ВУЧИЋЕВО ЧЕРУПАЊЕ БУЏЕТА ОПШТИНЕ ЗЕМУН И ВОЖДОВАЦ

Neca1977

Ističe se
Banovan
Poruka
2.534
Немања Шаровић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка је у последње време често указивала на важност значаја одакле се и како се финансирају политичке странке, поготово челници политичких странака. И ми смо указивали на чињеницу да Српска напредна странка троши на десетине милона динара свакодневно, што је поготово било изражено у кампањама за локалне изборе. То је једина странка која из републичког буџета, на име финансирања, не добија ни један једини динар. И то је логична последица чињенице да они нису ни били на изборима, већ да су формирани након избора уз помоћ Демократске странке. Као што знате, Томислав Николић је украо посланичке оставке посланика Српске радикалне странке, а онда је владајућа коалиција својим гласовима у Административном одбору омогућила да Томислав Николић и остали задрже мандате Српске радикалне странке. Е сада, та јавна и полу јавна љубав између напредњака и демократа траје већ дуже време и ми смо и доказивали већ да, са једне стране, Демократска странка и финансијски помаже Напредну странку, али и са друге стране да затварају очи пред очигледним злоупотребама напредњака. Александар Вучић је често истицао како он није на буџету и како њега не плаћају грађани Србиј, изјављујући како је он на плати у агенцији „Профајлер тим“ са месечним примањима од неких 78.000 динара. И ми смо се мало бавили истраживачким новинарством и распитали се мало. Ако „Профајлер тим“ финансира Александра Вучића, ко финансира „Профајлер тим“? И дошли смо до открића да су то управо београдске општине у којима је Српска напредна странка на власти, односно општине Вождовац и Земун. Напредњаци су у Земун дошли у другој половини 2009. године и убрзо после тога, већ у новембру месецу, крећу први трансфери директно из буџета општине Земун, и то у износу, веровали или не, први трансфер је био 11. новембра у износу од 460.200,00 динара, па је онда следећи био 4. децембра, опет 460.200,00 динара, па трећи двадесетак дана касније, тај исти износ. Дакле, за нешто више од месец дана из општине Земун у „Профајлер тим“ је трансферисано 1.380,600 динара. У јануару месецу, тачније 27. јануара, формирана је власт Српске напредне странке на Вождовцу, а већ у марту месецу креће први трансфер у износу од 330.400,00 динара. И наравно, то се наставило пуних годину дана, и за тих годину дана ове две београдске општине трансферисале су предузећу „Профајлер тим“ које финансира Александра Вучића, ни мање ни више него 8.419,300 динара. Е сада, ако говоримо о лицемерју и неморалу, Александар Вучић је тај који каже да је превише народних посланика, јер, Боже мој, то много кошта па треба смањити на 125. Ви се онда запитајте колико посланичких плата може да се исплати за 8.419,000 динара, колико је предузеће које плаћа Александра Вучића добило из буџета општина Земун и Вождовац за годину дана. То је, ни мање ни више, него 80 посланичких плата. Дакле, малтене 7 година ви можете плаћати једног посланика за онај новац које је добило предузеће „Профајлер тим“ које плаћа Александра Вучића из буџета општина Вождовац и Земун. Пошто је његова плата, како он каже, 78.000 динара, то значи да је 108 његових плата могло бити исплаћено, могао је да буде пуних 9 година финансиран од тог новца, али наравно из џепова грађана Вождовца и Земуна.

Ми смо затражили одговор, значи затражили смо да се испита финансијско пословање ове две општине и предузећа „Профајлер тим“, конкретно од Министарства финансија, Буџетске инспекције и од Одељења за привредни криминал МУП-а Републике Србије. Ми не знамо тачно за шта су ова средства коришћена, али ћемо вам поделити комплет, значи, преглед шта је све трансферисано, и оригиналне изводе из Министарства финансија, Управе за трезор. Дакле, ово је нешто што је 100% проверено. Оно што додатно изазива сумњу да се ради о некаквој злоупотреби, је то што само каже: „Промет робе и услуге, финална потрошња“, а за Скупштину општине Вождовац исплаћивало се из Фонда за подстицање развоја, као што можете да видите. Е сада, да ли се развијао Александар Вучић, демократија у Србији, Српска напредна странка, ја не знам, али оно је сигурно да тај новац није искоришћен за развој општина Земун и Вождовац, што је било предизборно обећање Српске напредне странке. Уколико имате питања, изволите.

