Windows

Pregledavao sam ovaj forum pa nisam siguran da li pišem na odgovarajućem mestu. Radi se o tome da mi se na laptopu starog 5 meseci (inače radi ok) u poslednje vreme pojavljuje poruka da mi ističe windows licenca? Šta uraditi.
 
Pregledavao sam ovaj forum pa nisam siguran da li pišem na odgovarajućem mestu. Radi se o tome da mi se na laptopu starog 5 meseci (inače radi ok) u poslednje vreme pojavljuje poruka da mi ističe windows licenca? Šta uraditi.
Да ли си добио интегрисан виндовс 10 приликом куповине рачунара или си скинуо пиратску верзију? Ако је пиратска верзија онда мораш самостално наћи активациони кључ. И то је све.
 
Pregledavao sam ovaj forum pa nisam siguran da li pišem na odgovarajućem mestu. Radi se o tome da mi se na laptopu starog 5 meseci (inače radi ok) u poslednje vreme pojavljuje poruka da mi ističe windows licenca? Šta uraditi.
Imaš na oglasima aktivacione ključeve za relativno male pare.
 
Da pitam ovde jer ima veze sa desetkom, da ne otvaram novu temu.

Počelo je nedugo pošto se desetka na mom kompu ažurirala (verzija je 1903), pa verujem da ima veze s tim. Kada pustim neki video fajl (bilo koji format, u bilo kom plejeru), na ivicama (i gornjim i donjim) se pojavi crni okvir debljine oko 1cm. Ovo se dešava i kada pustim nešto u Kodiju, ali ne i na netu, npr. na Youtube.

Nema šta nisam probao: podešavanja svih mogućih stavki oko kodeka, brisanje K-Litea, skidanje Windows 10 Codec Packa, varijantu bez oba... ali ne mogu da sklonim taj crni okvir. Jedino što sam uspeo je da ga otklonim u VLC plejeru tako što sam u Adjustments and Effects, pod Video Effects, štiklirao Banding Removal. Ali je crni okvir ostao prisutan u drugim plejerima kao i u Kodiju. Neki savet kako ga da sklonim?
 
Да ли си добио интегрисан виндовс 10 приликом куповине рачунара или си скинуо пиратску верзију? Ако је пиратска верзија онда мораш самостално наћи активациони кључ. И то је све.
Integrisan windows prilikom kupovine
 
Хајд да не отварам нову тему, у вези овог лаптопа са купљеним софтверима. Повремено се ажурира, подесио сам паузирање на недељу дана, мада он то ради ређе. Кад уради, одем на чишћење диска очистим око 200 МГ крша и све у реду.
Неки дан ми доле десно искоче бела слова Апдејтујте ваш Виндоус. Урадим као и обично. Никад раније није искакало, слова иста као на првој слици што постављам, за активирање.
Међутим, наредног дана искочи ово, Активирајте Виндоус. Одем на подешавање, Добијем ово, на другој слици. Да идем у продавницу, а све легално, фирмино.
Овај човек каже да је и њему то искакало, однео у фирму и неки колега брзо завршио, али се не сећа шта је радио. Предложи да га носи у фирму, али да му га ја носим па он у фирму, па враћај назад. Добро, није ми то тешко, али шта наредни пут? Велим, боље је ако може да ја то научим. Знате оно: ако мислиш нахранити некога, на дан, дај му рибу, а да га нахраниш за цео живот- научи га да пеца,
Такође, искаче ми за Офис да треба да обнови серијски број, а он каже да је то у пакету.
Ево овде све три слике.
1. activatewindows2021-03-03_070031.jpg
2- aktivacija, crvena slova2021-03-04_082038.jpg
а када одем на Traubleshoting тера ме у продавницу
3. траубле-04_081226.jpg
 
To je izgledalo kao legalno a u stvari sve je bilo na Trajal. Windows je probio da je serijski u njemu fejk i zato ti to iskače. Tako to rade amateri zato se to i dešava. Ono što tebi treba je Digital License i tada si bezbedan a za Office ide i License i KMS i rešen problem. Ja volim ovaj Office365 sa Mondom licencom.

 
Posle poslednjeg updejta me povremeno zeza bezicni mis, kao da nije prikljucen.
Probao kod kolege na laptopu i kod njega radi odlicno.
Da li neko zna kako da popravim to?
Probaj samo izvadi risiver,na 10-ak sec. od njega i vrati ga,ako opet nece.prebaci ga u neki drugi USB port i ucitace ga kao novi hardver i posle ne bi trebalo da imas problema.
 
