Wow,dota???

nenadwolf

Početnik
Poruka
15
Imam nekoliko pitanja:

1.Koji Word of Warcraft je najpopularniji za igranje na netu?
2.Koji Word Of warcraft mi preporucujete da skinem?
3.Sta je to Dota i da li ona dolazi uz WOW?

Stvarno sam nov u ovome
 
Wow i dota su totalno dvije razlicite stvari.
WOW, ili World of Warcraft je posebna igrica, koja se igra striktno na internetu. DOTA, ili, Defense of the Ancients, je samo jedna mapa, jedan game mod popularne igrice Warcraft III - The frozen throne, igra se i na internetu ali i u LAN-u. Moja preporuka ti je da ipak igras WOW jer je dota mnogo teska za igru, i zahtijeva godine igranja da bi postao dobar igrac.
 
Wow i dota su totalno dvije razlicite stvari.
WOW, ili World of Warcraft je posebna igrica, koja se igra striktno na internetu. DOTA, ili, Defense of the Ancients, je samo jedna mapa, jedan game mod popularne igrice Warcraft III - The frozen throne, igra se i na internetu ali i u LAN-u. Moja preporuka ti je da ipak igras WOW jer je dota mnogo teska za igru, i zahtijeva godine igranja da bi postao dobar igrac.

Hvala na informaciji...
Samo jos da li da skinem obican WOW ili neki drugi deo???
 
Hvala na informaciji...
Samo jos da li da skinem obican WOW ili neki drugi deo???

Posto igram Warcraft III i WoW reci cu ti ovo.Dota je sasvim druga igra.WoW ti se placa da bi se igrao ali imaju privatni serveri gdje nemoras.Moras svaku ekspanziju da skines da bi igro World of Warcraft Classic,The Burning Crusade,Wrath of the Lich King i The Cataclysm.
 
Imam nekoliko pitanja:

1.Koji Word of Warcraft je najpopularniji za igranje na netu?
2.Koji Word Of warcraft mi preporucujete da skinem?
3.Sta je to Dota i da li ona dolazi uz WOW?

Stvarno sam nov u ovome

A evo i da odgovorim, da ne ispadne da se samo smejem...

Pitanja 1 i 2 : WoW je jedna igrica i nema ih vise. Igra se iskljucivo preko neta. Ako ga skines (ali sumnjam da mozes sa prilozenim znanjem) igraces na piratskom serveru koji nije ni blizu pravom. WoW se inace igra originalni (ima i par ekspanzija) i on kosta novaca, placa se i igra i placa se i mesecno igranje. WoW ti iskreno ne preporucujem, stvara opasnu zavisnost.

Pitanje 3 : Dota je scenario (ili mapa) za Warcraft III : The Frozen Throne i ona je potpuno besplatna, dok original warcraft kosta i njega moras imati ako hoces da igras na originalnom battle netu. Ako nemas original mozes igrati na Gareni ili skinuti eurobattle.net patch pa igrati na piratskom.


@ Dante88
Preporucujes mu da igra WoW zato sto je Dota teska za igru? Zanimljivo...
Realno, i CS mi je bio tezak za igru kad sam bio klinac i kad sam poceo pa sam opet naucio. Dota je bila jos teza, pa sam to jos bolje naucio, tako da to ne moze biti presudni faktor u igranju neke igrice...

Ovo je bilo kao da te neki klinac pita sta je bolje kokain ili trava i ti ga uputis na kokain jer je trava teska za srolati :rotf:
 
A evo i da odgovorim, da ne ispadne da se samo smejem...

Pitanja 1 i 2 : WoW je jedna igrica i nema ih vise. Igra se iskljucivo preko neta. Ako ga skines (ali sumnjam da mozes sa prilozenim znanjem) igraces na piratskom serveru koji nije ni blizu pravom. WoW se inace igra originalni (ima i par ekspanzija) i on kosta novaca, placa se i igra i placa se i mesecno igranje. WoW ti iskreno ne preporucujem, stvara opasnu zavisnost.

Pitanje 3 : Dota je scenario (ili mapa) za Warcraft III : The Frozen Throne i ona je potpuno besplatna, dok original warcraft kosta i njega moras imati ako hoces da igras na originalnom battle netu. Ako nemas original mozes igrati na Gareni ili skinuti eurobattle.net patch pa igrati na piratskom.


