WIN7 ili WINXP sa 4GB RAM

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Imam najnoviju dosta dobru(iskljucujuci integrisanu grafiku) konfiguraciju sa 4GB 1600 RAM-a.Ako bih kompijuter koristio pre svega da se igram da li je bolje koristiti
WINXP ili WIN7 za igranje igara koje su pretezno izasle od 2008. do 2010. godine.
(EMPIRE TOTAL WAR, najnoviji CIVILISATION, COMPANY OF HEROES, najnoviji AGE OF EMPIRE, BIOSHOCK1 i 2,FIFA2010, PES2010, NBA2K10.....)???:smrcka:

Maticna je: GIGABYTE 880GA-UD3H AMD 880/850 south bridge chipset
Grafika: integrisani HD4250 koji koristi 512MB sistemskog RAM-a a mozda i ima svoj DD3 RAM???
Procesor: Athlon II 640 4-oro jezgarni moze se otkljucati i pretvoriti u 6-o jezgarni
Memorija: GEIL 1600 za overcklock
HDD: 500GB WD najnovija SATA tehn.
Kuciste: 500W
 
Poslednja izmena:
Imam najnoviju dosta dobru(iskljucujuci integrisanu grafiku) konfiguraciju sa 4GB 1600 RAM-a.Ako bih kompijuter koristio pre svega da se igram da li je bolje koristiti
WINXP ili WIN7 za igranje igara koje su pretezno izasle od 2008. do 2010. godine.
(EMPIRE TOTAL WAR, najnoviji CIVILISATION, COMPANY OF HEROES, najnoviji AGE OF EMPIRE, BIOSHOCK1 i 2,FIFA2010, PES2010, NBA2K10.....)???:smrcka:

Svejedno je da li ćeš instalirati Win XP ili Win 7, svejedno je i da li imaš 8 GB Ram memorije ako ti ne valja grafika. Integrisana grafika nema 3D podršku tako da se nećeš naigrati....Bolje je i 128MB externe grafike nego 512 integracije...to je moje skromno mišljenje...što se tiče Windowsa bolji je Win 7...
 
Боље ти је да прећеш не седмицу пре или касније ћеш морати као што ћеш морати и графичку да пазариш осим ако не желиш да играш само игре попут фифе и сл....
 
Svejedno je da li ćeš instalirati Win XP ili Win 7, svejedno je i da li imaš 8 GB Ram memorije ako ti ne valja grafika. Integrisana grafika nema 3D podršku tako da se nećeš naigrati....Bolje je i 128MB externe grafike nego 512 integracije...to je moje skromno mišljenje...što se tiče Windowsa bolji je Win 7...
Možda intelove inegruše nemaju 3d , ali AMD ima solidnu paletu integrisanih grafika od kojih neke imaju čak i na matičnoj ploči integrisano i do 256 ddr3 rama isključivo za rad integrisane grafike.
 
Možda intelove inegruše nemaju 3d , ali AMD ima solidnu paletu integrisanih grafika od kojih neke imaju čak i na matičnoj ploči integrisano i do 256 ddr3 rama isključivo za rad integrisane grafike.

Ima solidnu ali, da li će to "zadovoljiti" njegove prohtjeve...nemogu nikako u njegovom postu da vidim jeli napisao koja je matična ploča...koji je chipset, intel ili amd...
 
Windows XP sp3 je najbolji za PC igre, zato sto njegov sistem trosi najmanje memorije od ostalih Novijih OS ;)

Imas na primer < Windows XP Gamer > koji vuce najvise 75 mb memorije :PPP

A mozes na Windowsu XP iskjuciti i servise koji ti nisu potrebni i napravis Gejmersku Masinu :)
 
Ima solidnu ali, da li će to "zadovoljiti" njegove prohtjeve...nemogu nikako u njegovom postu da vidim jeli napisao koja je matična ploča...koji je chipset, intel ili amd...
Maticna je: GIGABYTE 880GA-UD3H AMD 880/850 south bridge chipset rev.2.3(poslednja revizija)
Grafika: integrisani HD4250 koji koristi 512MB sistemskog RAM-a a mozda i ima svoj DD3 RAM???
Procesor: Athlon II 640 4-oro jezgarni moze se otkljucati i pretvoriti u 6-o jezgarni
Memorija: GEIL 1600 za overcklock
HDD: 500GB WD najnovija SATA tehn.
Kuciste: 500W

Proverio sam na NET-u, sa ovom konfiguracijom mogu da POKRENEM? sve najnovije igre a
samo me interesuje?, sta bolje ide sa ovim sto imam: WIN7 ili WINXP?. Evo specifikacija o ploci....
http://www.google.com/products/cata...og_result&ct=result&resnum=2&ved=0CDAQ8wIwAQ#
http://www.cpu.com/computer/parts/motherboards/gigabyte-ga880gaud3h-atx-amd-61734.html
http://dropship.weareelectricals.co...t-AM3-AMD-880G-ATX-RAID-Gigabit-Ethernet.html

Naravno necu se naigrati sa ovim gore bez grafike, sada nemam novaca ali kada budem imao
kupicu minimalno 5670/1GB DDR5 a nadam se 5770/1GB DDR5 :smrcka:
 
Poslednja izmena:
naravno ni ja neznam koju ima integrušu on , ali ti samo govorim da se neke stvari polako ali sigurno menjaju u korist integrisanih grafika.

