Vučiću i Tačiju predstavljen nacrt konačnog sporazuma, ako ne potpišu - sankcije?

Vucic stalno vrti pricu da smo Kosovo i Metohiju davno izgubili i da su je vlasti pre njega izgubili potpisujuci sporazume sa Briselom i Amerikom.Vise je Vucic poklonio siptarima nego sve vlasti do Djindjica.Ali to je manipulator da ga nema u svetu zato kad padne da mu se sudi za izdaju njemu i svima pre njega koji su zivi.
To je ono gde Srbe drži u večnom patu..
 
СПЦ је небитна. Вучић потписује шиптарско Косово и улази у историју Србије као један од мудријих политичара.
MUJO, nemoj ti da se sekiras i brines ko je od srba mudar i ko ce uci u srbsku istoriju, cuvaj ti ono 22,82 % da ti ne izmigolji
 
Predsedniku Kosova Hašimu Tačiju i predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću predstavljen je u Beloj kući nacrt konačnog sporazuma, pišu kosovski mediji.
Izvor: RTS, Kosovo online četvrtak, 5.03.2020. | 09:25

Foto: EPA-EFE /  VASSIL DONEV / POOL, arhiva



Foto: EPA-EFE / VASSIL DONEV / POOL, arhiva


Prema navodima medija, sporazum ima dve opcije, korekciju granice ili Zajednicu plus, uz posebne zahteve Srbije - opcija koja je, prema njihovim izvorima, omiljena američkim posrednicima, piše "Bota Sot".


Taj medij navodi da se po drugim detaljima sa sastanka u Vašingtonu kaže se da će ova pregovaračka faza biti dinamična, slično kao u Rambujeu, gde će stranama biti ponuđene samo dve opcije, uz "uzmi ili ostavi", što je suprotno bečkim pregovorima koji su trajali oko dve godine .
"Bota Sot" piše da su korekcija granice ili Zajednica plus dve mogućnosti koje su ponuđene na prvom sastanku održanom pre dva dana u Vašingtonu, na kome su bili kosovski predsednik Hašim Taći i srpski predsednik Aleksandar Vučić.

Prema njihovim navodima od Srbije se ne traži da zaustavi kampanju povlačenje priznanja do juna ove godine. Takođe, jun ove godine je rok za postizanje sporazuma između Kosova i Srbije.

Format razgovora o konačnom sporazumu biće na nivou predsednika sa timovima koje će oni sami birati. Stranama je takođe ponuđena prilika da se sastanu sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, ali to je odloženo do trenutka kada strane budu blizu sporazuma, piše "Bota Sot".

Taj medij piše da je na sastanku Tačiju i Vučiću rečeno da će "strane koje ne žele da potpišu sporazum imati višestruke sankcije od Sjedinjenih Američkih Država".

Bozta Sot navodi da je kosovski predsednik Hašim Tači danas je na konferenciji za štampu, na kojoj je govorio o susretu u Vašingtonu, rekao da je "sastanak u Beloj kući dramatičan zaokret".

Rekao je da je "Amerika konačno preuzela dijalog između Kosova i Srbije" i da "to želi da završi u kratkom roku", podseća "Bota Sot".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=05&nav_category=640&nav_id=1662743

Nemoj slucajno neko da je pokusao sam da razmislja nego samo prepustiti Vučiću.

Batalimo sad stranačke boje i junačku istoriju sa opevanim porazima u desetercu...
Pogledaj malo fotografiju koju si postavio, nebitno otkad je...

Vučić zaista nešto objašnjava Angeli
Pošto ne gori u Nemačkoj nego kod nas Angela se smeška
Ova dvojica iza pogledaj kako gledaju...
 
Misliš kao Tito, Naser i Nehru.

