Quantcast

Yahweh je Bog Otac? ili nije?

south railroad

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.783
ŠTO NE ŽELIŠ SEBI - NE ČINI DRUGOME!

Ovo je Perunov Zakon, kog se pridržavam, i moja religija kolega.
Ok. Lepo je to sto si pobozan i sto se drzis zakona tvog Boga. Lepo je biti pobozan ali zar je to sve? Zar imas samo jednu jedinu recenicu po kojoj obozavas Peruna?

Pitah te za reci molitve kojima mu se obracas i sta se desava ako ispunis njegov zakon o cinjenju dobra drugima i sta je kazna ako ne ispunis?

hm337

Aktivan član
Poruka
1.093
Meni Stari Zavet i Novi Zavet izgledaju kao priče o dva različita Boga.
Stari Zavet prikazuje ljubomornog, osvetoljubivog Boga koji traži obožavanje i surovo kažnjava, a Novi Zavet prikazuje Boga ljubavi. Mnogima je Hrist prihvatljiv a Bog Starog Zaveta nije.
Da li postoji neka hrišćanska denominacija koja prihvata samo Novi Zavet ali ne i Stari Zavet?

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.019
Stari Zavet prikazuje ljubomornog, osvetoljubivog Boga koji traži obožavanje i surovo kažnjava, a Novi Zavet prikazuje Boga ljubavi. Mnogima je Hrist prihvatljiv a Bog Starog Zaveta nije.
Da li postoji neka hrišćanska denominacija koja prihvata samo Novi Zavet ali ne i Stari Zavet?
razumljivo, ali sve ce da legne na svoje mesto kada vi ukapirate sta se desilo sa novim zavetom, kako se antihristovim laznim otkrivenjem Bozije ingerencije prebacuju na satanu, a sve zapakovano teatralno, bajkovito, nadrealno-fiktivno do samoga konca sveta...
a sto se tice pitanja, ja sam ocekivao denominovani evangelisti da budu naklonjeniji novom zavetu, kad ono najgrdji judeo-fundamentalisti...
pravi odgovor je kontekst zakona, a to nije dekalog ili 614, vec proroci i psalmi, tako da ne mozes odbacivati ono sto se ostvarilo Hristom i dalje se ostvarivalo kao npr. Darovi Duha na Pedesetnicu kada progovorise jezicima, i stranci razumese, svako na svom jeziku. I posle, druge stvari trebaju i ostvarice se, samo nece niko da slusa da je PAUZA U PROROKOVANJU.

Poslednja izmena:

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.635
Cela Biblija je Bozja rec i nema razlike. Bog se ne menja.

coco bill

Poznat
Poruka
7.735
Kažu da su Bogumili odbacivali Stari i prihvatali samo Novi Zavet.

InternetExplorer

Primećen član
Poruka
679
Imam teoriju da Isus nije raspecem platio nase grehe nego svoje iz starog zaveta, dok je bio Jehova
Ma Jehova ga je poslao zato sto se igrao boga nad jadnim Izraelcima, pa mu je rekao aj sad malo da budes covek da vidis kako je to. Nakon tries godina na zemlji, sve mu je bilo jasno, pa je okrenuo plocu. Shvatio je da je pogresio i da mora biti kaznjen da otkupi svoje grehe. :)

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.635
i meni se tako čini. Ali čitajući npr. Ariannine postove vidim da postoji i opcija da možda nije evoluirao nego je samo ostavio surovost za suđenje na kraju. Ako je evoluirao a i ako nije izgleda mi kao mlad Bog koji se razvija zajedno sa ljudima. Pa se pitam da li postoji Bog koji je njega stvorio.
ne moze da neko stvori Tvorca sam oje jedan tvorac svega JHVH Bog.
A Bog se ne menja
Menjao je samo zakon za ljude.
Da ljubav je surova po zlo.
jaca je i unistava ga

