Quantcast

Yahweh je Bog Otac? ili nije?

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655
Svaka porodica je za sebe kao što je i svako dete priča za sebe.
Smatram da svaki normalan roditelj se trudi najbolje što ume da vaspitava svoju decu.
Naravno bezgrešni nismo, niti postoji savršen roditelj ali medjusobnom ljubavlju i tolerancijom sve se uspe prevazići.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.019
Poenta onog što sam rekao je da ne treba stvarati ubjeđenja šta naša djeca mogu a šta ne mogu razumjeti.
Treba im dati mogućnost da se iskažu onakvim kakvi jesu u datom trenu, kako bi smo mogli znati
s kim to imamo posla. Naravno da su neiskusni u svijetu, ali to ne opravdava našu odluku da se prema
njima odmah i isključivo postavimo kao učitelji, kao policajci i autoriteti. Ponekad nam djeca sa sobom donose
iskušenja koja drugdje nigdje i nikako ne bismo mogli proći.
ja ako sam pametniji od svojih roditelja, moja deca su isto pametnija od mene, tako da bi to prozrela kao jeftin trik
ja to njima i objasnjavam da se ne postavljam ja pa ja njima kao autoritet, nego sam to naivan uzeo zdravo za gotovo, kao otac, pa sad moram da im dokazujem preko kuceta da ja jesam autoritet, jer koga kuce slusa taj je autoritet
deca nam ne donose iskusenja, cak imas red andjela koji odbija iskusenja, samo treba vise da se igramo, a manje da smaramo
tebe je neko predubedio u mnoge stvari, citao si pogresnu literaturu, pa si pogresno naucio, te se zato mi ne slazemo, ali taj problem ja imam sa vecinom, priznajem

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299
Ljubav nema veze sa ljutnjom i sličnim.
Ljutnja i slično se uzdiže u nama u odsustvu Ljubavi.

Ljubav je bezuslovno davanje sebe.

Čemu se to dajemo?
Dajemo se onome-što-jesmo.
Šta to jesmo?
Postojanje, apsolut.
Apsolut sebe doživljava i čovjekom i Bogom.
Ja sam apsolut.
Ja sam onaj koji sebe doživljavcam i čovjekom i Bogom.

Kad to znamo onda odlučimo kojem aspektu sebe se želimo dati bez uslova, prema tom aspektu onda uzdižemo, doživljavamo, LJUBAV.
Ali bez obzira kojem aspetku sebe se dajemo... uvijek se dajemo onome-što-jesmo u tom aspektu; dajemo se SEBI-apsolutu.
Ne dajemo mi sebe nikom.
"Molim te Bože da me ne dovodiš u iskušenje" a šta se misli kada se kaže "voli bližnjeg svog kao samog sebe"

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655
Zna li uopšte neko šta je ljubav, neko se "ludo" voli pa završe posle par godina. A neko do kraja života ostaje zajedno a nisu pokazivali "ludu" ljubav.
A ko kaže da je ljubav preduslov za ostanak do kraja života zajedno?
Slušala sam jednom poznatog našeg advokata Tomu Fila koji je govorio da najviše pucaju brakovi zasnovani isključivo na ljubavi. kada ljubav nestane nestaje razlog za ostajanje u zajednici. Oni drugi koji su zasnovali brak gledajući na nju kao na ekonomsku organizaciju u koju treba ulagati opstali su zarad zajedničkog cilja.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299
Slušala sam jednom poznatog našeg advokata Tomu Fila koji je govorio da najviše pucaju brakovi zasnovani isključivo na ljubavi. kada ljubav nestane nestaje razlog za ostajanje u zajednici. Oni drugi koji su zasnovali brak gledajući na nju kao na ekonomsku organizaciju u koju treba ulagati opstali su zarad zajedničkog cilja.
E ako je on to rekao mora da je tako, nemam šta ja tu onda da mislim, samo sam se pitao zna li uopšte neko šta je ljubav.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299
ja ne znam
zar moram znati zašto volim?
zar ne mogu jednostavno samo voleti :)
Pa onda da prostiš Fila serucka (shvatio sam da se slažeš s njim) kakva ekonomija u braku naročito od kad je feminizam u procvatu. On zastupa samo lovarne pa tako i gleda. Potrebno je razumevanje i strpljenje kao što gajiš dete tako i ljubav (ma šta da ona znači) a inat i sujete koliko god da voliš raste ko balon i pukne. A onda se pita šta se to desilo. Za ljubav nema uputstvo kao ni za vaspitanje dece. Samo što dete voliš nesebično a sve ostale ljubavi iz koristi emocionalne naravno. Ljubav iz koristi po pitanju finansija to i nije ljubav.
Tako recimo neko voli Boga zbog sopstvene sebičnosti, briga za svoje dupe, takvu ljubav Bog ne traži.
Barem ja tako mislim.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.635
Pa sustina sluzenja Jahvi je sluziti svojoj deci. Roditeljska ljubav prema deci jeste vrhunac ljubavi. To sto JS lako odstranjuju decu iz svojih zivota zarad sluzenja Kraljevstvu zaista nije problem ostalih ucesnika na ovom forumu. Uostalom i Jahve je poslao svoj jedinorodnog Sina...
To sto si napisao nije istina.
Jehovini Svedoci su posveceni svojoj deci i zive normalnim porodicnim zivotom.
a tema nije o tome nego o Jehovi Bogu