DELILI BI MI SVOJU TERITORIJU DA SU NAM ŠIPTARI BRAĆA PO MATERI
Podjela Kosova i humanitarno preseljenje Srba i Albanaca je najbolje riješenje. Problem je što mi imamo vrlo malo našeg naroda u Metohiji i ono što živi oko Orahovca i Prizrena zlopati se. Zamisli da se Srbija formira i uredi ko Bosna i Hercegovina,da dva entiteta Srbija i Kosovo. Pa svukli bi Srbiju na dno Evrope. Pogledaj šta radi Republika Srpska od Bosne,bukvalno je blokira na svakom koraku. Isto bi tako Kosovo radilo Srbiji. Država sa velikim procentom muslimana ne može opstati. Samo jedni pored drugih da živimo.
 
Podjela Kosova i humanitarno preseljenje Srba i Albanaca je najbolje riješenje. Problem je što mi imamo vrlo malo našeg naroda u Metohiji i ono što živi oko Orahovca i Prizrena zlopati se. Zamisli da se Srbija formira i uredi ko Bosna i Hercegovina,da dva entiteta Srbija i Kosovo. Pa svukli bi Srbiju na dno Evrope. Pogledaj šta radi Republika Srpska od Bosne,bukvalno je blokira na svakom koraku. Isto bi tako Kosovo radilo Srbiji. Država sa velikim procentom muslimana ne može opstati. Samo jedni pored drugih da živimo.
Vidim da je tvoje poznavanje šiptara jako slabo jer ja šiptare jako dugo znam pogotovo one pametnije i emancipovane.
Oni Srbima neće ništa dati jer nisu ni približno kao Srbi.
Srbi ne cene svoju prolivenu krv i patnju a oni pamte svaki sukob sa Srbima i žele sve što sada imaju čak i više.
 
Vidim da je tvoje poznavanje šiptara jako slabo jer ja šiptare jako dugo znam pogotovo one pametnije i emancipovane.
Oni Srbima neće ništa dati jer nisu ni približno kao Srbi.
Srbi ne cene svoju prolivenu krv i patnju a oni pamte svaki sukob sa Srbima i žele sve što sada imaju čak i više.
Ako nisu spremni ma kompromis onda ni mi ne bi trebali biti spremni na kompromise. Kosovo nije njihova država,nije njihova pobjeda već američka. Ništa oni svojim trudom nisu dobili. Sve što su dobili,dobili su na tanjiru servirano.Amerikancima predložiti neku mapu,ako neće to prihvatiti,onda pregovori mogu da traju i 100 godina.
 
Meni je 1 neobjasnjiv fenomen da su u medjuvremenu samo Srbi takve ovce.
Cak i Hrvati i Makedonci menjaju vlade, partije, u Srbiji to prosto nije moguce.

Pa gdje si se ti našla uspoređivati s Hrvatima? Hrvatska je civilizacija za Srbiju u većini stvari. Srbima se čak ni diplome ne priznaju izvan granica države.
 
Podjela Kosova i humanitarno preseljenje Srba i Albanaca je najbolje riješenje. Problem je što mi imamo vrlo malo našeg naroda u Metohiji i ono što živi oko Orahovca i Prizrena zlopati se. Zamisli da se Srbija formira i uredi ko Bosna i Hercegovina,da dva entiteta Srbija i Kosovo. Pa svukli bi Srbiju na dno Evrope. Pogledaj šta radi Republika Srpska od Bosne,bukvalno je blokira na svakom koraku. Isto bi tako Kosovo radilo Srbiji. Država sa velikim procentom muslimana ne može opstati. Samo jedni pored drugih da živimo.
ako se deli kosovo..tako se može deliti i Srbija...preševska dolina ili raška oblast
 
ako se deli kosovo..tako se može deliti i Srbija...preševska dolina ili raška oblast
Ne bi te teritorije ulazile u dijalog. Ako bi muslimani iz Raške počeli tražiti svoj dio,onda ih deportovati za srpske enklave na Kosovu,a Srbe sa Kosova naseliti u Rašku. Zatim napraviti zid,da se više muslimani kod nas ne doseljavaju i u ustavu naglasiti,da se ne smije primati u državljanstvo narodi koji vjerski i jezički nisu slični Srbima. Ako bi to došlo muslimani kao predlog oni bi odustali od toga,jer islam mora da se širi.
 

Back
Top