Vucic: "Srbija u top 5 ekonomija Evrope 2018. i 2019"?- autorska

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Kada je pre par dana rekao da je Srbija u protekle dve godine bila u "top 5 ekonomija" po rastu mislila sam da je napravio lapsus.

Medjutim ponovio je u intervjuu za TV Prva kako je , parafraziram, Srbija po ekonomskom rastu bila u prvih pet ekonomija... (11:30 minut intervjua).


Ipak ako uzmemo i pogledamo GDP Srbije i drugih zemalja za 2018 i 2019. lako mozemo da dodjemo do sledecih informacija. Cak nisam sve zemlje ni proverila i nisam ni nasla sve informacije tako da je Srbija mozda jos nize.
Da krenemo sa 2018:
Srbija je imala rast 4,4%.

Da uporedimo:
Irska 8,2%, Estonija 4,8% , Madjarska 5,2%, Poljska 5,1%, Letonija 4,6 %, Malta 6,8% (7), Crna Gora 5,1%, Monako 6,1%, Island 4,6%,Jermenija 5,2 %, Gruzija 4,8%

2019
Srbija je imala rast 4,2%

Da uporedimo:
Madjarska 4,9%, Irska 5,5%, Estonia 4,3%, Malta 4,4%, Jermenia 7,6 %, Gruzija 5,1%


Dakle kako je moguce da nijedan novinar ne kaze. "Hej predsednice, pa kako??"

Ispravite me ako sam slucajno fulala neki podatak.
 
Kada je pre par dana rekao da je Srbija u protekle dve godine bila u "top 5 ekonomija" po rastu mislila sam da je napravio lapsus.

Medjutim ponovio je u intervjuu za TV Prva kako je , parafraziram, Srbija po ekonomskom rastu bila u prvih pet ekonomija... (11:30 minut intervjua).


Ipak ako uzmemo i pogledamo GDP Srbije i drugih zemalja za 2018 i 2019. lako mozemo da dodjemo do sledecih informacija. Cak nisam sve zemlje ni proverila i nisam ni nasla sve informacije tako da je Srbija mozda jos nize.
Da krenemo sa 2018:
Srbija je imala rast 4,4%.

Da uporedimo:
Irska 8,2%, Estonija 4,8% , Madjarska 5,2%, Poljska 5,1%, Letonija 4,6 %, Malta 6,8% (7), Crna Gora 5,1%, Monako 6,1%, Island 4,6%,Jermenija 5,2 %, Gruzija 4,8%

2019
Srbija je imala rast 4,2%

Da uporedimo:
Madjarska 4,9%, Irska 5,5%, Estonia 4,3%, Malta 4,4%, Jermenia 7,6 %, Gruzija 5,1%


Dakle kako je moguce da nijedan novinar ne kaze. "Hej predsednice, pa kako??"

Ispravite me ako sam slucajno fulala neki podatak.
Koji novinari?
Oni koji postavljaju pitanja i vode intervjue sa predsednikom nisu novinari nego pudlice koje zalaju samo na komandu.
 
*********************

Da uporedimo:
Madjarska 4,9%, Irska 5,5%, Estonia 4,3%, Malta 4,4%, Jermenia 7,6 %, Gruzija 5,1%


Dakle kako je moguce da nijedan novinar ne kaze. "Hej predsednice, pa kako??"

Ispravite me ako sam slucajno fulala neki podatak.
Све си профулало! ;) Јерменија и Грузија се налазе у Азији! :roll:
 
Gde ti vidiš novinare?Papagaji koji ponavljaju naručena pitanja su sluge režima.
Ти овде стално промовишеш оног гурбетског "новинара" што ради у најму код Болета Кривоклетника и то зовеш новинаром! :zcepanje: :hahaha:
 
Све си профулало! ;) Јерменија и Грузија се налазе у Азији! :roll:

Irska 8,2%, Estonija 4,8% , Madjarska 5,2%, Poljska 5,1%, Letonija 4,6 %, Malta 6,8% (7), Crna Gora 5,1%, Monako 6,1%, Island 4,6%,

Kako smo u top 5 objasni? Gde se nalaze ove drzave ? U Africi?


Mada ove dve zemlje pripadaju delom Evropi ne lupetaj gluposti, geografiju u ruke.
 
Kada je pre par dana rekao da je Srbija u protekle dve godine bila u "top 5 ekonomija" po rastu mislila sam da je napravio lapsus.

Medjutim ponovio je u intervjuu za TV Prva kako je , parafraziram, Srbija po ekonomskom rastu bila u prvih pet ekonomija... (11:30 minut intervjua).


Ipak ako uzmemo i pogledamo GDP Srbije i drugih zemalja za 2018 i 2019. lako mozemo da dodjemo do sledecih informacija. Cak nisam sve zemlje ni proverila i nisam ni nasla sve informacije tako da je Srbija mozda jos nize.
Da krenemo sa 2018:
Srbija je imala rast 4,4%.

Da uporedimo:
Irska 8,2%, Estonija 4,8% , Madjarska 5,2%, Poljska 5,1%, Letonija 4,6 %, Malta 6,8% (7), Crna Gora 5,1%, Monako 6,1%, Island 4,6%,Jermenija 5,2 %, Gruzija 4,8%

2019
Srbija je imala rast 4,2%

Da uporedimo:
Madjarska 4,9%, Irska 5,5%, Estonia 4,3%, Malta 4,4%, Jermenia 7,6 %, Gruzija 5,1%


Dakle kako je moguce da nijedan novinar ne kaze. "Hej predsednice, pa kako??"

Ispravite me ako sam slucajno fulala neki podatak.
Zasto je bitno? :think:

Sta bi se promenilo da smo deseta drzava po rastu, ako zivimo dobro?
Ne razumem tu opsednutost sa "najbolji", koji kompleksi navode vlast da se hvali na taj nacin, a narod da se raduje, cak i kad bi bilo tacno?
 
Ne samo to. Zasto raspravljati o tome?
Mi nikad necemo imati 5 godina 10% veci rast od okolnih ekonomija, sto bi bila realna razlika.
I da imamo 0,5% vise od svih, to u prakticnom smislu nije nista. :confused:
pa raspravljati treba , zato sto treba da postoji odgovornost za izgovorenu rec, a novinari ne reaguju

ovo je obmanjivanje javnosti jer svaki prosecni Milun ne zna da nadje podatke na guglu i mozes da mu kazes sta hoces
 
ajde sad realno bez zezanja


da li ti mozes da podrzis nekoga ko laze toliko da je izjavio da je najmladji predsedinik i premijer - a nije.....na primer


kakav osecaj imas kad nekog uhvatis u lazi?
a jel ti mozes da mi kazes ime bar jednog politicara na svetu koji ne laze?
Svi politicari lazu, al se jedino trazi od VUCICA da se ukloni...................e pa , ye.biga, nije fer,....priznaj.
 
Ti što glasaju za Vučića ne vode se tim rastovima i brojkama nego interesom i članstvom u SNS i propagandom protiv opozicije. Za Vučića glasaju siromašniji i neobrazovani slojevi koji ne znaju šta je BDP i svejedno im je da li raste ili pada jer njima je isto. To više utiče na neku srednju klasu koja znajući da nema nekog poboljšanja ni ne izlazi na izbore jer ne očekuje puno ni od opozicije po tom pitanju.
 

Back
Top