Malo treba čitati između redova.
Da je pobedio revoluciju je počeo da priča posle 15. marta. U danima pred protest i na sam dan protesta je bio mnogo uplašen jer je mislio da će da dođe do nasilja i krvroprolića. Ali je onda video da se narod jako brzo razišao. Tačnije, video je da taj narod nema želju za nekim nasiljem.
Ni u periodu nakon 15. marta nije pokazana veća želja za nekim radikalnim merama, tipa generalni štrajk, blokade auto-puteva i sl. Umesto toga, čekaju se izbori i veruje se da će biti raspisani svakog časa. A za to vreme, dobili smo Mrdićeve i Petrašinovićeve zakone, stiže i Vulinov zakon o državljanstvu, a N1 i NOVA su prodati.
Drugim rečima, priprema se krađa na koju narod i studenti neće imati odgovor.