Quantcast

Vuk Jeremić: Iran je pouzdan partner Srbije

Blues Brothers

Veoma poznat
Poruka
14.658
Srpski ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić okarakterisao je Iran kao pouzdanog partnera Srbije i naglasio da je Beograd spreman da produbi odnose i saradnju sa Teheranom, javila je danas iranska Novinska agencija FARS (FNA).

Mi smatramo da nam je Iran prijatelj i želimo da unapredimo saradnju sa Iranom kao pouzdanim partnerom”, izjavio je Jeremić prilikom susreta s iranskim kolegom Alijem Akbarom Salehijem na marginama Konferencije UN o razoružanju u Ženevi. On je dodao da Srbija i Iran imaju velike kapacitete za ekonomsku saradnju.

Iranski ministar spoljnih poslova je, sa svoje strane, naglasio neophodnost jačanja ekonomskih, naučnih i tehnoloških veza između dveju zemalja. “Dve zemlje mogu da se dopunjuju u oblasti energetike, tehnologije i industrije”, potvrdio je Salehi.

U maju 2010. iranski predsednik Ahmadinedžad je, u razgovoru sa ambasadorom Srbije u Teheranu Aleksandrom Tasićem, rekao da ne postoje prepreke za dalji razvoj iransko-srpskih veza, i založio se za jačanje njihove međusobne saradnje.

Ahmadinedžad je takođe istakao da članstvo Irana i Srbije u međunarodnim organizacijama i krugovima, recimo u Nesvrstanom pokretu, predstavlja pravu osnovu za učvršćenje saradnje i koordinaciju delatnosti dveju zemalja na međunarodnoj sceni.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/238906/Vuk-Jeremic-Iran-je-pouzdan-partner-Srbije
Ispada kome je od diktarorskih rezima Srbija partner ovi posle fasuju :worth: Mora da je neki maler...

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
sprsko-iranska saradnja itekako ima potencijala. nama ja potrebna jeftinija energija, njima gradjevinari (infrastruktura) i ovi sto traze naftu.
iran kuburi sa rafinerijama, nema ih i mora da izveze sirovu naftu pa uveze natrag mazut za svoje hidrocentrale.

na zalost, srbija za sad nema mogucnosti za saradnju, gradjevina se kod nas daje u ruke strancima. ali nije da je sve propalo, moze se to obnoviti.

sto se tice diktatorstva u iranu, lepo bilo da neko ikad ovde dokaze da se radi o diktatorstvu posto ja imam potpuno oprecne informacije bazirane na ispitivanju javnog mnjenja upravo od strane zapada, pre i posle izbora, gde se ahmedinedzadu daje cista pobeda i to vecinom slucaja u prvom krugu.

Poslednja izmena:

Nebac69

Domaćin
Poruka
4.915
Ispada kome je od diktarorskih rezima Srbija partner ovi posle fasuju :worth: Mora da je neki maler...
HAHAH jeste, ta zemlja je najvise dala MUDZAHEDINA u EL MUDZAHEDIN jedinici Alije Izetbegovica, i najvise sekli glave Srbima iz Bosne....to su najevci ''saveznici'' komunistickoj Srbiji....
ova deca Titinih DIREKTORA totalno odlepila. Ovu budalu sto pre treba smeniti sa te pozicije.

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
e stvarno mi ovaj Pozdelac ide na onu stvar.I sta ce da bude ako ammire napadnu i njih hoces ondah imati muda da kazesw da su nam prijatelji ili ces isto ko i sad ko picketina da podrzis amere kao sto si uradi sa GADAFIJEM! Gde ste picketine jedne sto niste rekli javno mi podrzavamo Gadafija i Libijski narod nego ste odmah brze bolje IZDAJICE JEDNE, podrzale amere.
SMRT USA
SMRT IZDAJNICIMA SRBSKOG NARODA
SPAS SRBIJE
ZIVELA SRBIJA

Nebac69

Domaćin
Poruka
4.915
Ko zna sta Jeremic laze ove nesvstane ? Da je Tiletov unuk ...
Nikad se ne zna , jer njegov otac Miško Jeremić, njega je sam TITO postavio da bude direktor Jugopetrola, kazu da je Broz ***** njegovu majku Senu Buljubašić, koja je inace bila muslimanka. Sve je moguce. Mozda su zato tom VUKU ti ISLAMO-FASISTI iz IRANA islamska ''braca'' po njegvoj majci.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.