Xiaomi miui 13 raspad telefona

Evo dokaz da su kineske aplikacije težak krš.
Ima godinu dana da nisam otvorio AliExpress.
Ovo radi u pozadini i srce memoriju i protok.

Screenshot_20230216-110234.png

Kršomi ima takve aplikacije po defaultu.

Danas je 32gb memorije smešno. Naravno da će da ti baguje kad nećete da se otvorite za 128gb ili 265gb verzije, nego bi ste da instalirate milion aplikacija na 32gb i onda se čudite zašto vam se telefon gasi i sporo radi. Od tih 32gb skoro 10 zauzima sistem. Meni je ovo već drugi Xiaomi telefon, prvi me je služio 2 godine i još radi.
To su sve sistemske aplikacije koje dolaze sa telefonom ja imam instaliranih 6-7 tipa vajber, kp. Prilikom reklamiranja i prodaje telefona u vipu nije bilo naznačeno da telefon ne može da ima 5-6 aplikacija nego naprotiv. Ti kao neko ko navodno ima xiaomi bi trebao da znaš a ne da pričaš napamet.

Ma jok to radi na wifi-u , kod androida background data možeš lako da ukines za svaku app.
Sakupi on za godinu dana po malo na wifi...
Najgore su te shop app.
Imao sam dosta godina tu aliexpress aplikaciju jer mi je nudilo da ce mi dati popust ako kupim preko nje, a ne preko weba. Stavio sam je, iskoristio taj minimalni popust i deinstalirao :)

Jedino što valja na xiaomi telefonima je taj ic možda se jedino zbog toga isplati kupiti umesto davati pare na jeftine zamenske daljinske? Meni radi tehniks risiver bez problema, soni mini linija, lg filips samsung tv, klima vivax i midea. Stvarno mnogo toga pokriva.

Danas je 32gb memorije smešno. Naravno da će da ti baguje kad nećete da se otvorite za 128gb ili 265gb verzije, nego bi ste da instalirate milion aplikacija na 32gb i onda se čudite zašto vam se telefon gasi i sporo radi. Od tih 32gb skoro 10 zauzima sistem. Meni je ovo već drugi Xiaomi telefon, prvi me je služio 2 godine i još radi.
Meni zauzeto 20 od 32GB :P
Sistem uzima 8 :P
Heh, SD karta mi totalno prazna :P

Jedino što valja na xiaomi telefonima je taj ic možda se jedino zbog toga isplati kupiti umesto davati pare na jeftine zamenske daljinske? Meni radi tehniks risiver bez problema, soni mini linija, lg filips samsung tv, klima vivax i midea. Stvarno mnogo toga pokriva.
То је лажна апликација. Не фолирај народ да мења толико даљинаца?
По питању апдејтовања апликација, ко те тера да их апдејтујеш?
Искључи аутоматско апдејтовања за све апликације које не користиш.
Можеш и да откључаш телефон ( тзв рут) и обришеш фабричке које ти не требају.
Уместо што кукаш две године, могао си нешто и да научиш или, ако је толико лош телефон, да га продаш, вратиш, бациш....уместо што отвараш гомилу тема са твојим личним фрустрацијама.

Da nešto znaš i da imaš kršomi nebi napamet lupetao kao što smo navikli. Kršomiju čim izađe nova aplikacija stara momentalno prestaje sa radom tako da si primoran da apdejtuješ neprestalno telefon iz dana u dan što mu popuni ionako lažnu malu memoriju kako bi ti kinezi uništili što pre telefon. Bilo sistemska ili naknadno instalirana - aplikacija prestaje sa radom. Sad pošto smo te eliminisali kao neozbiljnog sagovornika možešslobodno da se samobanuješ.

Da nešto znaš i da imaš kršomi nebi napamet lupetao kao što smo navikli. Kršomiju čim izađe nova aplikacija stara momentalno prestaje sa radom tako da si primoran da apdejtuješ neprestalno telefon iz dana u dan što mu popuni ionako lažnu malu memoriju kako bi ti kinezi uništili što pre telefon. Bilo sistemska ili naknadno instalirana - aplikacija prestaje sa radom. Sad pošto smo te eliminisali kao neozbiljnog sagovornika možešslobodno da se samobanuješ.
Како да не знам, пратим твоје постове и много тога сам научио.

Back