Vulin: Srbija se bori protiv najveće opasnosti na Balkanu, a Crna Gora se pravi da ona ne postoji

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326
Aleksandar Vulin na Moskovskoj konferenciji međunarodne bezbednosti

Vulin: Srbija se bori protiv najveće opasnosti na Balkanu, a Crna Gora se pravi da ona ne postoji​


Velika Albanija je najveća opasnost za mir na Balkanu, upozorava ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin, ističući da je samo pitanje da li ćeš se boriti protiv nje kao Srbija ili se praviti da ona ne postoji kao Crna Gora. U intervjuu za Sputnjik Vulin govori i o najavi otvaranja hrvatske baze na Kosmetu, stanju u BiH, naoružavanju Srbije.
Na konstataciju da je na jugu Srbije u toku „rat zastavama“, pošto u Končulju malo-malo pa spuštaju srpsku, a podižu albansku zastavu, i na pitanje da li u Preševu već sebe vide kao deo „velike Albanije“, Vulin je postavio retoričko pitanje: „Što samo u Preševu?!“.
-To je zanimljivo, gde god Šiptari žive oni sebe vide kao deo Velike Albanije i to je potpuno u redu, nema ljutnje. To svi prihvataju kao normalno. Pitanje je da li ćeš da se boriš protiv toga kao Srbija ili da se praviš da to ne znaš kao Crna Gora. To je stvar taktike, ali svi podrazumevaju da je to u redu i normalno, a ako Srbi samo pomisle da bi živeli zajedno onda je to već veliki problem zbog koga treba da zaseda Savet bezbednosti.


https://rs-lat.sputniknews.com/poli...lkanu-a-crna-gora-se-pravi-da-ona-ne-postoji/


Vulin ili kako ga zovu vucicev Seselj je novi Baja u nastajanju
 
Na upit o "velikoj Srbiji" i stvaranju "srpskog sveta" što je shvaćeno kao prijetnja, Vulin je odgovorio:

- Prvo, ja ne znam dokle ćemo mi da se izvinjavamo. "Velika Srbija" nikad nije ni postojala. Slušam neke koji kažu: "To je obnavljanje velike Srbije"... Kamo sreće da je bilo velike Srbije, jer da je bilo "velike Srbije", mi bismo znali gdje živimo i šta je naše. I onda u razbijanjima Jugoslavije, dva puta, znali bi šta je naše, ne bi se ratovalo za to, nego bi se znalo da je to tamo gdje žive Srbi. Dakle, "velike Srbije" nikad nije bilo, pa samim tim onda ne mogu ni da je obnovim. Vrlo je zanimljivo da je ujedinjenje Nemačke sasvim uredu i da ta revizija Drugog svjetskog rata nikome ne treba da predstavlja problem, da je potpuno prihvatljivo. Vrlo je zanimljivo da Šiptari mogu da sanjaju o "velikoj Albaniji" i da je suštinski već prave, dok Srbi nemaju pravo čak ni da misle da je dobro da žive u jednoj državi. Zašto Srbi ne bi bili ujedinjeni? Zašto Srbi ne smiju da imaju pravo na "srpski svet"?
 
Šta zapravo predstavlja "srpski svet", bilo je sljedeće pitanje.

- "Srpski svet" znači da Srbi moraju najprije da budu jedinstven politički narod, da isto misle o najvažnijim stvarima koje su bitne za opstanak srpskog naroda, bez obzira na to gdje živi i da znaju da im je prijestolnica Beograd, da djelujemo kao jedna politička nacija, jer mi to jesmo.

Ujedinjenje Srba će se desiti. To je proces koji je započeo. Procesom se upravlja, ali ne može da se zaustavi. Kad su procesi historijski, oni se ne zaustavljaju. Nekad se uspore, nekad se usmjeravaju, ali ne mogu da se zaustave. Prirodna potreba Srba je da žive zajedno... Kad van granica Srbije imate toliko Srba, a pri tom se graniče sa vama, logično je da i jedni i drugi žele da budu zajedno... Drugi narodi koji tako govore nemaju historiju genocida, nemaju historiju u kojoj su preko Drine gledali svoje sunarodnjake kako ih u drugoj državi ubijaju, a oni ne mogu da im pomognu. Mi imamo iskustvo ponovljenog genocida, zato nemamo pravo da i svojoj djeci ostavimo mogućnost da se to još jednom desi - rekao je on.

