Wikileaks: Kostunica stitio Mladica

Тихи

Starosedelac
Poruka
193.881
Zagreb -- Transkript objavljen na Vikiliksu pokazuje da su srpske vlasti 2006, kada je premijer bio Vojislav Koštunica, znale gde se skrivaju Ratko Mladić i Goran Hadžić.

Međutim, vlasti nisu ništa preduzele da ih uhapse, piše danas "Jutarnji list".

Iz transkripta se, navodi zagrebački dnevnik, jasno vidi da je takvu politiku podržavao tadašnji premijer Vojislav Koštunica, ali i da su kontakti Mladićevih saradnika išli prema državnom vrhu u Rusiji.

Transkripti dokazuju da je Srbija tek od 2009. pokazala iskrenu nameru da uhvati begunce i da je preduzela sve potrebne korake, navodi list.


"Ranije nije postojala volja, ali su postojale informacije. Sada postoji jaka volja, ali je begunce teško pronaći", saželi su američki diplomati problem sa srpskom politikom prema Hagu, proizlazi iz transkripta diplomatskih depeša koje je objavio Vikiliks.

U transkriptima se, kako navodi "Jutarnji list", navodi da je u razgovoru s američkim diplomatama krajem 2009. predsednik Srbije Boris Tadić optužio i stranku Vojislava Koštunice da je imala informacije o tome gde su begunci, ali ih je skrivala.

Jačanjem Tadićeve Demokratske stranke to se promenilo, a predsednik Srbije, prema transkriptima, najavio je da će, jednom kada haški begunci budu uhapšeni, biti moguće dokazati ko ih je skrivao i ko je znao gde su.

U vreme Vikiliks transkripata, navodi zagrebački dnevnik, nisu postojali dokazi da je Mladić u Srbiji, ali ni da je negde drugde. Policija je pratila tragove i nadzirala prijatelje i članove porodice, a dobijali su pohvale i za revnosno traženje Gorana Hadžića.

"Jutarnji" navodi da su u vreme ovog transkripta otkrivene informacije da je haški zatvorenik Radovan Karadžić živeo od 450 evra mesečno, a da su Mladić i Hadžić, otkada su nestali, boravili i u Rusiji. Tako su srpske vlasti navodno od ruskih službi tražile pomoć u dobijanju informacija, o čemu se, kako pokazuju transkripti, razgovaralo u Beogradu 2009. na sastanku srpskog državnog vrha s američkim izaslanikom za pitanja ratnih zločina Stivenom Rapom.

Američke dipolomate su još ranije slale depeše o lovu na Mladića i o tome da Rusija nije udovoljila srpskim zahtevima za saradnju, a kako navodi zagrebački dnevnik, pozivajući se na transkripte koje je ekskluzivno dobio, to je Amerikancima ispričao savetnik srpskog predsednika Miki Rakić 25. avgusta 2009, kada se razgovaralo o službenoj poseti ruskog predsednika Beogradu.

Rakić je, prema tim dokumentima, rekao da veruje da Mladićev karakter i činjenica da je bio vojni komandant bosanskih Srba ukazuju na to da se on verovatno skriva u Srbiji, ali vrlo je moguće da ima i podršku spolja.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=28&nav_category=64&nav_id=515075

Svaka cast Kostunici ako je zaista stitio Mladica a TAdicu ne gine robija cim izgubi vlast zbog krivicnog dela veleizdaje kao i mnogih drugih.

Takodje iz ovih transkripta mozemo saznati da je Boris Tadic saradnik strane obavestajne sluzbe u ovom slucaju CIA i da kao njihov agent ih redovno informise o obavljanju svog posla u Srbiji!
 
Sta ima Tadic da u kontaktu sa Amerikancima komentarise unturasnje stvari nase zemlje konkretno Vojislava Kostunicu?

On to moze da radi jedino ako je tajni agent tj saradnik americke obavestajne sluzbe CIA sto jesu i Tadic i Sutanovac u vrhu sadasnjeg rezima.

:lol:

Svaka ti je "ka' Njegoseva".

(jaoj bre Tihi mnogo si paranoJican :zag; ...mada "nije da nije :lol; )
 
Poslednja izmena:
Zagreb -- Transkript objavljen na Vikiliksu pokazuje da su srpske vlasti 2006, kada je premijer bio Vojislav Koštunica, znale gde se skrivaju Ratko Mladić i Goran Hadžić.
Međutim, vlasti nisu ništa preduzele da ih uhapse, piše danas "Jutarnji list".

Iz transkripta se, navodi zagrebački dnevnik, jasno vidi da je takvu politiku podržavao tadašnji premijer Vojislav Koštunica, ali i da su kontakti Mladićevih saradnika išli prema državnom vrhu u Rusiji.

Transkripti dokazuju da je Srbija tek od 2009. pokazala iskrenu nameru da uhvati begunce i da je preduzela sve potrebne korake, navodi list.


