Вучићу ће да позли: Студенти донели меморандум о Космету – „Неотуђиви део Србије“!

Alter_Ego_

Stara legenda
Banovan
Poruka
97.857

Вучићу ће да позли: Студенти донели меморандум о Космету – „Неотуђиви део Србије“!​

11:34 17.05.2026.
0

На крагујевачком Ђачком тргу синоћ је одржана трибина о значају Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, за који је речено да није само образовна установа, већ институционални стуб опстанка српског народа, државног суверенитета и будућности младих који тамо живе и уче у условима сталне несигурности.​


На трибини је био истакнут транспарент „Студенти побеђују“, али без планираног видео бима и других садржаја за који је ,како су студенти објаснили, полиција захтевала дозволу. Донет је меморанум студената по којем је Косово и Метохија неотуђиви део Србије.

„На делу је тиха интеграција приштинског универзитета у Косовској Митровици, односно кораци који ће у коначној инстанци водити ка интеграцији“, рекао је за Бету један од учесника трибине доцент са Филозофског факултета Универзитета у Приштини, Александар Костадиновић.

Он је навео да је у току процес добављања боравишних и радних дозвола које подразумевају, како истиче, многе ствари које излазе изван законских оквира и Устава Србије.

„Наставници су углавном препуштени сами себи не знајући какве ће бити последице ако аплицирају или не аплицирају за те боравишне дозволе“, казао је Костадиновић.

Он је додао да су у вези са статусом универзитета професори постављали питања управи факултета и ректорату, али одговора нема.

„Колеге су писале Влади Србије, Министарству просвете и Канцеларији за КиМ, по Захтеву, а испоставило се да немају никаква документа у вези са приштинским универзитетом, нити да су икада игде преговарали о његовом правном статусу“, казао Костадиновић.

Професор Филолошког факултета Универзитета у Београду Мило Ломпар оценио је да Универзитет у Косовској Митровици остаје „кључни завет“ који заједно са здравством које тамо постоји треба да буде предмет целовитих напора како друштва тако и свакога појединачно.

„То је нешто што студентска агенда треба да има као битну компоненту нечега што припада њиховом образовању и њиховом позиву”, поручио је Ломпар.

https://srbin.info/vucicu-ce-da-pozli-studenti-doneli-memorandum-o-kosmetu-neotudjivi-deo-srbije/

:bravo: :bravo: :bravo:
 
Poslednja izmena od moderatora:

Вучићу ће да позли: Студенти донели меморандум о Космету – „Неотуђиви део Србије“!​

11:34 17.05.2026.
0

На крагујевачком Ђачком тргу синоћ је одржана трибина о значају Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, за који је речено да није само образовна установа, већ институционални стуб опстанка српског народа, државног суверенитета и будућности младих који тамо живе и уче у условима сталне несигурности.​



На трибини је био истакнут транспарент „Студенти побеђују“, али без планираног видео бима и других садржаја за који је ,како су студенти објаснили, полиција захтевала дозволу. Донет је меморанум студената по којем је Косово и Метохија неотуђиви део Србије.







„На делу је тиха интеграција приштинског универзитета у Косовској Митровици, односно кораци који ће у коначној инстанци водити ка интеграцији“, рекао је за Бету један од учесника трибине доцент са Филозофског факултета Универзитета у Приштини, Александар Костадиновић.

Он је навео да је у току процес добављања боравишних и радних дозвола које подразумевају, како истиче, многе ствари које излазе изван законских оквира и Устава Србије.




„Наставници су углавном препуштени сами себи не знајући какве ће бити последице ако аплицирају или не аплицирају за те боравишне дозволе“, казао је Костадиновић.

Он је додао да су у вези са статусом универзитета професори постављали питања управи факултета и ректорату, али одговора нема.

„Колеге су писале Влади Србије, Министарству просвете и Канцеларији за КиМ, по Захтеву, а испоставило се да немају никаква документа у вези са приштинским универзитетом, нити да су икада игде преговарали о његовом правном статусу“, казао Костадиновић.




Професор Филолошког факултета Универзитета у Београду Мило Ломпар оценио је да Универзитет у Косовској Митровици остаје „кључни завет“ који заједно са здравством које тамо постоји треба да буде предмет целовитих напора како друштва тако и свакога појединачно.