@ Dante88
Preporucujes mu da igra WoW zato sto je Dota teska za igru? Zanimljivo...
Realno, i CS mi je bio tezak za igru kad sam bio klinac i kad sam poceo pa sam opet naucio. Dota je bila jos teza, pa sam to jos bolje naucio, tako da to ne moze biti presudni faktor u igranju neke igrice...

Ovo je bilo kao da te neki klinac pita sta je bolje kokain ili trava i ti ga uputis na kokain jer je trava teska za srolati :rotf:

daj uporedjujes CS i dotu....dota je mnogo puta teza i komplikovanija
ne kazem da ne moze da se nauci dota, procitaj malo bolje, rekao sam da bi naucio bas dobro da je igras treba ti puno vremena, a decko koji ne zna sta je dota a sta wow sumnjam da bi tako brzo naucio da je igra...ponavljam, da je dobro igra....
 
daj uporedjujes CS i dotu....dota je mnogo puta teza i komplikovanija
ne kazem da ne moze da se nauci dota, procitaj malo bolje, rekao sam da bi naucio bas dobro da je igras treba ti puno vremena, a decko koji ne zna sta je dota a sta wow sumnjam da bi tako brzo naucio da je igra...ponavljam, da je dobro igra....

Procitaj ti malo bolje, napisao sam da je dota bila dosta teza za nauciti od CS.
Inace, sta se mucimo da objasnimo nekome ko uopste ne zna sta su ove igrice. Neka ode malo do obliznje igraonice, vidi kako drugi igraju, odluci sta mu je bolje i cao...
 
Warcraft III - real time strategy; DotA - mapa, koja je toliko dobro realizovana da je postala prica za sebe (kao CS za Halflife 2 (CS je zapravo Mod HL2-ojke)

World Of Warcraft - Ooooogroomna igrica koja od ostalih ne odskace po svom kvalitetu nego po svojoj prici koja moze da vrlo lako parira Lotr-u (Gospodar Prstenova)

WoW trenutno ima 3 expanzije a to su:
-Burning Crusade
-Wrath of the Lich King
-Cataclysm

ja igram na piratskim serverima mnogo jeftinija varijanta, trenutno najpopularnija je druga expanzija, i TRENUTNO skoro svi piratski serveri podrzavaju Wotlk (Wrath of the L.K.)
ako hoces poslacu ti u inbox sajt gde mozes da skines igru, i sajt servera na kom mozes da igras besplatno (piratski, jedan od najboljih)

ako hoces da igras na Blizzardovim trebace ti oko 3000dindzi za Wotlk, ili 4-5000 za Cataclysm, takodje svakog meseca placas po 1300 za bi mogao da igras...

takodje da bi u wow-u postao ''dobar igrac'' trebace ti mnogo vise vremena nego li da naucis da igras dotu (suprotno onome sxo rekose neki ^^) ali da ne trollujem:
to je to... PM me ako hoces (hocete) linkove
 
Warcraft III - real time strategy; DotA - mapa, koja je toliko dobro realizovana da je postala prica za sebe (kao CS za Halflife 2 (CS je zapravo Mod HL2-ojke)

World Of Warcraft - Ooooogroomna igrica koja od ostalih ne odskace po svom kvalitetu nego po svojoj prici koja moze da vrlo lako parira Lotr-u (Gospodar Prstenova)

WoW trenutno ima 3 expanzije a to su:
-Burning Crusade
-Wrath of the Lich King
-Cataclysm

ja igram na piratskim serverima mnogo jeftinija varijanta, trenutno najpopularnija je druga expanzija, i TRENUTNO skoro svi piratski serveri podrzavaju Wotlk (Wrath of the L.K.)
ako hoces poslacu ti u inbox sajt gde mozes da skines igru, i sajt servera na kom mozes da igras besplatno (piratski, jedan od najboljih)

ako hoces da igras na Blizzardovim trebace ti oko 3000dindzi za Wotlk, ili 4-5000 za Cataclysm, takodje svakog meseca placas po 1300 za bi mogao da igras...

takodje da bi u wow-u postao ''dobar igrac'' trebace ti mnogo vise vremena nego li da naucis da igras dotu (suprotno onome sxo rekose neki ^^) ali da ne trollujem:
to je to... PM me ako hoces (hocete) linkove

o cemu pricas to druze? Wow tezi od dote da se igra?
 
