Quantcast

Windows 10

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
Sve stabilno nego ti neces ni da uzmes solidan hw od pre 10 godina :hahaha:
Ko se jednom, a pogotovo DVA puta opeče, duva i na hladno! :zcepanje:Kreneš 1997-e sa super makinom i W95. Onda dođe W98, a makina prespora i premalo memorije te mali disk. Onda to središ, kada ono evo XP-a i sve ponovo! E pa NEĆE da MOŽE više tako, nakon XP došao Linuks! :zcepanje:

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.077
temp folder?
ima mali milion foldera a barem jos duplo toliko subfoldera i podvoldera i nadfoldera i sub

Sa Tfc programom obrisano mi je svega 450Mb nepotrebnih fajlova.
Imam win 10 i milion puta kad sam god ugasivao laptop pojavljivalo mi se shatdow and update ili restart and update windows, ne mogu to da iskljucim to update nikako!
Evo sada sam probao da onako ugasim drzeci dugme za paljenje dugo ne bi li izbegao update ali dzabe on jos workuje na update
Slusaj i za Win 10 Vise Net frameworka mora da se apdejtuje,jer je potreban,mnogim programima za rad.Za neke programe koje si ti instalirao,je potreban apdejt.Da si pustio da to OS sam odradi pri gasenju ili restartu,ne vi iao pronlema sa gasenjem lapa.Posle pregledas koji su apdejti i ako su ti nepotrebnimozes naknadno da ih izbrises.Ako si iskljucio automatski apdejt,to se verovatno nakupilo pre iskljucenja i to da bi ti se mormalno gasio ili restartovao lap,moras da pustis da se apdejtuje da bi krenuo OS kako treba.Inace evo sta ti je potrebno os foldera u Program Files
Screenshot_2.png

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
Slusaj i za Win 10 Vise Net frameworka mora da se apdejtuje,jer je potreban,mnogim programima za rad.Za neke programe koje si ti instalirao,je potreban apdejt.Da si pustio da to OS sam odradi pri gasenju ili restartu,ne vi iao pronlema sa gasenjem lapa.Posle pregledas koji su apdejti i ako su ti nepotrebnimozes naknadno da ih izbrises.Ako si iskljucio automatski apdejt,to se verovatno nakupilo pre iskljucenja i to da bi ti se mormalno gasio ili restartovao lap,moras da pustis da se apdejtuje da bi krenuo OS kako treba.Inace evo sta ti je potrebno os foldera u Program FilesPogledajte prilog 700113
Jeee.. TheBillovi mudraci su zamislili da ti je Win10 makina stalno uključena pa da radi apdejte i servise kada mu odgovara! Znači, nema ono da ga uključiš kada ga trebaš pa isključiš! Ima da se oteliš dok dočekaš da nešto napraviš! :zcepanje:

marlon

Ističe se
Poruka
2.667
Slusaj i za Win 10 Vise Net frameworka mora da se apdejtuje,jer je potreban,mnogim programima za rad.Za neke programe koje si ti instalirao,je potreban apdejt.Da si pustio da to OS sam odradi pri gasenju ili restartu,ne vi iao pronlema sa gasenjem lapa.Posle pregledas koji su apdejti i ako su ti nepotrebnimozes naknadno da ih izbrises.Ako si iskljucio automatski apdejt,to se verovatno nakupilo pre iskljucenja i to da bi ti se mormalno gasio ili restartovao lap,moras da pustis da se apdejtuje da bi krenuo OS kako treba.Inace evo sta ti je potrebno os foldera u Program FilesPogledajte prilog 700113
ma ljudima nije muka za apdejtima koji imaju svhe da poboljsaju rad sistema vec od 90 posto sekjuritija gde ne znas koji je za sta pa kazes ma ko ih ebe blokiras sve apdejte i nadjes posle nekog vremena neki soft koji te privuce taman da ga instaliras a on kaze e ne moze nemas sekjuriti 12345..pa ti nadjes taj a on kaze da bi instalirao taj moras i 45678 a pre njege jos 3 sa slicnim brojevima... i na kraju sve instaliras i krenes da cackas po programu a vis da ti neki programi koji su radili super pocnu da trokiraju i izbacuju greske i kaze napr da bi nastavili sa ovim programom vidimo instalirali ste 12345 morate da znate da sa njim imate nasu drugu verizju jer ova ima bagove...parafraza mala, ali dosta puta bude slicno...

