Vučić: SAD i Britanija obustavile uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi čekamo odluku EU...

Poruka
24.414
...

Tuzna sova i ukleti vođa opet kuka...

Vučić: SAD i Britanija obustavile uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi čekamo odluku EU

https://www.telegraf.rs/vesti/polit...oz-nafte-i-gasa-iz-rusije-mi-cekamo-odluku-eu

Ukoliko Evropska nija zabrani uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi nemamo odakle da ih dobijemo", rekao je Vučić...


Pa šta bi sa Banatskim Dvorima...jesu li napunjeni?
Da li to spremiste Banatski Dvor uopste postoji?:think:
Kadgod je kriza nikad nisam cuo da su napunjeni...:think:

Sve mi ovo zvuci kao vođin lagani Mi6 uvod u sankcije Srbije Rusiji...
Ono kao "Mi ne bi smo...ali oko nas sve neki sankcionaši...jbg Mi6 mi naredio...nece mi uplaćivati PIO ako to ne uradim..."


...
 
B92: Vučić: Srbija ukida izvoz brašna, ulja, kukuruza i pšenice

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-srbija-ukida-izvoz-brasna-ulja-kukuruza-i-psenice-2118524

vucicscarface.jpg
 
...

Tuzna sova i ukleti vođa opet kuka...

Vučić: SAD i Britanija obustavile uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi čekamo odluku EU

https://www.telegraf.rs/vesti/polit...oz-nafte-i-gasa-iz-rusije-mi-cekamo-odluku-eu


Pa šta bi sa Banatskim Dvorima...jesu li napunjeni?
Da li to spremiste Banatski Dvor uopste postoji?:think:
Kadgod je kriza nikad nisam cuo da su napunjeni...:think:

Sve mi ovo zvuci kao vođin lagani Mi6 uvod u sankcije Srbije Rusiji...
Ono kao "Mi ne bi smo...ali oko nas sve neki sankcionaši...jbg Mi6 mi naredio...nece mi uplaćivati PIO ako to ne uradim..."


...
I da su napynjeni isprazni se za mesec tri sest..i kako onda

Naravno na vreme gvozdenu zavesu inace nas pojedu sa sve gaca..
 

Pih jbm mu miša...baš nam se neda...
Taman ušli u zlatno doba...kad ono...
Nazad u kukuruzno doba...

Mozda se sad setimo domace proizvodnje kao sto su Rusi se setili...
A mozda i preko Open Balkana uvezemo sav albanski paradajz pa nek crknu Šipci bez kečapa...

...
 
...

23:05 Orban: Sankcije Rusiji ne smeju uključivati zabranu uvoza ruskih energenata​

Mađarski premijer Viktor Orban rekao je da Mađarska osuđuje napad Rusije na Ukrajinu, ali ne podržava sankcije Moskvi koje pokrivaju zabranu uvoza ruske energije.

- Iako osuđujemo rusku oružanu ofanzivu i takođe osuđujemo rat, nećemo dozvoliti da mađarske porodice plate cenu rata; tako da se sankcije ne smeju proširiti na oblasti nafte i gasa - rekao je Orban u saopštenju nakon bilateralnih razgovora u Londonu sa britanskim premijerom Borisom Džonsonom.

Proširenje sankcija na ruski energetski sektor predstavljalo bi "nesrazmerno veliko opterećenje" za Mađarsku, rekao je on.

- Većina mađarskog uvoza nafte i prirodnog gasa dolazi iz Rusije, a 90 odsto mađarskih porodica greje svoje domove gasom - rekao je Orban, ističući da mađarska privreda "jednostavno ne može da funkcioniš" bez ruske nafte i gasa.
 

20:20 Šalenberg i Dendias uzdržani oko embarga na ruski gas​

Ministri spoljnih poslova Austrije i Grčke, Aleksander Šalenberg i Nikos Dendias, izrazili su danas uzdržanost u vezi sa idejom o uvođenju embarga na ruski gas i naftu u EU.

Šalenberg je ukazao da u privatnoj industriji već ima embarga protiv Rusije i da treba ostati realan.

On je ponovio osudu ruske operacije, ističući da je ona brutalan napad na Ukrajinu kojim se krši međunarodno pravo.

- Ovo je mračan trenutak za Evropu - naglasio je on.

Dendias je ukazao da Grčka zavisi od ruskog gasa 30 odsto.
 
...


Inace ovo su jeftine fore...oko kao zabrane uvoza ruske nafte i gasa...

Jer ce Rusi to npr prodati Kini ili Venecueli, a onda ce Ameri i glupi Zapadnjaci to kupovati kao Venecuelansku naftu, a ustvari bice ruska ispod radara...

Samo lazu sirotinju dok sprovode cuveni iluminatski masonski RESET ...:dosadno:

Korona (koju su takodje kreirali...) im nije bila dovoljna nego je trebalo izmisliti šatro WW3...


...
 
Prvi put čujem da su SAD i Britanija uopšte uvozili naftu od Rusa. Zašto bi kad imaju svoju?
Amerika je veliki uvoznik sirove nafte ali i veliki izvoznik. Imaju oni svoju sirovu naftu, ne dovoljno, ali je dosta uvoze ali i izvoze, čitaj trguju.
Što se uvoza iz Rusije tiče sirovu naftu ne uvoze mnogo ali zato puno uvoze tečni naftni gas koji posle preprodaju po južnoj Americi, Evropi i Aziji.
Lično mislim da će Ameri sankcije na uvoz sirove nafte iz rusije poštovati ali da neće poštovati sankcije na uvoz tečnog naftnog gasa.
Najveći trgovci, kao i prevoznici LNG-a, u principu ne smanjuju uvoz iz Rusije, neki su čak 1 i 2 marta najavili povećanje kupovine.
 
Prvi put čujem da su SAD i Britanija uopšte uvozili naftu od Rusa. Zašto bi kad imaju svoju?
nemaju svoju. Ta nafta je privatno vlasnistvo par jevrejskih familija (Rokfeler, Rotsild), i oni je prodaju americi .

jel to bese ona zemlja sto posle 100 godina oce proda svoju neutralnost americi?
 

Back
Top