Вучић: Треба нам људи, доводићемо их из Албаније и Азије, да раде!

S obzirom na nepismenost za tebe je i 100 Evra prevelika plata.

Sa obzirom na tvoj elitizam, ti si neradnik koji ne zasluzuje ni 10 evra plate. Poslodavac koji tebi da 10 evra plate je budala, ili neki drzavni parazit, pa mu je i nebitno to sto si neradnik.

Ali da, naravno da bi radio i za platu od 100 evra, neke poslove, ako upadnem u teske zivotne okolnosti, a nemam neku drugu opciju. Sve zavisi, sve je relativno, i nalazi se ekvilibrijum izmedju ponude i traznje rada.

Samo je u neradnickom, sindikalno-komunjarsko elitistickom umu raditi za sazalevanje i gledanje sa visine.

Вучић: Треба нам људи, доводићемо их из Албаније и Азије, да раде!​

Председник Србије Александар Вучић рекао је данас да је све технички спремно да се успостави заједничко тржиште радне снаге земаља Отвореног Балкана.​

„За нас велика ствар, посебно што сада имамо недостатак радне снаге, али је добро и за кретање (радника)“, изјавио је Вучић на конференцији за медије након пленарног састанка на самиту Украјина – Југоисточна Европа који се одржава у Тирани.

Он је то рекао одговарајући на питање новинара да ли је све спремно за успостављање заједничког тржишта радне снаге Отвореног Балкана, које је најављено у марту.

Вучић је навео пример да, када је неко добар радник у Тирани или Скопљу, сада ће, ако жели, имати прилику да више заради у Београду.

„Супер ствар за цео регион, одлична ствар, то ће нам бити потребно са више земаља“, рекао је Вучић и додао да Србија сад разматра са којим азијским земљама може да потпише уговоре, како би довела одатле раднике.

https://srbin.info/politika/vucic-treba-nam-ljudi-dovodicemo-ih-iz-albanije-i-azije-da-rade/

Drz'te se narode stizu Siptari i Pakistanci na trziste rada u Beogradu i Novom Sadu?

Beograd ce se zvati Mala Tirana, a Novi Sad = Novi Peshavar? :think:
sad kad navale japanci................

koliko je jednosoban stan tamo gdje je 700 e ok plata?
Ne razumem kakve to ima veze sa bilo cim?

Cene stanova su izmedju ostalog vece, jer drzava pravi disbalans u ceni rada, sto radja vestcku traznju za stanovima.

Ali cak i da ostavimo to po strani, molim te kazi mi po kojoj logici je tema o radu samo 'ono sto je meni potrebno', a ne 'ono sto mogu da dam'.

Pa te 'i jare i pare' price moze svako da prica. Za to ti nije potrebna neka strucnost, pa da izadjes na N1 i izreknes tu mudrost, to moze svaki neobrazovani radnik da napise. Evo, i ja cu da kazem 'ma od te plate ne moze da se zivi, znas koliko je struja, koliko stan, daj radnicima plate od 15.000 evra mesecno'. Eto, i ja sam sada veci strucnjak od nekih N1 besmislicara, koji je to rekao za 5.000 evra. Ja vise brinem o radniku od njega, jer sam rekao 15.000 evra, Mnogo sam human, mudar, i razumem radnicke probleme lupetajuci elitisticke levicarske bajke za malu decu.

To su price za obdaniste.

Da Beograd albanizuju, da ga sebi prisajedine i otrgnu od matice u Velje Dubokom i Kolasinu i sta ti ja znam.
Mislis li da je tesara iz Skadra ili shofera autobusa iz Draca briga za takve nacionalne ideje kad treba da zrtvuje godine zivota da bi radio u Beogradu a pri tome su mu sirom otvorena vrata da ode u Diseldorf i zaradi 3 puta vise novca? Mislim da onaj ko hoce da radi i zaradi te visko nacionalne ideje i ciljeve moze da odradi i online, dodje na neki njihov forum adekvatan ovom nasem i napise "Albanija do Kragujevca" ali nista vise nece uraditi povodom toga, sutra ujutro ga ceka posao na gradilistu. Tako i nasi forumasi svakodnevno pisu o vojnom vracanju Kosova a u sustini nisu se makli od tastature, ne daj boze da su otisli u Svabiju da arbajtuju iako kazu da u Srbiji ne mogu da zive - sve su to supermeni ali na forumu.

