Vučić: Srbija pred bankrotom

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
Vučić: Srbija pred bankrotom
Izvor: Tanjug

Beograd -- Srpska napredna stranka zatražila je od predstavnika vlasti da prekine da zadužuje državu uzimanjem komercijalnih kredita, koje nije moguće vratiti.


Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je zatražio da nadležni organi saopšte koliko Srbija u narednim godinama mora samo na kamate da isplati i na koji način će to učiniti "s obzirom na to da nema investicija, niti proizvodnje" .

On je naveo da se samo u Srbiji "falsifikuju podaci o rastu bruto društvenog proizvoda" i da to pokazuje da je "ceo sistem propao i da se zemlja nalazi pred ekonomskim bankrotom, ali i političkim i moralnim".

"Zato je najbolje da do izbora dođe što pre", smatra Vučić.

On je kritikovao i rad Agencije za borbu protiv korupcije navodeći da se ta institucija ne bavi velikim sistemskim pljačkama i korupcijom, već time "ko je nedozvoljeno koristio službeni automobil ili pojeo 100 ćevapa".

Vučić koji smatra da su pojedina regulatorna tela u zemlji pod kontrolom vlasti, a ne služe građanima, je naveo da je Savet za borbu protiv korpucije, retko telo koje se na ozbiljan način bavi brojnim pitanjima u društvu, velikim sistemskim pljačkama, korupcijom, kriminalom i neodgovornošću.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=13&nav_id=511935

Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?
 
Vučić: Srbija pred bankrotom
Izvor: Tanjug

Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?


Ukoliko se odmah ne pohapse svi izvršioci vlasti iz DS-a, G-17 i ostalih im bratskih stanaka i ne povedu se sudski istražni postuopci od zloupotrebe službenog položaja pa sve do običnih krađa i reketa koji su sprovodili za vreme svoje talibanštine odmah tražiti ponovo raspisivanje izbora a od sledećeg nosioca vlasti zahtevati samo jedno :
Hapšenje svih lopova iz DS-a, tadića, dinkića i njihovo procesuiranje.

Jedino tako Srbija može da se koliko toliko izvuče iz ovog totalno uništenog sistema društvenih i državnih vrednosti jer svaka sledeća vlast mora imate stalno pred očima šta se dešava sa varvarima kojima je Ustav jedno veliko ništa a Zakon služi za sprdačinu i treniranje svoje lične sile i samovolje.
 
Tadić: Integraciji u EU nema alternative

Tanjug | 13. 05. 2011. - 11:50h | Komentara: 41
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas u Oslu da Srbija nema alternativu integraciji u Evropsku uniju, jer će taj proces građanima obezbediti nova radna mesta, mladima šansu, a društvu - stabilnost.


U krizi rastu populisti i nacionalisti: Predsednik Srbije Boris Tadić
Na
konferenciji “Napredno upravljanje” , koja je okupila veći broj evropskih lidera iz partija levog centra, Tadić je obrazložio zašto je Evropska unija najbolji izbor za zemlje Zapadnog Balkana, ali i zašto je integracija regiona u najboljem interesu same Unije.

- Zapadni Balkan je evropsko tlo i rešavanje problema na tom prostoru je najbolje rešenje i za same evropske interese - naglasio je Tadić na panelu “Kako vlade levog centra mogu da naprave razliku u upravljanju zemljom”.

Stoga Evropska unija, prema njegovim rečima, mora da shvati da ostavljanje Balkana izvan njenih granica ima svoju cenu.

Istovremeno, približavanje zemalja regiona Evropi, uključujući Srbiju, otvara prostor za rešavanje njihovih problema.

- Moja ideja je da pokušam da rešim konflikte, jer u atmosferi konflikta nema napretka i nema društva socijalne pravde, a bez toga nema prave perspektive. Rešavanjem konflikta bićemo bliži EU - rekao je predsednik Srbije.

Prema njegovim rečima, Srbija je veoma pogođena svetskom ekonomskom krizom, pa i političkom krizom na severu Afrike, jer je veliki broj srpskih radnika na tom području imao posao, a država značajne investicije. Štete su na ekonomskom, ali i na političkom planu.

- Kriza je najbolja atmosfera za populiste i nacionaliste - ukazao je Tadić, ističući da je Srbija ionako ranjivo društvo, sa “nasleđem” ratova devedestih godina.

