Vučić: U narednih šest meseci biće formiran veliki pokret za opstanak Srbije

Извршитељи су постојали још у Краљевини Југославији... приватни или државни, у чему је разлика?
По закону не би требало да буде... једино што приватници раде на количину завршеног посла а државни је "радио, не радио, свира ти радио"... Корупција нас одржала, њојзе хвала :whistling:

Комунална полиција... сада милиција :roll:... је по мени одлична ствар, да покрива послове који нису баш типичан полицијски посао - комунални неред - ђубре, бука и свакојаке ситуације по комшилуцима.

Pa sad mozda su postojali u Kraljevini Jugoslaviji ali ajde recimo da vidim ko je u vreme socijalizma imao muda da te izbaci iz rodjene kuce na ulicu (iako ti je mozda ta drzava i dala stan u kome zivis) , mislim taj kome bi to palo na pamet pojeo bi ga mrak u roku od odma , mislim cak i za vreme Milosa Obrenovica pre skoro 200 godina postojao je zakon da ukoliko posedujes samo kucu u kojoj zivis i tu jednu nekretninu da niko ne moze da ti tu uzme tu kucu (sa sve okucnicom) na ime duga, kamate, kazne ili bilo cega drugog, cak nisi mogao ni da prokockas tu jedinu nekretninu (jer nisi imao ni pravo da je prepisujes na nekog drugog).
Tako da sad treba neki slican zakon doneti po hitnom postupku (sto ce se verujem i desiti u jednom momentu ali samo to gledaju da otezu
da se jos malo napljackaju).

Sto se tice komunalne policije, ok to mozda nije bila losa ideja teoretski ali u praksi oni nicemu ne sluze i to je samo jedna partijska bagra (prvo DS-a a sada SNS-a) koja jedino ide okolo i maltretira i reketira sitne prodavce, kao recimo neku babu koja je mozda nabrala neko bilje ili nesto u svojoj basti i stala na ulicu da prodaje jer nema od cega da zivi (ono samo takve i smeju da diraju i da se na njima izivljavaju), mislim za sve te komunalne situacije doci ce ti prava policija, recimo nedavno posto ja volim da idem na basket kasno (i ostajem tako da treniram na kosu do 1,2 nocu) valjda je nekom smetala buka od lopte i prijavio me i tamo na teren su mi banula dva pandura (pravi panduri ne komunalci) i legitimisali me i rekli mi da odem sa terena, e sad kao da za takvu smesnu situaciju nisu mogli da dodju komunalci (jer za sta ce da dolaze ako ne zbog toga) nego su bas morali da dolaze pravi panduri zbog takve banalne stvari, znaci ti komunalci nicemu ne sluze (osim da maltretiraju i reketiraju sitne ulicne prodavce koji pokusavaju da zarade neku crkavicu da prezive) , jedna obicna partijska falanga, tako da komotno i njih mogu da ukinu (a njih eventualno prebaciti u obicnu policiju) , pa neka za tako neke komunalne situacije dolaze ovi klasicni pozornici kao sto inace i dolaze (i kao sto je oduvek i bila praksa).
 
Mene živo zanima kakvo mišljenje o ovome ima moj otac, koji gleda PTC po ceo dan i kao papagaj ponavlja sve što čuje u Dnevniku.

Нас занима зашто администрација не замени Сизифе са Атинама ....

Тада овај форум не би ролао бесциљно камње од дна до врха и назај.
 
Нас занима зашто администрација не замени Сизифе са Атинама ....

Тада овај форум не би ролао бесциљно камње од дна до врха и назај.
Evo budi ti vesnik napretka, napravi neku pametnu anketu za početak.
 
Pa sad mozda su postojali u Kraljevini Jugoslaviji ali ajde recimo da vidim ko je u vreme socijalizma imao muda da te izbaci iz rodjene kuce na ulicu (iako ti je mozda ta drzava i dala stan u kome zivis) , mislim taj kome bi to palo na pamet pojeo bi ga mrak u roku od odma , mislim cak i za vreme Milosa Obrenovica pre skoro 200 godina postojao je zakon da ukoliko posedujes samo kucu u kojoj zivis i tu jednu nekretninu da niko ne moze da ti tu uzme tu kucu (sa sve okucnicom) na ime duga, kamate, kazne ili bilo cega drugog, cak nisi mogao ni da prokockas tu jedinu nekretninu (jer nisi imao ni pravo da je prepisujes na nekog drugog).
Tako da sad treba neki slican zakon doneti po hitnom postupku (sto ce se verujem i desiti u jednom momentu ali samo to gledaju da otezu
da se jos malo napljackaju).

