Yugoslavija...

Пише све када сам се родио:lol:

Драго ми је што нисам живео у то време ма колико био ускраћен. Било је тада свега а с друге стране није било ничега. Показала се та носталгија на крају као што рекох. А ми какви смо, једног дана ћемо опет направити такву карикатуру.
Ја сам одрастао у ратовима и санкцијама, чекао Нове године у мраку...а све због носталгије:wink:
 
Definitivno smo u Jugi bolje živeli. Ali, s druge strane, pobednici, koji su pisali istoriju, ubili su mi dedu, a oca poslali na višegodišnju robiju. Zbog toga sam bila "obeležena" kao dete, jer su u školama postojali dosijei o svakom đaku. Mogla sam da budem najbolja učenica, ali sam imala mrlju u porodičnoj biografiji.
Nisam nostalgična u odnosu na Jugoslaviju, već u odnosu na detinjstvo. Treba razlučiti te dve stvari. Subjektivni doživljaj je jedno, a realnost drugo.
 
Ih, pa ako nisi živeo u to doba ne možeš ni znati jesi li uskraćen ili ne. :wink:

По вашим причама јесам:wink:
Свеједно, добро је што смо се разишли само је то требало да се уради на културан начин а не к'о животиње.....носталгичне животиње. Ма то је све била фарса, пруже ти основна задовољства да не би имао времена и жеље да се бавиш нечим ''вишим''. Колико је било добро сведочи и слобода говора, мноштво политичких партија и сл. ствари. Све су то аргументи који иду у прилог Југи.:wink:
 
По вашим причама јесам:wink:
Свеједно, добро је што смо се разишли само је то требало да се уради на културан начин а не к'о животиње.....носталгичне животиње. Ма то је све била фарса, пруже ти основна задовољства да не би имао времена и жеље да се бавиш нечим ''вишим''. Колико је било добро сведочи и слобода говора, мноштво политичких партија и сл. ствари. Све су то аргументи који иду у прилог Југи.:wink:
Danas se tako živi na Zapadu, pa sad ... :wink:
 
Код њих се тако живи одавно, само што те тамо прво упрегну и кажу ко не може да се снађе на тржишту(ма шта то значило) нека умре. Па ти сад гледај хоћеш ли да се прихватиш оне ''радио не радио свира ми радио'' или....:wink:
Југославија не може да се пореди са Западом.
 
Definitivno smo u Jugi bolje živeli. Ali, s druge strane, pobednici, koji su pisali istoriju, ubili su mi dedu, a oca poslali na višegodišnju robiju. Zbog toga sam bila "obeležena" kao dete, jer su u školama postojali dosijei o svakom đaku. Mogla sam da budem najbolja učenica, ali sam imala mrlju u porodičnoj biografiji.
Nisam nostalgična u odnosu na Jugoslaviju, već u odnosu na detinjstvo. Treba razlučiti te dve stvari. Subjektivni doživljaj je jedno, a realnost drugo.

e, to je lepo rečeno. kakave veze ima država...mislim, kao deca mi nismo o tome ni razmišljali....šta misliš, da će moja deca pamtiti slobu i kako nije bilo ničega po radnjama...neće. možda će se sećati bombardovanja, jer je bilo traumatično. e - to se ne ponovilo. a juga - ona se ponoviti neće. nismo baš toliki kreteni.
 
e, to je lepo rečeno. kakave veze ima država...mislim, kao deca mi nismo o tome ni razmišljali....šta misliš, da će moja deca pamtiti slobu i kako nije bilo ničega po radnjama...neće. možda će se sećati bombardovanja, jer je bilo traumatično. e - to se ne ponovilo. a juga - ona se ponoviti neće. nismo baš toliki kreteni.

Da, možda će zaboraviti i to bombadovanje. Možda će pamtiti samo lepe stvari. Ja se trudim da zapamtim ono najlepše.
 
Ima tu necega, kad pomislim na bombardovanje prvo sto mi padne na pamet jeste zapravo to sto nas se drustvo opet okupilo i svaku smo noc provodili zajedno...od ruznog se jedino secam lezanja 5 dana u bolnici zbog alergije i odvratnog svraba:roll:, prvi strah i ostalo sam negde potisnula u malom mozgu
Da, možda će zaboraviti i to bombadovanje. Možda će pamtiti samo lepe stvari. Ja se trudim da zapamtim ono najlepše.
 
Ima tu necega, kad pomislim na bombardovanje prvo sto mi padne na pamet jeste zapravo to sto nas se drustvo opet okupilo i svaku smo noc provodili zajedno...od ruznog se jedino secam lezanja 5 dana u bolnici zbog alergije i odvratnog svraba:roll:, prvi strah i ostalo sam negde potisnula u malom mozgu
He, he... Ista priča. Društvo se skupljalo kod mene i igrali smo karte uz sveće.
Takođe sam imala alergiju, ali nisam ležala u bolnici.
 
ma da, to bombardovanje je, u neku rooku, bilo dobro, jer smo se u nevolji zbližili....ipak, htedoh reći da je ondašnja yu bila velika kuća, da mi ništa nije smetalo i svuda sam bila kao kod kuće...sad nije tako. daleko od toga. odeš u sloveniju, oni ti nabijaju još uvek na nos slobu....i tako to...
 
Hej Sloveni još ste živi, duh naših dedova, dok za narod srce bije njihovih sinova, živi, živi duh slovenski živeće vekovma...:lol:

Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku reč...:lol:

:lol: ...ne žaleći da u toj borbi dam i svoj život!:lol:

... Jugoslavijo na noge pevaj nek te čuju, ko ne sluša pesmu slušaće oluju...:lol:

Uz Maršala Tita junačkoga sina...

Okultna država kultnog naroda... i narodnosti...:wink:

bljoov...prosto mi žao što ću da dignem temu..al bljoovom...
 
По вашим причама јесам:wink:
Свеједно, добро је што смо се разишли само је то требало да се уради на културан начин а не к'о животиње.....носталгичне животиње. Ма то је све била фарса, пруже ти основна задовољства да не би имао времена и жеље да се бавиш нечим ''вишим''. Колико је било добро сведочи и слобода говора, мноштво политичких партија и сл. ствари. Све су то аргументи који иду у прилог Југи.:wink:
Ima dosta Jugo nostalgičara.
Bolje je bilo ali se nije moglo održati (kao čuvao/hranio vuk ovce). Iako jednopolno mišljenje njegova šapa bila je labavija od ove današnje. Tada se smelo svašta raditi ali se nije smelo ništa kazati. Sada se sme svašta kazati ali se ne sme ništa uraditi.
Bio je ponuđen (od moćnih) dobrovoljni razilazak, ali kad je odbijen moćni su uradili kako im se hoće. Svi su bili samo pijunčići i džaba što neki misli da su mogli nešto promeniti ili sprečiti.
 

Back
Top