Quantcast

Years and Years (2019)

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Bacih pogled na pretragu za svaki slucaj, i videh da nemamo temu o ovoj sestodelnoj mini seriji iz zajednicke produkcije BBC-a i HBO-a.
Upravo gledam trecu epizodu i ostaju mi jos tri, a za sada mi deluje kao jedna ironicna sprdacina na racun svih new age idiotarija.
Mozda je neko doziveo drugacije, ne znam, a i ja nisam jos ni na pola, pa cemo videti, kazem utisak za sad.

U svakom slucaju zanimljiva serija.

https://www.imdb.com/title/tt8694364/

91KpzDThRvL._RI_.jpg

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
ne verujem da je ironicna
E bas sam sad krenuo cetvrtu ep.
Znas zasto mislim da sve redom proziva, jer ako se secas roditelji podrzavaju Betani da bude transex,a kad je rekla da zeli transhuman ovi se nadrndali i ne daju, i ono kao wtf, pa sta sad, gde je granica, a znaci tolerantni smo i moderni ali do neke granice, sto je opet licemerje...

To je samo jedan primer, puno je takvih scena... A i citav koncept gde u jednoj porodici imas geja, invalida u kolicima i ovog sto je ozenjen crnkinjom, znaci ismevanje tih ispunjavanja kvota cemu robuje moderno drustvo.

A u svakom slucaju i da su krajnje ozbiljni, nebitno je...
Prica je interesantna, posebno taj politicki deo sa Viv Ruk i uopste predikcija buducnosti.....
I ovako ta porodica je mesni smesna i zanimljiva, neki likovi poput Rouzi i Betani su super kul..

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
pa više problematizovanje standarda te "savršene porodice".
pa ne, ok je serija, ali ni blizu black mirror-a
A to jeste, Black Mirror je neponovljiva i unikat... Nas kolega Tzar je dosta nahvalio ovu Upload, to mozda pogledam kad se nakupi par sezona...
Pa jeste problematizovanje ali kroz ironiju, ne sad da ja teram svoje po svaku cenu nego stvarno to vidim..
Nigde nije nacrtano da bas tako ne treba nego te izokola dovode do apsurdnih situacija.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
21.527
Aj dobro za ove tehnologije jeste jasno naglaseno sta moze da se desi u slucaju Lize, Betine drugarice (ono sa okom).. Pa i za geopolitiku imas konkretno sve sta i kako, al ovo sto sam spomenuo oko manjina i popunjavanja kvota, meni je to zesca sprdacina, ako im je to uopste bila namerna, kazem kako sam ja doziveo...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.