YouTube diže cenu za pretplatu bez reklama

acabg

Elita
Poruka
20.530
YouTube je pre nekoliko meseci povećao cenu Premium pretplate, a sada se ovo poskupljenje nastavlja u još zemalja.

Cena raste u Argentini, Australiji, Austriji, Čileu, Nemačkoj, Poljskoj i Turskoj. U Australiji, YouTube Premium pretplata sada košta 16,99 australijskih dolara (oko 10 evra), a važi za individualne, porodične i studentske planove.

Oni koji plaćaju niže cene, mogu nastaviti sa njima tri meseca, nakon čega će biti primenjeno poskupljenje.

Navedeno je da će se poskupljenje primenjivati od narednog obračunskog perioda, a iz kompanije su rekli da će time "pomoći kreatorima da zarade više, a samim tim i da donesu više sadržaja koji ljudi vole da gledaju", prenosi Sam Mobile.

YouTube Premium donosi više funkcija pretplatnicima, uključujući uklanjanje reklama, mogućnost strimovanja u kvalitetu od 1080p, reprodukciju zvuka u pozadini, i preuzimanje video-snimaka za offline režim.

YouTube je već objavio rat blokatorima oglasa i aktivno sprečava ljude da gledaju sadržaj na kada imaju instalirane ovakve programe na svojim internet pregledačima ili telefonima.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/youtube-dize-cenu-za-pretplatu-bez-reklama-2425846

YouTube Premium donosi više funkcija pretplatnicima, uključujući uklanjanje reklama, mogućnost strimovanja u kvalitetu od 1080p, reprodukciju zvuka u pozadini, i preuzimanje video-snimaka za offline režim.
Vidim da ne dozvoljavaju gledanje preko playera, samo iz browsera... preuzimanje snimaka iz browsera, ne mogu da sprece.
No da totalno onemoguce gledanje to mogu, ali iz nekog razloga se zezaju sa skriptama...

Некада сам све клипове бледао директно из влц медија плејера док је био адобе флеш популаран одкако су увели онај хаотични хтмл5 тотално неможе да се гледа прко влц-а :sad2:

Тема

Овако да је тај јуј тјубе 200 динара годишње и да се може платити путем дина картице ја бих платио овако је прескупо

Некада сам све клипове бледао директно из влц медија плејера док је био адобе флеш популаран одкако су увели онај хаотични хтмл5 тотално неможе да се гледа прко влц-а :sad2:

Тема

Овако да је тај јуј тјубе 200 динара годишње и да се може платити путем дина картице ја бих платио овако је прескупо
Nece niko to da plati. Taj biznis trpi gubitke, i zato ovakvi potezi. Google to hoce da pretvori u ad servis, na kome
uzimaju dobre pare, ali ljudi blokiraju reklame, i to im smeta da zarade pare... samo je pitanje vremena
kada ce ovo da rese, pa ce ljudi morati da traze alternativu...

Nece niko to da plati. Taj biznis trpi gubitke, i zato ovakvi potezi. Google to hoce da pretvori u ad servis, na kome
uzimaju dobre pare, ali ljudi blokiraju reklame, i to im smeta da zarade pare... samo je pitanje vremena
kada ce ovo da rese, pa ce ljudi morati da traze alternativu...
Јесте то стоји али мени није проблем да у оквиру видеа од 3 сата пусте 1-2 рекламу али у том видеу што гледам убаце 50 реклама што иритира гледање и због тога сам одлучио да им станем на пут са блокатором реклама

Prvo to što preteruju sa brojem reklama, i to poprilično dugih reklama. A drugo, što mi u browseru izlaze dosadnije i neprijatnije reklame, tipa izbaci mi reklamu za neku Android igricu, ali ispušta toliko čudne i smešne zvukove, da bi svi oko mene pomislili šta to uopšte gledam 😂

Na Android aplikaciji su mi bar personalizovanije reklame, iako su i one ogroman pain

Јесте то стоји али мени није проблем да у оквиру видеа од 3 сата пусте 1-2 рекламу али у том видеу што гледам убаце 50 реклама што иритира гледање и због тога сам одлучио да им станем на пут са блокатором реклама
Imas DNS-ove ad bloking, i ono u browseru, to je najlakse da im se stane na put.
No ima sajtova koji mnogo bolje detektuju blokiranje, nego Google. Posto
Google ima ogromne pare da plati ljude, ocigledno im nije u interesu
da totalno blokiraju..

Prvo to što preteruju sa brojem reklama, i to poprilično dugih reklama. A drugo, što mi u browseru izlaze dosadnije i neprijatnije reklame, tipa izbaci mi reklamu za neku Android igricu, ali ispušta toliko čudne i smešne zvukove, da bi svi oko mene pomislili šta to uopšte gledam 😂

Na Android aplikaciji su mi bar personalizovanije reklame, iako su i one ogroman pain
Android i Chrome, zaboravi, to je Google-tovo...

Pa malo više od toga dajem za Netflix. Jeste, baš ću da dajem tolike pare yt samo da bi mi uklonili reklame

Verovatno i nas očekuje poskupljenje, kad vide koliko nam je skočio standard :sad2:
ma tu pretplatu ce kod nas uglavnom placati jutujuberi jer njima znaci dobar strim i da nema reklama.
obicni ljudi retko ko.

skoro mi je izaslo pitanje na YT-u "koliko gledam i smatram korisnim reklame na YT-u"
pogodite odgovor
:rotf:

Тема

Adobe je smece nevidjeno i bolje sto su to uklonili.

Тема

Ja i sada sve klipove koje sam skinuo gledam preko VLC-a.

Back