Vučić sutra ukida opozicione kontrolore zakonom koji ne postoji nigde u svetu. Treba li 23.maj na Slaviji da bude 15.mart 2.0 ili 5.oktobar 2.0 ANKETA

Vućić zakonom ukida opozicione kontrolore, treba li 23.maj da bude 15.mart 2.0 ili 5.oktobar 2.0 ?

  • 15.mart 2.0

    glasova: 0 0,0%
  • Ako dozvole da nemaju opoz.kontrolore jedini u svetu Srbi i treba da crknu i da ne postoje kao narod

    glasova: 2 28,6%
  • 5.oktobar 2.0

    glasova: 5 71,4%

  • Ukupno glasova
    7

Miloš38

Domaćin
Poruka
4.655
U skupštini sutra Vučić ukida opozicione i studentske kontrolore na izborima sa zakonom koji ne postoji nigde u svetu.

Takođe Vučić sutra u skupštini i ZAKONOM ZABRANJUJE NEPOTPISIVANJE ZAPISNIKA što je PRAVO KONTROLORA svugde u svetu !

Pošto od izbora nema ništa jer Vučić donosi zakon kojim on bira kontrolore za izbore i koji nema nigde drugo u svetu,

jer SVUGDE U SVETU OPOZICIJA BIRA SVOJE KONTROLORE , a vlast mora to samo da konstatuje , odnosno vlast svugde u svetu mora da prihvati svakog kontrolora kojeg odredi opozicija i koji ima ličnu kartu.

A pošto je Vučić u ogromnoj manjini sa kojom bi da krade izbore bez kontrolora, dajte u ANKETI vaše mišljenje kakav treba da bude protest 23.maja u Beogradu ?

Da li treba da bude novi 15.mart 2.0 gde će neki bajkeri da štite promenu vlasti od upada u skupštinu ili treba da bude 5.oktobar 2.0 i ne dozvoliti da Srbi budu jedini narod u svetu koji nema opozicione kontrolore na izborima ?

images.jpg 691574035_2040712900659156_6836845981052612692_n.jpg

13011072455bb6f035416c3553176928_v4_big.jpg 1000030432.jpg
1432884_Naslovna-Vreme-2000-510.png


I jeli jedini način da dođe do izbora bez 5.oktobra 2.0 taj da se postave KAMERE na sva glasačka mesta u Srbiji kako bi to svi prihvatili i videlo se ko koliko glasova ima na izborima ? ANKETA
video-nadzor.jpg
 
Не укидају се опозициони контролори.

Велики је проблем са српским изборним системом што чланови бирачких одбора (и стални и проширени састав) немају појма шта треба да раде. Често ни сам председник бирачког одбора и његов заменик не знају шта треба да раде и како да раде. И то је проблем који одувек постоји. Знам да је ДЈБ предлагао да председници бирачких одбора и заменици буду општински службеници, који би требало да буду професионалци у административним питањима, па да се сналазе боље од оних које саме партије постављају.

Што се контролора тиче, све партије масовно скупљају тако што свако ко неког зна, зове и курту и мурту и нуди дневницу која се контролорима даје. Многи задатак контролора схвате озбиљно, али и тада не знају шта је посао контролора. И тако, имамо гомиле и гомиле контролора на бирачким местима који не знају шта се тамо ради. Осим оних који су раније били контролори, па из искуства знају сваки следећи пут шта треба радити.

Последњих година су по општинама организоване кратке обуке за контролоре. И веће странке имај обуке за контролоре (а то су данас само СПС и СНС. Можда остаци ДС-а имају још мало нешто људи који су раније брчкали око избора. Сви остали имају таман толико обучених људи да покрију само централна бирачка места у својим градовима и општинама.

Оно што се уводи јесте нека врста лиценцирања контролора, да мора да прође обуку пре него што буде контролор. Дакле, да зна шта се ради на бирачком месту. То ће, вероватно, бити нека кратка обука и свако ко прође ту кратку обуку ће бити оспособљен за контролора. И то, вероватно, неће бити од наредних избора, него од неких тамо следећих као обавеза, јер тешко да ће систем заживети за изборе који ће убрзо бити одржани.

Што се потписивања записника тиче, потпуно је небитно да ли га је неко потписао или није. Ако је неко одбио да га потпише, то ни на који начин не утиче на регуларност избора. Пре потписивања и непостписивања, у сваком записнику постоји место за примедбе на записник, па ако је неко незадовољан, може да затражи да се напише примедба на записник.
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo loše da studenti naprave neku centralnu online platformu gde će biti statusi svih zapisnika.
Ne mora da se kači ceo zapisnik ako je to tehnički komplikovano, ali da recimo stoje rezultati i napomene.
Zar to već nemamo regularno?
 