Padre

Veoma poznat
Poruka
10.004
Sta mislis o zlostavljanju dece koji nisu JS
Svaka treca zena zlostavljana, time i deca trpe nasilje u porodici.
U Srbiji i u svetu.https://www.espreso.rs/vesti/drustvo/260447/svaka-treca-zena-u-srbiji-trpi-fizicko-zlostavljanje
Bitno vam JS upadaju u oci.
Kod JS nema zlostavljanja.
Ne fizicki vec psihicki i emotivno. Uostalom imali smo ovde i clana koji je iznosio svoja licna iskustva.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.093
Zna li uopšte neko šta je ljubav, neko se "ludo" voli pa završe posle par godina. A neko do kraja života ostaje zajedno a nisu pokazivali "ludu" ljubav.
ti što se ludo vole pa se raziđu verovatno se nikad nisu ni voleli na pravi način.. nego su bili zaljubljeni...
treba razlikovati zaljubljenost od ljubavi...
kad je neko zaljubljen onda ima idealizovanu sliku o onome u koga je zaljubljen..kao da preko osobe nalepi sliku svog idealnog para..a onda se malo po malo razočara...jer niko nije savršen...zaljubljenost je na neki način negacija osobe kakva jeste.. ona je egoističan trip o savršenom paru...
kod ljubavi osoba se upoznaje i prihvata kakva jeste sa svim manama koje ima...ljubav je prihvatanje osobe kakva jeste...

isto je i sa ljubavlju prema Bogu..
neko može biti zaljubljen u svoju sliku o Bogu i odbijati da bilo kakvo zlo može dolaziti od Boga
a neko ga može voleti onakvog kakav jeste...i prihvatiti da je možda i on činio greške (naprimer potop)

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.301
Ime Yahweh ne pominje se u pravoslavnim prevodima Starog Zaveta. Isus nikada ne kaže da ga je Yahweh poslao. Uvek kaže moj Otac.

Bog Starog Zaveta traži obožavanje(navodi da je ljubomoran Bog koji ne toleriše klanjanje drugim Bogovima), apsolutnu poslušnost i vlada strahom.On iskvarene ljude ubija potopom. On daruje Jevrejima zakone po kojima je na primer kazna za preljubu kamenovanje. On prve ljude za neposlušnost kažnjava izgonom iz Raja i smrtnošću.

Bog Novog Zaveta na prvo mesto stavlja ljubav. Preko Isusa Hrista uči nas da su dve najveće zapovesti voli Boga svim srcem, svom dušom i svim umom ii voli bližnje kao samog sebe. Božiji Sin Isus Hrist ide toliko daleko u svojoj ljubavi da moli Boga da oprosti onima koji ga vređaju, osuđuju i ubijaju jer ne znaju šta rade.
Isus uzima u zaštitu ženu koju zbog preljube, poštujući Božije zakone, žele da kamenuju, tako što kaže ko nema greha neka baci prvi kamen.On uči da ne trebamo suditi drugima.

Da li je reč o istom Bogu? Da li je Bog promenio svoj odnos prema ljudima?
Kakav je Bog? Strogi sudija koji želi da ga obožavaju ili neko ko beskrajno voli ljude? Da li je Bog sveznajući i svemogući?

Video sam da na forumu ima ljudi (Coco Bill) koji veruju da je Isusa poslao Bog Otac da Jevreje oslobodi od robovanja zlom starozavetnom bogu Yahweh-u. Pa me interesuje da čujem razmišljanja ljudi na ovu temu.
Podsetio bih da je ovo tema o kojoj razgovaramo

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
3.501
Jel znas sta znaci Bog?
Svako ko se obozava
a jedan je pravi istiniti Bog JHVH Jehova.

A Biblija sama kaze da Satana jeste Bog ovoga sveta, ili knez ovoga sveta kao i demoni sto su Bogovi
ljudima koji ih obozavaju i slede.
ceo sistem je Satanski.
Tek u novom Svetu pod Bozjim Kraljevstvom ocekujemo da vlada samo Bog JHVH.
A Satana i demoni ce biti unisteni
Jedini bog nas Srba, je Perun - Hiperborejac.

I stariji je od tvog Jehove najmanje 10.000 godina.

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
3.501
Prevelika strast se mora kontrolisati. Ljubomora takođe. Kada se uspostavi iskren odnos i poverenje, nema problema.
Najvažnije je govoriti istinu , bez laži.
Laž je najveći neprijatelj ljubavi i braka.

Ali, šta jedan prepredeni advokat zna o iskrenosti i laži ?