-na kutiji ploce pise da ploca zajedno sa svojom integrisanom HD4250 512MB dostize i prestize 3000+ marks
GPU score u
programu 3dMark2006 tacnije skor je 3945 marks http://www.asrock.com/feature/Turbo50/index.asp da li je to pristojan skor za sadasnji trenutak?.
-na sredini ploce dominira plavi "poklopac" na kome srebrnim slovima pise TURBO 3D, da li bi to mozda
mogla biti 3D podrska o kojoj se ovde prica. Nigde ne pise da li je RAM za grafiku uzet od sistemskog RAM-a
ili grafika ima svoj.
 
Poslednja izmena:
-na kutiji ploce pise da ploca zajedno sa svojom integrisanom HD4250 512MB dostize i prestize 3000+ marks
GPU score u
programu 3dMark2006 tacnije skor je 3945 marks http://www.asrock.com/feature/Turbo50/index.asp da li je to pristojan skor za sadasnji trenutak?.
-na sredini ploce dominira plavi "poklopac" na kome srebrnim slovima pise TURBO 3D, da li bi to mozda
mogla biti 3D podrska o kojoj se ovde prica. Nigde ne pise da li je RAM za grafiku uzet od sistemskog RAM-a
ili grafika ima svoj.

pravo da ti kažem nije loše , stvarno ne znam za šta bi sve mogla ta grafika da tera , meni je na matičnoj sa 690 čipsetom integrisana x1200 poterala čak i crysis ali neigrivo , doduše cod4 je ošao na medijumu.
Trenutno imam x1650 , 256 ddr3 na 128 bita (neklokovanu) , koja ima oko 6000 na 3d mark 2005 , tj oko 3500 na 3d mark vantage , crysis je igriv na medijumu-low podešavanjima ali u rezoluciji 1400*900 , znači slika je fenomenalna i tečna , igrao sam na njoj i world at war koji je izuzetno zahtevna igra , mislim da ćeš moći sa njom da teraš i metro na low podešavanjima. , neznam da li bih dobio nešto da klokujem ovu grafičku ali me trenutno to mrzi , ja sam iovako bacio oko na 5770 i kada padne cena ona ć biti ok , a sada se očekuje da ati izbaci seriju 66xx koja će biti u segmentu do 100 dolara tako da ...
 
pravo da ti kažem nije loše , stvarno ne znam za šta bi sve mogla ta grafika da tera , meni je na matičnoj sa 690 čipsetom integrisana x1200 poterala čak i crysis ali neigrivo , doduše cod4 je ošao na medijumu.
Trenutno imam x1650 , 256 ddr3 na 128 bita (neklokovanu) , koja ima oko 6000 na 3d mark 2005 , tj oko 3500 na 3d mark vantage , crysis je igriv na medijumu-low podešavanjima ali u rezoluciji 1400*900 , znači slika je fenomenalna i tečna , igrao sam na njoj i world at war koji je izuzetno zahtevna igra , mislim da ćeš moći sa njom da teraš i metro na low podešavanjima. , neznam da li bih dobio nešto da klokujem ovu grafičku ali me trenutno to mrzi , ja sam iovako bacio oko na 5770 i kada padne cena ona ć biti ok , a sada se očekuje da ati izbaci seriju 66xx koja će biti u segmentu do 100 dolara tako da ...

i ja cu isto kao i ti uzeti RADEON HD5770 1GB DDR5 ali sada nemam novca, dok ga ne skupim zadovoljicu se integrisanom
koju treba da clock-ujem da bi postigla 3950 a bez je oko 1800 mark poena, valjda ce i to biti dovoljno za EMPIRE
s obzirom na brzu memoriju i kvalitetan i brz chipset kao i procesor. Akcione igre kao Cry a i slicne ne igram a one su
bas zahtevne tako da ce posluziti i ova bar za fifu i empire.....Ako je budem boost-ovao skraticu vek trajanja ploci koja je
za moje uslove papreno placena kao i ostale komponente......zato je necu ni clockovati, a tebi bi grafika naravno najvise
izvadila stvar.
 
I da još rezimiramo:
Obavezno windows 7 i to 64 bitni, nipošto 32bit (x86). To i jeste glavno pitanje. Win XP je star OS i kad počneš kucati na sedmici osjetićeš da je bolji. Osim toga to je džabana, tako da ako si XP fanatik nikad nije kasno.
Naravno, za 64bit OS ti trebaju 64bit drajveri za GFX i MBO, te za svaki drugi komad hardvera. Ako ne bude 64bit-nih drajvera, onda će univerzalni drajveri lijepo raditi. Trebaće ti i 64bit antivirus i to je to. Sve ostale aplikacije će ti uredno raditi.
 

Back
Top