Windows

Kako da isključite automatsko ažuriranje Windowsa 10?

Čak i nakon što je Microsoft mahom uspeo da zaustavi objavu zakrpi koje ne funkcionišu kako treba, a mnogo manji broj računara ima i dalje problema sa nadogradnjama Windowsa, još uvek postoji veliki broj korisnika koji je zabrinut da bi njihovi računari mogli da budu "srušeni" kada prime takav paket zakrpi.

16981170815676b96476ed0608416557_wide.jpg

Foto: YouTube Screenshot​
Isključivanje automatskog ažuriranja Windowsa je ono što neki od ovih korisnika vole da urade kako bi sačekali još malo dok drugi instaliraju zakrpe i uvere se da je sve u redu.

Samim tim, aplikacije kao što su Win Update Disabler mogu da budu veoma korisne. Čak i ako nije preporučeno da isključujete nadogradnje Windowsa jer na taj način računari mogu postati ranjiviji, ovakva mala aplikacija bi mogla biti korisna za one koji pokreću Windows 10 Home verziju operativnog sistema i koji dobijaju sve zakrpe automatski, bez mogućnosti da odlože instalacije. Pored isključivanja Windows Update servisa, aplikacija takođe uključuje opcije da isključite Windows Security Center, Window Defender ili Windows Defender.


http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1076733
 
pa i nije dobro dok na jedan otvoren prozor on koristi 52% ram-a i 34% cpu-a
hebo vas desetka
Не тртљај кењаро,

Погледај мало боље, и немој да обмањујеш друге својим лажима...

Невидиш да је у позадини укључена Опера? Знаш ли колико Опера узима процесора кад си на интернету?

Уз то, тек сам био инсталирао Вин 10, и у том је моменту учитавао систем и вукао надоградњу...

И немој свињару више да се петљаш у ствари које су 3 светлосне године ван твог домашаја, иди чувај и даље свиње... :lol:

Колико сад троши меморије и процеора?

Untitled.jpg
Untitled1.jpg


- - - - - - - - - -

Kako da isključite automatsko ažuriranje Windowsa 10?


Čak i nakon što je Microsoft mahom uspeo da zaustavi objavu zakrpi koje ne funkcionišu kako treba, a mnogo manji broj računara ima i dalje problema sa nadogradnjama Windowsa, još uvek postoji veliki broj korisnika koji je zabrinut da bi njihovi računari mogli da budu "srušeni" kada prime takav paket zakrpi.

16981170815676b96476ed0608416557_wide.jpg

Foto: YouTube Screenshot​
Isključivanje automatskog ažuriranja Windowsa je ono što neki od ovih korisnika vole da urade kako bi sačekali još malo dok drugi instaliraju zakrpe i uvere se da je sve u redu.

Samim tim, aplikacije kao što su Win Update Disabler mogu da budu veoma korisne. Čak i ako nije preporučeno da isključujete nadogradnje Windowsa jer na taj način računari mogu postati ranjiviji, ovakva mala aplikacija bi mogla biti korisna za one koji pokreću Windows 10 Home verziju operativnog sistema i koji dobijaju sve zakrpe automatski, bez mogućnosti da odlože instalacije. Pored isključivanja Windows Update servisa, aplikacija takođe uključuje opcije da isključite Windows Security Center, Window Defender ili Windows Defender.


http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1076733
Не бих препоручио да се искључује Упдате... :)
 
Poslednja izmena:
legendo , glup si ko *****
1. sam si okačio sliku sa podatcima na prethodnoj strano
2. ebla te opera ako ona sama vuče 34% procesorske snage
3. ne razumeš se ni u računare ni u softver i to si već milion puta pokazao na ovome forumu , zato - idi kenjaj nekome drugome a ne meni
 
legendo , glup si ko *****
1. sam si okačio sliku sa podatcima na prethodnoj strano
2. ebla te opera ako ona sama vuče 34% procesorske snage
3. ne razumeš se ni u računare ni u softver i to si već milion puta pokazao na ovome forumu , zato - idi kenjaj nekome drugome a ne meni
Говедо неопевано, па не вуче броузер, већ интернет...

Ем си глуп, ем си чорав!

Твоја памет се неможе мерити ни са пилећим мозгом, рекох, иди чувај свиње, окан се рачунара... :lol:
 
Говедо неопевано, па не вуче броузер, већ интернет...

Ем си глуп, ем си чорав!

