Quantcast

VUČIĆ PUTINU DARIVAO IKONU, A RUS NJEMU PUŠKU KRALJA MILANA! Predsednik Srbije: Putin mi je ukazao veliku čast (FOTO)

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Otkako se posrbio radio na promicanju romske kulture :)
Nemas ti sirinu da mi shvatio zasto Kusturica ima cesto Cigane u svojim filmovima. Cigani ma kakvi bili ,ipak je to jedan poetican narod,poseban narod pa samim tim i isnpiracija pravim umetnicima. Valjda si cuo za operu Carmen, tu je Ciganka glavna junakinja.I ima jos primera Cigana i kod slavnijih umetnika od Kusturice.

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Znači centar pravoslavlja bio u Carigradu, a Rastko Nemanjić dobio licencu u Nikeji ? Pa jel može to tako, dođe monah kod nikejskog patrijarha Manojla Sarantena i nikejskog cara Teodora Laskarisa i kaže - dajte meni da ja budem arhiepiskop. A oni odgovore - važi , ko šiša Kanonsko pravo. More bit da je bilo mito&korupciju :)

Bošnjaci narod nekad slavan.
Pa neznalico Carigrad je tada bio okupiran i bio je postavljen patrijarh i car koga je stavio Rim tj Vatikan.Kako oni kao takvi mogu biti legalni. Legalni su oni koji su izbegli. Kao srpski kralj kad je pobegao 1915 za Albaniju,pa da su Nemci postavili tada u beogradu nekog drugog kralja.Pa koji je tu legalan?

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
Nemas ti sirinu da mi shvatio zasto Kusturica ima cesto Cigane u svojim filmovima. Cigani ma kakvi bili ,ipak je to jedan poetican narod,poseban narod pa samim tim i isnpiracija pravim umetnicima. Valjda si cuo za operu Carmen, tu je Ciganka glavna junakinja.I ima jos primera Cigana i kod slavnijih umetnika od Kusturice.
Možda đe je rasto na Gorici , tu se duhovno srodio sa beračima željeza :)

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
Pa neznalico Carigrad je tada bio okupiran i bio je postavljen patrijarh i car koga je stavio Rim tj Vatikan.Kako oni kao takvi mogu biti legalni. Legalni su oni koji su izbegli. Kao srpski kralj kad je pobegao 1915 za Albaniju,pa da su Nemci postavili tada u beogradu nekog drugog kralja.Pa koji je tu legalan?
More bit da je kad su dobili krunu od Pape pitao Papu da bidne biskup , a Papa reko - bir'ba kaluđeru jedan :)

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Bosnjaka nema pre 19. veka a ni Bosne. Bosnjake i bosanski jezik uvodi upravnik Bosne Benjamin Kalaj. On je bio poznat veliki srbomrzac i znao je da su Srbi tu jedini ozbiljan narod koji moze Becu da oteza prodor na Sredozemlje i dalje na Balkan. Zato je on i stao na stranu muslimana a kao katolik uvek je bio uz Hrvate naravno. Nego ti pogledaj malo ovaj popis stanovnika bosne tamo negde oko 1900 god. Nisu to Srbi pisali nego Katolicka enciklopedija
http://www.cps.org.rs/popis.pdf

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Nego vas Zapad podrzava protiv Srba, pa se vi kao mladi majmuni primili. Mislite da ste mnogo jaki jer vas podrzava jaka Amerika.A Zapad vas samo iskoriscava da ginete za njihove interese.Vidi samo po svetu sta radi Amerika sa muslimanima, pljacka,ubija, zavadja muslimane medjusobno.Kad je bio rat u Bosni ,nisu dosli Ameri da ginu za vas nego ste sami morali ginuti.Tako ce biti i opet kad bude rat. A Vatikan i katolici vas vise mrze nego mi Srbi. pa da ste pametni,koliko niste, da gradite dobre odnose sa Srbima, jer katolici ce prvom prilikom gledati da vas istrebe u Bosni.

