Windows

@marsijaner
Taj Asus baci u smece ; meni je to najgori laptop ; cisto licne prirode i iz licnog iskustva
Imaces sve vise i vise problema, nazalost tako da .. ili novi laptop ili upgrade ; nema druge

Ako nesto treba, tu smo ; pitaj ;)
 
@marsijaner
Taj Asus baci u smece ; meni je to najgori laptop ; cisto licne prirode i iz licnog iskustva
Imaces sve vise i vise problema, nazalost tako da .. ili novi laptop ili upgrade ; nema druge

Ako nesto treba, tu smo ; pitaj ;)
novi su mi laptopi , Asus je najnoviji i barem ovde u Kanadi se dobro kotiraju , nema se problem sa njima a i cena im nije mala
intel I7....
 
Jedno pitanje.
Stari laptop Sony vajo , 2009 sa Vistom?
kada je u tadasnje vrfeme Microsoft nudio da se besplatno uzme i 10 , nisam uradio jer, bejah zadovoljan , kako sam najzad sto se ono kaze naucio.
Pored toga laptopa , jos dva imam , novijih godina koji su sa Windows 10...
trebalo mi je nesto raditi iz staroga kompa, i i nemam vise niti kaspersky niti Mcaffe niti drugi da brane od virusa..
pokusah da pronadjem , i stavim 10 ali , microsoft sada trazi , dosta dolara za ugradnju.
Dali postoji , neki drugi nacin da up do 10 , i da onda stavim ili kaspersky ili neki drugi...
Једино ти остаје да скинеш чисту инсталацију вин 10 па онда урадиш надоградњу постојећег вина ако имаш легални серијски кључ
 
Једино ти остаје да скинеш чисту инсталацију вин 10 па онда урадиш надоградњу постојећег вина ако имаш легални серијски кључ
ovde u Kanadi , uz kupovinu Laptopa dobijes i ugdradjen softer , sto znaci da je legalan.
vec sam objasnio da je ranije , microsoft davao mogucnost da se bez placanja , snimi 10 , sto tada i nisam ucinio.
problem mi se izkazao da , prilikom instalacije anti virusa - kaspersky , saznajem da , ne mogu da instaliram jer VISTA vise nije od strane microsofta ....
PITAH dal je moguce pronaci nacin , legalan da ubacim 10 a bez , placanja.

ili , koji anti virus , je moguce instalirati , za VISTU.
 
ovde u Kanadi , uz kupovinu Laptopa dobijes i ugdradjen softer , sto znaci da je legalan.
vec sam objasnio da je ranije , microsoft davao mogucnost da se bez placanja , snimi 10 , sto tada i nisam ucinio.
problem mi se izkazao da , prilikom instalacije anti virusa - kaspersky , saznajem da , ne mogu da instaliram jer VISTA vise nije od strane microsofta ....
PITAH dal je moguce pronaci nacin , legalan da ubacim 10 a bez , placanja.

ili , koji anti virus , je moguce instalirati , za VISTU.

Komso, jesi probao Avast ? Meni je on radio na Visti samo tako
 
ovde u Kanadi , uz kupovinu Laptopa dobijes i ugdradjen softer , sto znaci da je legalan.
vec sam objasnio da je ranije , microsoft davao mogucnost da se bez placanja , snimi 10 , sto tada i nisam ucinio.
problem mi se izkazao da , prilikom instalacije anti virusa - kaspersky , saznajem da , ne mogu da instaliram jer VISTA vise nije od strane microsofta ....
PITAH dal je moguce pronaci nacin , legalan da ubacim 10 a bez , placanja.

ili , koji anti virus , je moguce instalirati , za VISTU.
Avira je dobro radila na XP-u,sigurno bi i na Visti,ali je mnogo velika.Probaj Microsoft Security Esentiels.On je mnogo manji,t.j. mnogo manje Mb ima a radi dobro i ne ometa OS.ne koci ga ni ako se apdejtuje ili skenira u pozadini,ali to sve mozes da podesis i da radis apdejt kad ti hoces,pa i skeniranje.
 
