Quantcast

Wajles pomoc hitno

Poruka
8.530
Zdravo.

Usao mi je neki virus u laptop (hp compaq presario cq 62) i reinstalirao sam sistem Windows 7 home premium legalni sto sam dobio uz lap i sada nema vise onog wajlesa moram na net preko kabla probao sam da nije neki driver ali upozorenje od drivera mi je rekolo da network controller nije ukljucen a ne mogu da ga ukljucim zna li neko sta trebam da radim da namestim...???

Poruka
8.530
ne znam kakve podatke?

Presario Cq 62
procesor 2.000Ghz
2gb rama
250gb hard disk
Imam ga skoro 4 meseca i nikada nisam imao problema sa njim ima blutut a problem je sto juce je usao neki virus skinuo sam film i wmv mi kaze d a trebam da skinem to i to da bi gleedao film i ja skino i instaalirao i uso virus onda sam radio reinstal Windows 7mice koja je legalna i sad sve radi ok samo kao da nema te antene za wajles i mogu na net samo preko kabla

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
Zdravo.

Usao mi je neki virus u laptop (hp compaq presario cq 62) i reinstalirao sam sistem Windows 7 home premium legalni sto sam dobio uz lap i sada nema vise onog wajlesa moram na net preko kabla probao sam da nije neki driver ali upozorenje od drivera mi je rekolo da network controller nije ukljucen a ne mogu da ga ukljucim zna li neko sta trebam da radim da namestim...???
А јеси ли уз тај лаптоп добио неко Упутство за коришћење истог?! Требамо ми да га читамо уместо тебе? ;)

Елем, јел ти гори лампица бежичне везе на лаптопу и које је боје? Ако светли бело, значи да ти је бежична веза укључена, а ако светли жутом бојом онда је искључена.

Ако код тебе светли жуто, пробај тастером F12 (тзв. "акцијски тастер бежичне везе"), да исту укључиш (исти тастер служи и да је искључиш).

Или други начин, уз помоћ програма HP Wireless Assistant (тзв. HP помоћник за бежичне везе) који би требао да се налази у оквиру Windows Mobility Centra.

Poruka
8.530
Probao sam taj hp aistent i nista nije islo i znam za to F12 i lampica gori belo(plavo) sto znaci da je ukljucena a meni gori crveno kada je iskljucena...

skenirao sam drivere sa nekim programom i pise da mi je driver realtek zastareo i da treba da se updatuje a na taj program mora da se to plati a ovako ga ne mogu naci

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Probao sam taj hp aistent i nista nije islo i znam za to F12 i lampica gori belo(plavo) sto znaci da je ukljucena a meni gori crveno kada je iskljucena...

skenirao sam drivere sa nekim programom i pise da mi je driver realtek zastareo i da treba da se updatuje a na taj program mora da se to plati a ovako ga ne mogu naci
Realtek je drajver za Audio ..nema veze sa Wireless Adapterom

Poruka
8.530
REALTEK RTL8102E RTL8103E FAMILY PCI E FAST ETHERNET NIC eto to mi izadje a pise da je network driver

ruter je tp link ali nije u njemu problem vec u nekom network comanderu koji nema driver ponasa se kao da nema antenu za hvatanje wifi-a ukljucim i islkucim ali nista reaguje samo blutut da li trebam mozda ponovo da reinstaliram sistem? da li bi to pomoglo?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.