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Meni je interesanto da bosanski kraljevi koji su nasilno katoličili i progonili bosanske heretike uživaju tolike simpatije od strane srbskih pravoslavaca :)
A sta ce ti bosanski vladari na Kosovu 1389 da sa Lazarom biju bitku protiv Turaka? Sta ce ako su bili muslimani? I sto ste kasnije nekoliko puta zajedno sa Srbima dizali bune protiv Turaka?

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
Bosnjaka nema pre 19. veka a ni Bosne. Bosnjake i bosanski jezik uvodi upravnik Bosne Benjamin Kalaj. On je bio poznat veliki srbomrzac i znao je da su Srbi tu jedini ozbiljan narod koji moze Becu da oteza prodor na Sredozemlje i dalje na Balkan. Zato je on i stao na stranu muslimana a kao katolik uvek je bio uz Hrvate naravno. Nego ti pogledaj malo ovaj popis stanovnika bosne tamo negde oko 1900 god. Nisu to Srbi pisali nego Katolicka enciklopedija
http://www.cps.org.rs/popis.pdf
To ti je popis nakon što se naš narod iseljavao zbog dolaska A-U na naše prostore. Šta kaže u popisu "grčki šizmatici" :)

Nego, Aleksandar Obrenović otkupio Hilandar od Bugara.
Sad , otkuda Obrenovićima lova ? Oparili se od trgovine svinjama sa Austrijom.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
Nego vas Zapad podrzava protiv Srba, pa se vi kao mladi majmuni primili. Mislite da ste mnogo jaki jer vas podrzava jaka Amerika.A Zapad vas samo iskoriscava da ginete za njihove interese.Vidi samo po svetu sta radi Amerika sa muslimanima, pljacka,ubija, zavadja muslimane medjusobno.Kad je bio rat u Bosni ,nisu dosli Ameri da ginu za vas nego ste sami morali ginuti.Tako ce biti i opet kad bude rat. A Vatikan i katolici vas vise mrze nego mi Srbi. pa da ste pametni,koliko niste, da gradite dobre odnose sa Srbima, jer katolici ce prvom prilikom gledati da vas istrebe u Bosni.
Realno, kad pročitam "mali šengen", želudac mi se okreće. Saberite se bolan, nećemo mi da smo zatvoreni sa vama i vašom manijakalnom ideologijom. Idemo u EU, valjda ćete se tamo izliječiti.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
A sta ce ti bosanski vladari na Kosovu 1389 da sa Lazarom biju bitku protiv Turaka? Sta ce ako su bili muslimani? I sto ste kasnije nekoliko puta zajedno sa Srbima dizali bune protiv Turaka?
Pa mi smo dizali bune i u 19. vijeku protiv Turaka, ali na nas sultan poslao Omer-pašu Latasa,
a vazalnu knjaževinu Serbiju nagradio bosanskom zemljom.

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Pa mi smo dizali bune i u 19. vijeku protiv Turaka, ali na nas sultan poslao Omer-pašu Latasa,
a vazalnu knjaževinu Serbiju nagradio bosanskom zemljom.
Kako da ne. Nije ti poznato da je srpsku bunu u Bosni vodio buduci srpski kralj Petar Karadjordjevic, tada se krio iza prezimena Mrkonjic. I Latas je bio Srbin.