Не укидају се опозициони контролори.

Велики је проблем са српским изборним системом што чланови бирачких одбора (и стални и проширени састав) немају појма шта треба да раде. Често нисам председник бирачког одбора и његов заменик не знају шта треба да раде и како да раде. И то је проблем који одувек постоји. Знам да је ДЈБ предлагао да председници бирачки одбора и заменици буду општински службеници, који би требало да буду професионалци у административним питањима, па да се сналазе боље од оних које саме партије постављају.

Што се контролора тиче, све партије масовно скупљају тако што свако ко неког зна, зове и курту и мурту и нуди дневницу која се контролорима даје. Многи задатак контролора схвате озбиљно, али и тада не знају шта је посао контролора. И тако, имамо гомиле и гомиле контролора на бирачким местима који не знају шта се тамо ради. Осим оних који су раније били контролори, па из искуства знају сваки следећи пут шта треба радити.

Последњих година су по општинама организоване кратке обуке за контролоре. И веће странке имај обуке за контролоре (а то су данас само СПС и СНС. Можда остаци ДС-а имају још мало нешто људи који су раније брчкали око избора. Сви остали имају таман толико обучених људи да покрију само централна бирачка места у својим градовима и општинама.

Оно што се уводи јесте нека врста лиценцирања контролора, да мора да прође обуку пре него што буде контролор. Дакле, да зна шта се ради на бирачком месту. То ће, вероватно, бити нека кратка обука и свако ко прође ту кратку обуку ће бити оспособљен за контролора. И то, вероватно, неће бити од наредних избора, него од неких тамо следећих као обавеза, јер тешко да ће систем заживети за изборе који ће убрзо бити одржани.

Што се потписивања записника тиче, потпуно је небитно да ли га је неко потписао или није. Ако је неко одбио да га потпише, то ни на који начин не утиче на регуларност избора. Пре потписивања и непостписивања, у сваком записнику постоји место за примедбе на записник, па ако је неко незадовољан, може да затражи да се напише примедба на записник.
Ja sam bio jednom kontrolor.

Ja ovo vidim kao pokušaj da se smanji broj kontrolora opozicije na glasačkim mestima, i ovako su kuburili, ko će tamo negde u nekom selu i mestu zabačenom u brdu glasačko mestu da postavi kontrolore, još sad i ova zavrzlama, studenti kao verovatno glavna opoziciona snaga kako će oni to sve organizovati sa kontrolorima to je misterija, pa tako kapilarno, će nakupi vođa neke sigurne glasove, plus ostale prevare, pardon, ostale nejasnoće :mrgreen:, jer ako izbori budu neizvesni i izjednačeni svako biračko mesto će da znači.

Ona prava mafija ništa ne prepušta slučaju :mafijas:, i ova naša ništa ne prepušta.
 
Ja sam bio jednom kontrolor.

Ja ovo vidim kao pokušaj da se smanji broj kontrolora opozicije na glasačkim mestima, i ovako su kuburili, ko će tamo negde u nekom selu i mestu zabačenom u brdu glasačko mestu da postavi kontrolore, još sad i ova zavrzlama, studenti kao verovatno glavna opoziciona snaga kako će oni to sve organizovati sa kontrolorima to je misterija, pa tako kapilarno, će nakupi vođa neke sigurne glasove, plus ostale prevare, pardon, ostale nejasnoće :mrgreen:, jer ako izbori budu neizvesni i izjednačeni svako biračko mesto će da znači.

Ona prava mafija ništa ne prepušta slučaju :mafijas:, i ova naša ništa ne prepušta.

Та обука за контролора ће трајати 2 дана. Сви опозициони контролори ће имати сасвим довољно времена да прођу обуку и добију лиценцу. Баш мало поверења имаш у Студентску листу ако мислиш да није у стању да окупи контролоре и пошаље их на обуку.

Опет, то не значи да ће ово правило важити за наредне изборе. Сасвим могуће да ће важити тек од тамо неких наредних.

Буквално је та обука посао од дан или два.
 
Ja sam bio jednom kontrolor.

Ja ovo vidim kao pokušaj da se smanji broj kontrolora opozicije na glasačkim mestima, i ovako su kuburili, ko će tamo negde u nekom selu i mestu zabačenom u brdu glasačko mestu da postavi kontrolore, još sad i ova zavrzlama, studenti kao verovatno glavna opoziciona snaga kako će oni to sve organizovati sa kontrolorima to je misterija, pa tako kapilarno, će nakupi vođa neke sigurne glasove, plus ostale prevare, pardon, ostale nejasnoće :mrgreen:, jer ako izbori budu neizvesni i izjednačeni svako biračko mesto će da znači.