"Ranije nije postojala volja, ali su postojale informacije. Sada postoji jaka volja, ali je begunce teško pronaći", saželi su američki diplomati problem sa srpskom politikom prema Hagu, proizlazi iz transkripta diplomatskih depeša koje je objavio Vikiliks.

U transkriptima se, kako navodi "Jutarnji list", navodi da je u razgovoru s američkim diplomatama krajem 2009. predsednik Srbije Boris Tadić optužio i stranku Vojislava Koštunice da je imala informacije o tome gde su begunci, ali ih je skrivala.

Jačanjem Tadićeve Demokratske stranke to se promenilo, a predsednik Srbije, prema transkriptima, najavio je da će, jednom kada haški begunci budu uhapšeni, biti moguće dokazati ko ih je skrivao i ko je znao gde su.

U vreme Vikiliks transkripata, navodi zagrebački dnevnik, nisu postojali dokazi da je Mladić u Srbiji, ali ni da je negde drugde. Policija je pratila tragove i nadzirala prijatelje i članove porodice, a dobijali su pohvale i za revnosno traženje Gorana Hadžića.

"Jutarnji" navodi da su u vreme ovog transkripta otkrivene informacije da je haški zatvorenik Radovan Karadžić živeo od 450 evra mesečno, a da su Mladić i Hadžić, otkada su nestali, boravili i u Rusiji. Tako su srpske vlasti navodno od ruskih službi tražile pomoć u dobijanju informacija, o čemu se, kako pokazuju transkripti, razgovaralo u Beogradu 2009. na sastanku srpskog državnog vrha s američkim izaslanikom za pitanja ratnih zločina Stivenom Rapom.

Američke dipolomate su još ranije slale depeše o lovu na Mladića i o tome da Rusija nije udovoljila srpskim zahtevima za saradnju, a kako navodi zagrebački dnevnik, pozivajući se na transkripte koje je ekskluzivno dobio, to je Amerikancima ispričao savetnik srpskog predsednika Miki Rakić 25. avgusta 2009, kada se razgovaralo o službenoj poseti ruskog predsednika Beogradu.

Rakić je, prema tim dokumentima, rekao da veruje da Mladićev karakter i činjenica da je bio vojni komandant bosanskih Srba ukazuju na to da se on verovatno skriva u Srbiji, ali vrlo je moguće da ima i podršku spolja.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=28&nav_category=64&nav_id=515075

Svaka cast Kostunici ako je zaista stitio Mladica a TAdicu ne gine robija cim izgubi vlast zbog krivicnog dela veleizdaje kao i mnogih drugih.

Takodje iz ovih transkripta mozemo saznati da je Boris Tadic saradnik strane obavestajne sluzbe u ovom slucaju CIA i da kao njihov agent ih redovno informise o obavljanju svog posla u Srbiji!

to si ti zakljucio, modovi vredjanje predsednika Srbijeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:mrgreen:
 
Ja koliko znam zvanicnici jedne zemlje u kontaktu sa zvanicnicima druge zemlje komentarisu iskljucivo stvari kao sto su medjusobna trgovina bilateralna saradnja i tako dalje a ne daju informacije o pripadnicima politickih stranaka u svojoj zemlji i unutrasnjim stvarima OSIM ako su ti ljudi AGENTI tj SARADNICI obavestajnih sluzbi u inostranstvu!
 
to si ti zakljucio, modovi vredjanje predsednika Srbijeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:mrgreen:

tamo lepo pise da Tadic redovno obavestava Amerikance o svojim poslovima i detaljima unutrasnjih stvari Srbije.

To je klasicno krivicno delo veleizdaje jer on na tako nesto nema pravo po ustavu i zakonima ove zemlje.

TO STO TADIC RADI JE NAJTEZE MOGUCE KRIVICNO DELO! :rtfm:
 

A šta ima loše u tome ako je neko čovek CIA

Mislim da je dobro da postoji neka svetska vlada, a ne treba sve pustiti na milost regionalnim vladarima.

U tom smislu Cia kao eksterna kontrola vlasti u Beogradu je poželjna.
Sećamo se kako je situacija izgledala kada te eksterne kontrole nije bilo (1990-ih).
 
Zagreb -- Transkript objavljen na Vikiliksu pokazuje da su srpske vlasti 2006, kada je premijer bio Vojislav Koštunica, znale gde se skrivaju Ratko Mladić i Goran Hadžić.

Međutim, vlasti nisu ništa preduzele da ih uhapse, piše danas "Jutarnji list".

Iz transkripta se, navodi zagrebački dnevnik, jasno vidi da je takvu politiku podržavao tadašnji premijer Vojislav Koštunica, ali i da su kontakti Mladićevih saradnika išli prema državnom vrhu u Rusiji.

Transkripti dokazuju da je Srbija tek od 2009. pokazala iskrenu nameru da uhvati begunce i da je preduzela sve potrebne korake, navodi list.


