X-box 360

Master_Chief

Veoma poznat
Poruka
11.749
Izasle su slike novog X-box 360,licno od Microsofta,znaci ovako ce izgledati X-box 360
1115948584.99681.jpg

1115948308.02932.jpg

1115948350.60582.jpg

1115948416.02877.jpg

1115948465.92156.jpg
 
A nadali ste se da se da sam otišao zauvek. :twisted:


Inače, evo neke specifikacije o hardveru. Izgleda dosta dobro, ali ipak ovo nije nešto što bi moglo zasenčiti grafiku na PC-u. Sećam se samo kako se hvalio prvi xbox kojeg je pokretao procesor od 700MHz i GeForce 3, a pričalo se da je ta crna kutija godinama naprednija od sive kante.



360 HardWare:
1. Support for DVD-video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 cd, JPEG photo CD
2. All games supported at 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing
3. Customizable face plates to change appearance
4. 3 USB 2.0 ports
5. Support for 4 wireless controllers
6. Detachable 20GB drive
7. Wi-Fi ready

Custom IBM PowerPC-based CPU
- 3 symmetrical cores at 3.2 GHz each
- 2 hardware threads per core
- 1 VMX-128 vector unit per core
- 1 MB L2 cache

CPU Game Math Performance
- 9 billion dots per second

Custom ATI Graphics Processor
- 500 MNz
- 10 MB embedded DRAM
- 48-way parallel floating-point shader pipelines
- unified shader architecture

Memory
-512 MB GDDR3 RAM
- 700 MNz DDR

Memory Bandwidth
- 22.4 GB/s memory interface bus bandwidth
- 256 GB/s memory bandwidth to EDRAM
- 21.6 GB/s frontside bus

Audio
- Mulitchannel surround sound output
- Supports 48khz 16-bit audio
- 320 independent decompression channels
- 32 bit processing
- 256+ audio channels
 
Ha, ha i to treba da pobedi PC :lol: :lol: . Jedino mi ovaj procesor nije jasan, jel to u stvari kao 3*3.2 odnosno 9.6 :!: ili samo 3.2 ghz? E, da, procitao sam da uskoro izlazi double core AMD 4800+ :!: :!: :twisted: :twisted: Eto tim kozolasima. Mogu da se kladim da ce PC da pobedi X-Box 360 i pre nego sto ovaj izadje.
 
Mogu da se kladim da ce PC da pobedi X-Box 360 i pre nego sto ovaj izadje.

Ako imash do 15 godina, oproshteno ti je.
Inache, nemash pojma o chemu prichash. U CHEMU da pobedi? U surovoj brzini? Jako teshko. U broju igara? Nikako. U kvalitetu igara? To tek nikako.

Taj Xbox ima 3 64-bitna CPUa (G5, slichan se ugradjuje u PowerMac) svaki na po 3.x GHz-a, i svaki sa po dva hardverska thread-a. Pa ti rachunaj koliko je to...

Smeshno je porediti PC arhitekturu i NextGen konzole, jer nemaju slichnosti.
 
Bogami načekaćemo se mi da sve to vidimo. A i taj novembar, decembar može mnogo da se oduži, pa microsoft odluči da svoje čedo predstavi za koji mesec, čak i pola godine kasnije. Rokovi se uvek probijaju, a proizvodi odlažu, što često govori da oni trenutno imaju samo mačka u vreći. Isti je slučaj i sa PlayStationom 3, kojeg pokreće famozni "cell" procesor, od kojega smo videli, zapravo čuli samo sonijeve teške reči o nekoj brzini 10 puta većoj od trenutnih najbržih procesora na PC-u. Šta time žele da kažu, teško je reći. Samo vreme će pokazati.
Ako od ovoga bude nastala neka revolucija u igračkoj tehnologiji - odlično. Počeću mesečno da odvajam koji euro, pa kad se nakupi da se i ja osladim s tim čudom. A do tada, zadovoljiću se i ovim, kako ti to Lorde kažeš, "klinički mrtvim" PC-om.
 
Performanse Sony-a PS3 i Xbox-a su vec poznate i isprobane medju developerima. Toliko mogu da kazhem.
Kao i to da PC, zbog svoje traljave arhitekture, ni sa 10GHz procesorom nece biti kompetentan. Anyway, PC nikad nije ni zamishljen kao gejming ili multimedijalna mashina, inache bi u startu imao drugachiju arkitekturu basa i memorije.
 
Lord British:
Performanse Sony-a PS3 i Xbox-a su vec poznate i isprobane medju developerima. Toliko mogu da kazhem.
Kao i to da PC, zbog svoje traljave arhitekture, ni sa 10GHz procesorom nece biti kompetentan. Anyway, PC nikad nije ni zamishljen kao gejming ili multimedijalna mashina, inache bi u startu imao drugachiju arkitekturu basa i memorije.

