Windows

Pa to je preslab procesor , cudo kako si i stavio Mojave na to sto god bilo ...
Toliko o ozbiljnosti tih "masina"
Jel si radio sa Mojaveom pa znas? Preslabo? Za sta preslabo? Ja ti kazem da pustam sa tom hp masinom na kojoj je cak ddr2 memorija, ne smej se molim te, preko serviaa 4 k u real timu na samsung 4k sa Gt 710 jer morads imati graficku koju direktno podrzava mek ako se zezas sa hackintoshima. Znaci za 90 posto korisnika radi kao zmija. Sa krsem od harda da ne kazem otkad. U IT je sve u finesama kako nastelujes sistem da radi kako treba. Kao Win , imas standardan, imas sredjen da zvizdi. Mozda ima takva 10-ka ali veruj da me ne zanima los pokusaj kopiranja osx najmanje po sistemu notifikacija da ne pricam dalje.
 
Jel si radio sa Mojaveom pa znas? Preslabo? Za sta preslabo? Ja ti kazem da pustam sa tom hp masinom na kojoj je cak ddr2 memorija, ne smej se molim te, preko serviaa 4 k u real timu na samsung 4k sa Gt 710 jer morads imati graficku koju direktno podrzava mek ako se zezas sa hackintoshima. Znaci za 90 posto korisnika radi kao zmija. Sa krsem od harda da ne kazem otkad. U IT je sve u finesama kako nastelujes sistem da radi kako treba. Kao Win , imas standardan, imas sredjen da zvizdi. Mozda ima takva 10-ka ali veruj da me ne zanima los pokusaj kopiranja osx najmanje po sistemu notifikacija da ne pricam dalje.
Vazi , zavidim ti.
Na Winu ti treba barem 3x jaca masina za to.

Verovatno.
 
KOme treba OSX na win masinama ... svasta.
Cak sta vise vi OSx fanovi jedva cekate da podesite bootcamp za w10, 8.1 etc...
:super:
Lepo receno, jer bootcamp je jedna jako zanimljiva stvar posto nisam video implementaciju bilo kog virtuelnog Wina da radi sa rs232 interfejsom a moj stari Mek pro 3,1 sa 8 xeona je radio citaj implementirao isti proces kao originalni Win 2ksp4 na masinu koja je rezala stampe za elektroniku i to 4 slojnu u to vreme vrh. Nadji virtuelni softver koji to moze i ja cu da te vodim u hajat na veceru.
 
Lepo receno, jer bootcamp je jedna jako zanimljiva stvar posto nisam video implementaciju bilo kog virtuelnog Wina da radi sa rs232 interfejsom a moj stari Mek pro 3,1 sa 8 xeona je radio citaj implementirao isti proces kao originalni Win 2ksp4 na masinu koja je rezala stampe za elektroniku i to 4 slojnu u to vreme vrh. Nadji virtuelni softver koji to moze i ja cu da te vodim u hajat na veceru.
Pa jel bootcamp emulator ili samo alat koji omogucava instalaciju wina na particiji :)
Mene OSX pored wina i raznih linux distribucija uopste ne privlaci ... extremno zatvoren sistem , krajnje limitiran na ono sto je glavni Jabucar odlucio kako ce raditi i kako ce izvuci lovu od vernika.
 
Prvi taid koji sam imao kostao je 14500 dolara. Bio je vrh najbrzi diskovi moguci i radilo je zaista kao bog. I dan danas radi u jedno studiju. Problem kod ssd je taj da nije dovoljan samo ssd da ti digne masinu ako zelis kompletan dozivlja sa njim moras dobro da posegnes u dzep i kupis dodatne karte sa ultra brzim memorijam koje u raidu pokazuju sta je zaista ssd. Ovo dizanje sa njim i neki levi radovi su nebuloze, polovini korisnika to ne treba jer zavrsavaju šposao i sa obicnim dolidnim seagatom od par terabajta, ili onim sto je kombinacija ssd i harda ali to se da napraviti haosa ako nisi operezan i ne znas sta radis. Sve sto je vrhunsko vrhunski kosta. kupiti ssd da bi se radili benchmark testovi je stupidnost jer dokazivanje komsiji da tvoj butuje brze od njegovog ili kopira, je za mene mamac za budale.
Nije tako. Stavis SSD i onda ne cekas 10 minuta kod dizanja sistema :P
Mislim na vreme da se pokrenu aplikacije ;)
Mislim samo da udje i izskanira git kod mene kernel source HDD-u treba minut i po, a SSD- u par sekundi ;)
 
Nije tako. Stavis SSD i onda ne cekas 10 minuta kod dizanja sistema :P
Mislim na vreme da se pokrenu aplikacije ;)
Mislim samo da udje i izskanira git kod mene kernel source HDD-u treba minut i po, a SSD- u par sekundi ;)
Moze da se win 7 digne jako brzo, samo ako znas. Mozes da na ekaranu vidis samo bios blic i posle 5-6 sekundi da imas desktop. Sve moze ako znas. sa hardom na 7200 i sata 2. Ozbiljan sam.
 
