Vw ID4 el SUV

Ima naravno kad je narod glup ko volovska noga, daš im inače ono što je besplatno počev od manjih kamata na kredite do parking mesta i oni odmah trče i kupuju. Da mi POKLONE reno zoe ili zero kao sa gornjih linkova ne znam dal bih imao računicu da ih vozim. Eto to je surova realnost lako je fantazirati.
 
Pa eto ti jedva sastave 50 km do skoro je bio i jedan smart slično godište neka smešna kilometraža isto 50 km domet. električni atutomobili su čista prevara.
Ti sto voze 50km se ne prodaju to spada pod plug in hibrid a ne el auto .. Telsla 3 u xl paketu prelazi 400km kad ne štedis a ako malo pazis kako voziš ode on i na 500km .. Sto je sasvim zadovoljavajice .. jedini problem je ako se krene na put I ta brzina punjenja od 45min na tesla brzim punjacima .. Inace su oni došli do upoteblkivog dometa za 90% vozaca ..
 
Tako će isto i za tesline baterije da pričaju za par godina kada se pojave neke inovativnije baterije. Uvek je ista priča tj prevara.
Hoce ali prvo moraju napraviti nesto bolje.. Nema tu prevare garancija je 10g ili 240k km ako padne ispod 77% (koliko se secam) dobijes glanc nove.baterije .. Zato ih i prodaje jako dobro i drzi 80% tržišta el automobila... Tek zadnjih par godina ga pocinju ugrozavati Porsche, Mecka Audi tj VW ..
 
Nije to njihovo maslo to im drzave namecu ... Ne prave oni to zato sto zele ili misle da je dobro vec zato sto moraju .... Sve ti se pomesalo u glavi ,znas li ti koliko se tu resursa troši dok sve to pokrpe i naprave kako treba ..
 
Ne nameće im niko ništa da stare tehnologije poturaju kao nove, čemu je nemac najskloniji.

Neka napravi četvorocilindrični motor od 1000 kubika.

Ovako prave te gluposti koje ne mogu ni garanciju da ispoštuju, automobili sve više liče na belu tehniku!
 
Ne može da se sredi il bi ubacio dizel motor od traktora? Može da se sredi ako je capnula neka ćelija pa se samo ona zameni ali ovo su kompletne baterije pred smrt.
Uvoz ti je isti ko i za sve ostale u principu 700 evra mislim.
 
370€ mesecno na Zapadu nije nista .. ne troši gorivo nemas putarina ne placas parkingu u gradskoj zoni .. kad sve to saberes tih 380$ sto se daje za lizing nije puno .. npr kod mene je parking mesto da ga izjnajmis za mesec u gradu oko 300€ ..Ko radi u gradu a nema parking njemu nije skupo .. Prodaju ih oni lepo ali imaju i problema kao I sto ih je Tesla imao ..Do sada Tesla 3 sa XL barerijma je car ali nije za dalji put jos uvek
Brale , Zapad je mnogo sirok pojam. Gde to ne placas putarine i parking ?
 
Moraju to da imaju jer su el vozila hendikepirana, zamisli kod mene u centru bg da tražiš parking i ugine baterija sat vremena se vrtiš bezuspešno :mrgreen:

Gledao sam danas g punto evo sa onim start stop sistemom, ne nađoh nigde anlaser. Jel on vergla preko alternatora?
 

Back
Top