Wap parametri za starije modele mobilnih telefona

zoli00

Obećava
Poruka
62
Pozdrav, imam prastaru nokiu koja podražava gprs I wap i sećam se da sam se lepo zabavljao u to vreme pretraživajuci internet. Posle toliko vremena telefon i dalje radi međutim ne mogu dobiti parametre za gprs, rucno sam ih unosio (u pitanju je mts) i ne vredi nece da se konektuje. Da li su možda operateri izbacili podršku za prastare mobilne uređaje ili je nešto u drugo u pitanju. I da li uopšte sada sa tim mobilnim telefonima moguće konektovati se na internet preko gprs veze

Pozdrav, imam prastaru nokiu koja podražava gprs I wap i sećam se da sam se lepo zabavljao u to vreme pretraživajuci internet. Posle toliko vremena telefon i dalje radi međutim ne mogu dobiti parametre za gprs, rucno sam ih unosio (u pitanju je mts) i ne vredi nece da se konektuje. Da li su možda operateri izbacili podršku za prastare mobilne uređaje ili je nešto u drugo u pitanju. I da li uopšte sada sa tim mobilnim telefonima moguće konektovati se na internet preko gprs veze
I da uspes da se konektujes totalno je beskorisno.

Ma kakvi ne pomaže.. tražim preko sms-a da mi pošalju podesavanja stigne mi sms uskoro ćete dobiti podesavanja za gprs međutim nista ne stigne, a na njihovom sajtu sam našao parametre za ručno podešavanje i unesem ih i nece da se kontektuje.. sta bi bilo to u pitanju da li su definitivno sklonili podrsku za takve telefone

Probaj ovako:

Connection name: Mts064
Data bearer: GPRS
Access point name: gprswap
Prompt password: No
Password: 064
User name: mts
Authentification: Normal
Gateway IP address 172.17.88.198
Homepage: ništa ne upisuj
Connection seccurify: Off
Session mode: Permanent
Port: 8080
MCC: 220
MNC: 03
Network type IPv4

Podesi ono što ti telefon traži.

Ne može... ne znam koliko se razumeš u telefone pa kad udjem u meni u pitanju je nokia 6510 prvo što udjem setings name tu pretpostavljam treba mts064 zatim homepage prazno (zanimljivo ali traži mi proveri adresu početne strane kad probam dugim pritiskom na taster 0, a kad idem u meni idi na adresu tipa hoću m.google.com piše konekcija izgubljena pokušaj ponovo) sesion mode izaberem permanent, connection security off, data bearer GPRS,
GPRS connection When needed
GPRS access point gprswap
IP address ne piše gateway nego bas ip address unesem 172.17.88.198
authentication type normal
login type automatic
user name mts
password 064

To je meni kad udjem u podesavanje parametara ovo ostalo nemam. Unesem to što telefon traži i ne uspeva

Pa i ako podesiš i konektuješ se na internet nećeš, kao što ti je ovde i rečeno, mnogo toga da uradiš. Nijedna društvena mreža neće raditi na tom telefonu, a mislim da više ne postoje ove igrice da ih preuzmeš kao iz ovog tvog videa koji si postavio, tako da ne vidim poentu. Ja sam već odavno batalio Nokiju N95 sa symbian OS-om koji je mnogo jači telefon od ovog tvog jer je što se tiče interneta već odavno postao obična truba :).

Da u pravu si.. i da hteo sam da skinem igricu neku. Kad sam našao tel u nekoj fioci nisam verovao da je ispravan mislio sam da ne radi a kad sam ga uključio na punjac i video da daje znake života i da radi kao prvog dana odmah sam se setio sta sam sa njim mogao tada u to vreme i čak poneku igricu da skinem, da učitam novo poglavlje na igricu space impact, pa čuvena snake2 igra.. telefon će ostati legenda, doduše svi takvi telefoni na taj fazon nokia 1100 2100 3310 3410 6510 8310 itd

Izgleda da više ti stari modeli ne mogu da se konektektuju na internet.. mozda negde u Africi 😀 ali u Srbiji i u celoj Evropi ne može nemam drugo objasnjenje isprobao sam sve živo čak i preko dial upa (koji znam da vise ne postoji) ali našao sam na netu i te parametre tj dial up broj i naravno nije radilo (sta cu zezam se)..sta vise da kazem. Ali telefon šljaka odlično barem mogu igrati snake2 😀 . Mozda ce se neko javiti ko ce mi pomoći mozda ipak radi

Back