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Realno, kad pročitam "mali šengen", želudac mi se okreće. Saberite se bolan, nećemo mi da smo zatvoreni sa vama i vašom manijakalnom ideologijom. Idemo u EU, valjda ćete se tamo izliječiti.
Slaba je vera tvoja. EU je zayebala i prevarila onoliku drzavu Tursku i Erdogan pametan covek nece da ima posla sa zlikovcima.Nego ih ucenjuje sa izbeglicama. Mali narodi kao vi uvek trce da budu u nekom drustvu jer ste mali i jadni pa se bojite biti sami. Zato vama treba ta EU i ako u njoj cete biti zadnji Cigani,gore nego Bugari i Rumuni. Nemas ti pojma sta je EU. To je drugo ime za nemacku dominaciju,ono sto Hitler nije uspeo sada pokusavaju preko EU. Al kao i uvek tu su Srni da pomute planove.Da ste vi neki ponosan narod, vi bi slavili Gavrila Principa jer je ubio okupatora 1914. Vi ga nazivate teroristom.Pa i on je vas Bosanac,ali vi takve ne postujete, vi kao i Hrvati ljubite lance. Uklonili ste iz sarajeva plocu Principa, i mostu ime promenili, vratili da se opet zove Latinski most,da vas podseca na okupaciju Beca. Fukara ste vi i rodjeni da budete samo robovi.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
Slaba je vera tvoja. EU je zayebala i prevarila onoliku drzavu Tursku i Erdogan pametan covek nece da ima posla sa zlikovcima.Nego ih ucenjuje sa izbeglicama. Mali narodi kao vi uvek trce da budu u nekom drustvu jer ste mali i jadni pa se bojite biti sami. Zato vama treba ta EU i ako u njoj cete biti zadnji Cigani,gore nego Bugari i Rumuni. Nemas ti pojma sta je EU. To je drugo ime za nemacku dominaciju,ono sto Hitler nije uspeo sada pokusavaju preko EU. Al kao i uvek tu su Srni da pomute planove.Da ste vi neki ponosan narod, vi bi slavili Gavrila Principa jer je ubio okupatora 1914. Vi ga nazivate teroristom.Pa i on je vas Bosanac,ali vi takve ne postujete, vi kao i Hrvati ljubite lance. Uklonili ste iz sarajeva plocu Principa, i mostu ime promenili, vratili da se opet zove Latinski most,da vas podseca na okupaciju Beca. Fukara ste vi i rodjeni da budete samo robovi.
Ne da im Francuska u EU, a Turska je regionalna sila pa može da zaokruži neku svoju politiku.
Gavrilo Princip nije bio Srbin nego Jugosloven , ali on bi more bit "rokno" i jugoslovenskog kralja, znaš kako je Vaso Pelagić (koji je uvodio srpstvo u Bosnu, i savjetovao da se djeca nagrade krajcarom da kažu da su Srbi) u Srbiji okončao život u Požarevcu. Ipak je u Bosni bilo geslo - moja (glava) more i carevu platit :)

