Вук Јеремић поднео оставку

Marinikina opcija je druga politicka snaga u Srbiji, a Jeremic nije presao ni cenzus.
Да је Мариника самостално изашла ко зна колико би добила, типујеђм ту око 10% а можда и још мање.
Међутим, скупили су све живе са коца и конопца и тако су освојили тих 27% иако то није ни приближно ономе колико су причали да ће освојити. Зато сада и кмече о крађи, Босанцима о слично.
Ne mozes biti sve i svja u stranci, a nista u birackom telu".
Овде се слажем.

Ti stvarno nemas veze sa Srbijom ako mislis da se proevropska ideja u njoj moze svesti na 2% kao sto bi ti voleo. Pobogu pa jel tebi nije jasno da je Vucic proevropski politicar koji izvrsava sve naloge Brisela, a tu i tamo serunda o nacionalistizmu da se vlasi ne dosete.

Sta mislis da Vucic definitvno odje6e EU i da popijemo sankcije. Ostao bi jos 2-3 meseca na vlasti.

Ok izgubili smo kosovo, ali ne moramo i Srbiju. Vi nacionalsiti i rusofili cekajte lepo da Rusi izbiju na Dunav, pa kad izbiju kao sto nece, onda brate vladajte Srbijom.

A ne da pravite nekakvu Kubu ovde u Evropi.
Super sa takvom idejom vodiljom i razmisljanjem Srbija nece ni da postoji, nismo mi izgubili Kosmet otkud ti to?
Jesmo mi negde priznali da Kosovo nije nase?
Koliko ja znam nismo a mene licno zabole sta vucic i ostala izdajnicka bagra potpisuje i obecava evropskim lesinarima.

Sve vodje opozicije koje su pali na izborima i nisu presli cenzus,treba da se povuku i puste mladje da urade nesto.Ovi su se smucili i bogu i narodu.

Ја сам против тог наратива да "млађи" треба да преузимају вођење странака (и државе).

На страну што су ликови као Вук, Бошко, Милица, прилично млади,

за вођење странке, политике и државе је потребно искуство.

Не треба то да буде неки неоперативни декица, али млађи прво треба да се докаже, па да постане неки битан кјурац. Како да се докаже и у чему? Па има милион начина. Проблем, у овом случају, са Народном странком је тај што, сад када се Вук повукао, питање је има ли у страначкој хијерархији некога препознатљивог да преузме вођство странке. Чини ми се да нема. Доћи ће неки анонимус, који ће испочетка морати да гради своју препознатљивост и харизму.

Да је Мики Алексић остао у Народној странци, преузео би је лагано, пре или касније. Можда већ после ових избора. Он се у политици доказао. Стекао је своје име, а јеремић би се повукао пре или касније, те је Микија чекала фотеља у Народној странци. Сада ће бити у сенци Ђиласа и Маринике, уместо да буде број 1 у Народној странци.

Проблем и са Дверима, и са Доста је било и са Заветницима и са Тадићевом странком је тај што се нико није истакао у странци ко може да преузме странку после оставке неуспешних лидера. Нпр. СПС има више имена која би могла да преузму странку, али ове горе набројане немају.

Додуше, мислим да овде није до ових политичких лидера, већ до накаратног српског политичког система који је тотално искварен од кад имамо болесну политичку атмосферу (која се гради од 2012. године, па до данас).

Razvojni put Vuka Jeremica je najmanje cudan.

Zar ne bese on Tadicev ministar spoljnih poslova? DS je stranka levog centra i oni su sa SPS clanovi iz Srbije PES-a Partije evropskih socijalista.

Posle pada Tadica on postaje nacionalista, a kasnije i tvrdi nacionalista.

To je kao da je Gebels posle rata bio direktor RTV Izraela. A ono sto je najsmesnije je da je on iz mesovitog braka jer mu je mama POZDERAC. Kako srpske nacionalist euopste moze da vodi neko ko nije cist Srbin. I to je jos polumusliman. Ajde da mu je mama Ruskinja, Francuskinja pa da kazemo OK da se preko njega povezemo sa nacionalistima tamo.

Zamislite Vuka Pozderca koji zastupa stavove RS prema BiH. Nemoguca misija.
Nije tako. Vuk Jeremic je uvek vukao malo ka nacionalnom.To mu je uvek zamerano u DS. Ali posto nije imao premca zbog obrazovanja Kembridz pa Harvard plus perfekni engleski ,nemacki sve ga je kvalifikovalo za visoko mesto. Radikali su mu podmetali nogu zbog majke iz cuvene begovske porodice Pozderac.Ali to objasnjava njegovo skupo obrazovanje.
Sjajan covek.

Ја сам против тог наратива да "млађи" треба да преузимају вођење странака (и државе).

Ako neko hoce da vodi neku ozbiljnu stranku a mlad je, treba dovesti neiskvarene ljude koji imaju karakter.
Sta mislis zasto su gurnuli Kostunicu da bude predsednik Jugoslavije, pa zato sto su svi ostali bili manje vise iskvareni i u nekim trange frange kombinacijama sto se pokazalo i posle kada su dosli na vlast.