Sto se tice komunalne policije, ok to mozda nije bila losa ideja teoretski ali u praksi oni nicemu ne sluze i to je samo jedna partijska bagra (prvo DS-a a sada SNS-a) koja jedino ide okolo i maltretira i reketira sitne prodavce, kao recimo neku babu koja je mozda nabrala neko bilje ili nesto u svojoj basti i stala na ulicu da prodaje jer nema od cega da zivi (ono samo takve i smeju da diraju i da se na njima izivljavaju), mislim za sve te komunalne situacije doci ce ti prava policija, recimo nedavno posto ja volim da idem na basket kasno (i ostajem tako da treniram na kosu do 1,2 nocu) valjda je nekom smetala buka od lopte i prijavio me i tamo na teren su mi banula dva pandura (pravi panduri ne komunalci) i legitimisali me i rekli mi da odem sa terena, e sad kao da za takvu smesnu situaciju nisu mogli da dodju komunalci (jer za sta ce da dolaze ako ne zbog toga) nego su bas morali da dolaze pravi panduri zbog takve banalne stvari, znaci ti komunalci nicemu ne sluze (osim da maltretiraju i reketiraju sitne ulicne prodavce koji pokusavaju da zarade neku crkavicu da prezive) , jedna obicna partijska falanga, tako da komotno i njih mogu da ukinu (a njih eventualno prebaciti u obicnu policiju) , pa neka za tako neke komunalne situacije dolaze ovi klasicni pozornici kao sto inace i dolaze (i kao sto je oduvek i bila praksa).
Сложићемо се да пракса може да буде свакојака, али комуналци остају добра идеја. Нови градоначелник Београда је обећао да ћемо уместо пасивног чекања убудуће имати комуналце који делују чим сами примете било шта. Видећемо.

За судске извршитеље сасвим поуздано знам да су постојали у Краљевини Југославији.
 
Сложићемо се да пракса може да буде свакојака, али комуналци остају добра идеја. Нови градоначелник Београда је обећао да ћемо уместо пасивног чекања убудуће имати комуналце који делују чим сами примете било шта. Видећемо.

За судске извршитеље сасвим поуздано знам да су постојали у Краљевини Југославији.
Da li drhtiš pred spoznaju 13.10. da li će vlada biti pro-evropska ili pro-ruska?
 
Da li drhtiš pred spoznaju 13.10. da li će vlada biti pro-evropska ili pro-ruska?
Мени је много важнија чињеница да ни у мандату нове владе нећемо имати нормалне вести, нормалну телевизију, културу и разне друге ствари које чине уређено друштво.
Остаћемо у систему са вођом, барем до 2027. године, могуће и до 2030., ако будемо имали редовне скупптинске изборе 2026. године - са још 4 добијамо 2030. Тада се може догодити да вођа и премијерка замене фотеље.

Проевропска или проруска... Два једноумља која нам се свом снагом рекламирају, једно од власти, друго од опозиције... Ниједнима не требају чињенице и разум. Па свеједно успевам увек да изађем на изборе и направим важећи листић. То се неће мењати без обзира на понуду. Барем обезбеђујем да вођа има конкуренцију - практично свако ће се без конкуренције улењити.
Слепо рекламирање да треба да будемо привезак неке стране силе је за мене издаја. Сасвим је безначајно о којој се сили ради.
Нама доста смета географија, јер су нам на све четири стране света ЕУ, Нато и Натови протекторати, али остајемо на лепом плавом Дунаву, између Немачке и Турске.

Влада ће бити слична овој досадашњој. То што ће се делимично заменити имена министара нема практични значај.
 
USA confirm.

Screenshot_20220921-172208_Chrome.jpg
 
Захваљујем :aha2:

Могуће је да ћу твоју поруку пренети даље.

Твоја порука садржи много више смисла него цела бука око угља и електрана која траје већ ко зна колико.
Pa radio sam ceo radni vek u Kolubari,a zena mi jos radi kao dispecar na utovaru uglja u vozove za termoelektranu.Nista skriveno,a nista poboljsano u napisanom.jednostavno se tako desavalo i polako dolazilo do propasti kopova.St se tice prosledjivanja poruke,da sam se plasio ne bi je napisao,Slobodno,jer je istina.
 