*tezi da budes dobar igrac, to podrazumeva dosta ulozenog vremena na skupljanje Emblema za dobru opremu, ili PvP-a da bi kupio dobar set... ^^ istina da dota jeste teska, ali ce ti mnogo vise vremena trebati da skupis opremu za wow, negoli naucis dotu... ^^
 
*tezi da budes dobar igrac, to podrazumeva dosta ulozenog vremena na skupljanje Emblema za dobru opremu, ili PvP-a da bi kupio dobar set... ^^ istina da dota jeste teska, ali ce ti mnogo vise vremena trebati da skupis opremu za wow, negoli naucis dotu... ^^

govoris o obicnom sakupljanju kao o nekom misaonom procesu, da li u tvom vokabularu postoje rijeci skil, vjestina, reakcija, zatim, da ne pominjem strategiju, timsku igru, uigranost timova, kombinacije itema, kombinacije itema na osnovu heroja protivnickog tima, zatim preko stotinu heroja sa razlicitim magijama, ulogama, i tipovima....?

to sto si provalio za tvoje je dobro da ostane samo na ovom forumu....
 
A na wowu nema tih stvari koje si ti nabrojao ? Izgleda da nisi igrao igru vec samo velicas tvoju dotu koja je obicna mapa. Za obe igre je potrebno vreme da se nauce,sve zavisi od osobe. Covek je lepo pitao sta mu je potrebno da igra dotu a nije pitao koja je igra laksa. Necu da odgovaram na temu jer je vec sve napisano.
 
ovo se polako pretvara u prepucavanje kao sto gamer rece, dakle jos jedan odgovor od mene... objasnicu ti sve ono gore navedeno: (wolf i dante)
1. reakcija i vestina se jednom recju zovu skill. a to je presudno za PvP igranje wow-a
2. timska igra, i uigranost timova podrazumeva da imate strategiju, koju morate da imate u bitkama 40-40 (kolike su bitke u dota-i? xD) i uvek tim (raid) koji je organizovaniji pobedjuje.
3. kombinacije Item-a ovde ne postoje zato sto postoji (lupam ali pretpostavimo da svaki lvl oruzja ima bar 10-ak vrsta) bar 2000 razlicitih oruzja (a da ne pricam o ostalim... (head, neck, hands, legs, foots, bracer,....)), ovde se svodi NE na balansiranju izmedju bonusa koje daju 6 itema u inventory-ju nego o bonusima koja ti daje tvoja oprema.
4. kombinacije opreme na osnovu protivnickog heroja je besmisleno jel uglavnom ne biras protiv koga se boris, tako da moras konstantno da se prilagodjavas situaciji, tj. da nikad ne mislis da imas ultimativnu nadmoc nad nekim.
(Pudge vs.... puskar? -.-)
5. ovde nema 100 heroja sa razlicitim magijama, ulogama, i tipovima, u wow-u postoje 2 frakcije: Alijansa i Horda (For the Horde!!!) zatim svaka frakcija ima 5-6 rasa, i svaka rasa ima oko 8 mogucnosti za ''stilove borbe'' sto ukupno cini oko 80-ak mogucih kombinacija za jednog heroja, ali posto svaka klasa ima tri nacina usavrsavanja iste, to znaci da postoji oko 160 mogucih kombinacija za tvog heroja, a da ne pricam o dodatnim profesijama... i opredeljenjima (pve ili pvp)

sve u svemu, igrati wow i ne biti noob je mnogo teze od ne biti noob u dota-i zato sto u wow-u ne mogu da te upamte posto si 1 u 1000 dok u se doti lako vidi da li znas ili ne znas igrati... ufff :/ nenadwolf-e izvini sto sam ovoliki troll, ali necu vise ^^ toliko od mene.
jos jednom, posalji mi privatnu poruku ako hoces da te uputim o wow-u tj. o pocetku igranja... ^^

