Quantcast

Xiaomi telefoni neprestalno apdejtuju app

zx16

Aktivan član
Poruka
1.142
Kupis telefon a ne slanik i nece da koci od svakog update-a. :)
To i jeste budzetna varijanta telefona,napravljen za svakodnevno koriscenje i nije za ozbiljnija opterecenja ili neki rad. Iskljuci automatski update u podesavanjima i jednom mesecno ih apdejtuj... Pa sledeci kupi neki ozbiljniji telefon,ako u njemu planiras brdo aplikacja koje su stalno aktivne.
Компанија која је трећи произвођач на свету за тебе је сланик?
Па овако, управо сам пре три недеље купио трећи Xiaomi телефон poco x3 pro. Сем тога и супруга користи исту марку а ту је и њихов ТВ као и рутер и бт звучник.
Телефоне мењам на неких две године. Пре овог, користио сам poco f1 a пре њега Xiaomi Redmi Pro. Значи, за ових пет година никада ни један проблем. У Русији је Xiaomi по популарности и изузетно добрим оценама купаца у самом врху по продаји.
И сад ћеш ти једноставно, без иједног аргумента и искуства са њима да их сврсташ у сланике?
Крајње неозбиљно и субјективно!

zx16

Aktivan član
Poruka
1.142
Цене у Русији не можеш сравњивати са Србијом а ни Европом. У Русији нема намета на он лајн куповину. Ја сам poco x3 pro наручио са Алија за 210€ (8/256) а сада се на огласима нераспакован продаје за мање од 200€.
Шта би тек рекли за цене интернета? Пакет који ја користим 280 канала, интернет 100/100 и сим карта са 450 минута ка свим мрежама а у оквиру своје бесплатни разговори и на све то неограничен мобилни интернет за 740₽ или нешто мало мање од 1000 динара?
По питању хардвера за компјутере, иста прича.
На овој адреси можете видети понуде свега и свачега са ценама, и то су продавнице. Овде су огласи.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
17.762
И сад ћеш ти једноставно, без иједног аргумента и искуства са њима да их сврсташ у сланике?
Крајње неозбиљно и субјективно!
Poredis PRO verziju sa ovicnim budzetnim telefonom? Vrlo ozbiljno,kao da poredis ladu sa mercedesom. Procitaj dalje sta sam napisao u postovima,mozda ti bude jasnije. I Mercedes je ime,pa a klasu retko ko racuna u premijum klasu.
A i cene u Rusiji poredim zvanicne,u prodavnicama gde se moze koliko-toliko garantovati originalnost proizvoda (DNS,Eldorado,Mvideo). Cene sa Alija ili drugih online platformi ne uzimam kao parametar,znas i sam koliko ima prevara i kopija koje se prodaju svuda po Rusiji.Do pandemije se i u Srbiji moglo kupovati preko alija, izmedju ostalog,sada je problem carina koja se naplacuje (a i u Rusiji ce uskoro poceti ako sam dobro shvatio predlog zakona).
A inace i ja koristim kineze,kao radni mi je Huawei p30 lite a kao licni Realmi X2pro. Ovaj drugi ne zaostaje nimalo za flagship telefonima,ali je p30lite realno za njega lopata.

zx16

Aktivan član
Poruka
1.142
Poredis PRO verziju sa ovicnim budzetnim telefonom? Vrlo ozbiljno,kao da poredis ladu sa mercedesom. Procitaj dalje sta sam napisao u postovima,mozda ti bude jasnije. I Mercedes je ime,pa a klasu retko ko racuna u premijum klasu.
A i cene u Rusiji poredim zvanicne,u prodavnicama gde se moze koliko-toliko garantovati originalnost proizvoda (DNS,Eldorado,Mvideo). Cene sa Alija ili drugih online platformi ne uzimam kao parametar,znas i sam koliko ima prevara i kopija koje se prodaju svuda po Rusiji.Do pandemije se i u Srbiji moglo kupovati preko alija, izmedju ostalog,sada je problem carina koja se naplacuje (a i u Rusiji ce uskoro poceti ako sam dobro shvatio predlog zakona).
A inace i ja koristim kineze,kao radni mi je Huawei p30 lite a kao licni Realmi X2pro. Ovaj drugi ne zaostaje nimalo za flagship telefonima,ali je p30lite realno za njega lopata.
У првом посту се наводи проблем и Марка телефона али не и модел. Одакле си ти извукао информацију о моделу који је за тебе сланик?
Ти ниси то рекао за конкретан модел него за бренд!
На крају крајева, прочитај сам први пост и твој одговор.
На Алију не купујем код продаваца са доста лоших одзива. Пошто Руси воле да пишу одзиве, није проблем направити класификацију. И оно што је јако важно, Руси су велики купци на Алију и из личног искуства могу ти рећи све моје рекламације су уважене до сада. Није их било много. На више од 100 поруџбина свега 4.
До сада сам са Алија купио 7 телефона. Три мени а 4 пријатељима у Србији јер, како сам навео, у Русији на он лајн пошиљке нема ни царине ни ПДВ-а и слање за Русију је бесплатно.
Што се тиче приче о увођењу царине, то већ слушам 3-4 године и ништа. Увели су царину за наруџбине у већем износу али не знам колики је он тачно.
Прошле године сам наручивао неке контролера за дизел агрегате и још неке ствари и пошиљка је прелазила цифру од 1000€ и нису ми ништа наплатили. Уредно је стигло на пошту као и пошиљке мање од €.
Дао сам у претходном посту линкови ка ценама у радњама и на огласима.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
17.762
Kupis telefon a ne slanik i nece da koci od svakog update-a. :)
To i jeste budzetna varijanta telefona,napravljen za svakodnevno koriscenje i nije za ozbiljnija opterecenja ili neki rad.