Za američki Newsmax(u USA poznat kao desničarsko glasilo)daje intervju,pogotovu kad mu je tu njegov stari intimus Grenel,ali za srpsku ispostavu te stanice mu ne pada na pamet da priča jer oni postavljaju neka nezgodna pitanja jer su oslobođeni od bilo kakve ideologije i agende nego prosto samo care koliko je sati a to je ono što Grenelov intimus nikako ne voli jbiga
 

Milivojević Srpskoj listi: Kad kažu žuti, ološ misle na Vesića, Šapića, Trivan​

Koalicionim partnerima Ramuša Haradinaja, Hašima Tačija i Aljbina Kurtija koji sebe neosnovano zovu Srpska lista nije bilo dovoljno ni sedam dana da bi se oporavili od istine koju su prošle nedelje čuli u Skupštini Srbije. Još uzdrmani i dezorijentisani kao bokser u nokdaunu, koji naslepo zamahuje rukama naokolo pokušavajući da zada udarac, društvo sa jahte Bedžeta Pacolija se razmahalo saopštenjem u kojem optužuju nekakav 'žuti režim' da je 'ekonomski, društveno i politički razorio Srbiju
Siguran sam da misle na Gorana Vesića, Aleksandra Šapića, Jelenu Trivan i ostale prebege iz Demokratske stranke koji su danas perjanice režima Aleksandra Vučića, predsednika Srpske napredne stranke koji nesumnjivo podržava ideju stvaranja Velike Albanije na tlu Srbije. Sad kada su svom koalicionom partneru Aljbinu Kurtiju dali i Gazivode, i pozivni broj i članstvo u Olimipijskom komitetu, i ono što je tražio, ali i ono sto im niko nije tražio. Kada su zajedno dovršili posao započet 1999. godine, ovi sledbenici politike zarđale kašike Aljbinu Kurtiju, svom šefu u vladi u Prištini, izgleda otvoreno nude i Leskovac i Niš
On je naveo da „ova crveno-crna koalicija u bojama zastave Velike Albanije koja se na vernost Kurtiju zaklela nad ‘Ustavom Republike Kosovo’ zaboravlja da je Aleksandar Vučić 1999. godine kao ministar u tadašnjoj vladi menjao Pećku patrijaršiju za stan od dva ara, da je portu Visokih Dečana pretvorio u parking za NATO tenkove i da je u Uroševcu postavio kamen temeljac za NATO bazu Bondstil
Oni koji su naš narod na Kosovu i Metohiji ostavili na milost i nemilost svojim koalicionim partnerima juna 1999, danas bi da brane Srbe i Srbiju od onih narodnih poslanika u Skupštini Srbije koji su im u dvodnevnoj raspravi rekli istinu u lice. Oni koji su u poslednjoj deceniji prošlog veka bez posla ostavili 3.500.000 ljudi, bez zavičaja isto toliko i na žalost bez glave 200.000 ljudi, sada bi da prozivaju one koji su ovu mašineriju zla zaustavili u uništavanju i satiranju Srbije

On je naveo da zahvaljujući spotu koji nedvosmisleno poziva „na ubistvo Olivera Ivanovića i koji su promovisali čelnici samozvane Srpske liste, čitav svet je video kolika je njihova ‘ljubav’ prema Srbiji i koliki je njihov doprinos borbi za opstanakť Srba na Kosovu i Metohiji“.

„Sve dok Srpsku listu predvodi Aleksandar Vučić a čine je ovakve ‘patriote’, kosovski zagovornici ideje Velike Albanije ne treba niti da brinu, niti išta da rade na realizaciji ovog projekta. Predstavnici navodne Srpske liste taj posao rade bolje od Kurtija, Tačija i Haradinaja zajedno. Razumem i nervozu i histeriju naručioca sramotnog spota koji je inspirisao ubice Olivera Ivanovića zbog skorog dolaska pravde i slobode u Srbiju. Tada će neki sa skupštinskog balkona, na kojem su sedeli prošle nedelje i na pomen imena Olivera Ivanovića gledali u pod, preći na optuženicku klupu.
 

Vučić: U narednih šest meseci biće formiran veliki pokret za opstanak Srbije​


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je stvaranje velikog državotvornog i nacionalnog pokreta za opstanak i napredak Srbije - u narednih šest meseci.

Kako je rekao, veruje da će imati veliku podršku naroda za to.

„Moramo da podignemo glavu i glas za normalnu i snažnu Srbiju koja će da brine o sebi, a ne o drugima“, rekao je Vučić za televiziju Pink.

https://rs.n1info.com/vesti/vucic-u...ce-formiran-veliki-pokret-za-opstanak-srbije/

1662721136-Tan2022-9-9_123911982_0-750x501.jpg



Auuuuu.
Čekamo i pamtimo na proleće da li će se ovo proročanstvo ispuniti.
 

Back
Top