu samo zabava, već vid socijalizacije i osećaj pripadnosti društvu. Njihovi izlasci u velikoj meri zavise od muzičkog ukusa, ali i od dubine džepa. U poslednje vreme jedan od glavnih kriterijuma za odabir kluba predstavljaju upravo cene koje ponekad premašuju budžet i mogućnosti njihovih roditelja.

Sudeći po cenama noćnog provoda u Beogradu i uslova koje pojedini klubovi nameću stiče se utisak da mladi pred izlazak moraju napraviti dobru računicu, prenosi RTS.

- Sigurno je potrebno od 2.000 do 3.000 dinara, sada zavisi od toga šta se pije. Za separe nešto više, otprilike, ako može da stane pet ljudi, pa bude sigurno po 15.000 - navodi jedan od anketiranih.

Drugi navodi da mu je za noćni izlazak sasvim dovoljno dve hiljade dinara, jer "nije važno napiti se" već dobar provod.

Njegov sugrađanin se ne slaže sa njim, smatra da bez 5.000 dinara samo za izlazak nije realno da se krene.

- Pored toga ukoliko se ide taksijem, to je još otprilike 2.000 od kluba i do kuće. Negde oko 7.000 dinara po osobi - dodaje on.

U ovakve klubove uglavnom izlaze stariji srednjoškolci i studenti, a kako iz klubova kažu, cena zavisi i od toga koji izvođač nastupa, jer se tada obično troši više novca.

- Mlada ekipa od četvoro, potroši negde oko 50 evra za veče, ne više, dok naravno postoje ekstremi gde troše po nekoliko hiljada za veče. Za neko bolje mesto u klubu, što se tiče separea, ili nekog visokog sedenja jeste da se otvori premijum flaša. Cena za separe, kada bi uzeli najjeftiniju prosečnu cenu premijum pića oko 200 evra - navodi Aleksandar Simijanoski, promoter u klubovima.

Izbor: telegraf.rs

I, kamo vam se cini ova bahatost? Po meni nista od ovoga nije potrebno. Odnosi li se ovo samo na bg ili?
Cini mi se da je clanak BS

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
49.595
Одакле тинејџерима 3 плате?
Ja znam jednog što ide u Grčku za provod sa babinom Visa karticom na koju prima Titovu penziju.

Sa Petolistopadskom penzijom mož samo da jedeš izmedju rafova u Maxi-ju i da menjaš radnje kad te uslikaju ružnog, ali veliki je Beograd

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
49.595
Ne treba se baviti nebulozama.
Svirac sam kafanski i godinama gledam smene generacija u kafani.

Mnogo sam vec svadbi odsvirao deci cijim sam roditeljima svirao svadbe.
Nekad i dedi I babi.

Istina je da mladi trose umereno.
Sasvim u skladu sa realnim mogucnostima.

Matori su ti koji dignu kredit da oprave svadbu, da se ne brukaju pred rodbinom.

Mladi Jok.
Trose kolko mogu jer svi nesto sakupljaju za auto, telefon, garderobu....itd
Cak bih mogao reci da su stipsice male.
Naravno necu jer razumem decu potpuno.
alo muzikant, lepo napiši da svircaš po kafanama samo kad seljaci završe berbu...

a i jaka stvar skupiti za srBski auto - 450-900€ na Bubanj Potoku, imaju i po tri automobila...
Skuplji je nov Playstation 5, pa onda svaka sigrica oko 90€ posle...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.