na meku...klik install i caos...samo ti bitan minimum sistem koji podrzava softver a nekad i to nije tacno pa ispadne da kazu ispod 10.10 ne moze a ja ga instaliram sa 10.7 samo mu sredim na plisti liniju da je minimum 10.7 a ne 10.10... to je unix... zato je unix dobar i lak bas kao i linux... i da vise ljudi pravih programera krene da linux napravi bas bas jakom platformom, win ne bi imao sta da trazi.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.077
ma ljudima nije muka za apdejtima koji imaju svhe da poboljsaju rad sistema vec od 90 posto sekjuritija gde ne znas koji je za sta pa kazes ma ko ih ebe blokiras sve apdejte i nadjes posle nekog vremena neki soft koji te privuce taman da ga instaliras a on kaze e ne moze nemas sekjuriti 12345..pa ti nadjes taj a on kaze da bi instalirao taj moras i 45678 a pre njege jos 3 sa slicnim brojevima... i na kraju sve instaliras i krenes da cackas po programu a vis da ti neki programi koji su radili super pocnu da trokiraju i izbacuju greske i kaze napr da bi nastavili sa ovim programom vidimo instalirali ste 12345 morate da znate da sa njim imate nasu drugu verizju jer ova ima bagove...parafraza mala, ali dosta puta bude slicno...

na meku...klik install i caos...samo ti bitan minimum sistem koji podrzava softver a nekad i to nije tacno pa ispadne da kazu ispod 10.10 ne moze a ja ga instaliram sa 10.7 samo mu sredim na plisti liniju da je minimum 10.7 a ne 10.10... to je unix... zato je unix dobar i lak bas kao i linux... i da vise ljudi pravih programera krene da linux napravi bas bas jakom platformom, win ne bi imao sta da trazi.
Jesre,ali verovatno nije blokirao na vreme,pa ovo sto je stiglo za instalaciju apdejtovanog,morada pusti da se instalira da bi normalni=o palio i gasio lap.Posle moze da izbrise sve sto nije potrebno.Najgori su ti Security apdejti.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640

ma Majkrosoft se više i ne bavi razvojem OS-a! Glavno im je zanimanje piskarati neke apdejte, ali ustvari paziti i proveravati kako će sve to da se uklopi sa svim ostalim, delimično ili potpuno napravljenim ranijim apdejtima i sličnim glupostima! Posao za ku*ac! :zcepanje:

Poruka
4.388

Da!!! I kada ti sve smuci vise windows 10, lepo instaliras windows xp oa da te bog vidi, i taman sam se poceo da radujem sto cu konacno moci da instaliram taj... tvoj softver bez ajdejpijua ili kako li se zovu kad mi ono kaze taj progam podrzava samo windows 10, i tada uzmes sekiru i sve ga dovraga das vragu srecu mu naopaku :dash:

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.356
Стварно се не проналазим на овој теми. Моја десетка шљака савршено, редовно има апдејтове али то траје кратко.
10ka sljaka savrseno, ali procita 3GB prilikom buta, a upise od 250mb-gigabajt.
Kada to stavis na HDD onda ces malo sacekati da se smiri prilikom i nakon buta....
Pod uslovom da nikada ne radis shutdown moze se raditi pristojno jer otprilike
jednom na dve nedelje uradi nocu apdejt a onda cekas tih pet minuta da se smiri....

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.052
Стварно се не проналазим на овој теми. Моја десетка шљака савршено, редовно има апдејтове али то траје кратко.
Pričaju ljudi svašta... Ništa novo.
Čak i trolovi koriste w10 pa kada ih pitaš da uslikaju problem onda se prave mutavi...
Pritom neće ni pokazati da koriste Linux jer ga i ne koriste hahahaha.

Truman

Elita
Poruka
17.062
10ka sljaka savrseno, ali procita 3GB prilikom buta, a upise od 250mb-gigabajt.
Kada to stavis na HDD onda ces malo sacekati da se smiri prilikom i nakon buta....
Pod uslovom da nikada ne radis shutdown moze se raditi pristojno jer otprilike
jednom na dve nedelje uradi nocu apdejt a onda cekas tih pet minuta da se smiri....
Ja sam hdd zamenio ssdom i od tada radi kao munja. Šta će mi hadd.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
Čak i trolovi koriste w10 pa kada ih pitaš da uslikaju problem onda se prave mutavi...
Ne KAKI! Da se Majkrosoft tri decenije nije bavio samo megalomansko cigansko-lopovsko-mafijaškim poslovima, danas bi u svetu bilo barem DVE milijarde Windroid prenosnih govanca, a ne Androida! Nisu na vreme shvatili nove trendove i mogućnosti, popushili su, GOTOVO, ispali su iz igre za OS! :rotf::rotf:

marlon

Ističe se
Poruka
2.667
nocas instaliran snow leopard iz 2009 najbolje napisan os za bilo koju platformu... adaptiram kolko mogu palemoon ff distro jer su samo problem browseri kojih skoro pa nema...
sto se tica softvera sve sto ima za najnoviji osx ima i za njega... moz i ko pravi server da radi sa 100 mb updateom...ne bi verovao koliko servera danas postoji na toj platformi...