Твоја памет се неможе мерити ни са пилећим мозгом, рекох, иди чувај свиње, окан се рачунара... :lol:

majmun si na kub i nema ti ravna kada odvališ idiotluk
hebo te onaj ko te doveo na računare jer ti sam ovde možeš samo da zalutaš pošto se ni u šta ne razumeš
 
majmun si na kub i nema ti ravna kada odvališ idiotluk
hebo te onaj ko te doveo na računare jer ti sam ovde možeš samo da zalutaš pošto se ni u šta ne razumeš
:hahaha:

Дувај га кретену неспособни! Ћурка чорава је паметнија од тебе на дести! :hahaha:

Ево израчунај колико си глуп! :lol:


slika254.gif
 
Poslednja izmena:
:hahaha:

Дувај га кретену неспособни! Ћурка чорава је паметнија од тебе на дести! :hahaha:

Ево израчунај колико си глуп! :lol:


slika254.gif
tvoj IQ je ravan sa kokoškom tj duplo golo

- - - - - - - - - -

Legendo tebi će kada obave pregled glave zateći će jednu razapetu žicu , i ništa drugo ako je slučajno preseku -otpašće ti uši.
 
Nećemo terati korisnike da instaliraju Windows 10 :fdlan:

Microsoft ohrabruje sve da instaliraju Windows 10 što je pre moguće, posebno zato što je novi operativni sistem dostupan kao besplatna nadogradnja za sve vlasnike Windows 7 i 8.1 licenci.

1661973574567beb2cbe2d5552755608_wide.jpg

Beta / Microsoft via AP​

Međutim, u poslednje vreme kompanija je postala agresivnija sa porukama korisnicima da instaliraju Windows 10. Postoje korisnici koji tvrde da su njihovi računari odjednom dobili nadogradnju na Windows 10, dok drugi počinju da dobijaju uputstva da instaliraju novi operativni sistem bez da im se da "ne" kao opcija.

"Nadogradi sada" ili "nadogradi večeras" su dve opcije koje su na raspolaganju tim korisnicima, pa nije iznenađenje što je Microsoft dobio puno kritika za agresivnu politiku nadogradnje na Windows 10. Međutim, u saopštenju kompanija poručuje da ne tera nikog da instalira Windows 10, kao i da nema plan da pravi takvu stvar u skorije vreme, jer je filozofija kompanije da puste korisnike da rade ono što žele.

Međutim, uprkos ovakvom saopštenju Microosfta, Get Windows 10 aplikacija dostupna na Windows 7 i 8.1 računarima još uvek dobija "poboljšanja" sa različitim zahtevima koje korisnicima čine težim odbijanje instalacije.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1078248

Jos jedna agresivna politika ms :zelenko2:
 
Не тртљај кењаро,

Погледај мало боље, и немој да обмањујеш друге својим лажима...

Невидиш да је у позадини укључена Опера? Знаш ли колико Опера узима процесора кад си на интернету?

Уз то, тек сам био инсталирао Вин 10, и у том је моменту учитавао систем и вукао надоградњу...

И немој свињару више да се петљаш у ствари које су 3 светлосне године ван твог домашаја, иди чувај и даље свиње... :lol:

Колико сад троши меморије и процеора?

Pogledajte prilog 367606Pogledajte prilog 367607

- - - - - - - - - -


Не бих препоручио да се искључује Упдате... :)

sta tebi to toliko sljaka u pozadini pa imas 1168 tredova.i 64 procesa..
ja tipkam ovo a u tabovima mi I yutub I radi mi internet radijo pa imam 1060 tredova I 62 procesa:zimag:
 
sta tebi to toliko sljaka u pozadini pa imas 1168 tredova.i 64 procesa..
ja tipkam ovo a u tabovima mi I yutub I radi mi internet radijo pa imam 1060 tredova I 62 procesa:zimag:
ХП и антивирус, можда још неки од програма који имају више функција, а ја им дозволио... :)
 
IObit ASC je svakako zakon:zcool:
Укључено, види се на слици. :)


Него, ево и мени од синоћ, потпуно су врачена подешавања на дефолт, као првом приликом кад сам инсталирао Вин 10...

Шта раде бре ови из Мицрософта? Што дрндају ми по систему?
 
Укључено, види се на слици. :)


Него, ево и мени од синоћ, потпуно су врачена подешавања на дефолт, као првом приликом кад сам инсталирао Вин 10...

Шта раде бре ови из мицрософта?

