Xiaomi telefoni neprestalno apdejtuju app

mario80

Legenda
Poruka
59.398
Svaki jebbeni dan se apdejtuje 15-20 aplikacija non stop! U čemu je fora kod ovih apdejtova sem što telefon besomučno špijunira korisnike i troši besmisleno internet protok? Znamo da kinezi baš i nisu toliko bistri, ne umeju tri godine da sastave tastaturu za normalan prosečni evropski prst već stalno brlja prilagođen malim kineskim prstićima.

Prodaje li se ovo igde sem po rupčagama trećeg sveta?!??

Posle 6 meseci od kupovine novog telefona svaki dan traži uklanjanje nekog đubreta koje je oko 1 gb ponekad i 1,5 gb prostora!

Kamera ne može da se aktivira 5-10 sekundi! Blic je uvek automatski isključen! Uvek moram ručno da ga podešavam!

U pitanju je redmi 9 sa 3 gb memorije onaj model sa boljim displejom.

Screenshot_2021-05-23-01-52-06-246_com.android.vending.jpg
 
Kupis telefon a ne slanik i nece da koci od svakog update-a. :)
To i jeste budzetna varijanta telefona,napravljen za svakodnevno koriscenje i nije za ozbiljnija opterecenja ili neki rad. Iskljuci automatski update u podesavanjima i jednom mesecno ih apdejtuj... Pa sledeci kupi neki ozbiljniji telefon,ako u njemu planiras brdo aplikacja koje su stalno aktivne.
 
Meni je kao radni telefon Huawei p30lite, kostao me oko 150e tek kad je izasao, nije neka luks varijanta. Ali nema takvih problema, nikad mi se nije zaledila kamera niti aplikacije koje koristim. A tu racunaj svakodnevno brdo poste,watsapp, jos sigurno 10ak aplikacija koje su aktivne (ne racunam one preinstalirane). Kolega ima Samsung A51, sjajan telefon.
Problem je kod tih manjih firmi sa budzetnim telefonima uopsteno, baziraju se na top varijante a te jeftinije samo otaljavaju. Njhovi flagship ne zaostaju za telefonima s klase ili iphone,ali su zakazali u ovom segmentu... Bez sale, kad budes menjao telefon pogledaj prvo recenzije.
 
Kupis telefon a ne slanik i nece da koci od svakog update-a. :)
To i jeste budzetna varijanta telefona,napravljen za svakodnevno koriscenje i nije za ozbiljnija opterecenja ili neki rad. Iskljuci automatski update u podesavanjima i jednom mesecno ih apdejtuj... Pa sledeci kupi neki ozbiljniji telefon,ako u njemu planiras brdo aplikacja koje su stalno aktivne.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro za klasu iznad 2x skupljih telefona.
 
Meni je kao radni telefon Huawei p30lite, kostao me oko 150e tek kad je izasao, nije neka luks varijanta. Ali nema takvih problema, nikad mi se nije zaledila kamera niti aplikacije koje koristim. A tu racunaj svakodnevno brdo poste,watsapp, jos sigurno 10ak aplikacija koje su aktivne (ne racunam one preinstalirane). Kolega ima Samsung A51, sjajan telefon.
Problem je kod tih manjih firmi sa budzetnim telefonima uopsteno, baziraju se na top varijante a te jeftinije samo otaljavaju. Njhovi flagship ne zaostaju za telefonima s klase ili iphone,ali su zakazali u ovom segmentu... Bez sale, kad budes menjao telefon pogledaj prvo recenzije.
Je l' fo onaj Huawei sto ima svoj app store i ne podrzava puno aplikacija sa Play Store?
Da citiram jednog prodavaca:
"Ne mozes da instaliras YouTube, jer ovaj telefon ima mnogo jak procesor."
 
Je l' fo onaj Huawei sto ima svoj app store i ne podrzava puno aplikacija sa Play Store?
Da citiram jednog prodavaca:
"Ne mozes da instaliras YouTube, jer ovaj telefon ima mnogo jak procesor."
Ne, moj ima punu podrsku od google, p40 verzije nemaju. Ali ima yutube ako se dobro secam i na njihovom appstore. Solidan telefoncic za male pare, racunajuci da ga drndam na poslu.
 
Moj telefon nikad ne apdejtuje na mobilnoj mrezi i kad je na bateriji?
Ni meni ne apdejtuje podešen je samo na wifi i onda kada dođem kući opla 20 aplikacija se skida, drnda, proverava, instalira.

Okačio sam gore printskrin, uđem u kuću i kreće gnjavaža momentalno.

Nekako imam osećaj da su ovi xiaomi telefoni rezervisali 90% procesora za spamovanje i prisluškivanje korisnika a tebi šta ostane. Da ne pričam kako od početka upotrebe puni memoriju đubretom (nepoznati fajlovi) i u nekom trenutku potpuno poludi a to je uvek kada odeš na godišnji.
 
Poslednja izmena:
Ovaj:

https://www.mobilnisvet.com/mobilni/7788/Xiaomi/Redmi-9

Ne znam kakvo ime sem procesora i memorije tu postoji. Ovako je telefon ok ali me izluđuje to beskonačno apdejtovanje app.
Udji u appstore,i klikni u gornjem desnom uglu na svoj profil.Imas u podesavanjima mesto da zabranis automatsko dopunjavanje,pa ponekad kad ti je dosadno dopunjavaj sam. Definitivno ti kamera sporo radi, proveri da nisi prepunio memoriju,ako imas dovoljno mesta onda ti je problem u samom procesoru.Ne sme tako dugo da se otvara...A blic je takav verovatno fabricki resen, mene nervira sto mi se pali sam :)
 
Pa da ali čemu to besomučno apdejtovanje app svaki dan?!?? Šta se tu menja sem smajlija??? Ima memorijsku karticu a to paljenje kamere je krenulo sa nekim od apdejtova isto kao i zezanje blica. Pre je odlično radio, podešen na auto palio se. Sada podesim na auto i on automatski vrati na zabranu blica.
Svaki put kada apdejtuju nešto ti isključe ili zablokiraju tj zeznu.
Prosto mi neverovatno da isti bagovi prolaze mesecima. Iste app isto baguju pa onda posle nekoliko meseci REŠE konačno taj bag i to traje neko vreme pa se isti bag ponovo vrati sa nekim novim besmislenim apdejtom.
Kao da mlate praznu slamu eto tako ja to doživljavam.

Ono što mi je zanimljivo, snima nove fotke na mem karticu ali u podešavanjima vidim samo 3/32 gb :think:
 
Jbg,tako je kako je...Nije to usamljen primer, desava se da se apdejtom vise stete nanese korisniku nego koristi. Meni se nedavno azurirao android,sva podesavanja su se vratila na fabricka,iako ne bi trebalo. Dva dana sam sve vracao na svoje,cim uhvatim vremena ja se zezam sa telefonom.
To za memoriju mislim da nije greska,on ti pokazuje svoju internu u osnovnim podesavanjima. Mora da ima mesto gde ces proveriti i stanje na kartici.
 

Back
Top