nema sekjuriti apdejta :hahaha:
inace jedini osx sistem koji se i danas prodaje, nije fraj i kosta dvd 20 dolara pa ti vidi...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
To su tvoje reci ;)
Svakako! zamisli robotsko-informatičku liniju za proizvodnju nečega, a baziranu na Win10, koja svako malo zaustavlja proizvodnju radi neophodih, revolucionarnih sigurnosnih i sličnih apdejta? Vlasnik te fabrike bi sve te u Majkrosoftu obesio za jajca radi toga! :rotf: :rotf: :rotf:

Ili recimo, što se već desilo kada su probali na američkom ratnom brodu implementirati sistem na Windblowsima! Leti ti neprijateljski projektil, a sistem ne radi jer radi sigurnosne i revolucionarne zakrpe i apdjete i treba da se napravi restart! :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

Poslednja izmena:

marlon

Ističe se
Poruka
2.667
Svakako! zamisli robotsko-informatičku liniju za proizvodnju nečega, a baziranu na Win10, koja svako malo zaustavlja proizvodnju radi neophodih, revolucionarnih sigurnosnih i sličnih apdejta? Vlasnik te fabrike bi sve te u Majkrosoftu obesio za jajca radi toga! :rotf: :rotf: :rotf:
sunze ti ebem... sirena svira svi sa linije staju idu na pauzu ne ono pus i pis vec ono imate rucak i vecericu pa vam javljamo kad se zavrsi apdejt... jel u bekgroundu :hahaha:

kazu moramo tako jer za vreme proslog, sirotom radniku otkinuta ruka na presi, drugi zavrsio u drobilici a trecem pao kran na glavu :lol:

Truman

Elita
Poruka
17.062

Ili recimo, što se već desilo kada su probali na američkom ratnom brodu implementirati sistem na Windblowsima! Leti ti neprijateljski projektil, a sistem ne radi jer radi sigurnosne i revolucionarne zakrpe i apdjete i treba da se napravi restart! :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
Какве ти бесмислице пишеш...ја уопште не заустављам рад кад ми стигне обавештење да треба да се апдејтује. Лепо га довршим и ресетујем комп кад ја хоћу.

marlon

Ističe se
Poruka
2.667
Какве ти бесмислице пишеш...ја уопште не заустављам рад кад ми стигне обавештење да треба да се апдејтује. Лепо га довршим и ресетујем комп кад ја хоћу.
a el znas sta se apdejtuje i zasto to treba?
iz kog razloga?

marlon

Ističe se
Poruka
2.667
jel citas info sta svaki apdejt radi i zbog cega masina to treba da primi u sebe?
kao kad izadjes na dejt sa ribom i uz pricu pokusas da joj se dopadnes da bi te primila u sebe... pricas sve ruzno il sve lepo, il cutis ko osx i povremeno nekad izustis neku rec pa ako te oce oce...:lol:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
I kada ti pokreneš restart, neprijatelj ispali projektil na tvoj brod! :rotf: :rotf: :rotf: Trebamo li da napomenemo da u slučaju rata, bilo kada, bilo ko i bilo od kuda može da ispali neki projektil? I kada ćeš onda da radiš restart? Kada završi rat? Tada ti verovatno više i neće biti važan: Ili ti nije ni trebao, ili si izgubio rat jer to nisi radio!? :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.640
Ukratko, šta sam hteo da kažem: Majkrosoft je idealan za PLJAČKANJE glupih podmitljivih političara i vlasnika firmi kojima možeš da prodaješ da-mu pod bubrege! :rotf: :rotf: :rotf:
Pa kaže: Moj plan i program je JASAN: Majkrosoft treba razjuriti, zgradu im bombardovati i sravniti sa zemljom, posijati englesku travu a posao oko informatike poveriti sposobnim ljudima! :bravo:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.