Za 15 miliona kupio ceo sprat u Kuli Beograd: Srbin iz inostranstva dao 10.000 evra po kvadratu

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
48.115

Za 15 miliona kupio ceo sprat u Kuli Beograd: Srbin iz inostranstva dao 10.000 evra po kvadratu​

Javnost je tokom posete predsednika Aleksandra Vučića Beogradu na vodi mogla da sazna da je jedan Srbin kupio ceo sprat u Kuli Beograd.
Izvor: Kurir subota, 30.07.2022. | 16:35 -> 09:05

Podeli

Foto: Shutterstock/BalkansCat

Foto: Shutterstock/BalkansCat​

Za to dao sumu o kojoj većina građana, ne samo u Srbiji, već i u Evropi, može da sanja.

"Neko je kupio, koliko sam čuo... Ponudio čovek 15 miliona evra za ceo sprat. Samo da ima ceo krug“, upitao je predsednik Vučić ministra Sinišu Malog.

"Nešto malo manje za ceo 39. sprat. Naš čovek koji živi i radi u inostranstvu. To je cena negde oko 10.000 evra po kvadratu“, potvrdio je Mali da je prodat ceo sprat u Kuli Beograd.

Radovi na Kuli Beograd su i dalje u punom jeku. Fasada je gotova, a ostalo je još da se zastakle terase i da se urade atrijum i završe unutrašnji radovi.

"Svaki dan je 2.500 radnika u Beogradu na vodi. Trebalo bi više, ali nema dovoljno naših radnika. Sve nam je popunjeno“, rekao je Vučić.

Stanovi u Srbiji, podseća Kurir, poskupeli su i do 50 odsto i to za prodaju kao i za iznajmljivanje. Najviše su poskupeli u Beogradu gde se sve više ljudi seli na periferiju, a izdaju stanove u gradu. Cene dižu stranci kojih je sve više.

Tako se jedan stan od 400 kvadrata na Vračaru izdaje za 7.400 evra. Još jedan grad postaje primamljiv za poslovne ljude, a to je Niš. Za najtraženije stanove od 50 kvadrata, koji su do pre tri meseca mogli da se iznajme za 150 evra, sada treba dvostruko više novca. Zakup luksuznog stana košta i više od 1.000 evra.

"U poslednje vreme je otvoreno dosta fabrika u Nišu, došli su ljudi sa strane da rade, a automatski imaju potrebu da zakupe stanove. Onda imamo strance koji ovde žele da studiraju pa su isto povukli, da kažemo, nove zakupe“, kaže agent za nekretnine Nevena Đorđević.

https://www.b92.net/biz/mojkvadrat/...stranstva-dao-10-000-evra-po-kvadratu-2191480

A sta reci , zlatno je doba zar ne.
Klan na vlasti radi da osigura svoju buducnost.
oće čovek svoj sprat

a što to zanima Vučića i Malog?

oni su Inveztitori?

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.012
U Srbiji je sramota biti bogat.... :kez:

Pa sad realno oni koji su se debelo nafatirali od neki nazovi posten nacin mislim da se mogu izbrojati na prste (ne samo kod nas vec generalno).

