Windows 8, najbolji i najlepsi OS koji sam koristio.

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Znaci prosto moram otvoriti temu da podelim sa vama svoje odusevljenje sa Win 8, ja ne znam kome ovo ne moze da se svidi, sve je tako premoderno i brze u odnosu na sve ostale da sam zatecen.

Do sada sam degustirao Ubuntu 13.04, 12.04, Mint 15, XP, Vista, 7, 8 i osmica je nesto potpuno novo, cini mi se da su neke stvari preuzeli od Linux familije poput windows store, primetio sam jos neke sitnice kao na ubuntu-u...

Ali sve u svemu, dosta lepsa, brza i laksa za koriscenje, bravo za Windows...

nadam se da ce sledece verzije totalno preci na metro aplikacije...
 
Koristio sam neku public betu, pa mislim da je bio mart prosle godine, nisam siguran i nisam odusevljen Metro UI-jem.
Konfuzan mi je prelaz iz obicnog u fullscreen mode i nazad. Mozda bi bio super da postoji opcija da se iskljuci Metro UI za nas sirotinju bez touchscreen monitora.
Secam se tako, full-screen aplikacija za promenu pozadine ili boje prozora, ne secam se, a odem ti ja na advanced options, on iskljuci fullscreen mod i otvori mi stadnardni Display Properties.
Ne znam kako je u full verziji sada, mada takve stvari mi se nisu dopale u toj beti, i opcija za iskljucivanje metro UI-ja, ili nekih njegovih delova bi bila vise nego dobrodosla.
Realno, nijednom nisam koristio te aplikacije, Twitter, FB, Outlook, finansije, ne hvala.

Windows 8 je odlican na tabletima sa tastaturom, tipa Surface i sl, jer imas snage da koristis Photoshop ili da se igras, a ako ti ne treba tastatura opet moze da radi kao tablet za citanje ili multimediju u lezecem polozaju.

Mada samo kao tablet OS, nekako mi je iza Android-a sto se tice aplikacija.

Sto se performansi tice, ljudi ga hvale da je brzi i da bolje radi, tako da to je za sve pohvale.
 
Znaci prosto moram otvoriti temu da podelim sa vama svoje odusevljenje sa Win 8, ja ne znam kome ovo ne moze da se svidi, sve je tako premoderno i brze u odnosu na sve ostale da sam zatecen.

Do sada sam degustirao Ubuntu 13.04, 12.04, Mint 15, XP, Vista, 7, 8 i osmica je nesto potpuno novo, cini mi se da su neke stvari preuzeli od Linux familije poput windows store, primetio sam jos neke sitnice kao na ubuntu-u...

Ali sve u svemu, dosta lepsa, brza i laksa za koriscenje, bravo za Windows...

nadam se da ce sledece verzije totalno preci na metro aplikacije...

neznam ko si i sta si ali win 8 je VELIKI CHIT i svaka cast genijalcima koji su radili na izradi tog chita ....svaka im cast za glupost mislim
 
Naravno da je taj metro šit to je za tablete ali za desktop nije nizašta. Tek sa startisback dobija se nešto upotrebljivo. Te store preko celog ekrana aplikacije no usefull.

Pa kad ne znas da koristis... :lol:

meni je cak lakse nego na sedmici, postoje fore na osmici kako je koristiti ;)

ja imam jedan problem sa internetom, tacnije povezan mi je kompjuter preko telefona na internet (tetering), ali nesto ne stimaju drajveri, pa moram da koristim neki Microsoftov i on "randomly" iskljuci internet, pa posle moram do device managera da idem pa da ga opet apdejtujem na isti taj majkrosoft RSID network drajver, pojedoh se...
 

Koristio sam neku public betu, pa mislim da je bio mart prosle godine, nisam siguran i nisam odusevljen Metro UI-jem.
Konfuzan mi je prelaz iz obicnog u fullscreen mode i nazad. Mozda bi bio super da postoji opcija da se iskljuci Metro UI za nas sirotinju bez touchscreen monitora.
Secam se tako, full-screen aplikacija za promenu pozadine ili boje prozora, ne secam se, a odem ti ja na advanced options, on iskljuci fullscreen mod i otvori mi stadnardni Display Properties.
Ne znam kako je u full verziji sada, mada takve stvari mi se nisu dopale u toj beti, i opcija za iskljucivanje metro UI-ja, ili nekih njegovih delova bi bila vise nego dobrodosla.
Realno, nijednom nisam koristio te aplikacije, Twitter, FB, Outlook, finansije, ne hvala.

Windows 8 je odlican na tabletima sa tastaturom, tipa Surface i sl, jer imas snage da koristis Photoshop ili da se igras, a ako ti ne treba tastatura opet moze da radi kao tablet za citanje ili multimediju u lezecem polozaju.

Mada samo kao tablet OS, nekako mi je iza Android-a sto se tice aplikacija.

Sto se performansi tice, ljudi ga hvale da je brzi i da bolje radi, tako da to je za sve pohvale.

Naravno da je taj metro šit to je za tablete ali za desktop nije nizašta. Tek sa startisback dobija se nešto upotrebljivo. Te store preko celog ekrana aplikacije no usefull.

Alt + F4 -> zatvaranje aplikacije;
Windows key -> prebacivanje izmedju GUI-a i aplikacija;
Windows key + R -> pozivamo Run prozor;
Windows key + F -> pozivamo File Search;
Windows key + I -> Settings prozor u bilo kom trenutku;
Windows key + Q -> pretrazivanje aplikacija.

Ako zelite da iskljucite Metro UI u potpunosti potrebno je da pokrenete Registry Editor (Win key + R), ukucate regedit, pronadjete sledecu putanju:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\

i tu promijenite vrijednost RPEnabled sa 1 na 0.
Nakon toga restartujte sistem.

