winrar zip i ostalo

sistem kompresije ide po ovom principu

00001111110000001111111100001111110000000000011111111110000110001111110000 = 74 bita (nekompresovano)
0(4)1(6)0(6)1(8)0(4)1(6)0(11)1(10)0(4)1(2)0(3)1(6)0(4) = 54 bita kopresovano

moguce su geske pri brojanju nula i jedinica :D
sad sam malo umoran
 
zato sto se prelo na vizuelne programe

kad su bile konzole programi su bili daleko manji..samo kompajliranje u vizuelnom okruzenju dodaje par megabajta

ali vizuelno okruzenje je omogucilo da kompjuteri udju u svakodnevni zivot...zamisli koliko bi ljudi moglo da radi u dosu na primer .
i u windowsu se pola ljudi ne snalazi
 
zato sto se prelo na vizuelne programe

kad su bile konzole programi su bili daleko manji..samo kompajliranje u vizuelnom okruzenju dodaje par megabajta

ali vizuelno okruzenje je omogucilo da kompjuteri udju u svakodnevni zivot...zamisli koliko bi ljudi moglo da radi u dosu na primer .
i u windowsu se pola ljudi ne snalazi
Čak ni to nije opravdanje? ja mogu da nacrtam kvadrat određene boje sa recimo 100 programskih BAJTA, ili da koristim gotovu sliku od 100 KILOBAJTA!? Obična LENJOST programera....
 
@fosilvaso Када си тако велики експерт, како сматраш да су данашњи енергетичари и информатичари будалетине које троше простор који им није ни потребан, зашто лепо не отвориш фирму где ћеш своје револуционарне идеје искористити и лепо продавати?
 
@fosilvaso Када си тако велики експерт, како сматраш да су данашњи енергетичари и информатичари будалетине које троше простор који им није ни потребан, зашто лепо не отвориш фирму где ћеш своје револуционарне идеје искористити и лепо продавати?
Nisu budaletine ONI, već MI korisnici koji im to dozvoljavamo! :super: To je temelj (trulog) kapitalističkog potrošačkog društva: Što više trošiti, proizvoditi i što više zarađivati.
 
Nisu budaletine ONI, već MI korisnici koji im to dozvoljavamo! :super: To je temelj (trulog) kapitalističkog potrošačkog društva: Što više trošiti, proizvoditi i što više zarađivati.
Лепо кажем. Отвориш своју фирму где ћеш све оптимално средити и то по приступачној цени и обогатиш се.
 
Kako ja jednostavno uz pomoc nekog programcica kao sto je winrar smanjim gigabajte u megabajte u *exe?
razvijmo banalni primer LOTO programa! Umesto da program svaki put pri pokretanju generira SVE kombinacije, one već mogu biti jednom sklepane i uklopljene u exe-datoteku te se samo presele u memoriju. I ako svaki loto broj, za koji u principu trebaš SAMO 6 BITA trpaš u 64-bit lokaciju, ti onda imaš za svaki od 15,6 miliona puta sedam brojeva ustvari 64-6= 58 nepotrebnih i suvišnih BITOVA koje kompresija onda redukuje i na DESET puta manje bajtova....
 
kako "alocirati" igru od 30 gb u jedan mb?
ne moguce
Ne baš u JEDAN MB, ali 'slično'! Igrice su ti ustvari hiljade raznih defaultnih sličica koje su spremljene KOMPRIMIRANO. ALI, kada se to seli u memoriju, MORA se raspetljati jer svaki PIKSEL treba biti poseban sa svojim bojama. Probaj svoj desktop spremiti kao PNG, a onda ga konvertuj u BMP format koji je blizu toga. Dobiješ barem 5 puta veću datoteku....
 
nije vredno da zbog igre ucim visual C i E programski jezik, ali programeri su ti to, dobro placeni

Jedino da tu igru snimim na neki oblak npr mega i tako smanjim tih 35Gb sims 4 neka ruska verzija
Opet imaš neku fiks-ideju? Koja ti je UPLOAD brzina interneta? Meni bi trebalo DESET sati da tih 35 GB postavim na neki Cloud! Pa barem danas imaš jeftine flasheve i spoljne diskove, a koje bi koristio i za ostali bekap?
 
A koliko bi mu tek trajalo da zipa/anzipa instalacijski paket neke igrice 'teške' recimo 8 GIGABAJTA!? Mislim da bi ga prošla volja od igrice!? :zcepanje:
Ja sam koristio gzip, sada ztsd kompresiju za jedno 2 tera igrica sto mi je ustedelo jedno 500GB prostora. fora je sto ne raspakujes sve nego
samo ono sto se ucitava, tj transparetno ugradjeno u zfs ;)
 

Back
Top