Немања Шаровић: Не. То као прво апсолутно није тачно и очигледна је ваша намера. Ви причате о некаквој кампањи упереној против Српске напредне странке. Српска напредна странка је политичко чедо Демократске странке. И на овом последњем митингу које је имала и организовала Српска напредне странка, Драган Ђилас је свом омиљеном опозиционару Александру Вучићу чак организовао и воз из Новог Сада како би, Боже мој, вајна опозиција била допремљена у Београд. Ја ћу за неколико дана изнети и документа која показују да је лист „Правда“, која је, као што знате, практично гласило Српске напредне странке, у коме је неформални уредник Александар Вучић, из градског буџета добило десетине милиона динара. Е сада, ви мени одговорите на питање каква је то опозиција коју је власт створила, дакле, омогућила јој да украде мандате у парламенту и да ту остане, каква је то опозиција која има такву медијску пажњу, која је пред митинг који је организовала добила време на свим могућим телевизијама, и Б92, и Студију Б, и Пинку, РТС-у и нема на којој није. Б92 је чак 15 минута првих посветио тој наводној опозиционој странци. Али оно што је још битније то је да одговорите на питање а која је то принципијелна разлика између Демократске странке и Српске напредне странке? Ево, ја сам поставио то питање безброј пута и још увек се није нашла та интелектуална громада која би ми то одговорила.

Немања Шаровић: Па наравно да сам примао. Свако ко је запослен прима плату. Да ли ви господине Мрдићу живите од ваздуха или и ви живите од своје плате? Ја сам радио у складу са законом, био запослен у складу са законом и примао плату. Дакле, није ме плаћала било чија агенција, нити сам добијао новац из џепа било ког тајкуна у Србији.

Немања Шаровић: Српска радикална странка је ушла, наравно, у управне одборе, ми смо то урадили јавно и ту нема шта да се крије. Али управни одбори немају апсолутно никакве везе са влашћу, то бисте морали знати. И оно чиме се поноси Српска радикална странка, а тиме се некада поносио и Александар Вучић док се преко ноћи није проевропски трансформисао, је управо чињеница да је Српска радикална странка у Земуну свим опозиционим странкама давала, сразмерно броју мандата, и сразмеран број места у управним и надзорним одборима. Српска радикална странка никада није подржала ниједан предлог власти у Скупштини града, нити ће то учинити, нити нас финансира Скупштина града како финансира Српску напредну странку. И подсетићу вас на још једну ствар, Српска радикална странка ни у Народној скупштини Републике Србије никада није подржала било који предлог владајуће већине, а представници и посланици Српске напредне странке су, на пример, својим гласовима омогућили усвајање Закона о регионализацији, који је погубан по интересе српског народа. (Изволите даље. Можете, дакле, уколико нисте добили, добити комплет од наших сарадника).
 
Kaze - Nemanja Sarovic:zcepanje:
Da vidimo ko je taj sto laze i koga laze, postenjakovic:

Radikalizam na državnim jaslama
I. Radisavljević | 05. 04. 2009. - 00:02h | Foto: Z. Raš | Komentara: 29
Oni koji su sebi uzeli za pravo da dele lekcije iz morala i patriotizma do savršenstva su doveli lagodan život na državnim jaslama. Reč je o jednom broju članova Srpske radikalne stranke koji su oborili mnoge rekorde uzimajući od države. Da apsurd bude potpun, u većini slučajeva nije kršen zakon. Kada se pobroje samo oni drastični primeri, dobija se slika koja ne može biti primer domaćinskog odnosa prema državi, odnosno građanima i njihovoj imovini.

Putni troškovi
Novac koji su radikali u poslednjih nekoliko godina podigli sa skupštinske blagajne na ime putnih troškova dovoljan je da se na desetine puta obiđe Zemljina kugla! Već godinama članovi SRS prkose osnovnim zakonima fizike. Tako je za 11 meseci 2005. godine Nemanja Šarović, poslanik SRS, prema naplaćenim troškovima, „prevalio“ oko 150.000 kilometara (Zemljin polutar je 40.000 km) i to naplatio 1.639.088 dinara. Tom logikom Šarović je svako jutro ustajao pre zore, putovao oko pet sati do Beograda, stizao u 10.00 ujutro na sednicu, a potom se posle 18.00 sati (ili kasnije) vraćao 450 kilometara nazad u Vranje, tek da bi sutradan ponovio rutu. I sve bi ostalo samo na kršenju logičkih principa, da Šarović paralelno nije radio i kao odbornik SRS u SO Stari grad u Beogradu, gde je sve vreme i živeo!
Njegov primer nije izuzetak u redovima najveće opozicione stranke, pa su i u 2008. zauzeli osam od ukupno deset mesta na listi najvećih trošadžija među putujućim poslanicima svih parlamentarnih stranaka.

Dnevnice za poslanički klub
Zakazivanje sastanaka poslaničkih klubova mimo redovnih sednica skupštine samo prošle godine slilo je više od 44.000 evra u džepove predstavnika SRS. O tome svedoče podaci objavljeni u Informatoru Skupštine, koji pokazuju da su do izbora 2008


:lol:
 
Mogu samo jos da kazem nesto,pa stavljam tacku na radikale :).Radikali su svesni da su politicka proslost Srbije :D zato se sada šlepaju uz žute ne bi li prešli cenzus :)
Kao da su žuti pa neke mustre :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Očajni su i jedni drugi,hoće da pocrkaju od zavisti što narod samo u Nikoliću vidi spas Srbije :super: a tu su Boga mi i krivične odgovornosti za kriminal,izdaju,razne prevare,fizičke likvidacije,mafije.....:mrgreen:
Odoše radikali :zcepanje: neko u ludare,neko u ćorke,a neko će i u čobane :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top