Za 4 izlaska mesečno, tinejdžeri u Srbiji nekad potroše i tri plate: Anketa o noćnom provodu koja je šokirala

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.270
Sudeći po cenama noćnog provoda u Beogradu i uslova koje pojedini klubovi nameću stiče se utisak da mladi pred izlazak moraju napraviti dobru računicu.

engleska-nocni-klubovi-ukidanje-restrikcija008-830x0.jpg



Izlasci tinejdžera nisu samo zabava, već vid socijalizacije i osećaj pripadnosti društvu. Njihovi izlasci u velikoj meri zavise od muzičkog ukusa, ali i od dubine džepa. U poslednje vreme jedan od glavnih kriterijuma za odabir kluba predstavljaju upravo cene koje ponekad premašuju budžet i mogućnosti njihovih roditelja.

Sudeći po cenama noćnog provoda u Beogradu i uslova koje pojedini klubovi nameću stiče se utisak da mladi pred izlazak moraju napraviti dobru računicu, prenosi RTS.

- Sigurno je potrebno od 2.000 do 3.000 dinara, sada zavisi od toga šta se pije. Za separe nešto više, otprilike, ako može da stane pet ljudi, pa bude sigurno po 15.000 - navodi jedan od anketiranih.

Drugi navodi da mu je za noćni izlazak sasvim dovoljno dve hiljade dinara, jer "nije važno napiti se" već dobar provod.

Njegov sugrađanin se ne slaže sa njim, smatra da bez 5.000 dinara samo za izlazak nije realno da se krene.

- Pored toga ukoliko se ide taksijem, to je još otprilike 2.000 od kluba i do kuće. Negde oko 7.000 dinara po osobi - dodaje on.

U ovakve klubove uglavnom izlaze stariji srednjoškolci i studenti, a kako iz klubova kažu, cena zavisi i od toga koji izvođač nastupa, jer se tada obično troši više novca.

- Mlada ekipa od četvoro, potroši negde oko 50 evra za veče, ne više, dok naravno postoje ekstremi gde troše po nekoliko hiljada za veče. Za neko bolje mesto u klubu, što se tiče separea, ili nekog visokog sedenja jeste da se otvori premijum flaša. Cena za separe, kada bi uzeli najjeftiniju prosečnu cenu premijum pića oko 200 evra - navodi Aleksandar Simijanoski, promoter u klubovima.

Izbor: telegraf.rs

I, kamo vam se cini ova bahatost? Po meni nista od ovoga nije potrebno. Odnosi li se ovo samo na bg ili?
 
Roditelji, babe, dede..

А ја мислим да новинар лупета, као што иначе новинари раде.

Ок, неки тинејџер можда и потроши пуно пара, јер има, али већина тинејџера троши за изласке мало. Попију по сокић, пиво, или шта већ. Тако ради 99 % тинејџера који излазе. Неки и не излазе. Неки имају пара, па потроше. Па шта ако имају и потроше? Ако имају, нека троше. Ко нема не троши. А највећи део тинејџера виси у парку, на кеју, по некад оду у клуб или кафић, наруче пиво или два. Или друго пиће.

Новинар је најгомнарскије занимање на свету.
 
E, tako se prave skorojevići, narkomani, budale, tj. već su napravljeni... to i jeste cilj...da ne razmišljaju, samo treba da troše,
da bacaju pare, silikoni, turbo folk i krimosi koji valjaju drogu ispod stolova...Roditelji bi trebalo da znaju da baš na takvo mesto
izlazi njihova ljubimica ...i tinejdžer, sigurni budući narkosi i qurvica...
Čak se i u bifeu (pardon: Klubu!) prave razlike, pa postoje separei...tu sede lovani, koji prstom pozovu klinke iz donjih slojeva
društva (oni koji ne sede u separeima) koje bezglavo odlete da im prave društvo... klinkice, potencijalne qurvice i prave dronfulje
su gošće tih klubova...na radost makroa, dilera i krimosa...
Nadaleko smo poznati, pa imamo već razvijen turizam koji vodi pravo na splavove i "klubove" kakav zapad ne poznaje...
Bogu hvala, pa ne posećuje sva naša omladina i mladež takva užasna mesta ...
Dobro je što roditelji nemaju para da finansiraju ovakve izlaske, mada se deci ni ne nudi nešta drugo......
Normalno da se ovaj tekst odnosi samo na Beograd... mislim na cene... ali model izlazaka mladih i u selima i palankama
Srbije je isti: tzv klub, turbo muzika, pivo, duvka, gurka, gudra... i tako to...
Tražili ste - gledajte...
 
