Quantcast

Vučić sazvao hitan sastanak: Traži način da spreči mlade da idu u inostranstvo VIDEO

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Vučić sazvao hitan sastanak: Traži način da spreči mlade da idu u inostranstvo VIDEO

Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sazvao je hitan sastanak s najbližim saradnicima.

Povod sastanka je pronalaženje načina da se spreči sve učestalije i agresivnije reklamiranje u domaćim medijima agencija koje vrbuju najbolje stručnjake iz Srbije za rad u inostranstvu.
Kako izveštava Prva, mediji plasiraju reklame za sve poslove koji su najtraženiji u zemljama EU za koje su Srbi radi da odu i zarade više novca.

Jedan od primera slične prakse iz Evrope je video-snimak kancelarke Angele Merkel koja poziva radnike iz EU da dođu u Nemačku, gde bi imali mnogo bolje uslove za rad.
Upravo u Nemačku odlazi najviše Srba, a najtraženiji su medicinske sestre i bravari. Srbi idu i u Austriju, gde postoji dosta veoma traženih pozicija, njih čak 54.
Svi oni koji se prijave za profesije stolara, zidara, tapetara i drugih automatski mogu da dobiju vizu za život i rad u Austriji.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=12&dd=17&nav_id=1631990

:bravo::bravo::bravo::bravo:

комшија

Legenda
Poruka
59.150
Đilas: „Hitan“ sastanak Vučića i saradnika, još jedan pokušaj da nas sve napravi budalama

1576649342600.png

dec17

Tvrdnja da je hitno zakazan sastanak Aleksandra Vučića i saradnika kako bi se „zaustavilo vrbovanje naših stručnjaka za rad u inostranstvu”, predstavlja još jedan u nizu pokušaja režima da nas sve napravi budalama.

Ne vrbuje niko naše zdravstvene radnike, nego ih ova država “izvozi”
na osnovu sporazuma koji je Nacionalna služba za zapošljavanje potpisala sa Saveznom agencijom za zapošljavanje Nemačke još pre skoro sedam godina. Dakle, čim je Vučić došao na vlast.

Treća seoba Srba je u toku. Ljudi odlaze zbog malih plata i ludila u kome živimo. Odlaze zbog nesigurnosti, mržnje, zbog toga što nemaju nikakvu perspektivu, zato što ispadaju budale jer uče škole i neće da kradu… Neće Srbi ostati zbog nepotrebnog autoputa koji ćemo platiti tri puta više. Jer da ljudi ostaju zbog autoputa, danas bi Lapovo, koje je desetinama godina pored autoputa, imalo 20 hiljada, a ne jedva preko 5 hiljada ljudi jer se pola građana iselilo.

Treću seobu Srba ste pokrenuli i pospešujete je svaki dan svojom politkom. I neće je zaustaviti marketinški sastanci i nastupi u medijima, već vaš odlazak sa vlasti.

Dragan Đilas,

predsednik Stranke slobode i pravd

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Пример 1. У тзв. бироу за незапослене се налазе плакати за запошљавање медицинских сестара у иностранству. Дакле институција коју плаћамо да нам помогне у тражењу послова директно помаже у слабљењу нашег виталног ресурса као што је медицински кадар у који смо ми порески обвезници инвестирали јако много новца.
Пример 2. Премијерка договорила са премијером Словеније олакшано запошљавање наших људи пре пар месеци.
Да не помињемо сада корупцију, државни апарат, нелојалну конкуренцију, страначко запошљавање итд.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Stigao u septembru u Zapadnoj Austriji na nekih 30 km od Svajacarske granice,pre nepuna tri meseca.Radim to sto sam radio i u Srbiji dezinsekciju i deratizaciju imam vec 12 godina radnog iskustva kao sanitarni DDD inzenjer i DDD tehnolog za urbanu dezinsekciju i deratizaciju.

OVe godine u Beogradu mi je renomirana DDD firma gde sam radio ostala duzna 150 eura plate oko 19 hiljada dinara od ukupno 39 hiljada dinara plate.

Nisam imao vremena da se zezam sa ionako korumpiranom administracijom i pravosudjem.Seo na autobus i sa tih 800-900 eura ustedjevine preko jednog daljeg rodjaka koji je ovde nasao posao u roku od par dana a nasao sam ga tako sto sam se ponudio da volontiram par nedelja cisto da se moj austrijski poslodavac uveri u moje znanje.Dva dana sam radio treceg dana mi je rekao da mogu da krenem sa poslom.Nedeljno dobijam 480 eura plate radim sedam sati.U Srbiji sam radio za 320 eura 30 dana i to od tih 320 eura su mi ostali duzni 150 eura.Govorim za grad Beograd ne neko manje mesto van Beograda.

