Vučić: SAD i Britanija obustavile uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi čekamo odluku EU...

Poruka
16.279
...

Tuzna sova i ukleti vođa opet kuka...

Vučić: SAD i Britanija obustavile uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi čekamo odluku EU

https://www.telegraf.rs/vesti/polit...oz-nafte-i-gasa-iz-rusije-mi-cekamo-odluku-eu

Ukoliko Evropska nija zabrani uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi nemamo odakle da ih dobijemo", rekao je Vučić...

Pa šta bi sa Banatskim Dvorima...jesu li napunjeni?
Da li to spremiste Banatski Dvor uopste postoji?:think:
Kadgod je kriza nikad nisam cuo da su napunjeni...:think:

Sve mi ovo zvuci kao vođin lagani Mi6 uvod u sankcije Srbije Rusiji...
Ono kao "Mi ne bi smo...ali oko nas sve neki sankcionaši...jbg Mi6 mi naredio...nece mi uplaćivati PIO ako to ne uradim..."

...

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
61.694
B92: Vučić: Srbija ukida izvoz brašna, ulja, kukuruza i pšenice

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-srbija-ukida-izvoz-brasna-ulja-kukuruza-i-psenice-2118524

vucicscarface.jpg

anajade

Poznat
Poruka
8.962
...

Tuzna sova i ukleti vođa opet kuka...

Vučić: SAD i Britanija obustavile uvoz nafte i gasa iz Rusije, mi čekamo odluku EU

https://www.telegraf.rs/vesti/polit...oz-nafte-i-gasa-iz-rusije-mi-cekamo-odluku-eu

Pa šta bi sa Banatskim Dvorima...jesu li napunjeni?
Da li to spremiste Banatski Dvor uopste postoji?:think:
Kadgod je kriza nikad nisam cuo da su napunjeni...:think:

Sve mi ovo zvuci kao vođin lagani Mi6 uvod u sankcije Srbije Rusiji...
Ono kao "Mi ne bi smo...ali oko nas sve neki sankcionaši...jbg Mi6 mi naredio...nece mi uplaćivati PIO ako to ne uradim..."

...
I da su napynjeni isprazni se za mesec tri sest..i kako onda
Poruka je automatski spojena:

Naravno na vreme gvozdenu zavesu inace nas pojedu sa sve gaca..

Poruka
16.279

Pih jbm mu miša...baš nam se neda...
Taman ušli u zlatno doba...kad ono...
Nazad u kukuruzno doba...

Mozda se sad setimo domace proizvodnje kao sto su Rusi se setili...
A mozda i preko Open Balkana uvezemo sav albanski paradajz pa nek crknu Šipci bez kečapa...

...

Poruka
16.279
...

23:05 Orban: Sankcije Rusiji ne smeju uključivati zabranu uvoza ruskih energenata​

Mađarski premijer Viktor Orban rekao je da Mađarska osuđuje napad Rusije na Ukrajinu, ali ne podržava sankcije Moskvi koje pokrivaju zabranu uvoza ruske energije.

- Iako osuđujemo rusku oružanu ofanzivu i takođe osuđujemo rat, nećemo dozvoliti da mađarske porodice plate cenu rata; tako da se sankcije ne smeju proširiti na oblasti nafte i gasa - rekao je Orban u saopštenju nakon bilateralnih razgovora u Londonu sa britanskim premijerom Borisom Džonsonom.

Proširenje sankcija na ruski energetski sektor predstavljalo bi "nesrazmerno veliko opterećenje" za Mađarsku, rekao je on.

- Većina mađarskog uvoza nafte i prirodnog gasa dolazi iz Rusije, a 90 odsto mađarskih porodica greje svoje domove gasom - rekao je Orban, ističući da mađarska privreda "jednostavno ne može da funkcioniš" bez ruske nafte i gasa.

Poruka
16.279

20:20 Šalenberg i Dendias uzdržani oko embarga na ruski gas​

Ministri spoljnih poslova Austrije i Grčke, Aleksander Šalenberg i Nikos Dendias, izrazili su danas uzdržanost u vezi sa idejom o uvođenju embarga na ruski gas i naftu u EU.

Šalenberg je ukazao da u privatnoj industriji već ima embarga protiv Rusije i da treba ostati realan.

On je ponovio osudu ruske operacije, ističući da je ona brutalan napad na Ukrajinu kojim se krši međunarodno pravo.

- Ovo je mračan trenutak za Evropu - naglasio je on.

Dendias je ukazao da Grčka zavisi od ruskog gasa 30 odsto.

Poruka
16.279
...

Inace ovo su jeftine fore...oko kao zabrane uvoza ruske nafte i gasa...

Jer ce Rusi to npr prodati Kini ili Venecueli, a onda ce Ameri i glupi Zapadnjaci to kupovati kao Venecuelansku naftu, a ustvari bice ruska ispod radara...

Samo lazu sirotinju dok sprovode cuveni iluminatski masonski RESET ...:dosadno:

Korona (koju su takodje kreirali...) im nije bila dovoljna nego je trebalo izmisliti šatro WW3...

...

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
168
Prvi put čujem da su SAD i Britanija uopšte uvozili naftu od Rusa. Zašto bi kad imaju svoju?
Amerika je veliki uvoznik sirove nafte ali i veliki izvoznik. Imaju oni svoju sirovu naftu, ne dovoljno, ali je dosta uvoze ali i izvoze, čitaj trguju.
Što se uvoza iz Rusije tiče sirovu naftu ne uvoze mnogo ali zato puno uvoze tečni naftni gas koji posle preprodaju po južnoj Americi, Evropi i Aziji.
Lično mislim da će Ameri sankcije na uvoz sirove nafte iz rusije poštovati ali da neće poštovati sankcije na uvoz tečnog naftnog gasa.
Najveći trgovci, kao i prevoznici LNG-a, u principu ne smanjuju uvoz iz Rusije, neki su čak 1 i 2 marta najavili povećanje kupovine.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Prvi put čujem da su SAD i Britanija uopšte uvozili naftu od Rusa. Zašto bi kad imaju svoju?
nemaju svoju. Ta nafta je privatno vlasnistvo par jevrejskih familija (Rokfeler, Rotsild), i oni je prodaju americi .
Poruka je automatski spojena:

jel to bese ona zemlja sto posle 100 godina oce proda svoju neutralnost americi?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.