Vučurević ne može da bude izručen Hrvatskoj

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Ratni predsednik opštine Trebinje Božidar Vučurević, koji je prekjuče uhapšen po hrvatskoj poternici zbog granatiranja Dubrovnika 1991, žrtva je političke igre, tvrdi njegov advokat Svetozar Vujačić.

Politička odluka ... Vučurević do sada nije imao probleme na granici

Vujačić kaže da je Vučurević do sada mnogo puta bio u Beogradu i da nikada ništa nije bilo sporno, ali da je sada uhapšen naprečac i to posle posete predsednice Vlade Hrvatske Jadranke Kosor Beogradu. Advokat ističe da su istražitelji Haškog tribunala saslušavali Vučurevića o granatiranju Dubrovnika, ali da nisu imali osnova da ga optuže.

Advokat Svetozar Vujačić je potvrdio da je sudija Višeg suda u Šapcu odredio Vučureviću ekstradicioni pritvor do 18 dana.

Nema dokaza

- Hrvatska u ovom roku mora da dostavi Višem sudu u Šapcu dokaz da je Vučurević njen državljanin. Osim toga, treba da dostavi optužnicu protiv njega, kao i dokaze da je umešan u ratne zločine na području Dubrovnika. Ukoliko u ovom roku ne dostave nijedan dokaz, moj branjenik mora automatski da bude pušten na slobodu. U slučaju da Hrvatska u narednih 18 dana pošalje samo delimične dokaze protiv Vučurevića, sud eventualno može da mu produži ekstradicioni pritvor na 40 dana i da Hrvatima produži rok da pripreme dokaze. Tvrdim da Hrvatska ne može da dostavi nikakve dokaze protiv njega iz prostog razloga što oni ne postoje! Vučurević je za vreme rata bio civil, a ne vojno lice, tako da su hrvatske optužbe apsurdne i bez ikakvog osnova - izričit je Vujačić.

Posetio ga sin

Ratnog gradonačelnika Trebinja i jednog od osnivača Srpske demokratske stranke (SDS) Božidara Vučurevića juče su posetili sin Zoran i predstavnici ambasade BiH u Beogradu. Vučurevićev sin rekao je banjalučkim medijima da se njegov otac „oseća dobro i da trenutno nema nikakvih problema".

- Mog oca u ovom postupku zastupaju advokati iz Beograda Svetozar Pavlović i Svetozar Vujačić. Posetili su ga i predstavnici ambasade BiH u Beogradu, kao i predsednik Srpske demokratske stranke Mladen Bosić - rekao je Vučurevićev sin.


On ističe da Vučurević nikada nije bio državljanin Hrvatske i da ne može da bude izručen.


- Vučurević je državljanin BiH. Nikada nije bio upisan u knjigu državljana Hrvatske. Konzulatu Srbije u Banjaluci 2008. godine podneo je zahtev za upis u naše državljanstvo, ali o tome do danas nije odlučeno. Njegovo hapšenje je signal Srbima da budu na oprezu. Reč je o tajnoj optužnici protiv njega, ukoliko je ona uopšte podignuta. Vučurević je tek u ponedeljak prilikom hapšenja saznao za tu optužnicu - navodi advokat ratnog predsednika opštine Trebinje.

Vučurević je proteklog vikenda ušao na teritoriju Srbije iz Bosne bez ikakvih problema, ali se u ponedeljak, prilikom povratka u Bosnu, ispostavilo da je za njim raspisana hrvatska poternica. Uhapsili su ga pripadnici Granične policije Srbije, posle čega je sproveden u Viši sud u Šapcu.

Vučurević je pre određivanja pritvora u kratkoj telefonskoj izjavi za hrvatski „Jutarnji list" rekao da je uhapšen na osnovu lažnih optužbi.

- Meni je drago da se to napokon desilo kako bi sve te laži jednom zauvek bile skinute sa mog imena - rekao je Vučurević.

Suđenje u Srbiji?!

„Jutarnji list" je preneo da Hrvatska i Srbija nemaju ugovor o međusobnom izručenju svojih državljana optuženih za ratni zločin već da svoje građane jedino mogu izručiti kad je u pitanju optužnica za organizovani kriminal.

- To, međutim, ne znači da se Vučureviću neće suditi u Srbiji, ako Hrvatska pošalje dokaze o njegovoj krivici. Državno tužilaštvo Hrvatske i Tužilaštvo za ratne zločine Srbije imaju sporazum po kome su obavezni da postupaju kada za neku osobu dobiju dokaze o umešanosti u ratne zločine - pišu Hrvati.

Vučurević je državljanin BiH. Nikada nije bio upisan u knjigu državljana Hrvatske ... Svetozar Vujačić, advokat

Visoki funkcioner Partije demokratskog progresa (PDP) Zoran Đerić pozvao je vlasti Republike Srpske da reaguju na hapšenje Vučurevića, ističući da on „nije ratni zločinac".