- Srbija je učinila mnogo na pomirenju u regionu i na sprovodjenju reformi - rekao je Tadić, ali se posledice ratova i dalje osećaju, a očekivanja gradjana su velika.

- Sada je najznačajnije otvarati nova radna mesta, jer su krizom najviše pogodjeni mladi ljudi i ljudi stariji od 50 godina koji su ostali bez posla - istakao je predsednik Srbije.

On je rekao da se naša zemlja nosi i sa drugim problemima, kao što je rešavanje pitanja saradnje sa Haškim tribunalom, ili organizovani kriminal, koji opterećuje mnoge zemlje u regionu.

- Mi nećemo posustati u borbi protiv organizovanog kriminala, jer time stvaramo i stabilniju Evropu- dodao je srpski predsednik.

Socijalna pravda i ekonomska efikasnost ciljevi su kojima, sudeći po debati u Oslu, kao i Srbija, teže i druge zemlje u Evropi.

Norveški premijer Jens Stoltenberg je istakao da progresivna politika kombinuje potrebu društava za socijalnom pravdom i za ekonomskom efikasnošću, i ocenio da se te dve stvari medjusobno ne isključuju.

- Verujemo da su socijalna društva fer društva, ali i da u njima postoji ekonomska efikasnost. Jedno drugo ne isključuje. Posle ekonomske krize, mi nastavljamo da podržavamo socijaldemokratsku ekonomsku opciju - dodao je premijer Norveške.

Stoltenberg je kazao da je sada potrebno usmeriti fokus na mlade ljude, kao i na emigrante, jer su oni najviše pogodjeni krizom, ocenivši da u ovom trenutku najviše zabrinjava mogućnost da nezaposlenost ostane na visokom nivou.

- Lekcija nordijskih zemalja je da je potrebno ulagati u porodicu, i pokazuje se da je visoko učešće žena u svim poslovima osnova za uspeh skandinavskih država - naglasio je norveški premijer.

Grčki premijer Jorgos Papandreu je, govoreći o ekonomskoj krizi u kojoj se njegova zemlja nalazi, rekao da to pokazuje da je “grčka ekonomska drama i evropska drama”.

- Sada je na testu naša solidarnost i umesto pesimizma potrebna je politika nade - rekao je grčki premijer, navodeći lični primer, kada je Norveška pomogla njegovoj porodici koja je imala izbeglički status, jer nije mogla da dobije grčko državljanstvo.

On je rekao da je u EU stvorena monetarna unija i da sada “nema povratka nazad”.

- Progresivna politika može biti dobar odgovor na krizu - dodao je Papandreu, ocenivši da je Grčka ključna za stabilnost Balkana.

- EU bi ovu krizu mogla da iskoristi za novi model privrednog rasta, investicije u infrastrukturu, zelenu infrastrukturu, energetske sisteme, obrazovanje i a izazov za sve nas je humanizacija globalizacije - zaključio je grčki premijer.
 
Muka mi je vise od ovog naroda, stalno se bre zalite nesto a niko nista nece da radi. Sta vam vredi sto razglabate po forumu, uradite nesto opste korisno za celo drustvo. Ako imate ideje koje prosipate ovde, sprovedite ih u delo, prodajte im nekom ko ce ih sprovesti u delo. Sve sami pametnjakovici a niko nista ne radi, samo gledate kako kradu, i jos se zalite. Pa i treba da kradu, i nek kradu kad je narod lud, pa sedi i ceka da se sami povuku, hoce, sutra malo...
 
Ukoliko se odmah ne pohapse svi izvršioci vlasti iz DS-a, G-17 i ostalih im bratskih stanaka i ne povedu se sudski istražni postuopci od zloupotrebe službenog položaja pa sve do običnih krađa i reketa koji su sprovodili za vreme svoje talibanštine odmah tražiti ponovo raspisivanje izbora a od sledećeg nosioca vlasti zahtevati samo jedno :
Hapšenje svih lopova iz DS-a, tadića, dinkića i njihovo procesuiranje.

Jedino tako Srbija može da se koliko toliko izvuče iz ovog totalno uništenog sistema društvenih i državnih vrednosti jer svaka sledeća vlast mora imate stalno pred očima šta se dešava sa varvarima kojima je Ustav jedno veliko ništa a Zakon služi za sprdačinu i treniranje svoje lične sile i samovolje.

