Windows

Pa ne bi mu loše radio ni pro kao ni home.
Ostali su repovi od 8.1, mislim da je bio jasan...
Prelazak sa 8.1 na w10 ume da bude komplikovan za dalju upotrebu.
Zato se savetuje clean aka cista instalacija.

W10 Enterprise je više za ljubitelje w7 ..kome ne trebaju Store i oni feature update-i...vec samo security zakrpe.
 
Someone Tried to Use Windows 10 with Just 192MB RAM, and Yes, It Works


Who says Windows 10 can’t used on low-spec PCs?


Apr 8, 2020 07:39 GMT · By Bogdan Popa · Comment ·
Share:






Windows 10 with 192MB RAM



Linux is often described as the better way to go for older computers, as there are so many distributions that only require modest hardware specifications, but this doesn’t necessarily mean Windows 10 isn’t a good option.
And someone has just conducted an experiment to determine just how low Windows 10 can get in terms of RAM resources, with Microsoft’s operating system installed on a virtual machine whose resources have been gradually reduced to determine Windows 10’s reliability.
Sakura Nøri on Twitter started with 512MB RAM, which is half the minimum requirements to run Windows 10, and everything worked perfectly in a VirtualBox virtual machine, only to discover that with 192MB RAM, everything runs flawlessly.
Of course, flawlessly doesn’t mean snappy, so the operating system itself feels extremely slow with such a reduced amount of RAM, which means pretty much everything takes more than a few second to load.
On the other hand, if you drop to 128MB RAM to run Windows 10, the operating system fails to load and crashes with a BSOD at boot.
Recommended specs
The experiment was conducted on Windows 10 version 1909, or November 2019 Update, which right now is the most recent stable build of the operating system.
While you obviously can’t use Windows 10 on a daily basis with such an insanely low amount of RAM, this experiment shows that Microsoft has indeed optimized its operating system for a wide array of device configurations, making it a decent choice even for lower-spec PCs.
In the meantime, if you want to run Windows 10 smoothly, you need at least 1GB RAM, according to Microsoft itself, albeit most people agree that 4GB or 8GB is the lowest you can get for a perfectly smooth experience from one end to another.

https://news.softpedia.com/news/som...-just-192mb-ram-and-yes-it-works-529677.shtml

Foske i ekipa na aparatima :D
Linux radi i u 16mb rama :P
(jeftini ruteri...)
 
Samo ti advokatisi Windows 10, operativni sistem procita preko 3GB samo dok se uloguje...
A sada usputna informacija za neupućene o tome kako su taj poluproizvod davno pretvorili u NADsavršenstvo D*BBIILLNNOOSSTTII! Upravo gledam neki PDF dokument: 5 stranica 125 KILIOBAJTA ( 25 kB po stranici)! A tih 3GB je onda kao da je 'pročitao' CELU knjigu od 120 000 STRANICA!! Koliko je to romana 'Rat i Mir', davno sam to čitao, zaboravio sam broj stranica? :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Čudo kako te i plaća ta firma, nadam se da si im predložio da sve prebace na Linux 😆 da budes produktivniji jer je win pusiona .😬
A NE! U firmi je bolje imati što sporiju mašinu i najjaču verziju Win10! Uvek možeš šefu reći da nisi stigao obaviti posao zbog spore mašine i čestih 'neophodnih i revolucionarnih' apdejta i sigurnosnih zakrpa! :zcepanje::zcepanje:
 
Neka pise ko sta hoce,ja zadovoljan Win.10 Enterprise.Nista sporije ne dize od Ubuntu-a,samo je razlika sto Win.10 pri podizanju ima onih 30 sec,a Ubuntu 10 sec.S tim sto to moze da se smanji i ukinuo unos lozinke stalno.Podize OS veoma brzo.
 
Neka pise ko sta hoce,ja zadovoljan Win.10 Enterprise.Nista sporije ne dize od Ubuntu-a,samo je razlika sto Win.10 pri podizanju ima onih 30 sec,a Ubuntu 10 sec.S tim sto to moze da se smanji i ukinuo unos lozinke stalno.Podize OS veoma brzo.
Ne govorim kolko podize nego kolko mu treba da se uloguje. Podize on brzo a onda...
 
Nema sta onda.Cim se pojave slika i ikone kreni na posao,Bez greske.Mada ja na Win-u obavezno idem desni klik pa refres,iz navike.
Tako moze samo ako imas SSD, inace cekas jedno 5 minuta da se okrece tockic. Imam dve instalacije bare metal na fimrinoj masini i VM
na mojoj, potpuno isto se ponasa. VM necu da stavljam na SSD da ne bi dzabe unistavao SSD...
 
Nije,na HDD-u je.Imam novi SSD,ali me mrzelo da prebacujem podatke na drugu particiju,posto sam poceo kasno sa instalacijom,pa sam nastavio sa formatom HDD-a i instalirao cistu instalaciju.Inace Win.7 i Ubuntu su mi na SSD-u.Bez ikakve sale, stvarno pokrece veoma brzo OS.nema razloga da te lazem,mozda si primetio u mojim ranijim postovima da sam bezao od Win.10,ko djavo od krsta,ali ovo je sada druga prica.
 
Nije,na HDD-u je.Imam novi SSD,ali me mrzelo da prebacujem podatke na drugu particiju,posto sam poceo kasno sa instalacijom,pa sam nastavio sa formatom HDD-a i instalirao cistu instalaciju.Inace Win.7 i Ubuntu su mi na SSD-u.Bez ikakve sale, stvarno pokrece veoma brzo OS.nema razloga da te lazem,mozda si primetio u mojim ranijim postovima da sam bezao od Win.10,ko djavo od krsta,ali ovo je sada druga prica.
Onda taj enterprize radi bolje od pro... nema drugog objasnjenja.
 
Tako moze samo ako imas SSD, inace cekas jedno 5 minuta da se okrece tockic. Imam dve instalacije bare metal na fimrinoj masini i VM
na mojoj, potpuno isto se ponasa. VM necu da stavljam na SSD da ne bi dzabe unistavao SSD...
Kako ti ne dosadi da pises gluposti i dalje jbt ...
Mislim jedan SS bi i totalna nubina znala da prikaze kako win upisuje svaki put toliko GB ...
Verujem da ti dosadno.
 

Back
Top