Inace kod nas i u nasem jeziku rec bogat ili siromasan je vise relativan pojam i ima vise neko visestruko i sire znacenje i ne odnosi se sad striktno na neciji socijalni status ili materijalno i finansijsko stanje, recimo u engleskom jeziku rec "rich/poor" se odnosi iskljucivo na socijalni status i finansijsko stanje dok kod nas to ima malo dublje i visestruko znacenje i donekle vise je stvar necijeg karaktera, drzanja, stava, kulture zivljenja, licne percepcije kao i neke licne srece i ispunjenosti, recimo ja kintu nemam, idem okolo sa 100 kinti u dzepu ali ono super izgledam, super sam i zivopisno obucen, idem uvek uzdignute glave, nasmejan, raspolozen i dalje zivim relativno komforno i ono sigurno nisam "sirotinja" nit se tako osecam, mozda sam samo svorc, u nezavidnoj finansijskoj stituaciji i mozda mi samo manjka malo para ali nisam sirotinja (jer je to vise karakterna osobina i da kazem nacin zivota i ima vise veze sa negativnim dozivljajem sebe i kompleksom nize vrednosti nego sa finansijskim stanjem) , isto kao i bogat , mislim sta znaci "bogat", ono mozda je neko samo finansijski i materijalno situiran i mozda samo ima para i to je to (nije on sad nista vredniji kao osoba, bolji ili bogatiji zbog toga), tako da kad kod nas kazes "bogat" to ume malo da iziritira ljude jer skoro svako ce reci , e cekaj a zasto je on bogat , zasto sto ima para , ono ima para pa sta sad , zato jer kod nas taj izraz je onako malo siri i kompleksniji pojam i neretko i stvar licne percepcije i nekad malo iritira ljude kad se za nekog ko je materijalno i finansijski situiran i ima novca kaze da je bogat i zato to "bogat" cesto ima negativnu konotaciju , ono bolje reci bumbar, budza, lovator, materijalno situiran, pun para, itd nego bogat , mislim da je prikladniji i precizniji izraz. ;)

To ti je slicno onome kao sto na engleskom kada nema nikog oni kaze "nobody" (nema tela) a mi kazemo "nema zive duse" jer njihovo drustvo i koncepcija je skroz materijalisticka i sve posmatraju kroz tu prizmu , pa i coveka, tako i izraz siromasan/bogat , kod njih se to odnosi iskljucivo na socijalni status i materijalno stanje a kod nas to ima malo siri i dublji smisao.

Poslednja izmena:

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641

Za 15 miliona kupio ceo sprat u Kuli Beograd: Srbin iz inostranstva dao 10.000 evra po kvadratu​

Javnost je tokom posete predsednika Aleksandra Vučića Beogradu na vodi mogla da sazna da je jedan Srbin kupio ceo sprat u Kuli Beograd.

Podeli

Za to dao sumu o kojoj većina građana, ne samo u Srbiji, već i u Evropi, može da sanja.

"Neko je kupio, koliko sam čuo... Ponudio čovek 15 miliona evra za ceo sprat. Samo da ima ceo krug“, upitao je predsednik Vučić ministra Sinišu Malog.

"Nešto malo manje za ceo 39. sprat. Naš čovek koji živi i radi u inostranstvu. To je cena negde oko 10.000 evra po kvadratu“, potvrdio je Mali da je prodat ceo sprat u Kuli Beograd.

Radovi na Kuli Beograd su i dalje u punom jeku. Fasada je gotova, a ostalo je još da se zastakle terase i da se urade atrijum i završe unutrašnji radovi.

"Svaki dan je 2.500 radnika u Beogradu na vodi. Trebalo bi više, ali nema dovoljno naših radnika. Sve nam je popunjeno“, rekao je Vučić.

Stanovi u Srbiji, podseća Kurir, poskupeli su i do 50 odsto i to za prodaju kao i za iznajmljivanje. Najviše su poskupeli u Beogradu gde se sve više ljudi seli na periferiju, a izdaju stanove u gradu. Cene dižu stranci kojih je sve više.

Tako se jedan stan od 400 kvadrata na Vračaru izdaje za 7.400 evra. Još jedan grad postaje primamljiv za poslovne ljude, a to je Niš. Za najtraženije stanove od 50 kvadrata, koji su do pre tri meseca mogli da se iznajme za 150 evra, sada treba dvostruko više novca. Zakup luksuznog stana košta i više od 1.000 evra.