p.s. ne kazem da je dota mala, ili laka, ali je arogantno reci da je teza i bolja od wow-a, bar za mene, tj. ... -.- svako ima svoje misljenje. c ya... ^^
 
ovo se polako pretvara u prepucavanje kao sto gamer rece, dakle jos jedan odgovor od mene... objasnicu ti sve ono gore navedeno: (wolf i dante)
1. reakcija i vestina se jednom recju zovu skill. a to je presudno za PvP igranje wow-a
2. timska igra, i uigranost timova podrazumeva da imate strategiju, koju morate da imate u bitkama 40-40 (kolike su bitke u dota-i? xD) i uvek tim (raid) koji je organizovaniji pobedjuje.
3. kombinacije Item-a ovde ne postoje zato sto postoji (lupam ali pretpostavimo da svaki lvl oruzja ima bar 10-ak vrsta) bar 2000 razlicitih oruzja (a da ne pricam o ostalim... (head, neck, hands, legs, foots, bracer,....)), ovde se svodi NE na balansiranju izmedju bonusa koje daju 6 itema u inventory-ju nego o bonusima koja ti daje tvoja oprema.
4. kombinacije opreme na osnovu protivnickog heroja je besmisleno jel uglavnom ne biras protiv koga se boris, tako da moras konstantno da se prilagodjavas situaciji, tj. da nikad ne mislis da imas ultimativnu nadmoc nad nekim.
(Pudge vs.... puskar? -.-)
5. ovde nema 100 heroja sa razlicitim magijama, ulogama, i tipovima, u wow-u postoje 2 frakcije: Alijansa i Horda (For the Horde!!!) zatim svaka frakcija ima 5-6 rasa, i svaka rasa ima oko 8 mogucnosti za ''stilove borbe'' sto ukupno cini oko 80-ak mogucih kombinacija za jednog heroja, ali posto svaka klasa ima tri nacina usavrsavanja iste, to znaci da postoji oko 160 mogucih kombinacija za tvog heroja, a da ne pricam o dodatnim profesijama... i opredeljenjima (pve ili pvp)

sve u svemu, igrati wow i ne biti noob je mnogo teze od ne biti noob u dota-i zato sto u wow-u ne mogu da te upamte posto si 1 u 1000 dok u se doti lako vidi da li znas ili ne znas igrati... ufff :/ nenadwolf-e izvini sto sam ovoliki troll, ali necu vise ^^ toliko od mene.
jos jednom, posalji mi privatnu poruku ako hoces da te uputim o wow-u tj. o pocetku igranja... ^^

p.s. ne kazem da je dota mala, ili laka, ali je arogantno reci da je teza i bolja od wow-a, bar za mene, tj. ... -.- svako ima svoje misljenje. c ya... ^^

nisam rekao da je bolja, to je stvar ukusa. obrazlozio si dosta opsirno, samim tim neke stvari su ti trivijalne. Ne mora da znaci da je borba 40 na 40 zahtjevnija u smislu strategije od borbe 5v5 recimo. Strategija je strategija i primjenjuje se cak i u 1 vs 0. Zatim, upoznavanje protivnika i u doti isto nemas pojma protiv koga igras dok ne pocne igra, i bildujes iteme u zavisnosti od situacije. Ne mozes da uporedjujes Snipera i Pudga zato sto su razliciti tipovi heroja, +, Pudge mu je antiheroj. Sto se tice reakcija, dota je RTS, mnogo je brza i dinamicnija, stoga trebaju prave reakcije na pravom mjestu i u pravom vremenu, +, sve to pomesano sa kombinacijama itema, timskom igrom i td. Wow je dosta sporiji od Dote, da ne kazem mnogo sporiji. Ocigledno je da ne mozemo nastaviti raspravu (ni ja ne zelim dalje), zato sto ja imam manjak informacija o wowu a ti o doti, idealno bi bilo kad bi postojao neko ko je Profesionalac u obje igre pa da da svoj sud.

