Вучић тражи да Сајам постане највећа ковид амбуланта: Да се људи не смрзавају

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.540

Вучић тражи да Сајам постане највећа ковид амбуланта: Да се људи не смрзавају​

ДРУШТВО Аутор:Бојана Миловановић13. јан. 202209:21 > 09:36
Подели:

Грађани Србије већ данима сатима чекају у вишесатним редовима испред ковид амбуланти, болесни уз високе температуре и исцрпљеност смрзавају се на мису. Требало је да протекну дани да би се чуо продлог који тај проблем може да поправи, барем у Београду. Решење није понудио нико од здравствених власти, оно је стигло од решавача свих наших проблема - Александра Вучића.

„Мој предлог је да Сајам не буде punkt за вакцинацију, да ту буде највећа ковид амбуланта, да највише лекара ту ставимо, да људи не стоје по хладноћи“, рекао је Вучић за Радио-телевизију Србије.
За сутра је заказана седница Кризног штаба, па није искључено да управо ивај предлог буде једна од тема.


Хитно донесите ове две мере или ћемо попадати у редовима за ковид амбуланте

ДРУШТВО
07:34

Био сам у два рата, али оволико гажење по људима никад нисам видео

ДРУШТВО
11. јан. 2022456

Који геније је ово смислио? Људи буквално умиру у реду за тестирање на корону

ДРУШТВО
10. јан. 202278
На проблем чекања у редовима испред ковид амбуланти указао је и вирусолог Миланко Шеклер.
Вирусолог Миланко Шеклер рекао је данас да је много више новозаражених, можда и дупло више, него што то показују бројеви ових дана, наводећи да доминира омикрон сој коронавируса.
"То што је јуче бројка била близу 14.000 новозаражених мени не значи много. Данима људи који чекају на ниској темпратури у редовима не буду сви тестирани јер одустану или их врате за неки други дан. То су они дани кад је био 8-9.000 новозаражених, тако да сам ја сигуран да је ова бројка од десетак хиљада бар дупло већа, можда и ова од 15.000", рекао је Шеклер за ТВ Пинк.

https://nova.rs/vesti/drustvo/vucic...eca-kovid-ambulanta-da-se-ljudi-ne-smrzavaju/

Стручњак се коначно сетио неког полу-решења, добро се није сетио у мају. Иначе, није проблем само хладноћа, већ и вишечасовно стајање у месту и додатно угрожавање здравља грађана.
Међутим сајам је решење само за оне којима треба боловање, односно за оне који имају лаке симптоме.

Да стручњак има мало мозга копирао би рецимо кинески систем, где се организује масовно и брзо тестирање и тако се одваја овај део посла од самог прегледа.

Сад док ово дође на дневни ред, па док се организују, грануће пролећно сунце.
 
zar vec nije bio?
Сајам је прво био болница и простор за изолацију заражених, ту су боравили и болесни и они који су асимптоматски позитивни. Сећаш се када је копиле било тамо.
Онда је то био простор за вакцинацију. И сад по трећи пут ће наводно бити ковид амбуланта.

Међутим ништа није решено, ако неко ко има благе симтоме путује до сајма сат времена, наравно јавним превозом, а тамо га опет чека један доктор и две медицинске сестре и 100 хиљада квадрата празног простора, ето да се не смрзава 9 сати.
 
ko veceras peva na doceku srpske nove?

mada sam, u principu , da se svi razbolimo od omikrona

ima mnogo onih kojim treba bolovanje.

ubrzati prijem pacijenata , ime prezime i broj telefona - uzmi bris

pa javljaj posle zarazenom kad da dodje na pregled
ma daj bre
ceo bg svi kaslju i kijaju vise od mesec dana
svake zime isto kad je grip
otkrili toplu vodu koja se zove omikron :lol:
 
Жао ми је нормалних људи који морају да чекају сатима, да се смрзавају и да додатно угрожавају здравље, али драго ми је што ти има и СНС марве, они су то заслужили, да чекају и два дана.
 
Да је народ нормалан и да код лекара иде када треба а не када заслини, никаквих гужви не би било.

Слушам пре неки дан, преко 50% смрних исхода је због срца, а све остало, укључујући и онколошке пацијенте па и вирус је остатак. И због ових који праве гужве и одвајају лекаре за себе јер немају чуло укуса, ови несрећни људи ће још више да страдају, њихове интервенције се одлажу па многи свој ред ни не дочекају.
Кога треба да буде срамота, м?
 
Poslednja izmena:
Nisam iz priče onih koji stoje u redu pred kovid bolnicama, pa me interesuje da li mnogi od njih stoje da bi dobili potvrdu da su negaivni i da mogu da putuju.
Или да могу на неку интервенцију, ако имају среће. Моја мама је пред сваку хемо и зрачење морала да ради тест. Као да јој није било доста муке. А далеко од тога да је једина.
 