Sto samo DS i G17+? Sto ne i DSS, NS, SPO, ma kompletnu vladajucu garnituru od pocetka 90-ih do danas, ukljucujuci i one Slobine socijaliste iz naftalina koji su prosli nekaznjeno pa im svima ma.mu ma.minu.
A ovo sto je Srbija pred bankrotom, pa i treba da bankrotiramo pa da narod konacno shvati da ne mogu svi da rade u administraciji i po mogucstvu u centru BG.
Kakav narod takva i drzava.
 
Vučić: Srbija pred bankrotom
Izvor: Tanjug

Beograd -- Srpska napredna stranka zatražila je od predstavnika vlasti da prekine da zadužuje državu uzimanjem komercijalnih kredita, koje nije moguće vratiti.


Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je zatražio da nadležni organi saopšte koliko Srbija u narednim godinama mora samo na kamate da isplati i na koji način će to učiniti "s obzirom na to da nema investicija, niti proizvodnje" .

On je naveo da se samo u Srbiji "falsifikuju podaci o rastu bruto društvenog proizvoda" i da to pokazuje da je "ceo sistem propao i da se zemlja nalazi pred ekonomskim bankrotom, ali i političkim i moralnim".

"Zato je najbolje da do izbora dođe što pre", smatra Vučić.

On je kritikovao i rad Agencije za borbu protiv korupcije navodeći da se ta institucija ne bavi velikim sistemskim pljačkama i korupcijom, već time "ko je nedozvoljeno koristio službeni automobil ili pojeo 100 ćevapa".

Vučić koji smatra da su pojedina regulatorna tela u zemlji pod kontrolom vlasti, a ne služe građanima, je naveo da je Savet za borbu protiv korpucije, retko telo koje se na ozbiljan način bavi brojnim pitanjima u društvu, velikim sistemskim pljačkama, korupcijom, kriminalom i neodgovornošću.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=13&nav_id=511935

Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?

Ja bih voleo da se to desi ali nažalost, nisam optimista. Isto smo mislili da će se desiti kad je DOS doilazio na vlast a DS je posle sklopila Vladu sa SPS-om. Isto smo mislili kad je Koštunica formirao vladu bez DS-a ali ništa.
 
pa kako mozete biti pred bankrotom kad vam je drzava u poslijednjih 10 godina dobola oko 4 milijarde eura od EU bezpovratnih sredstava??? RH npr. dobila u tom periodu samo 1,3 mil....osim toga vec dva puta u posljednjih 15 godina su vam oprastani dugovi (Londomski i Pariski klub) i to jednom cak upola...pa sto radite sa tim silnim novcem? sto ste izgradili, ucinili s tim?
a i prije nego Srbija bankrotira ima drugih kandidata koji su i zaduzeniji i manji
 
pa kako mozete biti pred bankrotom kad vam je drzava u poslijednjih 10 godina dobola oko 4 milijarde eura od EU bezpovratnih sredstava??? RH npr. dobila u tom periodu samo 1,3 mil....osim toga vec dva puta u posljednjih 15 godina su vam oprastani dugovi (Londomski i Pariski klub) i to jednom cak upola...pa sto radite sa tim silnim novcem? sto ste izgradili, ucinili s tim?
a i prije nego Srbija bankrotira ima drugih kandidata koji su i zaduzeniji i manji

To je istina. I kod vas se masovno krade, ali ste bar taj jbn autoput kroz bestragiju završili... Nego problem je što se krediti uzimaju za budžet, pa onda refinansiranje i upadamo u vrzino kolo. Uglavnom, ipak mislim da smo mi i dalje dosta daleko od nivoa zaduženosti na kojem ste vi, a ako krene neki novi talas recesije, teško će te se izvući... :think:
 
To je istina. I kod vas se masovno krade, ali ste bar taj jbn autoput kroz bestragiju završili... Nego problem je što se krediti uzimaju za budžet, pa onda refinansiranje i upadamo u vrzino kolo. Uglavnom, ipak mislim da smo mi i dalje dosta daleko od nivoa zaduženosti na kojem ste vi, a ako krene neki novi talas recesije, teško će te se izvući... :think:

mogu se uglavnom sloziti...mozda nas, za prvu ruku, malo izvuce dobra sezona...ako bi, kako se predvvida doslo nekih 15 miliardi od turizma ovo ljeto, imali bi malo predaha......ali ne i rjesenje za definitivnu prezaduzenost...tu pomaze samo jedno, stegniti kajis a za to nema ni volje ni snage (u strankama, jer gube biraca)
inace, sagradili smo ipak malo vise od samih autoputa....ali mogli smo najmanje jos trecinu vise da banda nije punila dzepove...
 