hm337

Aktivan član
Poruka
1.093
ne moze da neko stvori Tvorca sam oje jedan tvorac svega JHVH Bog.
A Bog se ne menja
Menjao je samo zakon za ljude.
Da ljubav je surova po zlo.
jaca je i unistava ga
ali šta je zlo? Veoma malo ima ljudi koje bih mogao da okarakterišem kao zlo. Tu spadaju samo oni koji svesno čine zlo ljudima. Velika većina ljudi je u osnovi dobronamerna. Možda su često slabi, sujetni i sebični, ali ne zli. Zlo drugima čine nesvesno ili iz najboljih namera. Da li je ljubav uništiti te ljude kao zlo? Kada za čoveka možemo reći da je nepopravljivo zao?

Ako je Bog promenio zakon za ljude, to znači da se nešto u njegovom pogledu na ljude promenilo Dakle Bog se menja.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.635
ali šta je zlo? Veoma malo ima ljudi koje bih mogao da okarakterišem kao zlo. Tu spadaju samo oni koji svesno čine zlo ljudima. Velika većina ljudi je u osnovi dobronamerna. Možda su često slabi, sujetni i sebični, ali ne zli. Zlo drugima čine nesvesno ili iz najboljih namera. Da li je ljubav uništiti te ljude kao zlo? Kada za čoveka možemo reći da je nepopravljivo zao?

Ako je Bog promenio zakon za ljude, to znači da se nešto u njegovom pogledu na ljude promenilo Dakle Bog se menja.
Lako je znati sta je zlo.
Bog je dao moralna merila.
I sve sto nije u skladu sa Bogom, njegovim osobinama i i njegovim zakonima je zlo.

Bog zna ko je kakav i ko je dobar a ko zao, tako da Bog ce svi8ma i suditi.

A Covek nema pravo da sudi a i takodje i ne moze ispravno prosuditi nekoga
nema tu sposobnost.

Sve jedno je da li neko cini zlo svesno ili nesvesno to je zlo.
nema opravdavanja za to.

Samo Bog zna da li je neko nepopravljivo zao i takve ce Bog unistiti

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299

Znaš kako kažu, put do pakla je popločan dobrim namerama

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655
Lako je znati sta je zlo.
Bog je dao moralna merila.
I sve sto nije u skladu sa Bogom, njegovim osobinama i i njegovim zakonima je zlo.

Bog zna ko je kakav i ko je dobar a ko zao, tako da Bog ce svi8ma i suditi.

A Covek nema pravo da sudi a i takodje i ne moze ispravno prosuditi nekoga
nema tu sposobnost.

Sve jedno je da li neko cini zlo svesno ili nesvesno to je zlo.
nema opravdavanja za to.

Samo Bog zna da li je neko nepopravljivo zao i takve ce Bog unistiti
zamisli da si majka ako uopste mozes zamisliti i otkrijes da ti je npr sin imao sex sa udatom zenom
smatraces da ti je dete zlo koje treba unistiti?
reci ces bog je pravedan kamenujmo ga i njega i tu zenu
prva ces baciti kamen?
kakva je to ljubav u tvom srcu kada samo pises o zlu, armagedonu i kako ce bog unistavati
pa ako bih tebe slusala i tvoja izlaganja bog ne da nebi bio ljubav nego naprotiv.....
o tebi i da ne govorim

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.019
samo pises o zlu, armagedonu i kako ce bog unistavati
15. Чувајте се од лажних пророка, који долазе к вама у оделу овчијем, а унутра су вуци грабљиви.
16. По родовима њиховим познаћете их. Еда ли се бере с трња грожђе, или с чичка смокве?
17. Тако свако дрво добро родове добре рађа, а зло дрво родове зле рађа.
18. Не може дрво добро родова злих рађати, ни дрво зло родова добрих рађати.

p.s. nije ona kriva kao plod, pise u mom potpisu ko je kriv, ciji je ona rod,sto uostalom i ne krije, vec razglasava u svim postovima

Poslednja izmena:

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.077
Ok. Lepo je to sto si pobozan i sto se drzis zakona tvog Boga. Lepo je biti pobozan ali zar je to sve? Zar imas samo jednu jedinu recenicu po kojoj obozavas Peruna?