Nije tako. Vuk Jeremic je uvek vukao malo ka nacionalnom.To mu je uvek zamerano u DS. Ali posto nije imao premca zbog obrazovanja Kembridz pa Harvard plus perfekni engleski ,nemacki sve ga je kvalifikovalo za visoko mesto. Radikali su mu podmetali nogu zbog majke iz cuvene begovske porodice Pozderac.Ali to objasnjava njegovo skupo obrazovanje.
Sjajan covek.
Eto ne valja nam Vuk Jeremic al nam dobar Sinisa Mali i Toma Grobar sa kupljenim diplomama, ma mi smo naopak narod :thumbdown: ne valja Sanda Raskovic ali je dobra Sandra Sabljarka

Не бих баш рекао да је пораз НС пораз националне политике. Нити јжсу они били једине патриоте.
Океј, фино од Јеремића што се повлачи, али то је његов лични пораз, а не пораз националне опције у Србији.
Nisam ni ja to napisao, već da su nacionalne opcije poražene na ovim izborima. Sve stranke sa tom idejom su poražene, najviše zbog Zavetnika

за вођење странке, политике и државе је потребно искуство.

Не треба то да буде неки неоперативни декица, али млађи прво треба да се докаже, па да постане неки битан кјурац. Како да се докаже и у чему? Па има милион начина. Проблем, у овом случају, са Народном странком је тај што, сад када се Вук повукао, питање је има ли у страначкој хијерархији некога препознатљивог да преузме вођство странке. Чини ми се да нема. Доћи ће неки анонимус, који ће испочетка морати да гради своју препознатљивост и харизму.

Да је Мики Алексић остао у Народној странци, преузео би је лагано, пре или касније. Можда већ после ових избора. Он се у политици доказао. Стекао је своје име, а јеремић би се повукао пре или касније, те је Микија чекала фотеља у Народној странци. Сада ће бити у сенци Ђиласа и Маринике, уместо да буде број 1 у Народној странци.

Проблем и са Дверима, и са Доста је било и са Заветницима и са Тадићевом странком је тај што се нико није истакао у странци ко може да преузме странку после оставке неуспешних лидера. Нпр. СПС има више имена која би могла да преузму странку, али ове горе набројане немају.

Додуше, мислим да овде није до ових политичких лидера, већ до накаратног српског политичког система који је тотално искварен од кад имамо болесну политичку атмосферу (која се гради од 2012. године, па до данас).
2000-tih je mladost odnela pobedu.Da nije bilo omladine,ne bi se Sloba ni smenio.Ljudi do 40-45 godina treba da jure i menjaju politiku,a ne mi starci,koji smo u manjini,jer matori su vise voleli Slobu,kao sto danas vole vucka, za unuke ih bas briga.E pa meni je stalo do mojih unuka i njihovoj buducnosti.

SPN ma kakav da je ne moze biti kriv za neuspeh NS jer SPN nije duzan da brine kako ce NS proci. To je bila duznost Vuka Jeremica kad se vec toliko trsio da bude na celu. Ali ne. On je zamislio da mu sve odradi Aleksic i Ponos i Sanda i Kovacevic i ko sve ne, a on da onda useta u ministarstvo na nosilima za faraona. :rtfm:

"Vuk je bio skrajnut kao nacionalista" :hahaha:

pa ko bre nije bio medijski skrajnut na ovim izborima osim SNS i njegovih privezaka? Evo, sto Vuk sada ne izadje i sto ne vice u megafon sa Aleksicem Marinikom? Ko mu to brani??? Ne bi opet bio na RTS, ali bi bio na N1 Novoj. Medjutim njega to ne interesuje, on je nas najveci ministar i mozda veci od Metternicha. Pa dobro. Onda sedi tamo. Ili nek ode kod Vucica da mu ovaj da da bude negde ambasador, savetnik, izaslanik.

Ne znam vise sta da kazem...
Nešto si opasno pomešao, šta je ko ovde pisao i šta je ko radio na izborima.
NSP su krivi što su se alavo ponadali da imaju više glasača nego ranije. Neće Srbi da glasaju za tu antisrpsku politiku.
Kakav megafon i kakvi luzeri poput Marinike i Aleksića? Neće pošten svet sa njima.

Да је Мариника самостално изашла ко зна колико би добила, типујеђм ту око 10% а можда и још мање.
Међутим, скупили су све живе са коца и конопца и тако су освојили тих 27% иако то није ни приближно ономе колико су причали да ће освојити. Зато сада и кмече о крађи, Босанцима о слично.

u ovakvim uslovima i 10% je fenomenalan rezultat. Puno bolji od Pavica koji hoce da dize revoluciju a jedva skupio potpise.

Павић је издоминорао. А није искључено да ће та подршка још расти.

Ja bin najvise voleo kad bi zivot imao ono dugme CTRL-Save da sad snimimo potez pa da poslusamo Pavica. Cisto da narod shvati sta bi mu se desilo kad bi sutnuli Hila iz Srbije i otkacili EU i slusali Moskvu.

Posto takvog dugmeta nema, neka Pavica nek dominira zauvek oko cenzusa nemam nista protiv.

Ja bin najvise voleo kad bi zivot imao ono dugme CTRL-Save da sad snimimo potez pa da poslusamo Pavica. Cisto da narod shvati sta bi mu se desilo kad bi sutnuli Hila iz Srbije i otkacili EU i slusali Moskvu.

Posto takvog dugmeta nema, neka Pavica nek dominira zauvek oko cenzusa nemam nista protiv.
Павић је имао дупло више изнад цензуса. И сигуран сам да би имао више него од Маринике да је изашла самостално.

Павић је имао дупло више изнад цензуса. И сигуран сам да би имао више него од Маринике да је изашла самостално.

vidim da je Marinika mnogima trn u oko, zamisli u ruskoj vukojebini neko je proevropski politicar pa jos Rumunka. O uzasa ima li ista odvratnije.

E ali sta mozemo kad ima vise glasova od Pavica. Glupi narod ne shvata viziju.

Back