„То је нешто што студентска агенда треба да има као битну компоненту нечега што припада њиховом образовању и њиховом позиву”, поручио је Ломпар.

https://srbin.info/vucicu-ce-da-pozli-studenti-doneli-memorandum-o-kosmetu-neotudjivi-deo-srbije/

:bravo: :bravo: :bravo:
Potvrdio Montgomeri :banovati:
 
Žvalega i Kosovo.webp
 
EU ih pušta niz vodu, gotovi su.:maramica:
Наравно да је еу против студената , више им одговара да овде буде колонијални управник који би распродао ресурсе , зато су студенти проблем , али реци барем да те плаћају писањем на форуму
 
Zar niste kukali što studenti neće da otkriju svoj program, ili svoj stav po raznim pitanjima, pa i ovaj oko Kosmeta?

Eto, otkrilii su. Treba vi da kažete šta tu ne valja.
То што су га открили! паметни стојке: "Уаа пицулићи!" :mrgreen:
 
Zar niste kukali što studenti neće da otkriju svoj program, ili svoj stav po raznim pitanjima, pa i ovaj oko Kosmeta?

Eto, otkrilii su. Treba vi da kažete šta tu ne valja.
A gde piše nešto o Kosovu u sastavu države Srbije?Ja u tekstu ponovo vidim da pljuju po državnim organima,ništa drugo.I gde si ti video u tom tekstu studentski program?
 
EU ih pušta niz vodu, gotovi su.:maramica:
I tebi se tako čini?
Da, i ja bih rekao

Iz Plana rasta za Srbiju je namenjeno ukupno više od milijardu i po evra u periodu od 2024. do 2027. godine.

Srbija je od tog novca dobila tek 167.59 miliona evra, od čega je čak 111 miliona iz pred finansiranja, što je novac koji je država dobila od Unije nakon što je poslala reformsku agendu i obavezala se da će korake preduzeti i ispunjavati.

Znaš, svi smo u istom sosu. Ako nam EU ne šibne te parice, a možda je bilo zaplanirano i još nešto, slaba vajda svima ovde.
Ostaje ko devedesetih, onaj ko ima nekoga u inostranstvu, da pošalje neku crkavicu.

Misliš da će naš dragi precednik da bude dobar i da će prijatelji iz EU da mu oproste grehe?

Briga studente. Kad završe, soška u ruke, kofer pod mišku i ćao ćaci, asfaltirajte vi svoje puteve pred sledeće izbore kome oćete.
Lako je njima.
A mi, šta ćemo?
Matori smo da idemo po bauštelama po nekim tamo, Nemačkama, il, nedo Bog, da konobarišemo na Lastovu
 
A Rade oči moje, nigde ne pominju ni penzije u državnom ni plate u privatnom sektoru.
Lepo ih nauĉili žute mame i tate
Idi ti sine na fakultet da ne radiš, da te služe po firme...
Pa sad, Kosovo ili plate?

1779030307290.png
 
нису рекли ништа ново што и ови на власти... неотуђиви део србије, поштовање устава, борба преко међународних институција

игнорисање да се тамо налазе гранични прелази и да су све институције предате шиптарима

и наравно нема никаквог дела о томе како повратити суверенитет над покрајином

студенти својим незнањем сваким даном све више подсећају на вучића и снс
 
нису рекли ништа ново што и ови на власти... неотуђиви део србије, поштовање устава, борба преко међународних институција

игнорисање да се тамо налазе гранични прелази и да су све институције предате шиптарима

и наравно нема никаквог дела о томе како повратити суверенитет над покрајином

студенти својим незнањем сваким даном све више подсећају на вучића и снс
А твој деда Несторовић ће да ратује са тобом заједно ? :hahaha:
 
Ajd plata sad,

a Kosovo tamo dogodine, kako to mladi napišu na zidu...
Pa, što kažeš... bolje vrabac u ruci.
Ma nije to loše, da se zahlebi čovek malo,
a za duhovnost ćemo lako.
Uvek smo bili nebeski narod, znamo da letimo po kosmos.

Nego, ko god bio na vlasti posle sledećih izbora,
čupabvo će biti.
Mora se smišlja neka nova šema da se... završava šema.

Ko onomad, kad Miloš Obrenović posla onoga Petra Ička u Stambol
pa mu reče ono o zlatu i goozitzama.

Za sad je s goozotzama dobro išlo.
 
А твој деда Несторовић ће да ратује са тобом заједно ? :hahaha:
И ванземаљцима. Ако их Нестор обрлати, обистиниће се тиксијевска пророчанства. *ебо Тарабиће! :super:
 
Mi, studenti Srbije, okupljeni u Kragujevcu, prvoj prestonici moderne Srbije i središtu srpske državotvorne misli, svesni svoje lične i kolektivne odgovornosti i istorijskog duga prema precima i potomcima, doneli smo ovaj Memorandum kao izraz jedinstvene volje.