Ministarka pravde Srbije Snežana Malović izjavila je juče da će Radna grupa tužilaštava Srbije i Hrvatske revidirati oko devedeset poternica za ratne zločine počinjene na prostoru bivše Jugoslavije.

- Dva tužilaštva će utvrditi gde je najcelishodnije da se postupci procesuiraju i da li bi uopšte trebalo da se vode - rekla je ministarka.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...urević+ne+može+da+bude+izručen+Hrvatskoj.html

Pošto Hrvati nemaju ništa osim TV snimaka crtanih filmova sa Vučurevićem u glavnoj ulozi,nije teško predvideti ishod ove farse-NIJE KRIV!
 
Vučurević je pre određivanja pritvora u kratkoj telefonskoj izjavi za hrvatski „Jutarnji list" rekao da je uhapšen na osnovu lažnih optužbi.

- Meni je drago da se to napokon desilo kako bi sve te laži jednom zauvek bile skinute sa mog imena - rekao je Vučurević.
Zaboravio si napisati glavnu izjavu nepismenog kamiondžije. SVE SU TO INSUNACIJE.:zcepanje::zcepanje::zcepanje::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

To vam je, koliko vidim, jedini argument.
:roll:
 
Vučurević je pre određivanja pritvora u kratkoj telefonskoj izjavi za hrvatski „Jutarnji list" rekao da je uhapšen na osnovu lažnih optužbi.

- Meni je drago da se to napokon desilo kako bi sve te laži jednom zauvek bile skinute sa mog imena - rekao je Vučurević.
Zaboravio si napisati glavnu izjavu nepismenog kamiondžije. SVE SU TO INSUNACIJE.:zcepanje::zcepanje::zcepanje::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


Reče lepo Vučurović da jedino znate za optužbe preko crtanog filma.

Kad vidim ovoliko smajlića jasno mi je da je pisac nepismen ili da je najverovatnije došao do zrelosti pećinskog čoveka.... Krapinca.
 
sad ću ja javiti dečkima da se uzbune moderatori i supermoderatori. nakon onakvih prostačkih uvreda jučer šta si mi napisao ni ti ni torrente, da ima pravde nikad više ne bi mogli sjesti za kompjuter. a za slučaj da je netko obrisao temu, ili tvoje uvrede, ja sam sve print screen i iskopirao. pa ti vidi.
 
sad ću ja javiti dečkima da se uzbune moderatori i supermoderatori. nakon onakvih prostačkih uvreda jučer šta si mi napisao ni ti ni torrente, da ima pravde nikad više ne bi mogli sjesti za kompjuter. a za slučaj da je netko obrisao temu, ili tvoje uvrede, ja sam sve print screen i iskopirao. pa ti vidi.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:...nes ti u borne , ima taj da 'be sve po spisku, jer medjunarodni ekspert je on :super:
 
Vučurević nema nekih veliki problema sa izručenjem. netko je pisao o dokazima, pa on se sam hvalio da je gađao civilne ciljeve, raketirao katoličke crkve i da bi sve to "opet ponovio". pored tih izjava, malo još toga treba da ga se spakira u Zagreb. Državljanin Srbije nije, tako da dragi moji ja ne vidim osnovu na temelju koje ga vi možete izvući van. Mi pišemo malo jasnije optužnice za razliku od vaših gdje su krivci "znani i ne znani" , samo što niste napisali "svi ustaše" ....
 
Pa dobro . To se desava jer je Kosorka naredila srpskoj vladi i tzv politickoj eliti ....
Mora a se zna koje gazda u Sebiji i ko ovde u Srbiji komanduje i koga Srbi imaju da slusaju bespogovorno .
Vladajua tzv. elita rado i krotko , a ostatak silom . Al nije vazno ko i kako . Vazno je da se zna ko u Srbiji kosi , a ko vodu nosi .
 
a šta bi trebao . da možda rintam od 8-16. kako bi mi onda računali satanicu , 200 eura po satu ? .... mene plaća UN, i ja radim i dolazim kad sam potreban. ovo je naknada, to se ne broji ko plaća, krivo sam sam vas valjda izrazio. naknada .


A ti si to Minge moje čukun čukun unuče ..... kriješ se ko ona 'rvatica u velikom bratu pod Srbinom..... jedva te prepoznah.
 
a šta bi trebao . da možda rintam od 8-16. kako bi mi onda računali satanicu , 200 eura po satu ? .... mene plaća UN, i ja radim i dolazim kad sam potreban. ovo je naknada, to se ne broji ko plaća, krivo sam sam vas valjda izrazio. naknada .