Kumulativni patch

a rade isto sto i svi drugi iz softverske branse..prodaju poluproizvod i posle ..pecuju da ne kazem krpe :deda:
 
Укључено, види се на слици. :)


Него, ево и мени од синоћ, потпуно су врачена подешавања на дефолт, као првом приликом кад сам инсталирао Вин 10...

Шта раде бре ови из Мицрософта? Што дрндају ми по систему?

Просто је можда досади корисникцима да постављају неке своје поставке, овако је све по дефолту отворено и милина... ;)
 
Просто је можда досади корисникцима да постављају неке своје поставке, овако је све по дефолту отворено и милина... ;)
Ма дај, ово је лудило!

Оништи моју активацију програма које сам подесио, врати све на дефолт, и сад треба да се ебем недељу дана, а они иду замном и поново руше моја подешавања! z:((

- - - - - - - - - -

Просто је можда досади корисникцима да постављају неке своје поставке, овако је све по дефолту отворено и милина... ;)
Сморови! z:((

Ја критикујем Мицрософт, а можда сам и ја нехотице, што је врло могуће, променио подешавања својом непажњом, у брзини.... :zddm6:

Проверићу...

Данас ми је дан у ПМ, пала густа магла, тв мало мало нема сигнала, да пописдиш!
 
Poslednja izmena:
Ео, није прошло пар сати и пукла 10-ка!

Ја се питао што ми се систем преконфигурисао, што ми блокиран био други хард већ два дана, кад оно "отворена врата" у Виндовсу да може свака штеточина да прави хаос!

ГОМ плејер ми је срушио виндовс, да човек не поверује! z:((

Жао ми је једино података, фајлова, много тога што сам имао на другом диску.
 
nije par sati nego 6 dana.

pa dobro , nov sistem pa se uradi nesto sto ne treba pa se zeznu sistemski fajlovi.

kako budes vise znao trajace duze
Шта да знам?

Једино да искључим интернет сасвим, и неће бити проблема.

И да никад не отворим сајт Крстарице.

Ниси ти мене разумео очигледно. :)
 
izgleda da sam pogresio , setio sam se kad sam kupio prvi komp pa sam mislio da nije opasno cackati po system32

sta mislis , da internet rusi windows.
 
izgleda da sam pogresio , setio sam se kad sam kupio prvi komp pa sam mislio da nije opasno cackati po system32

sta mislis , da internet rusi windows.
Наравно.

Многи програми су активни у позадини, и држе конекцију са својом базом.

Наравно, и Мицрософт.

И сви "шалтују" како им се ћефне.

Крстарица има јаку моћ управљања ресурсима у сваком компјутеру који је конектован на сајт.... :)

Овог админа са Крстарице ћу очигледно да обесим за јаја на сред Београда... :zddm4:
 
Наравно.

Многи програми су активни у позадини, и држе конекцију са својом базом.

Наравно, и Мицрософт.

И сви "шалтују" како им се ћефне.

Крстарица има јаку моћ управљања ресурсима у сваком компјутеру који је конектован на сајт.... :)

Овог админа са Крстарице ћу очигледно да обесим за јаја на сред Београда... :zddm4:

a antivirus. valjda on nesto sprecava
 
a antivirus. valjda on nesto sprecava
Неможе, ниси разумео, тј, неразумеш да се малваре и тројанци крију иза и у основним активним програмима, што значи користе све дозволе преко кога су ушли... :)

Тако се и сада десило мени, ГОМ плејер учачкао својим одобрењем активни малваре преко себе, и убацио ми тројанца...

ГОМ плејер је такође активан на интернету са својом базом...

Друго, антивируси данас ничему неслуже, осим да блокирају кориснику све дозволе и активације које има, да би морао да купује/плача за разне активације.
Задње време су претерали, блокрају програме који немају никакве везе са плачањем, тј, бесплатни су, и немају комерцијалне понуде.
Виндовс сам блокира све друге програме који немају комерцијалну сврху и њима, самом Мицрософту интерес, а отворио је "врата" свим штеточинама...
 
Poslednja izmena:
jel pomaze anti-malware

znaci ne treba instalirati antivirus
Не, пробао сам.

Због тога што малваре и тројанци користе посебне адресе у позадини, а везане за интернет. Ниједна дефиница антимавлареа неможе да их пронађе.

Ево како користе адресе:
- почетна адреса неког легалног програма - тачка - измењен назив штеточине - тачка - цом, или слично...

И такву адресу неможеш да пронађеш у компу ни на који начин, а постоји и активна је. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top