- Poruka
- 257.532
Dobro, znamo da Zelenski ipak neće uskoro posetiti Srbiju. Doduše bio bi možda red s obzirom da mu je dosta džebane odavde poslato, ali dobro.
No, u ime prijateljskih odnosa naše dve zemlje razgovor Vučića i Zelenskog se ipak desio:
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim.
Vučić je na Instagramu naveo da su imali otvoren i dobar razgovor o bilateralnim odnosima, evropskom putu Srbije i Ukrajine i unapređenju ekonomske saradnje.
"Otvoren i dobar razgovor sa predsednikom Zelenskim o bilateralnim odnosima naših zemalja, evropskom putu Srbije i Ukrajine, kao i mogućnostima za dodatno unapređenje ekonomske saradnje i povezivanja u oblastima od zajedničkog interesa, uključujući i razgovore o zaključenju sporazuma o slobodnoj trgovini između Srbije i Ukrajine", naveo je Vučić.
Dodao je da je tema bila i sutrašnja poseta Tarasa Kačke, potpredsednika Vlade Ukrajine za evropske i evroatlantske integracije i trgovinskog predstavnika Ukrajine, koja će, kako je istakao, predstavljati važan korak u daljem jačanju saradnje između dve zemlje.
"Razgovarali smo i o značaju dijaloga, međusobnog razumevanja i odgovornog pristupa u rešavanju problema, uz saglasnost da su mir i očuvanje ljudskih života vrednosti koje moraju imati prioritet", naveo je Vučić.
https://www.021.rs/info/srbija/4439...ovor-o-evropskom-putu-i-unapredjenju-saradnje
Znači Vučić i Zelenski su ako je sudeći po ovome zainteresovani da naše zemlje idu putem ka Evropi, odnosno EU. E sad mene zanima šta mislite ko će pre stići? Da li Srbija u kojoj objektivno govoreći mnogi još nisu načisto s tim gde bi Srbija trebala da ide ili Ukrajina koja itekako jeste načisto s tim, ali je izložena agresiji Rusije koja je maksimalno zainteresovana da je u tome spreči?
No, u ime prijateljskih odnosa naše dve zemlje razgovor Vučića i Zelenskog se ipak desio:
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim.
Vučić je na Instagramu naveo da su imali otvoren i dobar razgovor o bilateralnim odnosima, evropskom putu Srbije i Ukrajine i unapređenju ekonomske saradnje.
"Otvoren i dobar razgovor sa predsednikom Zelenskim o bilateralnim odnosima naših zemalja, evropskom putu Srbije i Ukrajine, kao i mogućnostima za dodatno unapređenje ekonomske saradnje i povezivanja u oblastima od zajedničkog interesa, uključujući i razgovore o zaključenju sporazuma o slobodnoj trgovini između Srbije i Ukrajine", naveo je Vučić.
Dodao je da je tema bila i sutrašnja poseta Tarasa Kačke, potpredsednika Vlade Ukrajine za evropske i evroatlantske integracije i trgovinskog predstavnika Ukrajine, koja će, kako je istakao, predstavljati važan korak u daljem jačanju saradnje između dve zemlje.
"Razgovarali smo i o značaju dijaloga, međusobnog razumevanja i odgovornog pristupa u rešavanju problema, uz saglasnost da su mir i očuvanje ljudskih života vrednosti koje moraju imati prioritet", naveo je Vučić.
https://www.021.rs/info/srbija/4439...ovor-o-evropskom-putu-i-unapredjenju-saradnje
Znači Vučić i Zelenski su ako je sudeći po ovome zainteresovani da naše zemlje idu putem ka Evropi, odnosno EU. E sad mene zanima šta mislite ko će pre stići? Da li Srbija u kojoj objektivno govoreći mnogi još nisu načisto s tim gde bi Srbija trebala da ide ili Ukrajina koja itekako jeste načisto s tim, ali je izložena agresiji Rusije koja je maksimalno zainteresovana da je u tome spreči?