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
Ne da im Francuska u EU, a Turska je regionalna sila pa može da zaokruži neku svoju politiku.
Gavrilo Princip nije bio Srbin nego Jugosloven , ali on bi more bit "rokno" i jugoslovenskog kralja, znaš kako je Vaso Pelagić (koji je uvodio srpstvo u Bosnu, i savjetovao da se djeca nagrade krajcarom da kažu da su Srbi) u Srbiji okončao život u Požarevcu. Ipak je u Bosni bilo geslo - moja (glava) more i carevu platit :)
Vi muslimani sa Balkana ste mi uvek bili smesni. Nema kod vas ni m od muslimana. kakav si ti musliman a hoces u Nato i EU? pa to su hriscanske organizacije.
Do skora ste bili komunisti, niste verovali u boga,bili ste neki Jugosloveni, velicali Tita. Jeli ste svinjetinu a i sada dosta vas to radi.Pijete alkohol, drogirate se, zivite mnoge zapadne poroke, zivite na zapadni nacin a kao muslimani. Sprdnja ste vi od muslimana.Princip je bio Srbin ali naravno bio je za Jugoslaviju, za ujedinjenje juznih Slovena. Pa za to ujedinjenje je bio i Vuk Karadzic i mnogi poznati Hrvati. Andric je takodje bio projugoslovesnki,ali se izjasnjavao kao Srbin. Cak je i trazio od Krleze da ispravi sto je napisao da je Andric Hrvat. Krleza je bio urednik Enciklopedije i u njoj je napisao da je Andric Hrvat.Kada je Andric za to cuo, trazio je ispravku i Krleza je ispravio.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
Vi muslimani sa Balkana ste mi uvek bili smesni. Nema kod vas ni m od muslimana. kakav si ti musliman a hoces u Nato i EU? pa to su hriscanske organizacije.
Do skora ste bili komunisti, niste verovali u boga,bili ste neki Jugosloveni, velicali Tita. Jeli ste svinjetinu a i sada dosta vas to radi.Pijete alkohol, drogirate se, zivite mnoge zapadne poroke, zivite na zapadni nacin a kao muslimani. Sprdnja ste vi od muslimana.Princip je bio Srbin ali naravno bio je za Jugoslaviju, za ujedinjenje juznih Slovena. Pa za to ujedinjenje je bio i Vuk Karadzic i mnogi poznati Hrvati. Andric je takodje bio projugoslovesnki,ali se izjasnjavao kao Srbin. Cak je i trazio od Krleze da ispravi sto je napisao da je Andric Hrvat. Krleza je bio urednik Enciklopedije i u njoj je napisao da je Andric Hrvat.Kada je Andric za to cuo, trazio je ispravku i Krleza je ispravio.
EU i Nato nisu hrišćanske nego su sekularne, a mi smo autohtoni Europljani i muslimani.
Gavro nije bio Srbin nego idealista, zanesen pričom o slobodi.
To što je Vuk Karadžić pisao "Srblji svi i svuda" nije mu zamjeriti, tad tek počinje da se formira srpska nacija, Vuk se vjenčao sa Austrijankom u katoličkoj crkvi (u vjenčanom listu piše da je Unijat , znači grkokatolik) , i svu djecu krstio u katoličkoj crkvi,
a srpska nacija je formirana je od pravoslavaca.
Andrić je rođen kao Bošnjak, njega je Bosna napravila piscem, i to je ono što je značajno, a ne to što je preko Beograda ostvario diplomatsku karijeru.

luciuss

Ističe se
Poruka
2.631
EU i Nato nisu hrišćanske nego su sekularne, a mi smo autohtoni Europljani i muslimani.
Gavro nije bio Srbin nego idealista, zanesen pričom o slobodi.
To što je Vuk Karadžić pisao "Srblji svi i svuda" nije mu zamjeriti, tad tek počinje da se formira srpska nacija, Vuk se vjenčao sa Austrijankom u katoličkoj crkvi (u vjenčanom listu piše da je Unijat , znači grkokatolik) , i svu djecu krstio u katoličkoj crkvi,
a srpska nacija je formirana je od pravoslavaca.
Andrić je rođen kao Bošnjak, njega je Bosna napravila piscem, i to je ono što je značajno, a ne to što je preko Beograda ostvario diplomatsku karijeru.
Andrica je Beograd napravio piscem jer je svoja glavna dela napisao dok je bio u Beogradu, tacnije za vreme okupacije.On je mogao ostati u Nemackoj, mogao je primiti dobre ponude NDH;ali on se osecao srpskim patriotom i u ta teska vremena hteo je biti u Beogradu i Srbiji. Koje delo je on napisao dok je ziveo ui Bosni? Nijedno. I Selimovic, kada su ga pitali 1941 zasto ide u bombardovani Beograd, Mesha je odgovorio " kakav bih ja bio Srbin ako u ova teska vremena po Srbiju ne bi tu muku delio sa bracom" . To sto je EU sekularna, pa sve je danas sekularno ali je jasno da je Evropa hriscanska i sve njene organizacije. Crkva je odvojena od drzave naravno. Bosnjaci nemaju svoju volju nego pristaju za onim sto ih mocnici nametnu.Tako je i sa tvojom zeljom da budes EU i Nato. Mediji ti oprali mozak i ti mislis da je EU spas za tebe i ceo Balkan. Da nije te propagande ti ne bi tako mislio.Sutra da mediji pocnu siriti drugu propagandu, da EU ne valja, ti bi odmah bio protiv EU. Takvi su i ovde neki forumasi, citas ih, opran im je mozak kao i tebi. Pa tako je i kod 90% Amerikanaca, misle ono sto se servira u glavnim medijima. Nemaju vremena a ni zelje da misle svojom glavom. A Vuk Karadzic,pa sta je cudno kad zivi u Becu sto se ozenio Austrijankom i ostalo kako je bilo.A on je mnogo uradio za srpsku kulturu.
Kada sam pomenuo stanovnike bosne, nisam mislio na VUkla nego na Katolicku enciklopediju koja pise da u Bosni zive Srbi tri vere. Jedan isti jezik koji imaju Bosna i Srbija, jasno dokazuje da u Bosni zive sve sami Srbi,koji su sticajem istorijskih okolnosti bili u raznim drzavama, trpeli razne uticaje pa tako i pripadaju trima verama. Koji su sve osvajaci tuda prolazili i zadrzavali se.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.999
MOžeš malo više o tome reći? Gde je povelja ?
U Ruskoj akademiji nauka i umjetnosti u Sankt Peterburgu (Petrograd, Lenjingrad, Rusija).
Drpio ruski vicekonzul Jeremija Gagić, i sad se prave mahniti, tobože kupljeno.
Državni dokument BiH, a ne daju je ni privremeno.