Meni se cini da ti nikad nisi cuo za serverske masine , i za graficke kartice za 3D obradu na kojima se prave te igrice za Xbox i Play Station.

a zivis u UK.
 
123456789:
Lord British:
Performanse Sony-a PS3 i Xbox-a su vec poznate i isprobane medju developerima. Toliko mogu da kazhem.
Kao i to da PC, zbog svoje traljave arhitekture, ni sa 10GHz procesorom nece biti kompetentan. Anyway, PC nikad nije ni zamishljen kao gejming ili multimedijalna mashina, inache bi u startu imao drugachiju arkitekturu basa i memorije.

Meni se cini da ti nikad nisi cuo za serverske masine , i za graficke kartice za 3D obradu na kojima se prave te igrice za Xbox i Play Station.

a zivis u UK.
Da,a kolko "nas" smrtnika moze da ima takav komp...?
 
GrimReaper:
Ha, ha i to treba da pobedi PC :lol: :lol: . Jedino mi ovaj procesor nije jasan, jel to u stvari kao 3*3.2 odnosno 9.6 :!: ili samo 3.2 ghz? E, da, procitao sam da uskoro izlazi double core AMD 4800+ :!: :!: :twisted: :twisted: Eto tim kozolasima. Mogu da se kladim da ce PC da pobedi X-Box 360 i pre nego sto ovaj izadje.
Ne boj se ti,da je to tako ni Microsoft a ni Sony ne bi pravili ove konzole da bi ih PC pregazio...neke igre se nikad nece napraviti na PCu i nece nikad biti da igre igrane na konzoli pruzaju istu zanimaciju i na PCu.
 
123456789:
Lord British:
Performanse Sony-a PS3 i Xbox-a su vec poznate i isprobane medju developerima. Toliko mogu da kazhem.
Kao i to da PC, zbog svoje traljave arhitekture, ni sa 10GHz procesorom nece biti kompetentan. Anyway, PC nikad nije ni zamishljen kao gejming ili multimedijalna mashina, inache bi u startu imao drugachiju arkitekturu basa i memorije.

Meni se cini da ti nikad nisi cuo za serverske masine , i za graficke kartice za 3D obradu na kojima se prave te igrice za Xbox i Play Station.

a zivis u UK.

Hahahaha... koja provala!

Stvarno chudo da nisam chuo za te "serverske mashine" i "kartice za 3D obradu", "a zhivim u UK"...

A, da, sasvim sluchajno, vec par godina pravim igre za Xbox i PS2 i josh ni u jednoj kompaniji nisam video ta chuda! Gde to mozhe da se vidi, prosvetli me! :lol:
 
Lord British:
123456789:
Lord British:
Performanse Sony-a PS3 i Xbox-a su vec poznate i isprobane medju developerima. Toliko mogu da kazhem.
Kao i to da PC, zbog svoje traljave arhitekture, ni sa 10GHz procesorom nece biti kompetentan. Anyway, PC nikad nije ni zamishljen kao gejming ili multimedijalna mashina, inache bi u startu imao drugachiju arkitekturu basa i memorije.

Meni se cini da ti nikad nisi cuo za serverske masine , i za graficke kartice za 3D obradu na kojima se prave te igrice za Xbox i Play Station.

a zivis u UK.

Hahahaha... koja provala!

Stvarno chudo da nisam chuo za te "serverske mashine" i "kartice za 3D obradu", "a zhivim u UK"...

A, da, sasvim sluchajno, vec par godina pravim igre za Xbox i PS2 i josh ni u jednoj kompaniji nisam video ta chuda! Gde to mozhe da se vidi, prosvetli me! :lol:

pa sta onda hoces , znas koliko su te masine jace od konzola .
 
Lord British:
Performanse Sony-a PS3 i Xbox-a su vec poznate i isprobane medju developerima.
Jesi li ti isprobavao xbox 360 ili ps3 i da li nameravate da radite neku igru za NextGen konzole? Ili ako znaš više informacija koji su ih to developeri imali priliku testirati.
 
vidim na forumima(domacim)su se pojavile neke cene,naravno pretpostavke da bi PS3 kostao oko 600-800 eura....
da li znaci da ce i Xbox360 kostati tu negde ili ne?!!
 
Vidim ja... ko se dosad naigrao igara imao je srece kao malo ko, ovoj ostaloj decurliji koja ce da gube ochi drndajuci po tim dzojpedima... nek je bog u pomoci :roll:
I po cemu se ova "konzola" razlikuje od jednog obichnog kucnog racunara? I shto je najgore, shto ce micro$oft vrlo verovatno uspeti da progura novi X-Box kao novi standard za kucni multimedia/info/entertainment sistem. Moze im se kad je 90% domacinstava, powerd by Windows :roll:
 

Back
Top