Nisam iz priče onih koji stoje u redu pred kovid bolnicama, pa me interesuje da li mnogi od njih stoje da bi dobili potvrdu da su negaivni i da mogu da putuju.
Не, за то мораш сам да платиш да се тестираш (9000 динара), али опет само у овлашћеним државним лабораторијама (за ПЦР тест, брзи може и приватно)
 
Не, за то мораш сам да платиш да се тестираш (9000 динара), али опет само у овлашћеним државним лабораторијама (за ПЦР тест, брзи може и приватно)
Kakve secikese, baš su lepo smislili.
 


Да је народ нормалан и да код лекара иде када треба а не када заслини, никаквих гужви не би било.

Слушам пре неки дан, преко 50% смрних исхода је због срца, а све остало, укључујући и онколошке пацијенте па и вирус је остатак. И због ових који праве гужве и одвајају лекаре за себе јер немају чуло укуса, ови несрећни људи ће још више да страдају, њихове интервенције се одлажу па многи свој ред ни не дочекају.
Кога треба да буде срамота, м?
Zbog toga se drug vakcinisao. Pored sertifikata.
Da olakša kako on misli bolnicama svojim udelom.

Iako kao što ljubav ne bira tako ni smrt ne bira.

Pa realno vakcina je samo varijacija neizbežnog. Posebno kad ti kažu opet se možeš zaraziti, možeš biti zarazan, a ti zdrava jedinka....

Mislio sam da se vakcinišem Johnson vakcinom, nema potrebe za više doza, ali ipak nisam. Preležao sam a opet nisam umarao bolnice nego sam privatno odležao i testirao se. Dobih zeleni sertifikat na osnovu toga. Važi u Švicarskoj, preležah 6x karantin pozitivan prvi put.
Ali sam zato dao posao bolnici padovima sa motocikla, dva puta u manje od 365 dana.... Život...

Nikog nije ubila vakcina. Samo vakcina. Ali mnogi slabiji imuniteti nisu za istu. Ali političko rešenje je ista ta vakcina, a retko ko od nas vidi politiku kao nešto zdravog razuma.
Nekima je omikron izlaz....novi.
 
Још је нешто врло упитно.
Као страшна болест, падају људи као покошени, јако опасна прича, јако озбиљни људи који се брину за нас... И онда од све те страве, озбиљности на научном нивоу дођеш до вакцинације као на пијаци- мало у тржном центру, мало на улици, мало у јавној кући... Уз сликање политичара са познатим личностима за успомену и дуго сећање. Ко је ту луд?
Друго, Ивермектин лек за стоку, јаој примитивних ли људи... а онда ветеринар држи слово и уважава се његово мишљење.

Колико сам чула, а лично иначе највише верујем руској и кубанској медицини, Кубанци врше озбиљне прегледе пре вакцинације. Трају по 2 сата. нема дај ти мени руку, ја теби 3000, кез за новине и терај даље.
 
Или да могу на неку интервенцију, ако имају среће. Моја мама је пред сваку хемо и зрачење морала да ради тест. Као да јој није било доста муке. А далеко од тога да је једина.
Пази ту одвратну фарсу. Тешко оболелу особу малтретирају идиотским ПЦР тестом?
Немам речи за такво иживљавање. Од 100 оболелих од канцера, тешко да ће оздравити пар њих а од 100 оболелих од короне, тешко да ће и један умрети!
 
Као страшна болест, падају људи као покошени, јако опасна прича, јако озбиљни људи који се брину за нас... И онда од све те страве, озбиљности на научном нивоу дођеш до вакцинације као на пијаци- мало у тржном центру, мало на улици, мало у јавној кући... Уз сликање политичара са познатим личностима за успомену и дуго сећање. Ко је ту луд?
Друго, Ивермектин лек за стоку, јаој примитивних ли људи... а онда ветеринар држи слово и уважава се његово мишљење.

Колико сам чула, а лично иначе највише верујем руској и кубанској медицини, Кубанци врше озбиљне прегледе пре вакцинације. Трају по 2 сата. нема дај ти мени руку, ја теби 3000, кез за новине и терај даље.
Боловање користе људи који раде, они који не раде и не знају шта је то.
 
Poslednja izmena od moderatora:
А до пре две године смо ишли на посао шмрцави и са благом температуром. Попијеш Бруфен и не падне ти на памет да кмечиш него радиш.
Сада, изгледа, живео разлог.
 
Још је нешто врло упитно.
Као страшна болест, падају људи као покошени, јако опасна прича, јако озбиљни људи који се брину за нас... И онда од све те страве, озбиљности на научном нивоу дођеш до вакцинације као на пијаци- мало у тржном центру, мало на улици, мало у јавној кући... Уз сликање политичара са познатим личностима за успомену и дуго сећање. Ко је ту луд?
Друго, Ивермектин лек за стоку, јаој примитивних ли људи... а онда ветеринар држи слово и уважава се његово мишљење.

Колико сам чула, а лично иначе највише верујем руској и кубанској медицини, Кубанци врше озбиљне прегледе пре вакцинације. Трају по 2 сата. нема дај ти мени руку, ја теби 3000, кез за новине и терај даље.

Kuba je prava medicinska velesila i bez sumnje kubanska medicina je najbolja i najnaprednija u svetu, takodje Kuba ima najveci broj lekara po glavi stanovnika u svetu.
 

Back
Top