Posle poslednjeg updejta me povremeno zeza bezicni mis, kao da nije prikljucen.
Probao kod kolege na laptopu i kod njega radi odlicno.
Da li neko zna kako da popravim to?
I meni se isto desava samo sa zicanim i to odavno. Promenila sam misa ali nije i dalje najidealnije.
Uglavnom apdejtujem softver stalno za misa pa tako radi neko vreme bez zastajkivanja.
 
Ne znam koji mi je mis da trazim update, zaturio sam kutiju.
Mada sada radi, problem sam imao 2 puta do sada.
Ma ja samo na samom kompjuteru trazim ono "resavanje problema" i samo mi se pokaze da treba apdejtovati spoftver, i automatski me prebaci na to, tako da ni ja ne znam ni kog misa imam specijalno, imam onog najobicnijeg, samo dole sa crvenom sijalicom. Proradice, samo strpljenja.
 
Ma ja samo na samom kompjuteru trazim on o "resavanje problema" i samo mi se pokaze da treba apdejtovati spoftver, ia automatski me prebaci na to, tako da ni ja ne znam ni kog misa imam specijalno, imam onoig najobicnijeg, samo dole sa crvenom sijalicom. Proradice, samo strpljenja.

Trenutno radi, resenje cu ozbiljnije traziti kada opet prestane sa radom :lol:
 
Meni od poslednjeg apdejta ima tome 2-3 meseca, iskace kad ukljucim kompjuter pa nakon 5 minuta, ona crna komandna tabla iz cista mira, i stalno tako.
To moze biti i od dodatnog softvera , npr imam stariji mis i njegov sw to radi , funkcionise pre CP.
Vecina kada vidi komandnu liniju i utripuje da ima virus , lol
 
Pitanjce vezano za deinstaliranje programa u Desetki.

Počeo sam da instaliram programe, mahom video igre, na eksterni hard disk da bih štedeo prostor na internom. I sve to radi kako treba, doduše primetio sam da proces instalacije ume da potraje malo duže, ali ništa strašno. E sad, kad hoću nešto od tih igara (sa eksternog harda) da deinstaliram preko Control Panel > Programs and Features, dobijem poruku da ne može da ga deinstalira i da je program "možda već deinstaliran" (a znam da nije). U folderu gde je program/igra postoji fajl za pokretanje deinstalacije (obično se zove unins000) i kad njega pokrenem on obavi taj proces i saopšti da je igra deinstalirana, ali folder sa fajlovima je još tu i na kraju njega moram ručno da brišem. Jel' to inače tako ide kada su u pitanju igre i programi instalirani na eksternom, ili ja nešto pogrešno radim?
 
Pitanjce vezano za deinstaliranje programa u Desetki.

Počeo sam da instaliram programe, mahom video igre, na eksterni hard disk da bih štedeo prostor na internom. I sve to radi kako treba, doduše primetio sam da proces instalacije ume da potraje malo duže, ali ništa strašno. E sad, kad hoću nešto od tih igara (sa eksternog harda) da deinstaliram preko Control Panel > Programs and Features, dobijem poruku da ne može da ga deinstalira i da je program "možda već deinstaliran" (a znam da nije). U folderu gde je program/igra postoji fajl za pokretanje deinstalacije (obično se zove unins000) i kad njega pokrenem on obavi taj proces i saopšti da je igra deinstalirana, ali folder sa fajlovima je još tu i na kraju njega moram ručno da brišem. Jel' to inače tako ide kada su u pitanju igre i programi instalirani na eksternom, ili ja nešto pogrešno radim?
Folderi i poneki config fajlovi obicno ostaju i posle instalacije ...
Na externoj lokaciji van C particije ume da zeza ali kao sto si napisao uvek mozes da nadjes exe unistaller i resis stvar.
POsle ako ti smeta obrises taj folder i stvar resena.
Ako si upucen bolji posao resava Revo uninstaller ili radi kao i do sada ... bitno je da moze da se resi.
 
Najsigurnije je te programe deinstalirati svojim uninstalerom,a ako te mrzi tako,jer je malo sporije,onda kao sto je commie napisao Revo uninstaler zakon.Cisti sve moguce fajlove programa koje deinstalira.
 

Back
Top