@Gamer
nije to moja dota, i ne mozes suditi necemu samo na osnovu njegovog kvantiteta. I CS je samo mapa (vise mapa) igrice Half Life, pa sta? "jedna mapa". Sudoku je zanimacija koja se odvija na papiru 10x10cm, jel to znaci da nije dobar?
 
ja PRODAJEM OVO
SVE JE POTPUNO NOVE NEAKTIVIRANO

Warcraft® III Expansion Set: The Frozen Throne® = 600 Din
Warcraft® III: Reign of Chaos™ 600 Din


WoW:
World of Warcraft®: Cataclysm™ = 2000 Din (20 Eur)
World of Warcraft® Classic = 900 Din (9 Eur)
World of Warcraft®: The Burning Crusade® = 900 Din (9 Eur)
World of Warcraft®: Wrath of the Lich King® = 2000 Din (20 Eur)
StarCraft II®: Wings of Liberty = 3000 Din (30 Eur)
World of Warcraft® Game Time (30 Dana) = 700 Din (7 Eur)

POTPUNO ORIGINALNI NE AKTIVIRANI

email: djhosting@hotmail.com
mob: 063685041
 
A na wowu nema tih stvari koje si ti nabrojao ? Izgleda da nisi igrao igru vec samo velicas tvoju dotu koja je obicna mapa. Za obe igre je potrebno vreme da se nauce,sve zavisi od osobe. Covek je lepo pitao sta mu je potrebno da igra dotu a nije pitao koja je igra laksa. Necu da odgovaram na temu jer je vec sve napisano.

Hah. I CS je samo "obichan" mod za Half-Life, pa je najpopularnija online igra unazad 10 godina. A trivijalniji je od Dote, i to mnogo. S druge strane, izmedju WoW-a i Dote, moram da kazhem da je Dota znatno tezha za igranje, ako nishta drugo, a ono bar zbog toga shto WoW mozhesh da birash da igrash iskljuchivo protiv AI protivnika (dakle PvE) i da ne privirish u PvP uopshte i opet mozhesh da se nazovesh dobrim igrachem, dok s druge strane, Dota je iskljuchivo PvP, a svi znamo da je neuporedivo tezhe igrati protiv zhivih protivnika za koje nikada ne znate shta ce u sledecem momentu da uradi, nego protiv unapred isprogramiranih. Takodje, DotA zahteva da napravish idealan tim od 5 igracha od kojih svaki ima 4 spell-a i mozhe da nosi u svakom trenutku najvishe 6 item-a, shto je priblizhava vishe nechemu nalik na shah, a manje igrici za zabavu. I, na kraju, kriva uchenja kod DotA-e je jako strma, i zahteva pamcenje ogromnog broja informacija (svaki spell svakog od 103 heroja, last-hit, deny, spawn time creepova, spawn time runa, pa neke naprednije tehnike poput junglinga, stack-ovanja kripova, juke-ovanja, animation cancel, itd, itd, suvishe ih ima da bih ih sad sve nabrojao), dok je kod WoW-a period privikavanja prilichno bezbolan, samim tim shto je integrisan u proces levelovanja.
 
e ovako ja to mogu da ti objasnim...prvo je pitanje kakve ti igre volis ako volis strategije kao sto je dota onda to nije tesko za tebe ali wow je igra koju nebi preporucio ni detetu od 4 god...wow se placa a na piratskim serverima ima bagova i ostalih s**nja....za dotu ti je potreban warcraft 3 i frozen throne ako si bas zainteresovan za igranje kupi original ali i ne moras nabavi piratski skini garenu i igraj,sto da se zavitlavas sa wow dota nije teska igra samo trbea 5 min objasnjavanja i to je to preporucujem dotu
 
e ovako ja to mogu da ti objasnim...prvo je pitanje kakve ti igre volis ako volis strategije kao sto je dota onda to nije tesko za tebe ali wow je igra koju nebi preporucio ni detetu od 4 god...wow se placa a na piratskim serverima ima bagova i ostalih s**nja....za dotu ti je potreban warcraft 3 i frozen throne ako si bas zainteresovan za igranje kupi original ali i ne moras nabavi piratski skini garenu i igraj,sto da se zavitlavas sa wow dota nije teska igra samo trbea 5 min objasnjavanja i to je to preporucujem dotu

e ti si onda genije, kako bi volio da se nadjemo nedje da te izovnam najstrasnije za tu odvratnu pricu "naucio dotu za 5min"
 

Back
Top