У првом посту се наводи проблем и Марка телефона али не и модел. Одакле си ти извукао информацију о моделу који је за тебе сланик?
Ти ниси то рекао за конкретан модел него за бренд!
Natera me da citam ponovo post :D Pogledaj drugu recenicu :)
REdmi 9 sa 3gb RAM je osnovna verzija.
Ali da ne sirimo dalje, nadam se da je kolega Mario resio pitanje update-a,koji su nekad zaista dosadni.
Nego to o odzivima (recenzijama,kako ko voli), to je kod njih sjajna stvar, i mnogo pomogne ako je neko neodlucan ili nije siguran u kupovinu. Kod nas to nije zazivelo, a bilo bi dobro da imamo u Srbiji bar jedno mesto gde bi ljudi ostavljali utiske i iskustva sa raznim prodavcima ili firmama. Ja koristim to pri svakoj kupovini...

zx16

Aktivan član
Poruka
1.142
Ја сам на два форума у Србији почео да качим своје тестове SSD дискова али нисам видео заинтересованост па сам престао. Зашто би губио време?
Са једног су ме чак и бановали јер сам писао о руским процесорима и руским SSD дисковима.
Пошто си модератори прозападно оријентисани, нису дозволили да ширим "јефтину пропаганду"?
Мислио сам и овде да покренем али у техничком делу је мало учешће па ми је бесмислено.

bmaxa

Poznat
Moderator
Poruka
8.231
Ја сам на два форума у Србији почео да качим своје тестове SSD дискова али нисам видео заинтересованост па сам престао. Зашто би губио време?
Са једног су ме чак и бановали јер сам писао о руским процесорима и руским SSD дисковима.
Пошто си модератори прозападно оријентисани, нису дозволили да ширим "јефтину пропаганду"?
Мислио сам и овде да покренем али у техничком делу је мало учешће па ми је бесмислено.
Pa kaci te testove ovde slobodno ;)
Mozda se poveca ucesce ;)

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
17.762
Mislm da nece biti problema oko kacenja testova, rece ti kolega koji se tim zanima.
Nego koje ruske SSD? Ja cak nisam ni cuo da se proizvodi ovde... Sad si i mene zainteresovao,iskreno.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
17.762
Ja nemam pojma nista o ruskom trzistu, znam da su pravili neke procesore ali nista dalje o tome :P
Ja takodje... Znam da imaju proizvodnju elektronike za siroku upotrebu (sistemi GLONASS na automobilima, elektronsku naplatu putarine, neke dodatke na automobile tipa SOS uredjaja) sa tim sam se sretao u poslu. Ali ovo nisam vidjao,mada moguce da jos nisu komercijalizovali ideje.

zx16

Aktivan član
Poruka
1.142
Потрудићу се да вам данас дам информације, ако будем у стању. Тренутно имам, Trust no one зна шта је то шабашка.
Сем шабашке ту је и шашлик и самогон па ако будем у стању качим а ако не, онда сутра. Обећавам!

Poslednja izmena:

Tom Jones 1

Primećen član
Poruka
864
Ne bih izjednačavao redmi 9 sa 3gb sa slaninom, prosto ima ljudi kojima i fon sa takvim specifikumom radi posao. Malo surfa, malo vibera ili nekog sličnog app pozivi i SMS, neka fotka (a da ne mora neki uber kvalitet) - više nego dovoljan a pri tom se ne potroši kamara para.

Međutim, ova idila će nestati kad android uskoro pređe na 64bita...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.