Ја користим Microsoft Security Esentiels на старом лаптопу са Виндоуз 7. Никаквих проблема годинама немам.
 
Avira je dobro radila na XP-u,sigurno bi i na Visti,ali je mnogo velika.Probaj Microsoft Security Esentiels.On je mnogo manji,t.j. mnogo manje Mb ima a radi dobro i ne ometa OS.ne koci ga ni ako se apdejtuje ili skenira u pozadini,ali to sve mozes da podesis i da radis apdejt kad ti hoces,pa i skeniranje.
imao sa kupljenu ali su i oni , prekinuli da podrzavaju Vistu , kao i defender.
izbegavam da na tom laptopu , otvaram i idem na neke web sajte , koristim ga za samo neke dokumentacije.
lopine mikrosofta, samo sada traze da se kupuje softver za njihove proizvode , recimo -office 365- a ja sam kupio , ranijih godina office and for student , home edition.
e i to ne priznaju iako imam original.
to isto radi i HP sa njihovim printerima , tako da recimo stariji color printer photo smart 8450 , ne rade sa novim programima.
nema -drivers- ni mogucnost da apgreduje ali zato Vista , sa njom radi.
 
imao sa kupljenu ali su i oni , prekinuli da podrzavaju Vistu , kao i defender.
izbegavam da na tom laptopu , otvaram i idem na neke web sajte , koristim ga za samo neke dokumentacije.
lopine mikrosofta, samo sada traze da se kupuje softver za njihove proizvode , recimo -office 365- a ja sam kupio , ranijih godina office and for student , home edition.
e i to ne priznaju iako imam original.
to isto radi i HP sa njihovim printerima , tako da recimo stariji color printer photo smart 8450 , ne rade sa novim programima.
nema -drivers- ni mogucnost da apgreduje ali zato Vista , sa njom radi.
Ovog antivirusa imas i besplatnog i za kupiti.S tim sto taj kupljeni sigurno bolje stiti sistem,ali ako pazis gde ides i sa ovim besplatnim mozes dobro proci.Znaci na Microsoftovom sajtu,samo naznace free i dozvolice ti i da ga skines i instaliras.Samo pazi da prethodni koji ti je bio,deinstaliras,da ne bi doslo do sukoba 2 AV,p neces moci da ga instaliras.
 
Ovog antivirusa imas i besplatnog i za kupiti.S tim sto taj kupljeni sigurno bolje stiti sistem,ali ako pazis gde ides i sa ovim besplatnim mozes dobro proci.Znaci na Microsoftovom sajtu,samo naznace free i dozvolice ti i da ga skines i instaliras.Samo pazi da prethodni koji ti je bio,deinstaliras,da ne bi doslo do sukoba 2 AV,p neces moci da ga instaliras.
Hvala
za informaciju , vidis kada sam sa njima razgovarao i govorio a i dao im moje brojeve , rekli su da
nece moci.
more bagra
nisu se ni potrudili da kazu , moras da de instaliras a tek onda da uzmes besplatni.
 
Imas dosta free antivirusa na njihovim sajtovima.Nisu ti rekli da bi kupio i sigurno bi ti pri kupovini morali reci da moras deinstalirati prethodni AV,da bi mogao da instaliras drugi.Probaj ovaj sto sam ti preporucio,ako ti se slucajno ne svidi,mozes izabrati neki drugi.kad izadjes na njihov sajt ima za predloge 10-15 najboljih AV-a.
 