"U poslednje vreme je otvoreno dosta fabrika u Nišu, došli su ljudi sa strane da rade, a automatski imaju potrebu da zakupe stanove. Onda imamo strance koji ovde žele da studiraju pa su isto povukli, da kažemo, nove zakupe“, kaže agent za nekretnine Nevena Đorđević.

https://www.b92.net/biz/mojkvadrat/...stranstva-dao-10-000-evra-po-kvadratu-2191480

Meni ona zgrada falusnog oblika deluje malo nakrivo.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
40.433
nisu cista posla, pre bih rekao da vraca neku uslugu...kome vraca tu uslugu, ne bih mogao da tvrdim
zasto nisu cista posla?Lik poseduje dvorac u Ninbergu,u Minhenu kvadrat obicne novogradnje kosta 10 000 €,ovo moze za njega biti investicija,znak prestiza ili jednostavno covek zeli.Da ti ima kapital od vise stotina miliona evra,zasto ne bi kupio prostor na ekstra lokaciji sa pogledom na citav Beograd ?
Ne mozemo mi razmisljati na identican nacin kao oni koj imaju,stoga je najlakse reci "Ma ovo je neka mucka moj ti".

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
26.288
zasto nisu cista posla?Lik poseduje dvorac u Ninbergu,u Minhenu kvadrat obicne novogradnje kosta 10 000 €,ovo moze za njega biti investicija,znak prestiza ili jednostavno covek zeli.Da ti ima kapital od vise stotina miliona evra,zasto ne bi kupio prostor na ekstra lokaciji sa pogledom na citav Beograd ?
Ne mozemo mi razmisljati na identican nacin kao oni koj imaju,stoga je najlakse reci "Ma ovo je neka mucka moj ti".
normalan covek, bezi iz nezdrave sredine...prestiz, prema kome prestiz u Srbiji...prema ovim lopingerima u Srbiji...to bi bilo, kao kada ides na letovanje u siriju...a mozda i u Ukrajinu, npr Odesa..ovde nisu cista posla i to ce pokazati vreme

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
40.433
normalan covek, bezi iz nezdrave sredine...prestiz, prema kome prestiz u Srbiji...prema ovim lopingerima u Srbiji...to bi bilo, kao kada ides na letovanje u siriju...a mozda i u Ukrajinu, npr Odesa..ovde nisu cista posla i to ce pokazati vreme
Ne razmisljamo na isti nacin mi smrtnici i oni sa u evrima devetocifrenim brojem na racunu. Kvadrat u toj zhradi nikad nice biti jeftiniji moze biti samo skuplji.to se isplati i kao investicija

Poruka
18.299

Podeli

Pranje para preko izmisljenih i kover likova...

Kao i ovaj neki kao "Srbin iz Kanade" što kupio neku firmu namenske industrije...

Ma...šio mi ga Đuro...

Ako cujete skoro da je neki gradjanin Hrvatske kupio dva sprata u kuli...znajte da to SNS gang pere narko pare preko @Jugoslav Čvarak -a :patkica:

...

Poruka
16.634
Pranje para preko izmisljenih i kover likova...

Kao i ovaj neki kao "Srbin iz Kanade" što kupio neku firmu namenske industrije...

Ma...šio mi ga Đuro...

Ako cujete skoro da je neki gradjanin Hrvatske kupio dva sprata u kuli...znajte da to SNS gang pere narko pare preko @Jugoslav Čvarak -a :patkica:

...
Bas nesto citam o Branislavu Gasicu, pise da je radio kao bastovan.
Tako si ti mene nazivao.

redface1.gif

Mystic+

Legenda
Poruka
72.184
Завист, љубомора, пакост- али, заснована на политичким разликама.
Грађански рат у новом појавном облику... :lol:

Мјок бре, чисто прање пара, разних авантуриста, сумњивог капитала...

zemunski kej

Elita
Poruka
18.659
Али...Ребеца....
I meni je bilo smesno ali posto imam familiuju u Kanadi kazu da je to uslov da tamo nesto uradis. Moras da imas anglosaksonsko ime i onda te dozivljavaju kao svoga .pogledaj Karl Malden,DanTana onda te niko ne pita odakle si .Iako vaze za liberalnu i tolerantnu sredinu nije zgoreg da promenis ime u njima prihvatljivo.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.