Pitah te za reci molitve kojima mu se obracas i sta se desava ako ispunis njegov zakon o cinjenju dobra drugima i sta je kazna ako ne ispunis?

Нико никог овде не ОБОЖАВА, нити му се клања, нити дрхће пре њим, нити било шта мољака, нити има неку казну ни награду....и цео тај концепт купопродајног уговора између Господара и Роба је Словенству стран.

РОДноверци се према другима опходе као према себи, јер они то тако желе, без награде и без казне.
Живот хришћана је вечита мука и стрепња од казне и награде, живот словенских РОДновераца је РОДовање животу, тј РАДовање.
И поштовање свега што је приРОДа изРОДила, шуме, поља, животиње...
...
А зашто је то тако?
Па зато што је РОДноверје настало у заједници једнаких људи, који су се међусобно волели, а све 3 АБРАМОВСКЕ религије, су настале на местима са чврстом краљевском/ царском управом, где је требало улити страх у кости и послушност у срца људи.
И наши преци, не само да су били једнаки, него смо сви били РОД рођени, што данас више није случај. У средоземљу се људи мрзе, а то се пренело и на њихове религије, већ 3500 година тим средоземљем букте ратови, а то је као центар културе и цивилизације?

Ето то ти је суштина!

А ако је некоме потребан ЗАКОН да би био човек, е па сажаљевам случај, ако се ниси РОДио као човек, онда цео живот проведи у ланцима робства, а нас нормалне пусти да живимо без те присиле и претње о казнама и наградама. Ако ти треба ЗАКОН да ти каже не ради ово, или не ради оно, онда за ланце ЗАКОНА и јеси...

south railroad

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.783
Нико никог овде не ОБОЖАВА, нити му се клања, нити дрхће пре њим, нити било шта мољака, нити има неку казну ни награду....и цео тај концепт купопродајног уговора између Господара и Роба је Словенству стран.
РОДноверци се према другима опходе као према себи, јер они то тако желе, без награде и без казне.
Живот хришћана је вечита мука и стрепња од казне и награде, живот словенских РОДновераца је РОДовање животу, тј РАДовање.
И поштовање свега што је приРОДа изРОДила, шуме, поља, животиње...
...
А зашто је то тако?
Па зато што је РОДноверје настало у заједници једнаких људи, који су се међусобно волели, а све 3 АБРАМОВСКЕ религије, су настале на местима са чврстом краљевском/ царском управом, где је требало улити страх у кости и послушност у срца људи.
И наши преци, не само да су били једнаки, него смо сви били РОД рођени, што данас више није случај. У средоземљу се људи мрзе, а то се пренело и на њихове религије, већ 3500 година тим средоземљем букте ратови, а то је као центар културе и цивилизације?

Ето то ти је суштина!

А ако је некоме потребан ЗАКОН да би био човек, е па сажаљевам случај, ако се ниси РОДио као човек, онда цео живот проведи у ланцима робства, а нас нормалне пусти да живимо без те присиле и претње о казнама и наградама. Ако ти треба ЗАКОН да ти каже не ради ово, или не ради оно, онда за ланце ЗАКОНА и јеси...
Rec ``zakon`` je prvi pomenuo korisnik @Radovan Četvrti. I govorio je o Perunovom zakonu zato sam mu i postavio ona pitanja. Evo i tebe mogu pitati dosta stvari o tvojoj religji, te ako zelis razgovarati mozemo nastaviti u odgovarajucoj temi.