Ona prava mafija ništa ne prepušta slučaju :mafijas:, i ova naša ništa ne prepušta.
Izbori ce biti raspisani kada bude prebrojao svaki siguran glas i bude siguran da ce pobediti,a do tada priprema teren ovakvim egzibicijama.Kao sto si rekao,ovo se radi da bi po selima osobodio prostor za samo njegove ljude.
 
U skupštini sutra Vučić ukida opozicione i studentske kontrolore na izborima sa zakonom koji ne postoji nigde u svetu.

Takođe Vučić sutra u skupštini i ZAKONOM ZABRANJUJE NEPOTPISIVANJE ZAPISNIKA što je PRAVO KONTROLORA svugde u svetu !

Pošto od izbora nema ništa jer Vučić donosi zakon kojim on bira kontrolore za izbore i koji nema nigde drugo u svetu,

jer SVUGDE U SVETU OPOZICIJA BIRA SVOJE KONTROLORE , a vlast mora to samo da konstatuje , odnosno vlast svugde u svetu mora da prihvati svakog kontrolora kojeg odredi opozicija i koji ima ličnu kartu.

A pošto je Vučić u ogromnoj manjini sa kojom bi da krade izbore bez kontrolora, dajte u ANKETI vaše mišljenje kakav treba da bude protest 23.maja u Beogradu ?

Da li treba da bude novi 15.mart 2.0 gde će neki bajkeri da štite promenu vlasti od upada u skupštinu ili treba da bude 5.oktobar 2.0 i ne dozvoliti da Srbi budu jedini narod u svetu koji nema opozicione kontrolore na izborima ?

Pogledajte prilog 1901285 Pogledajte prilog 1901283

Pogledajte prilog 1901286 Pogledajte prilog 1901284 Pogledajte prilog 1901282

I jeli jedini način da dođe do izbora bez 5.oktobra 2.0 taj da se postave KAMERE na sva glasačka mesta u Srbiji kako bi to svi prihvatili i videlo se ko koliko glasova ima na izborima ? ANKETA
Pogledajte prilog 1901287
Bačka Palanka, Šabac i Čačak KREĆU

1779014934811.jpeg


1779014989698.jpeg


1779015038835.jpeg
 
Та обука за контролора ће трајати 2 дана. Сви опозициони контролори ће имати сасвим довољно времена да прођу обуку и добију лиценцу. Баш мало поверења имаш у Студентску листу ако мислиш да није у стању да окупи контролоре и пошаље их на обуку.

Опет, то не значи да ће ово правило важити за наредне изборе. Сасвим могуће да ће важити тек од тамо неких наредних.

Буквално је та обука посао од дан или два.
Ranije kada je opozicija bila jača od studenata, pa i tada su kuburili sa kontrolorima da premreže celu Srbiju, kamoli danas za opoziju ovako kilavu i kamoli još treba da pronađu ljude koji su skroz slobodni da idu na obuku 2 dana, kamoli neko koji radi neki poso, baš ga briga za par hiljada dinara će se polomi sa nekim obukama, i sad studenti koji nemaju neku veliku organizaciju i iskustvo sa izborima, oni će da premreže Srbiju sa kontrolorima, teško.

Dok ova naša mafijica ima da premreži Srbiju sa kontrolorima samo tako, ima da im plate dnevnice koliko treba, imaju i organizaciju i ljude i najznačajnije državna kasa im je pri ruci.

Moj savet studentima:deda:, veliki gradovi i tu koncetracija kontrolora, ostalo kako bude.
 
Koliko procenjuješ da će doći ljudi. Milion ili milion i po?
у најбољем случају 100.000, али вероватно и мање... имали су сад неки скуп пре две недеље ваљда, потпуни распад
 
у најбољем случају 100.000, али вероватно и мање... имали су сад неки скуп пре две недеље ваљда, потпуни распад
Pa u najboljem slučaju bi trebalo

Inter - Verona GG NE
Atletico Madrid - Girona GG DA
Sevilla - Real Madrid nerešeno X

E sad, jedino dal hoće lakih 100.000 na 10.000?
 
Оно што се уводи јесте нека врста лиценцирања контролора, да мора да прође обуку пре него што буде контролор. Дакле, да зна шта се ради на бирачком месту. То ће, вероватно, бити нека кратка обука и свако ко прође ту кратку обуку ће бити оспособљен за контролора. И то, вероватно, неће бити од наредних избора, него од неких тамо следећих као обавеза, јер тешко да ће систем заживети за изборе који ће убрзо бити одржани.
LOL
 
Nije smešno
Svaśta se deśava na glasačkim mestima
Recimo ovi Društvenjaci...
Lako je na radnom šalteru da navučeš alu roletnu kad vidiš da je naišao buljuk onih sa komplet svim papirima
E takvi kad je gužva na biračkom mestu jes nemaju alu roletnu ali ustanu pa izadju...
A posle 20h pitaju "kad će dnevnica"?
 
