- Poruka
- 193.821
Vučić: Srbija pred bankrotom
Izvor: Tanjug
Beograd -- Srpska napredna stranka zatražila je od predstavnika vlasti da prekine da zadužuje državu uzimanjem komercijalnih kredita, koje nije moguće vratiti.
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je zatražio da nadležni organi saopšte koliko Srbija u narednim godinama mora samo na kamate da isplati i na koji način će to učiniti "s obzirom na to da nema investicija, niti proizvodnje" .
On je naveo da se samo u Srbiji "falsifikuju podaci o rastu bruto društvenog proizvoda" i da to pokazuje da je "ceo sistem propao i da se zemlja nalazi pred ekonomskim bankrotom, ali i političkim i moralnim".
"Zato je najbolje da do izbora dođe što pre", smatra Vučić.
On je kritikovao i rad Agencije za borbu protiv korupcije navodeći da se ta institucija ne bavi velikim sistemskim pljačkama i korupcijom, već time "ko je nedozvoljeno koristio službeni automobil ili pojeo 100 ćevapa".
Vučić koji smatra da su pojedina regulatorna tela u zemlji pod kontrolom vlasti, a ne služe građanima, je naveo da je Savet za borbu protiv korpucije, retko telo koje se na ozbiljan način bavi brojnim pitanjima u društvu, velikim sistemskim pljačkama, korupcijom, kriminalom i neodgovornošću.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=13&nav_id=511935
Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?
Izvor: Tanjug
Beograd -- Srpska napredna stranka zatražila je od predstavnika vlasti da prekine da zadužuje državu uzimanjem komercijalnih kredita, koje nije moguće vratiti.
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je zatražio da nadležni organi saopšte koliko Srbija u narednim godinama mora samo na kamate da isplati i na koji način će to učiniti "s obzirom na to da nema investicija, niti proizvodnje" .
On je naveo da se samo u Srbiji "falsifikuju podaci o rastu bruto društvenog proizvoda" i da to pokazuje da je "ceo sistem propao i da se zemlja nalazi pred ekonomskim bankrotom, ali i političkim i moralnim".
"Zato je najbolje da do izbora dođe što pre", smatra Vučić.
On je kritikovao i rad Agencije za borbu protiv korupcije navodeći da se ta institucija ne bavi velikim sistemskim pljačkama i korupcijom, već time "ko je nedozvoljeno koristio službeni automobil ili pojeo 100 ćevapa".
Vučić koji smatra da su pojedina regulatorna tela u zemlji pod kontrolom vlasti, a ne služe građanima, je naveo da je Savet za borbu protiv korpucije, retko telo koje se na ozbiljan način bavi brojnim pitanjima u društvu, velikim sistemskim pljačkama, korupcijom, kriminalom i neodgovornošću.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=13&nav_id=511935
Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?