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.077
Rec ``zakon`` je prvi pomenuo korisnik @Radovan Četvrti. I govorio je o Perunovom zakonu zato sam mu i postavio ona pitanja. Evo i tebe mogu pitati dosta stvari o tvojoj religji, te ako zelis razgovarati mozemo nastaviti u odgovarajucoj temi.
Немам ја никакву "религију", не треба ми. Шта ће бити на крају појма немам, ал то што ће бити или неће бити, не желим да ми упропасти оно што сам сад овде.
Нема јачих ланаца од чекања, а Х. управо то и јесте, врло мудро и лукаво, "чекајте ме и ја ћу сигурно доћи...", што се мене тиче нек дође кад оће, ја ништа ни од ког више не очекујем, нити се било коме клањам. Нити то очекујем од било кога према мени...
....
А оно што мени боде очи, уопштено говорим, не теби лично, је да се скоро сви "хришћани" на овом форуму понашају као комунална полиција.
Савршено да растерају све од себе.

south railroad

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.783
Живот хришћана је вечита мука и стрепња од казне и награде
све 3 АБРАМОВСКЕ религије, су настале на местима са чврстом краљевском/ царском управом, где је требало улити страх у кости и послушност у срца људи.
Нема јачих ланаца од чекања, а Х. управо то и јесте, врло мудро и лукаво, "чекајте ме и ја ћу сигурно доћи..."
Da bi na kraju, posto se neko mozda potrudio da ti odgovori rekao:

А оно што мени боде очи, уопштено говорим, не теби лично, је да се скоро сви "хришћани" на овом форуму понашају као комунална полиција.
Савршено да растерају све од себе.
Al` nema veze. Budi pozdravljen. :)

Zoran Štros

Zainteresovan član
Poruka
492
OTAC = BOG Jedini JHVH

================================

PONOVLJENI ZAKON 32,6

Tako li uzvraćaš JAHVI, narode glupi i bezumni!

Nije li on OTAC tvoj, STVORITELJ,

koji te sazdao, po kom postojiš?

........................................................

IZAIJA 63,16

jer OTAC si naš! Abraham nas ne poznaje i ne spominje nas se Izrael;

JAHVE, ti si naš OTAC, Otkupitelj naš - ime ti je oduvijek.

..................................................................................................

IZAIJA 64,7

Pa ipak, naš si OTAC, o JAHVE: mi smo glina,

a ti si naš lončar - svi smo mi djelo ruku tvojih.

...............................................................................

MALAHIJA 1,6

Sin časti oca, a sluga gospodara.

Ali, ako sam ja OTAC, gdje je čast moja?

Ako sam gospodar, gdje je strah od mene?

To govori JAHVE nad Vojskama vama, svećenici,

koji moje ime prezirete,

a pitate: "Čime smo prezreli ime tvoje?

....................................................................

aeternum

Zainteresovan član
Poruka
468
OTAC = BOG Jedini JHVH

================================

PONOVLJENI ZAKON 32,6

Tako li uzvraćaš JAHVI, narode glupi i bezumni!

Nije li on OTAC tvoj, STVORITELJ,

koji te sazdao, po kom postojiš?

........................................................

IZAIJA 63,16

jer OTAC si naš! Abraham nas ne poznaje i ne spominje nas se Izrael;

JAHVE, ti si naš OTAC, Otkupitelj naš - ime ti je oduvijek.

..................................................................................................

IZAIJA 64,7

Pa ipak, naš si OTAC, o JAHVE: mi smo glina,

a ti si naš lončar - svi smo mi djelo ruku tvojih.

...............................................................................

MALAHIJA 1,6

Sin časti oca, a sluga gospodara.

Ali, ako sam ja OTAC, gdje je čast moja?

Ako sam gospodar, gdje je strah od mene?

To govori JAHVE nad Vojskama vama, svećenici,

koji moje ime prezirete,

a pitate: "Čime smo prezreli ime tvoje?

....................................................................
Da