Na upit o "velikoj Srbiji" i stvaranju "srpskog sveta" što je shvaćeno kao prijetnja, Vulin je odgovorio:

- Prvo, ja ne znam dokle ćemo mi da se izvinjavamo. "Velika Srbija" nikad nije ni postojala. Slušam neke koji kažu: "To je obnavljanje velike Srbije"... Kamo sreće da je bilo velike Srbije, jer da je bilo "velike Srbije", mi bismo znali gdje živimo i šta je naše. I onda u razbijanjima Jugoslavije, dva puta, znali bi šta je naše, ne bi se ratovalo za to, nego bi se znalo da je to tamo gdje žive Srbi. Dakle, "velike Srbije" nikad nije bilo, pa samim tim onda ne mogu ni da je obnovim. Vrlo je zanimljivo da je ujedinjenje Nemačke sasvim uredu i da ta revizija Drugog svjetskog rata nikome ne treba da predstavlja problem, da je potpuno prihvatljivo. Vrlo je zanimljivo da Šiptari mogu da sanjaju o "velikoj Albaniji" i da je suštinski već prave, dok Srbi nemaju pravo čak ni da misle da je dobro da žive u jednoj državi. Zašto Srbi ne bi bili ujedinjeni? Zašto Srbi ne smiju da imaju pravo na "srpski svet"?
 
И он нешто да погоди , наравно да ће уједињење да се деси .Прво ће бити уједињење Србије и Црне Горе .

Када говори о ЦГ нека буде прецизнији... да се игнорисање Велике Албаније односи на малу групу појединица који покривају сопствени лоповлук и корупцију , мафију тако што се крију иза некаквих евроатлантских интеграција.

Црна Гора има проблем са мафијом и корупцијом пре свега која је ушла у сфере полтике .
 
Kako mislis da neko ko pushi, jede gibanicu dok mu zena jede dansko pecivo na putu do posla moze da razmislja isto kao neko ko moze da sastavi raketu za lansiranje u kosmos ili neko ko moze da rastavi i sastavi pusku za manje od 1 min....

Ni u ludilu koncept svodjenja na isto razmisljanje ne moze stvoriti nista osim ratnicku u rovovima Srbiju....tu pameti nema, samo zrtvovanje tudjih ledja i dupeta..

Pa i najveci borac, ovaj sto rasklapa i sklapa pusku za manje od 50sek sto je uslov za ocenu 5, naslepo i po mrazu, zna da mu efikasnost u ubijanju i vojnim zadacima zavisi i od toga koga ima kao saborca jer ceni njihovu razlicitost, mirnocu njih dvojice, dobar sluh druge dvojice, miris trece dvojice, malo telo sledece dvojice, preciznost u gadjanju one dvojice itd itd...
Nikad ih nece driblati i pretiti da ce da ih likvidira kako inace narod radi sa svojim neistomisljenicima , vec naprotiv gajice ih da se jos vise specijalizuju u razlikama..
 
И он нешто да погоди , наравно да ће уједињење да се деси .Прво ће бити уједињење Србије и Црне Горе .

Када говори о ЦГ нека буде прецизнији... да се игнорисање Велике Албаније односи на малу групу појединица који покривају сопствени лоповлук и корупцију , мафију тако што се крију иза некаквих евроатлантских интеграција.

Црна Гора има проблем са мафијом и корупцијом пре свега која је ушла у сфере полтике .
Srbija nije videla M od mafije, nego jadni uvozimo leseve iz CG da bi ih seckali u vikendicama oko Beograda ili nalazili pored splavova u Dunavu...
 
Srbija nije videla M od mafije, nego jadni uvozimo leseve iz CG da bi ih seckali u vikendicama oko Beograda ili nalazili pored splavova u Dunavu...

и не треба да видим М од мафије .мафија у једном народу је одлика примитивизма и заосталости , да не кажем нижег ступња интелигенције и развоја.
 
и не треба да видим М од мафије .мафија у једном народу је одлика примитивизма и заосталости , да не кажем нижег ступња интелигенције и развоја.
A ti mislis stvarno da su lesevi uvezeni iz CG...bravo bravo...
 
Lud čovjek, ali barem se preko njega zna kako razmišlja vlast u Srbiji.

Да, заиста ..само луд човек жели да сабира а не да расипа .

луд човек жели да уједини а не разједини

луд човек и бараба , срам да га буде.
 
шта знам , могао би за председника .

ако његова полтика буде уједињење српских земаља .

Ocito da jeste posto stalno prica o tome




POKRET SOCIJALISTA: Ako Vučić ne bude kandidat na izborima, Vulin će biti predsednički kandidat

Foto: Youtube Printscreen

PREDSEDNIK PS I MINISTAR UNUTRAŠNJIH POSLOVA​

POKRET SOCIJALISTA: Ako Vučić ne bude kandidat na izborima, Vulin će biti predsednički kandidat​




https://www.kurir.rs/vesti/politika/3688489/pokret-socijalista-predsednik-kandidat-izbori
 
Да, заиста ..само луд човек жели да сабира а не да расипа .

луд човек жели да уједини а не разједини

луд човек и бараба , срам да га буде.
Naravno kad "sabira" zahvatanjen u tuđe. To ima i svoje ime.
 
Кад би некако могло да се удеси да овај будала не постоји.
Sutrašnji Informer:
JEZIVO: Djilasov tajkunski Forumaš poziva na gnusno ubistvo Aleksandra Vulina !!
Ministar Vulin :Možeš me likvidirati i od mene napraviti ćevape Djilase ,al ja ću se i u somunu sa lukom, boriti protiv kao što si Ti ,a za našu državu i narod !
 

Back
Top