Poslednja izmena:
U gradu gde zivim ima dosta parovitih ljudi jer su mahom rade u inostranstvo. Svake veceri neka zurka u mnoogo klubova, a subotom jedan klub primi 2000 ljudi... To nije mala brojka.

Од те 2000 људи, колико њих дође на једно, два или три пива (или ког пића)?

Можеш ли да претпоставиш? Не мора прецизно у број. Оквирно.
 
Од те 2000 људи, колико њих дође на једно, два или три пива (или ког пића)?

Можеш ли да претпоставиш? Не мора прецизно у број. Оквирно.
Ispod 2-3 ne ide. A pice nije jeftino, kao ni ulaz. Tako da.. to su klubovi sa lajv nastupima.
 
А ја мислим да новинар лупета, као што иначе новинари раде.

Ок, неки тинејџер можда и потроши пуно пара, јер има, али већина тинејџера троши за изласке мало. Попију по сокић, пиво, или шта већ. Тако ради 99 % тинејџера који излазе. Неки и не излазе. Неки имају пара, па потроше. Па шта ако имају и потроше? Ако имају, нека троше. Ко нема не троши. А највећи део тинејџера виси у парку, на кеју, по некад оду у клуб или кафић, наруче пиво или два. Или друго пиће.

Новинар је најгомнарскије занимање на свету.
ma narvno, novinari po obicaju prepumpavaju, uvece puni parkovi tinejdzera koji sede po klupama i piju... kakvi klubovi i separei.....
 
Novinari po obicaju jedu gov*na, mislim da je prica prenapuhana.
Ne kazem da takvih nema, ali mislim da je to mozda nekih 5% mladje populacije koja izlazi.
Na kraju krajeva, za osobu od 15, 16 ili 17 godina sigurno nisu klubovi, separei, zestice, speed i kokain, vec kafic, klupica, pivo, kupovno vino, marihuana.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja i tinejdzeri nismo isto. Period moje mladosti i njihove se veoma razlikuje. Ja radim, placam racune, oni ne. To je nemoguce porediti.
Zasto izbegavas odgovor na retoricko pitanje?

Ti ne trosis puno para na izlaske, gde god da izlazis, zasto onda tinejdzerima pripisujes da trose gomilu para, kad zdrav razum kaze da to nije istina, osim pojedinih izuzetaka koji samo potvrdjuju pravilo da tin3jdzeri ne trose puno para na izlaske.
 
Zasto izbegavas odgovor na retoricko pitanje?

Ti ne trosis puno para na izlaske, gde god da izlazis, zasto onda tinejdzerima pripisujes da trose gomilu para, kad zdrav razum kaze da to nije istina, osim pojedinih izuzetaka koji samo potvrdjuju pravilo da tin3jdzeri ne trose puno para na izlaske.
Ako je pitanje retoricko, nisam ni duzan da ti odgovorim. :D
Ko pripisuje, genije? Ja pricam sta je u mom gradu ocigledno. Ima tinejdzera u centru koji su u kaficima ili na klupama (redje), ali kad je jesen i zima to su klubobi. A ovde je bogat kraj, tako da.. Trosi se, trosi. Sigurno da na jugu Srbije situacija nije ni priblizno takva. Tamo su siromasni krajevi.
 
Da, taksi isto, nisam racunao. A on je lukavo izostavio :D
Taksi sam placao 200 dinara, i to, ako ne krenem busom, pesaka ili ako neko od drustva ne vozi.

Tinejdzeri, osim retkih pojedinaca, minimalno trose na izlaske i to je tako, ma sta vam novinari pisali.
 
I, kamo vam se cini ova bahatost? Po meni nista od ovoga nije potrebno. Odnosi li se ovo samo na bg ili?
Mislim da se odnosi isključivo na Beograd i na specijalna mesta kao ovo sa slike. I u tom Beogradu se može izaći po krajnje simboličnoj ceni sa društvancetom na neko manje eminentno mesto, lokalni kafić, pab, leti na otvorenom posedeti i sl., provesti se lepo, slušati odličnu muziku od koje ne poblesaviš, često i živu svirku talentovanih ali ne i ''probijenih'' muzičara...
Ta elitna mesta nisam posećivala do jednom kad sam flašicu vode na jednom od splavova platila hmmm... preko 400din:rida:, to se sećam, a i to su nas propustili na ulazu jer je moja... vodičica bila blisko sa obezbeđenjem, ili šta već.
Da ne prepričavam oblike provoda kojima sam tamo posvedočila nenamerno.
Sve u svemu, ako nekom to paše, neka ide i uživa, ali za mene to nije bilo, a neće ni biti jer imam neka preča posla. :zcepanje:
 

Back
Top