Pa jel bootcamp emulator ili samo alat koji omogucava instalaciju wina na particiji :)
Mene OSX pored wina i raznih linux distribucija uopste ne privlaci ... extremno zatvoren sistem , krajnje limitiran na ono sto je glavni Jabucar odlucio kako ce raditi i kako ce izvuci lovu od vernika.
Bootcamp nije samo emulator vec bootcamp podrzava sve hardwerski bas kao i pravi windows. U tome je njegova prednost nad svim emulatorima. Ali ljudi su budale pa to ne znaju. Sve sto radi Win radi i Bootcamp. Kazem ti meni je jedino merilo emulatoora da li hardwerski moze da implementira ono sto mogu da radim sa Winom kao aplikacije koje postoje samo za njega naprimer neke programatore i slicno. Mnogi emulatori imaju probelm ybt sa prepoznavanjem USB :lol: Pokusao sam sa linux sourcom istih aplikacija na linuxu i slabo radilo nego na Win jer programatori imaju jako vazan timing. Onda sam resio da probam sa Bootcampom i bio u soku pa sam zato sredio 2ksp4 i odneo liku na njegovu gerbung masinu on nije mogao da veruje. Sve je radilo kao sat. mada je 4x2 xeona malo bljak za 2ksp4 ali ko te pita :lol:
 
Pa jel bootcamp emulator ili samo alat koji omogucava instalaciju wina na particiji :)
Mene OSX pored wina i raznih linux distribucija uopste ne privlaci ... extremno zatvoren sistem , krajnje limitiran na ono sto je glavni Jabucar odlucio kako ce raditi i kako ce izvuci lovu od vernika.
Meni je sistem bitan da mi radi sve sto zamislim. Ako hocu da vrsljam po sitemu i da se zaebavam ok za win. Mozes i po osx da vrsljas ali to je kao blag hobi jer sta ima ja da menjam ako je to to. Zato je Hackintosh projekat zanimljiv da ljudi nauce nesto vise sta je Mek i OSX a mogu ti reci da ko jednom predje na OSX nema vracanja nazad. Ja barem ne znam nikog.
 
Sine ciji si ti klon ?
Opet poznati stil pisanja ... imas sada neke mod obaveze pa drugi account. :mazipsa:
Jbt vi za W10 problemima vi se samo na ovom forumu duplirate ... neverovatno.
A i ne koristite W10 sto je najtuznije :hahaha:

Jee.. Koristimo Linux, Mac i OSx, a izmišljamo probleme u vezi Windblows 10? Moramo konkurenciju da shebemo po svaku cenu! :zcepanje:
 
Ovaj imam za nedaj Boze , upakovan nisam ga ni otvarao , dao sam neki FX i ram dobio par hiljada i ovaj upakovan sa garancijom.

IMG_20200319_123952.jpg


U glavnoj masini imam Transcend koji sam pre par godina platio preko 10k , jbm ga radi ubija , mlc memara.

Samo da imam upis svaki put pri butu kao BMX odavno bi riknuo :lol:
 
A komentari su bili da se uqenjas, odma mi je bilo 99 posto kad sam ga izvadio iz blistera, nista ne valja, gledaj koji je kontroler nikako nemoj neki na P.., drugi dzaba ces u servis da ga nosis, treci ma daj 7500 soma pa kupi evo 860, cetvrti otkud mu pare za evo, mislis li ti da ljudima u Srbiji pare padaju sa neba, ma cirkus. Poedem pljeku, rakijicu, orasnice, vince i jos mi ostane za kafucino i zabole me za ssd :lol:
 
Ovaj imam za nedaj Boze , upakovan nisam ga ni otvarao , dao sam neki FX i ram dobio par hiljada i ovaj upakovan sa garancijom.

Pogledajte prilog 666501

U glavnoj masini imam Transcend koji sam pre par godina platio preko 10k , jbm ga radi ubija , mlc memara.

Samo da imam upis svaki put pri butu kao BMX odavno bi riknuo :lol:
Ma rade bre svi, ljudi su istripovani oko gluposti, problem je ako ti rikne u garantnom roku, a win ili emmi su u prici , 90 posto je sanse je da ces morati da zoves inspektore jer je to Andrejeva banda koja nista ne priznaje kao kvar.
 

Back
Top