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

hodao sam ulicom , bez kinte u dzepu
sinu mi ideja ,zelim vecu kvotu

uzeo sam sicu sto su mi roditelji dali
zapucao u brisel reko ne zelim biti mali

zaposlili me oma rekli ti si nasa borna
i kao rvat cistices nasa gomna

yo, yo...mada faka'
music-smiley-014.gif
 
Vučurević nema nekih veliki problema sa izručenjem. netko je pisao o dokazima, pa on se sam hvalio da je gađao civilne ciljeve, raketirao katoličke crkve i da bi sve to "opet ponovio". pored tih izjava, malo još toga treba da ga se spakira u Zagreb. Državljanin Srbije nije, tako da dragi moji ja ne vidim osnovu na temelju koje ga vi možete izvući van. Mi pišemo malo jasnije optužnice za razliku od vaših gdje su krivci "znani i ne znani" , samo što niste napisali "svi ustaše" ....
Може он да се хвали и како је лупио гомилу рецки по Хрватској али без доказа то не вреди ништа.Докази?
 
Vučurević nema nekih veliki problema sa izručenjem. netko je pisao o dokazima, pa on se sam hvalio da je gađao civilne ciljeve, raketirao katoličke crkve i da bi sve to "opet ponovio". pored tih izjava, malo još toga treba da ga se spakira u Zagreb. Državljanin Srbije nije, tako da dragi moji ja ne vidim osnovu na temelju koje ga vi možete izvući van. Mi pišemo malo jasnije optužnice za razliku od vaših gdje su krivci "znani i ne znani" , samo što niste napisali "svi ustaše" ....

Imate li vi "topničke dnevnike" kao dokaz da je Vučurović, kao predsednik opštine naređivao vojsci da gađa navedeno? :per:

Povodom vaše optužnice se može reći da je jasna, ali posvađana sa logikom...

I bitno je vaše tipično licemerje, na kojem uvek lako padnete...jer Gotovinu branite od optužbi da je kao odgovorni vojni komandant tukao artiljerijom civilne ciljeve po Kninu, ali vam je sasvim logično da predsednik opštine naređuje granatiranja...

On je rekao...pa i na tarabi piše p-i-č-k-a, pa to nije to...
 
Mislim da mu nece biti problem tuzba hrvatske ..ali ce mu biti problem u matisnoj drzavi sto mu se priprema podizanje optuznice za maltretoranje ...vecg rbroja muslimana ...za sudjelovanju u ubojstvu 18 osoba ..itd

e tu ce moratgi da se brani ..ovo ostalo je politicko prepucavbanje makar je kao ondasnji predsednik imao utjecaja na tadasnja događanbja ....ma mkoliko neki to osporavali ...
 
sramotno je gledati kako feminizirane picqice i avnojske(titine) kiflice kmece i placipickare.i umjesto da su davno "odradili" vucurevica i slicne smradove,kako to rade izraelci(mossad) i slicne ponosne nacije.oni samo dalje kmece i placipicqare.
poglavnice; vaskrsni,Hrvatska te triba vise no ikad...

Waltere, u pravu si po običaju...:per: :klap:

I ja to isto divanim...već duže vreme...:per:
 
Ratni predsednik opštine Trebinje Božidar Vučurević, koji je prekjuče uhapšen po hrvatskoj poternici zbog granatiranja Dubrovnika 1991, žrtva je političke igre, tvrdi njegov advokat Svetozar Vujačić.

Politička odluka ... Vučurević do sada nije imao probleme na granici

Vujačić kaže da je Vučurević do sada mnogo puta bio u Beogradu i da nikada ništa nije bilo sporno, ali da je sada uhapšen naprečac i to posle posete predsednice Vlade Hrvatske Jadranke Kosor Beogradu. Advokat ističe da su istražitelji Haškog tribunala saslušavali Vučurevića o granatiranju Dubrovnika, ali da nisu imali osnova da ga optuže.

Advokat Svetozar Vujačić je potvrdio da je sudija Višeg suda u Šapcu odredio Vučureviću ekstradicioni pritvor do 18 dana.

Nema dokaza

- Hrvatska u ovom roku mora da dostavi Višem sudu u Šapcu dokaz da je Vučurević njen državljanin. Osim toga, treba da dostavi optužnicu protiv njega, kao i dokaze da je umešan u ratne zločine na području Dubrovnika. Ukoliko u ovom roku ne dostave nijedan dokaz, moj branjenik mora automatski da bude pušten na slobodu. ...
Pošto Hrvati nemaju ništa osim TV snimaka crtanih filmova sa Vučurevićem u glavnoj ulozi,nije teško predvideti ishod ove farse-NIJE KRIV!

:lol: a jel ti stvarno misliš da Hrvatska neće dostavit potrebitu dokumentaciju :)
 
Pa dobro . To se desava jer je Kosorka naredila srpskoj vladi i tzv politickoj eliti ....
Mora a se zna koje gazda u Sebiji i ko ovde u Srbiji komanduje i koga Srbi imaju da slusaju bespogovorno .
Vladajua tzv. elita rado i krotko , a ostatak silom . Al nije vazno ko i kako . Vazno je da se zna ko u Srbiji kosi , a ko vodu nosi .

Pa što se čudiš. Ipak je Kosor rođ.Vlaisavljević vaša. Normalno da će srbin poslušati srpkinju.:per::lol:
 

Back
Top