1. Kosovo i Metohija su neotuđivi i sastavni deo Republike Srbije. Ova činjenica nije samo ustavna kategorija, već istorijski i moralni imperativ koji ne podleže pregovorima o suštini. Očuvanje ustavnog poretka Srbije na prostoru Kosova i Metohije temelj je opstanka srpske države i zalog pravednog mira u regionu.

2. Kosovo i Metohija nisu samo prostor oni su komponenta srpskog nacionalnog identiteta. Kao grad u kojem je utemeljena moderna srpska državnost, Kragujevac baštini dužnost da bude čuvar zavetnih vrednosti koje su nikle na Kosovu i Metohiji, ne samo na krvlju natopljenom bojnom polju, već i na duhovnom obzorju sa kojeg nas i danas obasjavaju prizrenske crkve, pećke priprate, banjsko zlato i stubovi gračanskih svodova. Bez Kosova i Metohije, naš kulturni i istorijski kod gubi svoje izvorište i smisao.

3. Kao zreo i istorijski narod, svesni smo da se pitanje Kosova i Metohije ne može rešavati u izolaciji, već isključivo unutar složenih tokova međunarodne zajednice. Srbija mora aktivno i konstruktivno sarađivati sa svim relevantnim međunarodnim organizacijama, prepoznajući ih kao nezaobilazne partnere u pronalaženju najadekvatnijeg i održivog rešenja u okviru svog Ustava. Naš cilj je model koji će, uz dosledno poštovanje međunarodnog prava osigurati mir, bezbednost i punu zaštitu prava za narod koji živi na ovoj teritoriji.

4. Pitanje Kosova i Metohije tiče se svakog građanina ove zemlje. Naša veza sa južnom pokrajinom ne proizilazi isključivo iz svojstva držaoca pasoša Republike Srbije, već iz suštinskog svojstva činioca srpske istorije i kulture. Svaki pojedinac, kao nosilac kolektivnog sećanja, ima dužnost da doprinese očuvanju ove duhovne i kulturne baštine, koja prevazilazi granice administrativnih dokumenata.
 
Mi, studenti Srbije, okupljeni u Kragujevcu, prvoj prestonici moderne Srbije i središtu srpske državotvorne misli, svesni svoje lične i kolektivne odgovornosti i istorijskog duga prema precima i potomcima, doneli smo ovaj Memorandum kao izraz jedinstvene volje.

1. Kosovo i Metohija su neotuđivi i sastavni deo Republike Srbije. Ova činjenica nije samo ustavna kategorija, već istorijski i moralni imperativ koji ne podleže pregovorima o suštini. Očuvanje ustavnog poretka Srbije na prostoru Kosova i Metohije temelj je opstanka srpske države i zalog pravednog mira u regionu.

2. Kosovo i Metohija nisu samo prostor oni su komponenta srpskog nacionalnog identiteta. Kao grad u kojem je utemeljena moderna srpska državnost, Kragujevac baštini dužnost da bude čuvar zavetnih vrednosti koje su nikle na Kosovu i Metohiji, ne samo na krvlju natopljenom bojnom polju, već i na duhovnom obzorju sa kojeg nas i danas obasjavaju prizrenske crkve, pećke priprate, banjsko zlato i stubovi gračanskih svodova. Bez Kosova i Metohije, naš kulturni i istorijski kod gubi svoje izvorište i smisao.

3. Kao zreo i istorijski narod, svesni smo da se pitanje Kosova i Metohije ne može rešavati u izolaciji, već isključivo unutar složenih tokova međunarodne zajednice. Srbija mora aktivno i konstruktivno sarađivati sa svim relevantnim međunarodnim organizacijama, prepoznajući ih kao nezaobilazne partnere u pronalaženju najadekvatnijeg i održivog rešenja u okviru svog Ustava. Naš cilj je model koji će, uz dosledno poštovanje međunarodnog prava osigurati mir, bezbednost i punu zaštitu prava za narod koji živi na ovoj teritoriji.

4. Pitanje Kosova i Metohije tiče se svakog građanina ove zemlje. Naša veza sa južnom pokrajinom ne proizilazi isključivo iz svojstva držaoca pasoša Republike Srbije, već iz suštinskog svojstva činioca srpske istorije i kulture. Svaki pojedinac, kao nosilac kolektivnog sećanja, ima dužnost da doprinese očuvanju ove duhovne i kulturne baštine, koja prevazilazi granice administrativnih dokumenata.
Lepo uvuĉen fil 3 u oblande 2 i 4
 

Back
Top