"Nekoliko mjeseci kasnije, stigao je odgovor u kojem je stajalo da je Povelju bana Kulina kupio ruski vicekonzul Jeremija Gagić u Dubrovniku kod trgovca duhana 1832. godine, te ovim argumentom Federalna agencija naučnih organizacija Ruske Federacije ističe da je Povelja Kulina bana kupljena na zakonskim temeljima i da se nalazi u Biblioteci Ruske Akademije nauka više od 170 godina, kao i da je unijeta u popis osnovne zbirke naučno-istraživačkog Odsjeka rukopisa Biblioteke i time predstavlja vlasništvo Ruske Federacije.

“Ministarstvo civilnih poslova se, nakon toga, obratilo Federalnoj agenciji naučnih organizacija Ruske Federacije s molbom da se razmotri mogućnost da se original Povelje privremeno izloži u Bosni i Hercegovini”, kaže za Stav Suad Džafić, pomoćnik ministra civilnih poslova BiH za kulturu i nauku, pojašnjavajući detalje prepiske s ruskim vlastima.

U septembru 2017. ministar civilnih poslova BiH uputio je pismo ruskom ambasadoru u našoj zemlji s molbom da pomogne dopremanje i izlaganje originala Povelje Kulina bana u BiH. Dva mjeseca kasnije, ministar Adil Osmanović sreo se sa zamjenikom ruskog ministra kulture, zatražio sastanak o mogućnostima privremenog izlaganja originala Povelje Kulina bana u Zemaljskom muzeju BiH, te kazao kako su nadležne institucije u BiH spremne dati sve garancije.

Molba je odbijena u martu 2018. godine, kada je Mihail Kotjukov, rukovodilac Federalne agencije naučnih organizacija Rusije, uputio pismo u kojem je, između ostalog, naveo da fizičko stanje rukopisa ne dozvoljava njegovo izlaganje i prijevoz rukopisa u BiH jer bi mu se tako mogla nanijeti šteta. Konačno, u januaru ove godine ambasador BiH u Rusiji Mustafa Mujezinović sastao se s predstavnicima Biblioteke Ruske Akademije nauka u St. Peterburgu. Tada je dogovoreno da se “ostavi mogućnost realiziranja inicijative”, ali da to bude projekt koji bi obuhvatio veći broj dokumenata iz arhiva Biblioteke koji imaju vezu s ostalim slavenskim zemljama i naglaskom na BiH i zemlje bivše Jugoslavije, a koje oni posjeduju u okviru Odjeljenja za slavistiku. "
https://stav.ba/ruska-igra-s-poveljom-kulina-bana/

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.