- - - - - - - - - -

Alt + F4 -> zatvaranje aplikacije;
Windows key -> prebacivanje izmedju GUI-a i aplikacija;
Windows key + R -> pozivamo Run prozor;
Windows key + F -> pozivamo File Search;
Windows key + I -> Settings prozor u bilo kom trenutku;
Windows key + Q -> pretrazivanje aplikacija.

Ako zelite da iskljucite Metro UI u potpunosti potrebno je da pokrenete Registry Editor (Win key + R), ukucate regedit, pronadjete sledecu putanju:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\

i tu promijenite vrijednost RPEnabled sa 1 na 0.
Nakon toga restartujte sistem.

Naravno, ko ne zna Windows koristiti bez miša ne treba ni da ga koristi...:D
 
Znaci prosto moram otvoriti temu da podelim sa vama svoje odusevljenje sa Win 8, ja ne znam kome ovo ne moze da se svidi, sve je tako premoderno i brze u odnosu na sve ostale da sam zatecen.

Do sada sam degustirao Ubuntu 13.04, 12.04, Mint 15, XP, Vista, 7, 8 i osmica je nesto potpuno novo, cini mi se da su neke stvari preuzeli od Linux familije poput windows store, primetio sam jos neke sitnice kao na ubuntu-u...

Ali sve u svemu, dosta lepsa, brza i laksa za koriscenje, bravo za Windows...

nadam se da ce sledece verzije totalno preci na metro aplikacije...
A ja se davno vratio na 7-icu...Kad treba da instaliram start dugme kojeg nema i da isključujem metro što mi netreba a u safe mode da ulazim sa šest klikova sve ostalo što vredi je isto kao i na win 7 samo mnogo jednostavnije.
 
A ja se davno vratio na 7-icu...Kad treba da instaliram start dugme kojeg nema i da isključujem metro što mi netreba a u safe mode da ulazim sa šest klikova sve ostalo što vredi je isto kao i na win 7 samo mnogo jednostavnije.

Onda je bolje da se vratiš na Win XP, on je još jednostavniji.....Ja sam se tako navikao na Win 8 da nikada više na moj računar neće ni XP ni Win 7....Win 8 koristim u "izvornom" stanju jer mislim da to i jeste poenta.....
 
Onda je bolje da se vratiš na Win XP, on je još jednostavniji.....Ja sam se tako navikao na Win 8 da nikada više na moj računar neće ni XP ni Win 7....Win 8 koristim u "izvornom" stanju jer mislim da to i jeste poenta.....
Naviknu se ljudi i na linux da ukucavaju komande pa im je super i ništa bolje od tog nema...A meni nije poenta da se navikavam da isključujem metro kao što u Avastu prvo treba da skloniš smajli nepotrebnim klikom da bi mogao da vidiš program.
 
Onda je bolje da se vratiš na Win XP, on je još jednostavniji.....Ja sam se tako navikao na Win 8 da nikada više na moj računar neće ni XP ni Win 7....Win 8 koristim u "izvornom" stanju jer mislim da to i jeste poenta.....

I ja isto, uz hotkeys sve ide lakse, a i bez njih realno, dovoljno je samo window dugme, kretanje po direktorijumima je nikad lakse uz metro.. .

Nego je l' izasla 8.1 full verzija?
 
Naviknu se ljudi i na linux da ukucavaju komande pa im je super i ništa bolje od tog nema...A meni nije poenta da se navikavam da isključujem metro kao što u Avastu prvo treba da skloniš smajli nepotrebnim klikom da bi mogao da vidiš program.

...nisam ni rekao da treba da isključuješ metro, naprotiv...što se tiče avasta i smajlija, ne razumijem šta si mislio....koristim Avast 2014 beta verziju i nikakvog smajlija nisam vidio.......ali, ja te ne ubjeđujem da treba da koristiš Win 8, svako koristi ono u čemu zna da radi...
 
Jedno tehnicko pitanje :
Sta se radi u situaciji kada laptop nema opticki CD/DVD uredjaj, vec samo usb portove i dolazi bez operativnog sistema.
+ ne postoje drajveri za WIN7 za taj laptop , vec postoje samo za WIN8.
Kako se tada snaci. Da li moze da se instalira WIN8 preko USB-a i na koji nacin. Jel postoji negde Win8 za skinuti.
Ili mogu drajveri od WIN 8 da se koriste kao WIN7 i da se instalira WIN7 preko USB-a???
Ja sam jos uvek na XP
Hvala!
 
Jedno tehnicko pitanje :
Sta se radi u situaciji kada laptop nema opticki CD/DVD uredjaj, vec samo usb portove i dolazi bez operativnog sistema.
+ ne postoje drajveri za WIN7 za taj laptop , vec postoje samo za WIN8.
Kako se tada snaci. Da li moze da se instalira WIN8 preko USB-a i na koji nacin. Jel postoji negde Win8 za skinuti.
Ili mogu drajveri od WIN 8 da se koriste kao WIN7 i da se instalira WIN7 preko USB-a???
Ja sam jos uvek na XP
Hvala!

Pa Windowws 7 ili Windows 8 možes skinuti sa torrenta. Ako ti tu treba pomoc mogu ti dati link preko pp sa detaljnim objasnjinjem kako da kreiras botabilni usb. Obicno drajveri sa sedmice mogu se koristiti za win 8 ali je pitanje da li bi drajveri sa win 8 prosli za win 7...Posto je to novi laptop i bez sistema trbalo bi da krene odmah butanje sa usb-a bez podešavanja u biosu...
 

Back
Top