U skupštini sutra Vučić ukida opozicione i studentske kontrolore na izborima sa zakonom koji ne postoji nigde u svetu.

Takođe Vučić sutra u skupštini i ZAKONOM ZABRANJUJE NEPOTPISIVANJE ZAPISNIKA što je PRAVO KONTROLORA svugde u svetu !

Pošto od izbora nema ništa jer Vučić donosi zakon kojim on bira kontrolore za izbore i koji nema nigde drugo u svetu,

jer SVUGDE U SVETU OPOZICIJA BIRA SVOJE KONTROLORE , a vlast mora to samo da konstatuje , odnosno vlast svugde u svetu mora da prihvati svakog kontrolora kojeg odredi opozicija i koji ima ličnu kartu.

A pošto je Vučić u ogromnoj manjini sa kojom bi da krade izbore bez kontrolora, dajte u ANKETI vaše mišljenje kakav treba da bude protest 23.maja u Beogradu ?

Da li treba da bude novi 15.mart 2.0 gde će neki bajkeri da štite promenu vlasti od upada u skupštinu ili treba da bude 5.oktobar 2.0 i ne dozvoliti da Srbi budu jedini narod u svetu koji nema opozicione kontrolore na izborima ?

Pogledajte prilog 1901285 Pogledajte prilog 1901283

Pogledajte prilog 1901286 Pogledajte prilog 1901284 Pogledajte prilog 1901282

I jeli jedini način da dođe do izbora bez 5.oktobra 2.0 taj da se postave KAMERE na sva glasačka mesta u Srbiji kako bi to svi prihvatili i videlo se ko koliko glasova ima na izborima ? ANKETA
Pogledajte prilog 1901287
u belorusiji diktator lukasenko ucinio sve da se ne sprovede shock terapija u svojoj zemlji i spasio brojne industrije koje su se oporavile. Cak je nekoliko puta prkosio putinu jer nije mislio da dobija dobre ugovore za svoje firme ili preskup gas, itd...


u srbiji diktator vucic se GRCEVITO bori ne samo da proda drzavnu imovinu, nego da proda simbol agresije nad svojom zemljom ljudima koji su to stvorili, da bi na tom mestu bio luksuzni hotel da pisate po sirotinji...
 
Ranije kada je opozicija bila jača od studenata, pa i tada su kuburili sa kontrolorima da premreže celu Srbiju, kamoli danas za opoziju ovako kilavu i kamoli još treba da pronađu ljude koji su skroz slobodni da idu na obuku 2 dana, kamoli neko koji radi neki poso, baš ga briga za par hiljada dinara će se polomi sa nekim obukama, i sad studenti koji nemaju neku veliku organizaciju i iskustvo sa izborima, oni će da premreže Srbiju sa kontrolorima, teško.

Dok ova naša mafijica ima da premreži Srbiju sa kontrolorima samo tako, ima da im plate dnevnice koliko treba, imaju i organizaciju i ljude i najznačajnije državna kasa im je pri ruci.

Moj savet studentima:deda:, veliki gradovi i tu koncetracija kontrolora, ostalo kako bude.
Alooo gluplji savet ne pročitah nigde 😡😡😡😡😡

U celoj Srbiji više po selima nema stanovnika. i svako glasačko mesto bez kontrolora sebi Vučić upisuje u zapisnih izmišljenih 1000 glaspova, po selima će sa tvojim savetom Vučić sam sebi da upiše 2,5 miliona glasova, od ukupno možda preostalih 20.000 stanovnika kojih ima još živih po tim selima..

A koje kontrolore u velikim gradovima pominješ ? Ja po ovom zakonu ne vidim ni jednog, tako da prestani da pišeš gluposti

I kakva OBUKA 2 DANA ?????!!!!! 😡😡😡😡😡

2 DANA OBUKE = NEMA OPOZICIJA NI STUDENTI KONTROLORE 😡 😡 😡 😡 😡
 
Alooo gluplji savet ne pročitah nigde 😡😡😡😡😡

U celoj Srbiji više po selima nema stanovnika. i svako glasačko mesto bez kontrolora sebu Vučić upisuje u zapisnih izmišljenih 1000 glaspova, po selima će sa tvojim savetom Vučić sam sebi da upiše 2,5 miliona glasova, od ukupno možda 20.000 stanovnika po tim selima..

A koje kontrolore u velikim gradovima pominješ ? Ja po ovom zakonu ne vidim ni jednog, tako da prestani da pišeš gluposti

I kakva OBUKA 2 DANA ?????!!!!! 😡😡😡😡😡
Nema više dnevnice na mufte
Licenca pa da vidimo
 

Back
Top