Yu Grupa

ZZ top....zanimljivo.

Da,da furaju se oceigledno na njih.Ali su jedna od retkih grupa koja je ostala dosledna svom stilu i prepoznatljivom zvuku,i koja se(za razliku od mnogih nasih i Ex Yu rock grupa) nije komercijalizovala i tezila da se novim generacijama uvuce u bulju :worth: A evo i mog favorita,sto se tice njihovih pesama :D


:whistling: Nadam se da ce nas uskoro obradovati novim albumom ;)
 
yu grupa je najbolja grupa!!!!!!! moja omiljene pesme su ulica kestena, budi sa mnom, i naravno crni leptiru. ove godine slave 40-ti rodjendan !!!!!!!!!!! ej 40-ti, ko jos u ovoj nasoj maloj zemlji moze da se pohvali da tako dugo postoji!!!!!!!!!!
 
Jednom sam bila ne njihovom koncertu u svom gradu, a jednom ih slusala na Beer fest-u i mnoooooogo su dobri uzivo. Te godine su na bf-u imali najvise energije iako su bili medju najstarijima. Stvarno mnogo dobra grupa. Ne znam koja mi je omiljena pesma, ali mozda je Dunavom jos sibaju vetrovi jedna od boljih
 
Pomocnik u gradnji zvuka sa Kosova, je bio Xhevad Macula iz Kosovske Mitrovice. Svirao je "Shotu" a i o "Bozuru" cvijetu poznatom sa Kosova.Odsvirao je "Sama" a poslije i "U Tami Disko Kluba" poznatu rock pjesmu za dzuboks diskoteku.

Nije Xhevad nego Nexhat Maculja, "Shotu" ne znam da je svirao, sto se tice pesme "Budi Sa Mnom" to je Nexhat Maculja komponovao (ko ima singl plocu - sa jedne strane je pesma "Opasno" sa druge "Budi sa Mnom"), solo gitaru u "Budi sa Mnom" sviraju Nexhat, Bata i Dragi, a inace u to vreme Nexhat je bio solo gitarista grupe i isto bio u Rusiji tad sa njima. a o njemu vam najbolje mogu pricati R.M.Tocak, Stefanovski, itd.
pozdrav.
 

Back
Top