Vučić: Srbija pred bankrotom
Izvor: Tanjug

Beograd -- Srpska napredna stranka zatražila je od predstavnika vlasti da prekine da zadužuje državu uzimanjem komercijalnih kredita, koje nije moguće vratiti.


Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je zatražio da nadležni organi saopšte koliko Srbija u narednim godinama mora samo na kamate da isplati i na koji način će to učiniti "s obzirom na to da nema investicija, niti proizvodnje" .

On je naveo da se samo u Srbiji "falsifikuju podaci o rastu bruto društvenog proizvoda" i da to pokazuje da je "ceo sistem propao i da se zemlja nalazi pred ekonomskim bankrotom, ali i političkim i moralnim".

"Zato je najbolje da do izbora dođe što pre", smatra Vučić.

On je kritikovao i rad Agencije za borbu protiv korupcije navodeći da se ta institucija ne bavi velikim sistemskim pljačkama i korupcijom, već time "ko je nedozvoljeno koristio službeni automobil ili pojeo 100 ćevapa".

Vučić koji smatra da su pojedina regulatorna tela u zemlji pod kontrolom vlasti, a ne služe građanima, je naveo da je Savet za borbu protiv korpucije, retko telo koje se na ozbiljan način bavi brojnim pitanjima u društvu, velikim sistemskim pljačkama, korupcijom, kriminalom i neodgovornošću.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=13&nav_id=511935

Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?

naravno da nece..nego ce da posalju neke nebitne levake u zatvor na po 2 dana, a sa velikima ce da dele velike igre i igracke...kao i do sada...
 
pa kako mozete biti pred bankrotom kad vam je drzava u poslijednjih 10 godina dobola oko 4 milijarde eura od EU bezpovratnih sredstava??? RH npr. dobila u tom periodu samo 1,3 mil....osim toga vec dva puta u posljednjih 15 godina su vam oprastani dugovi (Londomski i Pariski klub) i to jednom cak upola...pa sto radite sa tim silnim novcem? sto ste izgradili, ucinili s tim?
a i prije nego Srbija bankrotira ima drugih kandidata koji su i zaduzeniji i manji

a yebi ga ti kao da ne znas da kada je veca lova u pitanju da su veci i lopovi i apetiti...a i drzavni aparat nam je veci od kineskog...pa ti vidi kakva je tu racunica...
 
Vučić: Srbija pred bankrotom
Izvor: Tanjug

Beograd -- Srpska napredna stranka zatražila je od predstavnika vlasti da prekine da zadužuje državu uzimanjem komercijalnih kredita, koje nije moguće vratiti.


Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je zatražio da nadležni organi saopšte koliko Srbija u narednim godinama mora samo na kamate da isplati i na koji način će to učiniti "s obzirom na to da nema investicija, niti proizvodnje" .

On je naveo da se samo u Srbiji "falsifikuju podaci o rastu bruto društvenog proizvoda" i da to pokazuje da je "ceo sistem propao i da se zemlja nalazi pred ekonomskim bankrotom, ali i političkim i moralnim".

"Zato je najbolje da do izbora dođe što pre", smatra Vučić.

On je kritikovao i rad Agencije za borbu protiv korupcije navodeći da se ta institucija ne bavi velikim sistemskim pljačkama i korupcijom, već time "ko je nedozvoljeno koristio službeni automobil ili pojeo 100 ćevapa".

Vučić koji smatra da su pojedina regulatorna tela u zemlji pod kontrolom vlasti, a ne služe građanima, je naveo da je Savet za borbu protiv korpucije, retko telo koje se na ozbiljan način bavi brojnim pitanjima u društvu, velikim sistemskim pljačkama, korupcijom, kriminalom i neodgovornošću.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=13&nav_id=511935

Sta mislite sta ce se dalje desavati ? Da li ce nova vlast kad skine Tadica zabraniti DS a Tadica strpati na robiju dozivotnu i otpustiti 50% sadasnje administracije ?

мислим да ће следећа власт од свега наведеног, само да отпусти 50% садашње администрације да би запослила бар 60% "своје" администрације
 

Back
Top