"Ranije nije postojala volja, ali su postojale informacije. Sada postoji jaka volja, ali je begunce teško pronaći", saželi su američki diplomati problem sa srpskom politikom prema Hagu, proizlazi iz transkripta diplomatskih depeša koje je objavio Vikiliks.

U transkriptima se, kako navodi "Jutarnji list", navodi da je u razgovoru s američkim diplomatama krajem 2009. predsednik Srbije Boris Tadić optužio i stranku Vojislava Koštunice da je imala informacije o tome gde su begunci, ali ih je skrivala.

Jačanjem Tadićeve Demokratske stranke to se promenilo, a predsednik Srbije, prema transkriptima, najavio je da će, jednom kada haški begunci budu uhapšeni, biti moguće dokazati ko ih je skrivao i ko je znao gde su.

U vreme Vikiliks transkripata, navodi zagrebački dnevnik, nisu postojali dokazi da je Mladić u Srbiji, ali ni da je negde drugde. Policija je pratila tragove i nadzirala prijatelje i članove porodice, a dobijali su pohvale i za revnosno traženje Gorana Hadžića.

"Jutarnji" navodi da su u vreme ovog transkripta otkrivene informacije da je haški zatvorenik Radovan Karadžić živeo od 450 evra mesečno, a da su Mladić i Hadžić, otkada su nestali, boravili i u Rusiji. Tako su srpske vlasti navodno od ruskih službi tražile pomoć u dobijanju informacija, o čemu se, kako pokazuju transkripti, razgovaralo u Beogradu 2009. na sastanku srpskog državnog vrha s američkim izaslanikom za pitanja ratnih zločina Stivenom Rapom.

Američke dipolomate su još ranije slale depeše o lovu na Mladića i o tome da Rusija nije udovoljila srpskim zahtevima za saradnju, a kako navodi zagrebački dnevnik, pozivajući se na transkripte koje je ekskluzivno dobio, to je Amerikancima ispričao savetnik srpskog predsednika Miki Rakić 25. avgusta 2009, kada se razgovaralo o službenoj poseti ruskog predsednika Beogradu.

Rakić je, prema tim dokumentima, rekao da veruje da Mladićev karakter i činjenica da je bio vojni komandant bosanskih Srba ukazuju na to da se on verovatno skriva u Srbiji, ali vrlo je moguće da ima i podršku spolja.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=28&nav_category=64&nav_id=515075

Svaka cast Kostunici ako je zaista stitio Mladica a TAdicu ne gine robija cim izgubi vlast zbog krivicnog dela veleizdaje kao i mnogih drugih.

Takodje iz ovih transkripta mozemo saznati da je Boris Tadic saradnik strane obavestajne sluzbe u ovom slucaju CIA i da kao njihov agent ih redovno informise o obavljanju svog posla u Srbiji!

Ко ће да га ухапси? Вучић и лажни штрајкач Тома? :lol:
 
Kakav prevarant...Prvo kao Wikiliks objavio,a ono on sam i njegov pileci mozak zakljucili....i ova odvratna crvena slova nisu nikog impresionirala,mentolu.

po ustavu i zakonima ove zemlje Boris TAdic kao predsednik sme o obavljanju svojeg posla da informise ISKLJUCIVO vladu SRbije i skupstinu Srbije.

NE SME to da radi prema zvanicnicima drugih zemalja jer to predstavlja KRIVICNO DELO VELEIZDAJE i RUSENJA USTAVNOG PORETKA ZEMLJE

Svakom sa 2 grama mozga je jasno da Tadic krsi ustav i zakone najgrublje moguce i da on to radi po nalogu Amerikanaca jer je saradnik americke obavestajne sluzbe CIA

Sto rece neko na drugoj temi "kako da za ovih 10 godina u Srbiji nije uhapsen nijedan agent zapadnoevropske obavestajne sluzbe" ?
 
Sta ima Tadic da u kontaktu sa Amerikancima komentarise unturasnje stvari nase zemlje konkretno Vojislava Kostunicu?

On to moze da radi jedino ako je tajni agent tj saradnik americke obavestajne sluzbe CIA sto jesu i Tadic i Sutanovac u vrhu sadasnjeg rezima.


Ma daj bre, koji je on faktor da bude u saradnji sa, ni manje ni više, CIAom? Njega bre baba-sera sa njujorškog aerodroma da pita da prospe sve što zna on bi se otvorio, koja bre CIA....
 
Ma daj bre, koji je on faktor da bude u saradnji sa, ni manje ni više, CIAom? Njega bre baba-sera sa njujorškog aerodroma da pita da prospe sve što zna on bi se otvorio, koja bre CIA....

kako koji faktor ? pa on je najveci faktor u nasoj zemlji predsednik Srbije i predsednik najjace vladajuce partije u Srbiji.

i oni su njemu zadali zadatak da uhapsi sve prave Srbe i on ko sto pokazuju transkripti wikileaksa u ovom slucaju obavestava svoje sefove u CIA sta je dosad uradio u svom zadatku i dokle je stigao
 

Back
Top