Vucic: "Srbija u top 5 ekonomija Evrope 2018. i 2019"?- autorska

Poruka
67.919
Kada je pre par dana rekao da je Srbija u protekle dve godine bila u "top 5 ekonomija" po rastu mislila sam da je napravio lapsus.

Medjutim ponovio je u intervjuu za TV Prva kako je , parafraziram, Srbija po ekonomskom rastu bila u prvih pet ekonomija... (11:30 minut intervjua).

Ipak ako uzmemo i pogledamo GDP Srbije i drugih zemalja za 2018 i 2019. lako mozemo da dodjemo do sledecih informacija. Cak nisam sve zemlje ni proverila i nisam ni nasla sve informacije tako da je Srbija mozda jos nize.
Da krenemo sa 2018:
Srbija je imala rast 4,4%.

Da uporedimo:
Irska 8,2%, Estonija 4,8% , Madjarska 5,2%, Poljska 5,1%, Letonija 4,6 %, Malta 6,8% (7), Crna Gora 5,1%, Monako 6,1%, Island 4,6%,Jermenija 5,2 %, Gruzija 4,8%

2019
Srbija je imala rast 4,2%

Da uporedimo:
Madjarska 4,9%, Irska 5,5%, Estonia 4,3%, Malta 4,4%, Jermenia 7,6 %, Gruzija 5,1%

Dakle kako je moguce da nijedan novinar ne kaze. "Hej predsednice, pa kako??"

Ispravite me ako sam slucajno fulala neki podatak.

Pa kako nisi navikla više do sada da čim on tako pominje neke cifre najverovatnije laže. :lol:

Mystic+

Legenda
Poruka
64.422
Kada je pre par dana rekao da je Srbija u protekle dve godine bila u "top 5 ekonomija" po rastu mislila sam da je napravio lapsus.
...
...
Dakle kako je moguce da nijedan novinar ne kaze. "Hej predsednice, pa kako??"

Ispravite me ako sam slucajno fulala neki podatak.

Јеси фулала

Па овако то иде на годишњем нивоу:
- 6 000 000 имају годишњи раст -2%
- 1 000 у клану имају раст +4000%
- а Вучићева фамилија има раст +100000%

и

то ти је у суми БДП Србије = +4.2% ... :kafa:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.