Sa obzirom na tvoj elitizam, ti si neradnik koji ne zasluzuje ni 10 evra plate. Poslodavac koji tebi da 10 evra plate je budala, ili neki drzavni parazit, pa mu je i nebitno to sto si neradnik.

Ali da, naravno da bi radio i za platu od 100 evra, neke poslove, ako upadnem u teske zivotne okolnosti, a nemam neku drugu opciju. Sve zavisi, sve je relativno, i nalazi se ekvilibrijum izmedju ponude i traznje rada.

Samo je u neradnickom, sindikalno-komunjarsko elitistickom umu raditi za sazalevanje i gledanje sa visine.
Ima ljudi koji su zavrsili neke skole. Ne ribaju svi klonjare kao ti. I to nema veze sa elitizmom.

Zasto bi neko iz Albanije dolazio u Srbiju da radi kada moze u Italiji ili Nemackoj da zaradi 3-5 puta vecu lovu? Zasto bi tesar iz Albanije radio za 1000 eura na gradilistu u Beogradu kada u Minkenu moze zaraditi 3 hiljadarke? Plus u tim zemljama imaju jaku dijasporu, u Srbiji nemaju.

zato što dolazi po specijalnom zadatku da destabilizuje Srbiju i Srba
i priprema teren za ko zna kakve akcije, možda i baš te!
a ne brini se ti za njegovu platicu!
dobiće i on i njegova porodica tačno koliko treba!

Poslednja izmena od moderatora:
Da li ga vise mrzis jer je iz Bosne ili sto golemo laze?
Ne mrzim,veruj mi,samo konstatujem da mi je pun racku onih koji imaju rezervnu drzavu.....useru se po Srbiji,odu kuci,trose lovu koju su ovde pokrali i glume lokal patriote po Bosanskom Grahovu ili slicno.

Ima ljudi koji su zavrsili neke skole. Ne ribaju svi klonjare kao ti. I to nema veze sa elitizmom.

Samo neka ti ljudi i dalje ne rade jer im ne odgovara plata, i ok, ocigledno mogu da budu neradnici, i to je ok, klasican ekvilibrijum ponude/traznje. Nista to nije lose.

Ono sto je lose je ovo kao ti na temi, neradnik koji gleda sa visine i pljuje radnika :cepanje:

Bukvalno ne znam sta je gore od toga.

450 eura....odbij Beograd i ostatak Srbije ima manje od toga.
Profesor u vranjskoj gimnaziji ima manje od kolege sa Vracara? Carinik u Dimitrovgradu ima manje od kolege na surcinskom aerodromu, pandur u Bosilegradu od kolege u Zemunu, pesadijski kapetan VS iz kasarne u Valjevu manje od kolege iz kasarne na Banjici, lekar iz doma zdravlja u Raskoj manje od lekara iz doma zdravlja Zvezdara? Mislim da cak i salterska sluzbenica iz ekspoziture Inteza banke u Cacku ima istu platu kao njena koleginica iz iste banke ali iz ekspoziture u Obrenovcu. Kad s.e.rete bas ga s.er.ete.

Ok, sasvim normalno je da neko ko radi u stranoj programerskoj firmi na Novom Beogradi ima vecu platu od 98% zaposlenih u celoj opsini Loznica ali to je i sasvim ocekivano, zar ne? Koliko visokotehnoloskih firmi, direkcija banki ili fakulteta postoji u Loznici, Krupnju, Pozegi ili Ivanjici a koliko samo na beogradskoj opstini Palilula za usporedbu?

Ne mrzim,veruj mi,samo konstatujem da mi je pun racku onih koji imaju rezervnu drzavu.....useru se po Srbiji,odu kuci,trose lovu koju su ovde pokrali i glume lokal patriote po Bosanskom Grahovu ili slicno.

Treba se formirati neka sumadijska partija starosjedilaca Srbije, treba da se ojacate jer bicete manjina.

meni je isto pun racku onih koji ne mogu da se snadju u sopstvenoj drzavi

Не, ја сам у пензији, не радим више. Али све делује "фенси" и по закону, па ваљда добро и плаћа.
Ah, ja mislio da si tamo odradio deo radne karijere pa govoris iz licnog iskustva. Voleo bih da cujem nekog ko ima iskustva sa te farme.

Back