Srbija ako hoce da zadrzi kvalitetne radnike i majstore mora da:
-strpa u zatvor sve prevarante od poslodavaca i zapleni im imovinu i blokira sve racune
-omoguci drasticno smanjenje poreza i doprinosa na plate radnika koji su 61% iz doba SFRJ pre 55 godina.61% porez na platu se placa u Austriji sa 6 hiljada eura plate ne na 200 eura kao u Srbiji.

"Ne tovi se prase pred Bozic" kaze jedna stara srpska poslovica.

U Srbiji samo na odmor.
(Goran Austrija, 17. decembar 2019 23:18)
# Link komentara

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Najbolji nacin da mladi ostanu u Srbiji je da se Vucic skloni sa vlasti
Ne. Nabolji nacin da resi krizu u Srbiji je da uposli u privredi (u privatnom sektoru) 26,000 visokoobrazovanog kadra. Od diplomiranih strucnjaka (7mi stepen) do doktora nauka (8mi stepen). Onih sa chagom Giga Brenda. A ne da ih maltretira po raznim ministarstvima (overqualified), i ponizava u drzavnoj administraciji.

Boze, kada Srbija procveta...

openbox

Domaćin
Poruka
4.113
-strpa u zatvor sve prevarante od poslodavaca i zapleni im imovinu i blokira sve racune
-omoguci drasticno smanjenje poreza i doprinosa na plate radnika koji su 61% iz doba SFRJ pre 55 godina.61% porez
ја сам запалио не зато што нисам имао пара већ зато што су говна и гамад и стока на власти и у разноразним фотељама. и искрено боље ме третирају странци него домаћи!!!!
још би требало да:
укине политичаре све и да остави веће стараца од 5-10 људи (као у швици)
нажалост млади неће остати ако им се не да земља..тако да требало би да егализира мало.. да узме од ових богатих и да подели свима.. иначе нема среће - може да ради шта хоће!
(јесте чули за племе Убунту?, и један линукс се тако зове, то племе има принцип:
ако једном не ваља - свима не ваља!)
тако да док год последњем сиромаху невеља у Србији неће ником ваљати!!

openbox

Domaćin
Poruka
4.113
Tvrdnja da je hitno zakazan sastanak Aleksandra Vučića i saradnika kako bi se „zaustavilo vrbovanje naših stručnjaka za rad u inostranstvu”, predstavlja još jedan u nizu pokušaja režima da nas sve napravi budalama.
мора држава да нам да нешто?! мој предлог је сваком ко хоће да се врати из иностранства:
мин. 5 хектара земље и да укине све порезе доживотно (то је странац добијао)

тих 5ха да узме лепо од костића, пецонија превараната арапа, динкића, оне стоке чеде јовановића...

openbox

Domaćin
Poruka
4.113
И још, нема Србији просперитета без сопствене штампарије пара!! дакле треба СВИХ страних банака да се реши али под хитно!!
паре су крвоток привреде.. ако заврнете паре оде све у 3пм! а да би одврнули славину морате имати штампарију или своју банку која макар виртуелно ствара паре!!!

openbox

Domaćin
Poruka
4.113
Da stampamo pare kao 94te :D
да и мораш их пласирати не свима већ мораш онима који имају "добре идеје"
рецимо добра идеја је имати 70% територије под шумом и без фабрика - то би западљаци плаћали дебело јер се цео запад гуши у великим градовима и саобраћајним гужвама! (диџитал детокс)

Poruka
9.913
OSTAJTE OVDJEP objavljena 1896. na prvoj stranici prvog broja Zore
- Aleksa Santic -
Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat ko sto ovo grije;
grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko ce naci bolju?!
A majka vasa zemlja vam je ova;
Bacite pogled po krsu i polju,
Svuda su groblja vasih pradjedova.

Za ovu zemlju oni behu divi,
Uzori svijetli, sto je branit znase,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vase.

Ko pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka place za svojijem cedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u narucja sveta;
Zivite zato da mozete mrijeti
Na njemom polju gdje vas slava sreta!

Ovde vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas nece;
Bolji su svoji krsevi i goli
No cvijetna polja kud se tudjin krece.

Ovdje vam svako bratski ruku steze -
U tudjem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krse sve vas, sve vas veze:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta.

Ostajte ovdje!... Sunce tudjeg neba
Nece vas grijat ko sto ovo grije, -
Gorki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.