Da si koristio KMSpico nebi ti win bio blokiran drago mi je da si resio da se vratis na win 7
Ajde da pitam, evo ja imam taj KMSpiko Portable, kako i sta da idradim da komp opet radi kako valja. Zvala sam servisera da to odradi preko TeamViewer-a ali kao navodno ne moze ne znam zasto da udje i odradi.
Ako ima neki voljan da pomogne, odmah da kazem da ne znam engkeski i treba sve ko mentolu da mi se objasnjsvs, hvala unapred. Aki nema takvih sta cu razumecu :rida:
 
Тај KMSpico ти је парченце софтвера који активира виндовс као што код инсталације виндовса уписујеш серијски број који си добила кад си купила вин двд итд....
 
Nisam ja nista kupovala, serviser mi je instalirao win 10, njemu sam nesto platila za to, ali imam utisak da bi opet kao da instalira ponovo pa da opet naplati jedno isto.
Malo crnog humora: Kada kupiš auto, platiš sve delove. Kada nešto crkne, moraš da platiš ponovo neki novi deo. Tako ti je i sa kompjuterom: Ako crknu Windblowsi, moraš da ih platiš ponovo! :rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Malo crnog humora: Kada kupiš auto, platiš sve delove. Kada nešto crkne, moraš da platiš ponovo neki novi deo. Tako ti je i sa kompjuterom: Ako crknu Windblowsi, moraš da ih platiš ponovo! :rotf::rotf::rotf::rotf:
Dobro de, necemo to tako uporedjivati jer ni serviser ocigledno nije instalirao kompletni win jer da jeste ne bi to naplacivao 2000 dinara.
 
Dobro de, necemo to tako uporedjivati jer ni serviser ocigledno nije instalirao kompletni win jer da jeste ne bi to naplacivao 2000 dinara.
Сервисер ти је наплатио тачно оно што је урадио - инсталирао виндовс. Е сад да ли си ти можда купила виндовс ? Ниси?
Дакле тиимаш комплетан оперативни систем само што је нелегалан... Јер да си хтела да платиш легалан виндовс- купила би лиценцу (устави прецизније изнајмила би је) и просто би активирала то што ти је инсталирао сервисер за 2000 динара...
Дакле није сервисер рив што ти не желиш да платиш легалан виндовс..
 
Nego, Windblowsi postaju sve 'deblji'. Mogli bi otvoriti kladionicu na temu isporuke budućih verzija:
Hoće li potpuno ukinuti prodaju na standardnom DVD-u, preći na Dual Layer DVD ili će prodavati samo na USB-sticku uz elektroničke verzije!? :super:
 
Ne moraju uopste na DVD-u ili necem vecem. Ionako jedan apdejt moze da skine vise od toga...
Dok mi apdejt nije zeznuo virtualku pratio sam kolko GB upise kad apdejtuje, to je preko 100GB...
nije ni cudo da to traje ko vecnost..
 
Ne moraju uopste na DVD-u ili necem vecem. Ionako jedan apdejt moze da skine vise od toga...
Dok mi apdejt nije zeznuo virtualku pratio sam kolko GB upise kad apdejtuje, to je preko 100GB...
nije ni cudo da to traje ko vecnost..
To je već vrhunska 'genijalnost'! :rotf:
Na OS koji zauzima 15GB, sitne i neophodne zakrpe su i do 100GB! :rotf::rotf:
Usput, svejedno moraš instalacijski paket nekuda 'sigurno' spremiti! Ne možeš ponovo instalirati Win sa nekog servera iz BIOS-a! :super:
 
Poslednja izmena:
Usput, savet moge komšije: Ako imate Win7 bez nalepnice, što znači da su ko zna kakva verzija i kako aktivirani, nije vam pametno nadograđivati besplatno na Win10 kao što se još navodi na internetu! Imao je AKTIVIRANU izgleda neku stotu kopiju Win7 iz neke firme. Onda išao nadograđivati i na pola puta mu prekinuo operaciju i vratio mu Win7, ali BEZ aktivacije, i napisao da mora da aktivira u roku od tri dana! :zcepanje::zcepanje:
Srećom, imao je Image Datoteku pa sada opet ima aktivirane Win7! :super:
 

Back
Top